3.5K-4K לשימוש ביתי כולל OC - עמוד 4 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

3.5K-4K לשימוש ביתי כולל OC

Murmur

Recommended Posts

כמובן שאם מעטפת הספק, חום ורעש לא קריטיים, יש תקציב לכרטיס מסך נפרד וממילא מתכננים OC משמעותי - עדיף לקחת I5-750 עם 4 ליבות פיזיות במקום (או 4X630 + 785GMT אם רוצים לחסוך הרבה).

לגבי יכולות ה-OC של ה-630 אני לא מומחה גדול -כדאי להתייעץ.

כיוון שממילא ריבוי-ליבות ממש לא קריטי לשימושים שלך, יש את ה-2X550 black Edition במחיר זהה שלמיטב ידיעתי יהיה אוברקלוקר טוב בהרבה.

תתיעץ בפורום OC וחזור עם תשובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כיוון שממילא ריבוי-ליבות ממש לא קריטי לשימושים שלך, יש את ה-2X550 black Edition במחיר זהה שלמיטב ידיעתי יהיה אוברקלוקר טוב בהרבה.

תתיעץ בפורום OC וחזור עם תשובות.

מחזק, מה גם שלמיטב ידיעתי אפשר לפתוח את הליבות במעבד הנ"ל ולהפוך אותו למרובע ליבות (4) במקום כפול (2). כמובן שזה אפשרי רק ברוב המעבדים הנ"ל ולא בכולם, וצריך לוחות אם שיודעים לתמוך בזה, ולכן שוב - לטובתך - פנה לפורום OC בנושא.

שאל גם לגבי הספק, יכול להיות, במיוחד אם אתה שוקל משושה בעתיד וכנראה גם OC עליו, לקחת ספק חזק יותר. - פורום OC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב - הנה מה שאמרו:

ה550BE מעולה לאוברקלוק וגם בהחלט ניתן לפתוח אותו לPHENOM X4 אם אינני טועה

955BE\925.

בעיקרון גם לוחות 785G יכולים לפתוח.

http://xtreview.com/addcomment-id-9650-view-AMD-785G-can-unlock-AMD-processor.html

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=3599

כמובן שלוחות 785G יציבים יותר בפתיחת ליבות ותוכל להגיע עם ה550BE רחוק יותר.

קח בחשבון כי צריך "מזל" בכדי להגיע לפתיחה מלאה של כול ארבעת הליבות

יכול להיות כי אחת\שני הליבות תקולות.

עדיין ה550BE מגיע רחוק יחסית באוברקלוק (3.95GHZ על קירור אוויר)

ואני ישר הלכתי לבדוק - והחלטתי שדווקא ה-X4 630 יהיה לי עדיף, לפי המבחן הזה - בו הוא מוביל בפער גדול על ה-550BE בסטוק:

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=3638&p=3

וגם ברוב הקטגוריות בהמשך.

נכון - באובר-קלוק הוא לא יכול להתחרות במכפלה הפתוחה - אבל לא מצאתי השוואת ביצועים של שניהם באובר-קלוק.

מכיוון שאף אחד לא מבטיח לי שאני אצליח לפתוח את 4 הליבות הנסתרות של ה-X2 550BE, אני חושב שאני מעדיף ללכת על ה-X4 630.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי למרות שערכות השבבים מאפשרות פתיחת ליבות לא כל הביוסים של לוחות האם תומכים באפשרות הנ"ל, אז יש חשיבות מכרעת לחברה שמיצרת את לוח האם בבחירת לוח אם שיאפשר פתיחת ליבות. בכל מקרה אני לא מתיימר להיות מומחה בתחום והמשך הדיון בנקודה זו אינו רלוונטי אם אתה הולך על ה-630.

אם אתה עדיין רוצה להעריך ביצועים ב-OC קח את המהירות הסבירה שאליה תנסה להגיע עם כל אחד, חשב את אחוז השיפור במהירות ע"פ מהירות הסטוק (לא מסובך, אם אתה צריך עזרה - בשמחה) וזה בקירוב יהיה גם השיפור בביצועים. עכשיו כל מה שנשאר לעשות הוא לקחת את ביצועי הסטוק, שאת נתוניהם יש לך, ולהכפיל אותם באותו אחוז הפרש, ויש לך ביצועים ניתנים להשוואה של המעבדים תחת OC.

ושמתי לב שלא קיבלת תשובה לגבי ספק הכח. אתה יכול להשתמש במחשבוני צריכת חשמל בשביל לקבל אומדן. קבל קישור:

http://www.antec.outervision.com/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי למרות שערכות השבבים מאפשרות פתיחת ליבות לא כל הביוסים של לוחות האם תומכים באפשרות הנ"ל, אז יש חשיבות מכרעת לחברה שמיצרת את לוח האם בבחירת לוח אם שיאפשר פתיחת ליבות. בכל מקרה אני לא מתיימר להיות מומחה בתחום והמשך הדיון בנקודה זו אינו רלוונטי אם אתה הולך על ה-630.

אם אתה עדיין רוצה להעריך ביצועים ב-OC קח את המהירות הסבירה שאליה תנסה להגיע עם כל אחד, חשב את אחוז השיפור במהירות ע"פ מהירות הסטוק (לא מסובך, אם אתה צריך עזרה - בשמחה) וזה בקירוב יהיה גם השיפור בביצועים. עכשיו כל מה שנשאר לעשות הוא לקחת את ביצועי הסטוק, שאת נתוניהם יש לך, ולהכפיל אותם באותו אחוז הפרש, ויש לך ביצועים ניתנים להשוואה של המעבדים תחת OC.

אז הנה החישוב שלי:

X4 630 בסטוק 2.8; יכול להגיע ב-OC נניח עד 3.6 ג'. אני אקח לצורך החישוב 3.4

3.4/2.8 = 1.21 בערך - כלומר שיפור של כ-21%

X2 550BE בסטוק 3.1; יכול להגיע ל-3.9 ב-OC, נניח 3.8 לצורך החישוב:

3.8/3.1 = 1.23 בערך, כלומר שיפור של כ-23%

טוב, אז טרחתי והכנתי השוואה עם גרפים והכל (ראו קובץ מצורף) - הנתונים בסטוק נלקחו מסקירה ב-Anandtech.com

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=3638&p=1

הייתי צריך להעריך את הערכים באוברקלוק מתוך הערכים שנתונים בסקירה בסטוק - לפי הנוסחא שצוינה לעיל (הכפלה או חלוקה בשברים שלעיל - לפי שיפור בציון או קיצור הזמנים בהתאמה). כמובן שכל אחד יכול לחלוק על ההערכות שלי - עשיתי אותן בשביל התרשמות ואין להתייחס אליהן כמבחן ביצועים כלשהו

לא ערכתי חישובים לכל הקטגוריות של המבחנים של Anand - אלא בעיקר את אלה שחשובות בשבילי, וקצת מולטי-טסקינג וגיימינג לאיזון התמונה.

מהתוצאות ניכר שלמעט גיימינג ומולטי-טסקינג (Sysmark 2007), בהם ה-X2 550BE מוביל, לשימושים שלי (בעיקר דו-מימד בפוטושופ וקצת קידוד וידאו) ה-630 הוא אכן בחירה טובה יותר.

לפחות בשבילי.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אפשר לטעון בזכותו של כל מעבד.

אם הבנתי אותך נכון אז אם הליבות יפתחו ה-550 יהיה עדיף, אם לא אז ה-630.

נראה שאין כאן נכון ולא נכון, אבל לפחות אתה מקבל בחירה מושכלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אפשר לטעון בזכותו של כל מעבד.

אם הבנתי אותך נכון אז אם הליבות יפתחו ה-550 יהיה עדיף, אם לא אז ה-630.

נראה שאין כאן נכון ולא נכון, אבל לפחות אתה מקבל בחירה מושכלת.

כן - ה-550 יותר חזק (וגם צורך פחות חשמל בעומס) בעבודות שאינן נהנות באופן ישיר מריבוי ליבות. אלא שלפחות לפי המבחנים הללו - בעיקר פוטושופ, קידוד HD ושימושים משרדיים דוגמת אקסל - לצרכים שלי ה-630 עם 4 הליבות לוקח.

עם פתיחתן של 4 הליבות - בוודאי שה-550 היה עוקף את ה-630 די בקלות, ובטח באובר-קלוק. אלא שהדבר אינו מובטח כלל וכלל.

מכיוון שמניה וביה אני רוכש את המערכת לצורך שדרוג עתידי למשושה ליבות מסדרת Thuban, לכשייצא אחד כזה, החלטתי ללכת על בטוח ובינתיים להעדיף את המירב הידוע על פני ההבטחה הגדולה שבלא נודע.

תודה לכולכם על כל העזרה המרובה, וככה על הדרך גם הרחבת הידע as we go.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...