מיקום רמקולים 2.1 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מיקום רמקולים 2.1

EagleXDR

Recommended Posts

היי,

קניתי את הmicrolab x-13, מעולים.

בהתחלה תכננתי למקם אותם על מדף שנמצא בדיוק מולי ומעל המסך, בגובה הגיוני.

כיוון שלא היו לי כבלים מספיק ארוכים, שמתי אותם באותו מקום, רק על השולחן, כשהמסך מאחוריהם, מימיני ומשמאלי.

כשקניתי את הכבלים, התברר לי ששומעים פשוט יותר טוב כשהם היו בערך בגובה שלי על השולחן, כשהם למעלה אני מרגיש שאני מאבד משהו, יותר באס ופחות... חדות? אם זה נשמע הגיוני?

אשמח אם תאשרו לי את זה, ותוכיחו לי שאני לא הוזה.

את הסאבוופר מיקמתי מתחת לשולחן, על הרצפה כמעט צמוד לקיר, די ליד איפה שאני מניח את הרגליים.

גם פה אני מניח שיש אופציות יותר טובות, במיוחד כשיש לי עכשיו כבלים ארוכים לסאב, אז שוב, המלצותיכם יתקבלונה בברכה.

תודה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי קורא לזה הזיה, עניין המיקום הוא דבר חשוב ברמקולים, כמו במערכת 5.1 שהרמקולים האחוריים חייבים ליהיות מאחוריך אחרת לא תקבל טוב ואפקט חזק מכל הרמקולים ביחד...

הסיבה שאתה שומע פחות פרטים ויותר באס ברגע שאתה שם אותם למעלה זה מן הסתם בגלל שהבאס קרוב יותר, מתחתיך.

אני ממליץ לשים את שניהם פשוט מצדדי המסך, זה אמור לספק מאוזן ומעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה.

אני אשים אותם שוב משני צידי המסך ואראה מה אני מעדיף.

קראתי במספר אתרים באינטרנט שעדיף למקם את הסאבוופר בפינת החדר - האם תהיה לזה השפעה כלשהי מבחינת עוצמה ואיזון?

כמו כן, האם יש חשיבות למיקום שלו - על הרצפה או על משהו גבוה יותר?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של דבר מיקמתי את הסאב בפינה והרמקולים נשארו על המדפים - תענוג.

בכל מקרה, אני צריך לקנות כמה כבלים, והכבלים בהום סנטר ממש יקרים - ואני משער שיש מקום יותר נורמלי מהום סנטר בשביל הצרכים האלה ובמחירים יותר הגיוניים.

אם מישהו מכיר אשמח להמלצה, תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיוון שלא היו לי כבלים מספיק ארוכים, שמתי אותם באותו מקום, רק על השולחן, כשהמסך מאחוריהם, מימיני ומשמאלי.

כשקניתי את הכבלים, התברר לי ששומעים פשוט יותר טוב כשהם היו בערך בגובה שלי על השולחן, כשהם למעלה אני מרגיש שאני מאבד משהו, יותר באס ופחות... חדות? אם זה נשמע הגיוני?

מה גרם לך לשנות את דעתך ולהשאיר אותם בכל זאת על המדפים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה מצויינת, כי מסתבר ששמעתי יותר טוב על השולחן.

הבעיה היא, שיש לי חוסר מקום על השולחן. בכל מקרה, מצאתי שאני שומע הכי טוב כשהם על המדפים מופנים טיפה אליי, בזווית למטה. לצערי הרב, גם זה בלתי אפשרי, כי אין לי איפה לתלות אותם. המדף נגמר בקיר בצד אחד, ובחלל בקיר שהחלון נכנס אליו שהבנתי שעדיף לא לדפוק עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...