התיעצות -ב7000ש"ח - נייח ונייד או נייד חזק - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התיעצות -ב7000ש"ח - נייח ונייד או נייד חזק

pavelg

מה לדעתכם עדיף לקנות  

574 הצבעות

1. 1. מה לדעתכם עדיף לקנות

• מחשב אחד נייד חזק (7000)
      0
    • מחשב נייח עכשיו (3500) ועוד מחשב נייד בעוד חצי שנה (3500)

Recommended Posts

היי חברים,

קודם כל, אני מודה מראש על התגובות.

אני בן 23 (אוטוטו סטודנט) לפני שבוע נהרס לי המחשב (נשרף ספק) והחלטתי לקנות מחשב(ים) חדש\ים.

הסוגיה היא כזאת, חשבתי לקנות מחשב נייח בינוני עכשיו (בתקציב 3500) [לצורכי - תכנות\אופיס\אינטרנט בעיקר וגיימר קל {שעות בודדות בשבוע, כנראה ל4 שנים הקרובות}]

ועוד (לצורכי משרד בלבד עם דגש על סוללה) בעוד כחצי שנה [על מנת שזה יהיה חזק יותר].

מספר חברים שלי כשהצעתי את הרעיון, אמרו שלא כדאי לי לעשות זאת, בגלל הכסף הרב שאני משלם על הבחירה...כיום ב7000 אפשר לקנות ניד חזק מאוד

הסיבות שאני עדיין מתלבט הן בעיקר בגלל העובדה שניד הוא נוח הרבה פחות, יציב בד"כ הרבה פחות, ניתן להרחבה - הרבה פחות (והרבה יותר יקר) כמו כן, היום יש לי 2 מחשבים [אחד מהם חלש מאוד] ולכן יש לי סוג של מחשב גיבוי, למקרה שיש עבודה\פרויקט שצריך להגיש והמחשב נדפק לו מסיבה כלשהי...

הנה עוד כמה פרטים:

1. מה התקציב המקסימלי? 7000

האם לנצל את כל התקציב או לנסות לחסוך? לנסות לחסוך

במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? עדיף שלא.

2. מה הם השימושים הצפויים של המחשב (לדוגמא - עבודה משרדית, תכני HD, משחקים, עריכות, גרפיקה וכדומה)?

א) תנו דוגמאות לאפליקציות העיקריות בהן תשתמשו. , משחקים (GTA, PES וכאלה...), .

ב) צייינו האם תשתמשו בהן בצורה כבדה

ג) במידה והמחשב מיועד גם/בעיקר למשחקים:

* מה הרזולוציה הטבעית (מקסימלית) שיש למסך שלכם? - 1600*1200

* באיזה סוג משחקים תשחקו? כמעט הכל...

* באילו הגדרות תשחקו (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? בשנה ראשונה - גבוהות, לאחר מכן מוכן להתפשר. העיקר שירוץ

3. האם יש צורך בציוד היקפי (מסך, , מקלדת ועכבר וכדומה)? - יש לי את כל אלו ברמה גבוהה (במיוחד רמקולים)

4. האם יש רכיב שאותו אתם לא צריכים במחשב (כונן דיסקטים, צורב למשל)? - צורב , כמו כן, יש לי כבר היום HD IDE נשלף שהייתי רוצה לשמר.

6. עד כמה השקט של המפרט חשוב בסולם של 1 עד 10 (10=השקט קריטי)? 1

7. האם מתוכנן (קל/בינוני/כבד)? האם אתם מתמצאים ויודעים לבצע בעצמכם? פעם עשיתי. עכשיו אני לא בקטע.

8. האם יש צורך לכלול (אם כן ציינו גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא.

9. מאיזו חנות אתם מעדיפים לרכוש את המחשב? אם אין חנות מועדפת אתם יכולים לציין איזור מגורים. ראשלצ או איזור הרצליה.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשה (תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/ESATA או למשל דרישה למארז קופקטי במיוחד)? חשובה לי תאימות למול מגירת HD נשלפת שיש לי בIDE

11. האם מתוכנן שדרוג משמעותי של המפרט בהמשך (למשל, הוספה של כרטיס מסך חזק בהרבה)? מאוד רוצה שיתמוך

12. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג למעבד/זיכרון? כן

רציתי לפנות אליכם בעצה :) אתם מוזמנים לפרט בתגובות או פשוט להצביע בסקר...

ושוב תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא נשמע שהצרכים שלך בכל מקרה מצדיקים ב7000 ש"ח או זוג מחשבים נייחים בעלות של 3500 כל אחד.

2. אם אתה קונה ללימודים, עדיף להתעכב עם הקנייה כמה שאפשר קרוב יותר למועד תחילת הלימודים.

3. בסכום המדובר אפשר להוציא מחשב נייח ומחשב שיכסו אותך מכל הכיוונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נגד שתי הדעות שמעלי.

בנייד ב7K שקל אתה יכול לקבל משהו די מקביל לשולחני חזק ושיהיה יציב.

איזה סיבה יש שיהיו לך שני מחשבים? בכ"מ בסופו של דבר תעבוד רק על אחד מהם.

זאת דעתי לפחות יכול להיות שלך יהיו שימושים שונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל סקרים ועצות כלליות יש פורום "כללי".

למחשבים ניידים יש פורום נפרד.

אם אתה רוצה עצה רצינית, חסרים פרטים - עדכן שימושים/העדפות בפוסט הראשון לפי חוקי הפורום - בדגש על OC, תוכנות בשימוש, שקט ונתוני גיימינג אם יש.

להסברים ודוגמאות גש לקרוא כאן: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=294718.0

לשימושים שציינת אפשר בהחלט להסתפק בנייד מעל הממוצע + ציוד היקפי טוב שיתחבר אליו בבית (אלא אם יש לך צרכי גיימינג רציניים).

בניידים מעל הבסיסיים אין כל בעיה של יציבות והם חזקים מעל ומעבד לצרכים שציינת כך שגם יכולת שדרוג לא קריטית.

אם ממילא תזדקק לנייד - אין טעם לקנות גם נייח.

ההחלטה גם מאוד מושפעת מהתקציב שעומד לרשותך ועד כמה אתה מתכוון לחסוך במידת האפשר.

או שתוסיף את הפרטים החסרים או שאעביר את הדיון ל"כללי" עד שתחליט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עצה שלי - בתקציב כזה - מחשב נייד ונייח

מחשב נייד חזק הוא גם בדרך כבד משקל ומסורבל לסחיבה

במיוחד שהיום יש את הנטבוקים החזקים יותר (כדוגמאת 1201N של אסוס) - זה פשוט אחלה כלי לרוב השימושים הסטודנטיאלים.

אישית יש לי את ה-1001HA וגם ללימודים הוא אחלה. בבית יש לי מחשב PC חזק יחסית (E8400, 8 ג"ב זיכרון, 2 דיסקים ב-RAID0)

גם העניין שיש לך שני מחשבים מהווה יתרון כי יש לך כאילו עוד אחד "גיבוי" שבמקרה שאחד מתאבד אתה יכול להשתמש בשני.

לסיכום - קנה נייח בתקציב 4000 ונייד בסביבות 3000.

רק שים לב שימת דגש לגבי הנייח - ספק+מארז+לוח אם טובים = סגולה לאריכות ימים... אני מאוד אוהב ולוחות של GIGABYTE

כל טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

זו נקודה חשובה בהחלט - אם אתה זקוק לניידות מקסימלית ותסחוב אתך את הנייד 6-9 שעות ביום באוניברסיטה כל יום זה באמת מעצבן לגרור משקולת של ~3KG + מטען וכבלים.

כיום ב-3-3.5K אתה יכול לקנות מחשב נייח חזק מאוד לשימושים שלך + 2-2.5K לנטבוק טוב ואיכותי עם מסך גדול (יחסית) שיספיק בהחלט ליום-יום באוניברסיטה וישקול רק קילו עד קילו וחצי.

מצד שלישי, בסכומים של 5-6K אתה יכול לקנות 13.3' או 14' חזק מעל ומעבר לנדרש ולא כבד במיוחד (בסביבות ה-2Kg פלוס קצת).

אני מחכה לפרטים הנדרשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אתה שוגה בשיקולים שלך.

ראשית. העניין הוא לא כסף ועלות אלא צורך. קונים כי צריך את הניידות ואין פתרון אחר.

שנית. צריך לזכור שלמחשב יש שתי מגבלות עקריות. 1) בעבור אותו מחיר תמיד תקבל פחות. זאת אומרת שבאותם 3500 ש"ח שתרכוש בהם חלש-בינוני תוכל לרכוש מחשב נייח טוב ו-2) פגיע הרבה יותר, גם אם הוא רק מונח במקום אחד. מספיק שנשפכת לך כוס קולה/קפה/תה על המחשב ויש סיכוי סביר שהוא יהפוך למשקולת להחזקת ניירות (בעניין הזה אני מדבר מנסיון, לצערי), במחשב נייח מקסימום החלפת מקלדת. ואני לא מדבר על נפילות, גניבה, תוספת המשקל בתיק וכו'.

דבר נוסף. להחזיק שני מחשבים ולעבוד על שנייהם במקביל זה די מטרטר. צריך לדאוג לסינכרון של החומר שאתה עובד עליו בין שניהם (אני יודע שיש תוכנות שעושות את זה אבל בכל זאת זה טרטור). אתה מגיע לאנשהו, פותח את המחשב הנייד בשביל להתחיל לעבוד ומגלה שהקובץ שהתכוונת לפתוח הוא מגרסה ישנה ושכחת להעתיק את הגרסה האחרונה שלו, שנמצאת במחשב השני.

לקנות מחשב רק כגיבוי למחשב אחר זה בטח בזבוז כסף. מחשב מתיישן ביום שאת קונה אותו, שלא לדבר על הסוללה במחשב , שתוחלת החיים שלה מוגבלת גם אם לא עושים בה שימוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...