המלצות למפרט ל HTPC עד 5K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצות למפרט ל HTPC עד 5K

Muadib

Recommended Posts

החלטתי לפנק את עצמי ב . אין לי כבלים\לווין בבית וכרגע אני משתמש בנייד שלי אז זה די מצרך חובה.

ההחלטה על התקציב היא די שרירותית ואתם מוזמנים לשחק איתו, האמת שאני מאמין שאפשר לקבל יופי מפרט בהרבה פחות.

המחשב יריץ כנראה עם boxee וכרגע אין רסיבר, אז הוא ילך ישר ל kuro 50'' שלי.

מחשבה שהייתה לי, אבל אולי לא תסכימו איתי - נראה לי שכיוון שזו לא מכונה למשחקים (אולי קצת...) אפשר אולי i5 או משהו כזה ולוותר על כרטיס מסך.

אולי כדאי לחקות ל i7 שיגיעו עם גרפיקה עליהם?

קדימה תתפרעו.... תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קבל רעיון כללי:

מעבד:

[..] AMD PHENOM II X4 955 (3.2GHz) - BLACK EDITION - BOX ₪884

לוח אם:

[..] GIGABYTE GA-MA785GMT-UD2H ₪504

זיכרון:

[..] G.SKILL 4096MB (2048MBX2) DDR3 1333 CL9 - F3-10600CL9D-4GBNT ₪573

צורב DVD:

[..] SONY NEC DVDRW AD-5240S X24 - BLACK - SATA ₪116

מארז:

[..] ANTEC NSK2480 + 380W EARTHWATTS PSU ₪504

קרור למעבד:

[..] SCYTHE BIG SHURIKEN ₪148

דיסק קשיח:

[..] SAMSUNG F3 1TB 32MB SATA2 7200 RPM : HD103SJ ₪417

הרכבת מחשב:

[..] הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות (חינם לחברי הפורומים להזמנות מעל 3000 ש"ח !) ₪0

מחיר סופי: ₪3146

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

בעיקרון זה מפרט יחסית פשוט, עם מעבד חזק והרבה זיכרון למקרה שאתה מתכנן לעשות איתו משהו מעבר לסרטים (לא פירטת). אם אין משהו יוצא דופן שאתה הולך לעשות עם המחשב, אפשר לקצץ בהם (מעבד וזיכרון).

מארז זה עניין של העדפה אישית, מארזי יכולים להגיע גם ב-1500 ש"ח עם מסכי מגע ושלטים וכיוב', איפה בדיוק למתוח את הגבול זו כבר החלטה שלך. במפרט יש אחד מינימלי אבל מחברה טובה. יש זולים יותר שלא הייתי ממליץ עליהם.

כרטיס מסך מובנה בלוח האם, אפשר יהיה להוסיף כרטיס מסך במועד מאוחר יותר אם תרגיש צורך ביותר כוח עיבוד גרפי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה...

1. הייתי רוצה מעבד של אינטל

2. אין מצב לפחות משני טרה. אני נוטה לאסוף סרטים ומוזיקה וזה פשוט לא יהיה מספיק.

3. בקשר לשימושים - כמו שאמרתי, אני לא מאמין שאני אשחק עליו (זה פשוט לא נראה ל נוח, יכול להיות שאני טועה...) אבל העיקר זה סרטים, מוזיקה, הורדות, וסתאם להיות מכונת ניסוי והשתעשעות בלינוקס.

4. הייתי שמח לשלט. אבל השאלה היא אם הדברים האלה באמת פונקציונלים. יש לי שלט במחשב הנוכחי שלי שבא עם הכרטיס קול ואי אפשר לשכנע אותו לעשות כמעט כלום...

ושוב, אין מחשבות בעניין ה i7?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פניו נראה שאין לך צרכים שמצדיקים מעבד חזק, אז חבל על הכסף.

בוא ננסה לענות לשאלות לפי הסדר:

אז ככה...

1. הייתי רוצה מעבד של אינטל - מציעה פתרונות יותר טובים ל- בפחות כסף. ההבדל הוא בשבבים של לוחות האם. אפשר , יעלה יותר.

2. אין מצב לפחות משני טרה. אני נוטה לאסוף סרטים ומוזיקה וזה פשוט לא יהיה מספיק. נו באמת, אז נוסיף עוד כונן. לא קריטי.

3. בקשר לשימושים - כמו שאמרתי, אני לא מאמין שאני אשחק עליו (זה פשוט לא נראה ל נוח, יכול להיות שאני טועה...) אבל העיקר זה סרטים, מוזיקה, הורדות, וסתאם להיות מכונת ניסוי והשתעשעות בלינוקס. סרטים\מוזיקה\הורדות\אינטרנט כמעט לא מצריכים כוח עיבוד. השאלה עד כמה אתה נכנס לפן התכנותי עם הלינוקס, אבל בעיקרון כל מעבד בשוק (גם אחד ב-250-300 ש"ח) יהיה מספיק טוב בשביל הצרכים האלו.

4. הייתי שמח לשלט. אבל השאלה היא אם הדברים האלה באמת פונקציונלים. יש לי שלט במחשב הנוכחי שלי שבא עם הכרטיס קול ואי אפשר לשכנע אותו לעשות כמעט כלום...

אם השאלה היא האם הם עובדים - אני מניח שזה תלוי בתמיכה של מערכת ההפעלה בשלט. לי יש אחד שבא עם כרטיס הטלויזיה, והוא עובד מצוין. עד כמה זה שימושי? זה נחמד אם יושבים על ספה לראות סרט או אם אתה מסתובב בחדר ושומע ולא רוצה לגשת כל שניה למחשב.

ושוב, אין מחשבות בעניין ה i7?

המחשבה שלי היא שלא שווה לחכות ל-i7 עם כרטיס גרפי מובנה. אם מסיבה לא ברורה אתה נחוש לקנות i7, קנה i7 ותוסיף למערכת כרטיס מסך ב-200 ש"ח. אם יש לך את התקציב חבל על ההמתנה לפיתוחים עתידיים שאולי יצאו ואולי לא. זה משחק המתנה שאין לו סוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור לי שאין צורך במעבר מאד חזק.

אני אהיה כנה פה ואגיד שאני עובד אינטל ולכן הלויאליות (+ ההנחה) מנצחת. חשבתי אפילו לקנות איזה קטן רק למערכת הפעלה.

חשבתי אולי ש i5 דווקא יהיה פתרון טוב, אבל זו לא הנחה מאד מבוססת.

בקשר לשלטים, הבעיה שלי היתה בעבר בעיקר שברגע שאני רוצה להשתמש ב foobar או ב הוא פשוט לא מתפקד.

יש לי חדר גדול ואני לא רוצה לקום כל פעם שאני רוצה לעשות pause ולהחזיק מקלדת ועכבר אלחוטיים על השולחן בסלון זה מסורבל ומכוער, ככה שאם זה אשכרה דבר שעובד לא אכפת לי לשלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היות ועניתי בנושא לא מזמן ואין לי כוח לחזור על עצמי, סלח לי אם אני אצטט את עצמי מצטט בנושא מעבדי ה-i5 עם הליבות הגרפיות:

מתוך המאמר של Anandtech על המעבדים החדשים של אינטל:

You can buy a Core i5 750, have more cores than any of these Clarkdales and run at close enough to the same frequencies for $196. Or you can buy a Phenom II X4 965 for about the same price and have much better multi-threaded performance.

The Core i5 661 is priced entirely too high for what it is... Intel admitted that ... Most users are expected to opt for the Core i5 750 instead of the i5 661 unless they absolutely need Intel's HD Graphics for some bizarre reason.

its pricing at the high end just doesn't make any sense. There isn't a single (one of the new Core i5's) I'd recommend

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=3704&p=1

אז אם אתה רוצה i5, לך על ה-750 וזרוק למפרט כרטיס גרפי (כמו בעצתי לגבי ה-i7).

בקשר לשלטים ותאימותם לתוכנות שונות/מערכות הפעלה שונות, אין לי מושג.

אתה יכול לנסות לשאול בפורומים השונים כאן, או ב-

http://www.hometheater.co.il/

שם המקום בו רוב חולי ה- בארץ מסתובבים, ובגלל הכמות הגדולה של הניסיון שם סביר שידעו לענות לך לגבי נסיונותיהם עם שלטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...