מתי אינטל הולכת להוציא מעבדי 4 ליבות בתהליך 32 ננומטר ? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתי אינטל הולכת להוציא מעבדי 4 ליבות בתהליך 32 ננומטר ?

mrraz

Recommended Posts

^

האיוולת היא לקנות כזה מעבד.

במחיר שלו (~1000$) תוכל לשדרג 4 פעמים למעבדי High End במשך העשור הקרוב ותמיד לקבל ביצועים עדיפים לאורך זמן.

את האגדות האורבניות על אורך החיים של רכיבי ultra-high end כבר סיפרו פה מאות פעמים בעבר ומלבד מקרים מאוד מאוד ספציפיים ולא-אופיניים, זה מעולם לא עמד במבחן המציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד הזה מתומחר בהתאם לאסטרטגיית "מאמצים מקדימים" וגם כמובן ההיצע שלו נמוך מאוד.

לעומת זאת יש מעבדי 4 ליבות זולים שאינם עולים הרבה יותר מכפולי ואלה ישתלמו בטווח הארוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעומת זאת יש מעבדי 4 ליבות זולים שאינם עולים הרבה יותר מכפולי ואלה ישתלמו בטווח הארוך.

על זה אין כל ויכוח, במיוחד כשיש כמו ה-4X630 ב-550 ש"ח בלבד עם לוחות זולים ומפוצ'רים.

לפני שנתיים זה ממש לא היה המצב (ראה את התאריך בלינק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח לדוגמא את ה-Q6600 שלי

כבר כמה שנים שהוא סוחב משחקים כבדים

השנה אני מתכוון לשדרג ואז נעביר אותו למחשב של הבת שלי לכמה שנים.

לאחר מכן יעבור למחשב של קרובים עניים ושם יעבוד עד שיתפגר.

להערכתי זו קניה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק ותראה שה-E8400 כמעט ואינו נופל ממנו (ודאי במשחקים) ועולה עליו בקלות אצל מי שעושה OC משמעותי.

כמובן שיש ישומים מרובי-נימים בהם הרווח במרובע ליבות כדול, אבל את זה אמרנו גם אז - מי שמשתמש בישומים כאלה שיקנה מרובה-ליבות. הרוב המכריע של המשתמשים לא נפלו אז (וגם לא ממש היום) בקטגוריה הזו.

אני למשל עובד עם E8500 כבר הרבה זמן וגם היום אין עדיין בנמצא מעבד שמצדיק את השדרוג לשימושים שלי שמרביתם אינם מרובי נימים. הוא עדיין אחד המעבדים המהירים שיש ועם OC הוא בכלל משאיר כמעט לכולם אבק.

אין כל עוררין שה-Q6600 מעבד מצויין אבל בנקודת הזמן ההיא הוא פשוט היה משתלם הרבה פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...