Creative Elite Xifi Pro - למה לא משדר DTS - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Creative Elite Xifi Pro - למה לא משדר DTS

ofir_bl

Recommended Posts

קניתי את הכרטיס קול הזה שאמור להיות בין הטובים שיש.

התקנתי לו דרייבר אחרון ל WIN 7 וכמובן שהתקנתי חבילות מקודדים וכל מה שצריך על מנת לנגן סרטי HD במחשב.

הכרטיס מחובר לרסיבר של DENON בכבל אופטי ואכן משדר אליו באיכות מצויינת.

הבעייה היא שכאשר אני מנגן סרטי HD הרסיבר מנגן אותם על PRO LOGIC 2 כלומר הוא אינו מזהה שידור DTS מצד המחשב.

ניסיתי לשחק בהגדרות התוכנה והגדרות המקודדים השונות ולא מצאתי דבר.

מה שמעצבן זה שבמדייה סנטר בסלון יש לי כרטיס קול עם יציאה אופטית שעלה לי 80 שקל שגם מחובר לרסיבר אחר של דנון ושם הכל עובד מושלם.

מישהו יכול להושיע אותי?[br]פורסם בתאריך: 5.04.2010 בשעה 23:20:54

ועוד דבר,

כאשר אני עושה בדיקת שידור מכל בנפרד משום מה הכרטיס קול משדר את הסאונד של הסראונד ברמקולים הקדמיים.

כשאני עושה את הבדיקה ברסיבר ללא קשר למחשב הבדיקה עובדת מושלם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל הכרטיס הזה הוא לא בין הטובים שיש לסרטים ומוזיקה, במיוחד דיגיטל

מה שהוא מצטיין זה באיכות הסאונד האנלוגי במשחקים עם כוח העיבוד הגדול ביותר וגם בתמיכה בתקנים הכי מתקדמים עד שמיקרוסופט באה והרגה אותם ועכשיו נתמכים רק דרך OPENAL

לדעתי הבעיה במקודדים, אתה צריך להיכנס למאפיינים של הקודק של האודיו ולהסתכל אם מסומנת תמיכה בDTS או משהו כזה כי פרו לוג'יק זה בכלל דולבי אז כנראה שהוא משדר את זה לא נכון

תסתכל במחשב עם הכרטיס שכן עובד שם כמו שצריך ותסתכל אם כל ההגדרות אצלך אותו הדבר

ובקשר לבעיה עם הסאונד מהרמקולים הקדמיים, תבדוק שcmss3d לא פועל בטעות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה,

בכל מקרה סימנתי בכל רובריקה אפשרית שיעבוד עם DTS אבל זה עדיין לא עוזר וגם ווידאתי שלא דלוקים דברים כמו ה CMSS-3D

למישהו יש רעיון אחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באיזה תוכנה אתה משתמש כדי לצפות בסרטים? אני ניסיתי עם MEDIA PLAYER CLASSIC ועם כל ההגדרות שלה ועם הקודקים של SHARK007 לא ממש הצלחתי, לאחרונה התקנתי את תוכנת POWER 10 ודרכה כשאני צופה אז רואים טוב ושומעים בריבוי ערוצים כפי שקודד הסרט: AC3 או DTS.

תנסה לי זה עבד וגם לי יש XFI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל הכרטיס הזה הוא לא בין הטובים שיש לסרטים ומוזיקה, במיוחד דיגיטל

מה שהוא מצטיין זה באיכות הסאונד האנלוגי במשחקים עם כוח העיבוד הגדול ביותר וגם בתמיכה בתקנים הכי מתקדמים עד שמיקרוסופט באה והרגה אותם ועכשיו נתמכים רק דרך OPENAL

אוי נו באמת... טוב שאתה לא מדקלם את מה שאנשי השיווק של החברה הזאת דחפו לך למוח.

זה אכן אחד הכרטיסים הטובים שיש וגם למוזיקה (בשוק הצרכני הרגיל והרחב), זה בהחלט לא הכי טוב שיש למוזיקה כי תמיד יש יותר טוב :). איכות הסאונד שלו באנלוגי נמצאת בסקלה הכי גבוה שיש של כרטיסי קול, כשבתוך הסקלה הזאת יש הרבה הבדלים - רק שרוב האנשים על רוב הציודים לא מסוגלים להבחין בהם. בסופו של דבר זה מסתכם בטעם אישי לגבי אופי הסאונד שכרטיס מהרמה הזו דורש.

לגבי דיגידלי - זה כבר יותר תלוי באיכות הרכיבים והממירים ברסיבר שלך ופחות בכרטיס הקול.

הכרטיס הזה מכיל את ממירי הדגל של סיירוס לוגי'ק (קריסטל), ובמקום ממיר אחד ל 6 או 8 ערוצים הוא מכיל ממיר HIGH END כזה לכל 2 ערוצים (8 סה"כ).

הOPAMP שלו למשל הוא לא ממש סופר איכותי אבל עדיין לא רע.

כמובן שבלי ציוד איכותי בכלל חבל להתעסק עם ההבדלים הללו באיכויות.

עכשיו לגבי השידור של DTS, זה כבר תלוי באיזו גירסת ELITE יש לך. אם יש לך אחת שתומכת בקידוד פנימי של DTS על הכרטיס (זה עניין של תשלום תמלוגים ולא משהו חומרתי) אז המטרה היא לבטל כל מה שקשור לDTS בכרטיס !! אתה לא רוצה שהכרטיס יבצע את העיבוד אלא שהרסיבר יבצע אותו לכן צריך להגדיר לו שפסי קול דיגיטלים הוא יעביר דרך SPDIF ולא עם קידוד פנימי של הכרטיס.

מעבר לזה כמובן צריך להגדיר בתוכנה (נגן) העברה דרך SPDIF בכל אופצייה שבה אפשר לבחור את זה.

DTS בעייתי במיוחד - נסה עם AC3 FILTER - תמיד זה עובד איתו אחרי שמגדירים SPDIF בכל מקום אפשרי בתוכנה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי שהוא כבר עבר על ההגדרה הזאת של PASS TO SPDIF?

ומה פשר התגובה שלך? כתבת תגובה כאילו הלכתי והיללתי את הכרטיס שהוא הכי טוב מכל הכרטיסים האחרים בתור איזה פאנבוי של קריאייטיב

סך הכל כתבתי שלדעתי הוא הכי טוב במשחקים אבל לשימושים אחרים יש כרטיסים יותר טובים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה זה נובע מזה שהוא סימן כל מה שקשור לDTS בכרטיס וזה בדיוק מה שהוא צריך לבטל. מעבר לזה אני לא אוהב להביא חצי תשובה - רשמתי את כל מה שצריך להיות. המטרה היא לעזור, אז למה לעשות את זה חפפני...

ולא יודע, רשמת שהוא "לא בין הטובים למוזיקה" (מילים שלך) אבל הוא כן בין הטובים למוזיקה ויש בו רכיבים מאד איכותיים. כל השאר זה סתם מריחות (יש יותר טוב יותר יפה,פחות טוב, במישור הפילוסופי, במישור התאורטי, במישור הפרקטי, תלוי אם אתה חרש וכו' וכו' ...).

ומכיוון שאני לא אוהב חצי תשובה.

לגבי סרטים: כשעובדים דיגיטלית עם מגבר AC3\DTS חיצוני וסרטים עם פסי קול כאלו (נו, מן הסתם ככה רואים אם מדברים על איכות) אז כל כרטיסי הקול זהים, נקודה.

לגבי משחקים - הכרטיס הזה זהה גם לXFI הפשוטים יותר (לא האקסטרים מיוזיק שזה לא XFI), אין לו שום ייתרון והביצועים זהים. כל ההבדל זה קצת יותר לEAX5 אבל הוכח שזה לא תורם בכלום וגם ככה לדעתי לא פעיל היום עם OPENAL.

ככה שלמעשה - אל מול הכרטיסים הנפוצים האחרים הכרטיס הזה מצטיין בעיקר באיכות המוזיקה שלו.

כשמנתחים את זה - המצב הוא בדיוק הפוך ממה שרשמת, ולכן רשמתי את מה שרשמתי.

עכשיו יש אישור ? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא אני אסביר לך משהו קטן אם אתה זוכר מה היה לפני הרבה זמן

לפני 4 שנים ששמתי את האווטאר הנחמד שלי והייתי טוען שזה הכרטיס ההכי טוב שיש, אנשים בפורום אודיו ביתי היו יוצאים עליי שאני פאנבוי ושאני אפסיק לדבר שטויות וחוץ ממשחקים הוא קקה

היום שאני אומר בדיוק מה שהם אומרים אתה בא ואומר שאני שוב מדבר שטויות

מה אנשים רוצים ממני קיבינימט, למה תמיד אני יוצא האיש הרע שאומר דברים לא נכונים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח... אתה צודק - אתה לא צריך להרגיש ככה.

אתה צריך להבדיל בין סטיגמות והערצה למוצרי חומרה חברות וכו'. כשמישהו אוהד של משהו או שונא של "הקבוצה השנייה" הוא לא יידבר אוביקטיבית אלא מהרגש, אכן יש הרבה שינאה לקריאטיב שגורמת לאנשים להגיד הרבה שטויות לא מוכחות אפילו אם יש משהו בדבריהם, ככה זה.

כפי שאתה שם לב - אני לא רשמתי שום דבר שקשור לאהדה או שינאה - רשמתי דברים טובים ופחות טובים ותיארתי את המוצר כפי שהוא. הכרטיס הזה הוא כרטיס טוב (בלי שום קשר אם יש קנייה יותר טובה או לא, אם הוא יקר או אם הוא זול וכו'...) והוא מספק איכות גבוהה למי שמחפש איכות אודיו גבוה. מעבר לזה לקריאטיב מוניטין רע בהרבה דברים, מוניטין שבעיקר קשור למה שמסביב לכרטיס ובתור חברה מצליחה אוהבים לרדת עליהם. כנראה יש קניות הרבה יותר טובות ב1200 שקל שהוא עלה ואפילו בפחות כסף, אבל זה עדיין לא גורע מהאיכויות שלו והוא עדיין כרטיס איכותי.

מעבר לזה תנסה לסנן את כל הדעות הסוביקטיביות ואת האהדה\שינאה של אנשים שהיא לגטימית. אין סיבה שתרגיש מה שאנשים רוצים שתרגיש - תחפש מידע מפורט מקצועי ואוביקטיבי ביחד עם דעות שנראות ברמה - ומכל זה תנסה להסיק את חוות דעתך. כשמישהו אומר טוב או רע - תנסה פשוט לשאול למה, אנשים אוהבים להיות חכמולוגים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח... אתה צודק - אתה לא צריך להרגיש ככה.

אתה צריך להבדיל בין סטיגמות והערצה למוצרי חומרה חברות וכו'. כשמישהו אוהד של משהו או שונא של "הקבוצה השנייה" הוא לא יידבר אוביקטיבית אלא מהרגש, אכן יש הרבה שינאה לקריאטיב שגורמת לאנשים להגיד הרבה שטויות לא מוכחות אפילו אם יש משהו בדבריהם, ככה זה.

כפי שאתה שם לב - אני לא רשמתי שום דבר שקשור לאהדה או שינאה - רשמתי דברים טובים ופחות טובים ותיארתי את המוצר כפי שהוא. הכרטיס הזה הוא כרטיס טוב (בלי שום קשר אם יש קנייה יותר טובה או לא, אם הוא יקר או אם הוא זול וכו'...) והוא מספק איכות גבוהה למי שמחפש איכות אודיו גבוה. מעבר לזה לקריאטיב מוניטין רע בהרבה דברים, מוניטין שבעיקר קשור למה שמסביב לכרטיס ובתור חברה מצליחה אוהבים לרדת עליהם. כנראה יש קניות הרבה יותר טובות ב1200 שקל שהוא עלה ואפילו בפחות כסף, אבל זה עדיין לא גורע מהאיכויות שלו והוא עדיין כרטיס איכותי.

מעבר לזה תנסה לסנן את כל הדעות הסוביקטיביות ואת האהדה\שינאה של אנשים שהיא לגטימית. אין סיבה שתרגיש מה שאנשים רוצים שתרגיש - תחפש מידע מפורט מקצועי ואוביקטיבי ביחד עם דעות שנראות ברמה - ומכל זה תנסה להסיק את חוות דעתך. כשמישהו אומר טוב או רע - תנסה פשוט לשאול למה, אנשים אוהבים להיות חכמולוגים.

תודה

בקשר לקריאייטיב אני חושב שהם צריכים לחזיר את הצוות הפיתוח מהחופשה שלהם ולהתחיל להוציא מעודכנים מידי פעם

יש כל מיני באגים שאנשים מתלוננים עליהם שלא תוקנו ויש פיצ'רים שלא קיימים כמו למשל אחד שראיתי בדרייברים של רילטק HD שעושה סינון לרעשי רקע של המיקרופון ככה שבסופו של דבר שומעים אותך נקי

הייתי גם שמח אם הם היו מפרקים את הרעיון למשהו אחד ואת כל האלגוריתמים שמופעלים בentertainment למשל (כמו זה שפתאום שומעים בסנטר או יותר חזק) לאופציות שאפשר לסמן כדי להפעיל ואז אני לא אצטרך כל פעם להחליף מצבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...