איך להשתיק כרטיס מסך (GTS 250) ? - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך להשתיק כרטיס מסך (GTS 250) ?

Milford Cubicle

Recommended Posts

עומרי איזה דגם הכרטיס מסך שלך בדיוק ?

הוא רשם

axle3d

ולכרטיס הזה אכן יש רק 2 חוטים(מראים גם בתמונה באתר שלהם)

חוץ מלנסות את AC Accelero S1 אני לא רואה עוד אופציה כדי לגרום לכרטיס הזה להיות חרישי

אפשר גם לשקול למכור אותו ולקנות 4770

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עמרי, חיבור 2 פינים לא מאפשר שליטה על הסל"ד של המאוורר, זה בסה"כ חיבור של פלוס ומינוס. חיבור 3 פינים זה חיבור שיש לו פין נוסף שהמטרה שלו היא לאפשר שליטה על סל"ד המאוורר, בדיוק בדומה לחיבור של המאוורר של המעבד או אחד מאלה של המארז.

הברירה היחידה שיש לך היא למצוא גוף שהמאוורר שלו שקט יותר מזה שיש לך. סביר להניח שתצטרך ללכת על גוף גדול שמורכב עליו מאוורר גדול יותר שעובד בסל"ד נמוך יותר. או, שתקנה גוף פסיבי. אני חושב שמדובר בכרטיס מסך יחסית ולא צריכה להיות בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח? כי מהנסיון שלי, בכרטיסי מסך שיש להם את החוט הצהוב ניתן לשלוט על המהירות של המאוורר, יש חברות שגם מספקות תוכנות ניטור שאפשר לבחור בין מספר מצבים של מהירות סיבוב המאוורר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך לקנות כלום.

יש פתרון קל ופשוט.

1. קודם כל תחליף משחה טרמית לכרטיס (הוריד אצלי קרוב ל10 מעלות ב8800GT).

2. תוריד את הכיסוי מפלסטיק שנמצא על ההיטסינק.

3. תנתק את המאורר הקיים.

4. תחבר מאורר 80/120 מ"מ ליד המאורר הרגיל (המנותק).

5. תבדוק את הטמפרטורה, לדעתי אפילו ישפר לך מעט את הטמ"פ. פשוט כי המאוררים הקטנים 40( ממ), דוחפים ממש מעט אויר.

עשיתי את זה בזמנו, אך גם השארתי את המאורר הרגיל והוריד לי את הטמפרטורה משמעותית.

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=349814.0

רק חבל שהתמונות נמחקו :-/

בכל אופן בזמנו עשיתי עבודה די ערבית, וחיברתי את המאורר בעזרת חוט שפצור צבאי תוך 3 דקות. וזה החזיק שנה עד שמכרתי את הכרטיס :)

בהצלחה..

עריכה:

ראית שהכרטיס שלך לא נראה כמו הרפרנס של שנראה כך:

http://www.pcgameshardware.com/screenshots/418x627/2009/02/Nvidia-Geforce-GTS-250-angle.jpg

אז יש רעיון אחר, פשוט תוציא את המאורר הנוכחי שלך, ותחבר מאורר מארז 80 ממ רגיל שקט במקומו. יעשה את העבודה בקלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיכאל, אני מכיר את עמרי, הוא לא אוהב עבודה ערבית, אז הוא לא יעשה את מה שהצעת. :)

אגב, אני מסכים איתו, יש לך מחשב מסודר, הוא רוצה שימשיך להיראות ככה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז יש רעיון אחר, פשוט תוציא את המאורר הנוכחי שלך, ותחבר מאורר מארז 80 ממ רגיל שקט במקומו. יעשה את העבודה בקלות.

מה שניסיתי לעשות זה לנתק אותו וזהו (:P), יש לידו שני מאווררים כאלה (120) במילא, אחד אחורי במארז ואחד בדלת, אבל לצערי זה לא עזר והטמפ' עלתה מאיזור ה-45 מעלות לאיזור ה-80.... זה הפחיד אותי אז החזרתי אותו :)

אין לי ממש רעיון איך לחבר מאוורר רגיל על גוף הקירור, פשוט לקשור אותו עם חוט? זה לא קצת דבילי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבילי ? תלוי למי...מי שמחפש פתרון זול הולך על זה..ואיתי אכן הכבל הצהוב/RPM הוא רק לשם קריאת הRPM..גם רק עם שני כבלים אפשר לשלוט בו (במאווררים של מארז/מעבד)..

אבל במקרה הזה אין אפשרות שליטה..כמו כן מבחינת חיבור הAccelero TWINTURBO מגיע עם מתאם לספק..אבל אתה מאבד את השליטה כאן..

בכל מקרה הוא יהיה חרישי יותר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח? כי מהנסיון שלי, בכרטיסי מסך שיש להם את החוט הצהוב ניתן לשלוט על המהירות של המאוורר, יש חברות שגם מספקות תוכנות ניטור שאפשר לבחור בין מספר מצבים של מהירות סיבוב המאוורר.

אם אתה רוצה לנטר אתה צריך את הצהוב, לא רוצה ניטור? לא צריך צהוב

מתח כאמור הוא השחור והאדום, התעסקתי בזה די ויותר.... הכ.מסך יכול לשלוט על המאוורר ב2 דרכים. PWM או שליטה ישירה במתח... לאף אחד מהפעולות האלו החוט צהוב של הניטור לא הכרחי ולPWM הוא גם לא יעיל כי אי אפשר למדוד מהירות בשיטה הזאת באופן טוב.

אבל במקרה הזה אין אפשרות שליטה..כמו כן מבחינת חיבור הAccelero TWINTURBO מגיע עם מתאם לספק..אבל אתה מאבד את השליטה כאן..

בקר FANMATE של זלמן... מאוד נחמד וזול, עשה אצלי את העבודה עד שחיברתי את הבקר SCYTHE שלי

מבחינת הקירור... אפשר לחבר את המאוורר באותה שיטה שהמאורר כרגע מחובר, או עם גומיות... זה דווקא עובד מעולה

תמונה מהביקורת שלי על הS1

03052008021is7.jpg

וזה עוד כשלא היו את ה12CM הדקים שאפשר להשיג היום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא האם אפשר להוציא את המאורר הנוכחי בקלות יחסית, אם כן אז תבדוק טמ"פ עם מאורר 80.

לקשור עם חוט/ גומיות כמו שהציעו לפני, ומאורר 80ממ' יעשה את העבודה.

ואת האמת לא מבין למה שזה יפריע למישהו איך זה נראה.

המאורר הזה נמצא על הכ.מסך שלא רואים בכל מקרה. אז יהיה עליו חוט שקושר אותו לגוף קרור, לא סוף העולם לדעתי.

וחיפשתי את התמונות שלקחתי בזמנו ממה שאני עשיתי, אך לא מצאתי, בכל מקרה זה לא היה כזה נורא ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מדבר על חוט תפירה, אלה על חוט שפצור, (שרוך יכול לעבוד).

ואצלי זה החזיק מעולה ולא עשה שום רעשים. הכל עניין של איך אתה קושר את זה אני מניח, ויציבות זאת לא בעיה.

תחשוב שקושרים את הרצועה של הנשק עם זה וזה יכול להחזיק שנים (את הנשק במילואים תמיד קיבלתי משופצר כבר עם חוט שפצור אחד ולא שניים כמו שעושים בטירונות), ומחזיק מצויין. אז מאורר ששוקל 100 גרם, אין שום בעייה ;)

רק תוודא שזה אכן מקרר מספיק טוב את הכרטיס. ואחרי זה אתה יכול לחשוב על קומבינות יותר אסטטיות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח זה לא עניין של כיעור, זה עניין של יציבות (פיזית).. איך חוט אמור להחזיק מאוורר 120מ"מ שיהיה יציב ולא ירעד (ואז יעשה המון רעש מהרעידות..) ?

תסתכל בתמונה שלי, מדובר על חוט גמיש שקונים ב2 שקל למטר בכל חור... המאוורר לא זז מילימטר, מתחתיו (לא רואים) יש חתיכה קטנה של ספוג שמרימה אותו קצת מעל הסינק ומונעת רעידות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למנוע ויברציות? כמו שמעליי כתבו, ממש קל, רק לחשוב צעד קדימה, למצוא ספוג דק, ולהניח מתחת למאורר, זאת אומרת להרים אותו בכמה מ"מ מעל הסינק עצמו. זה הכל. מונוע ויברציות מיותרות למי שחושש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

אז רק שיהיה רשום פה...

בסוף לקחתי מאוורר 80 מ"מ ישן שהיה לי (של AeroCool, מאוורר שרץ ב-1,000rpm ושקט לחלוטין), וחיברתי אותו במקום המאוורר של הכרטיס מסך, עם 2 גומיות. נראה שזה בסדר, הטמפ' נשארה באיזור ה-45 מעלות והחיים יפים.

אגב, המאוורר שהגיע עם הכרטיס הוא L2 Plus, זה היה כתוב לו על הצד ולא שמתי לב עד שהורדתי אותו..

זבל של מאוורר, מרעיש כמו המוות.. אל תקנו :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...