עצומה להורדת מחירי הדירות - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עצומה להורדת מחירי הדירות

stone cold

Recommended Posts

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתה צריך יעוץ פיננסי לגבי כדאיות משכנתה מול שכירות ( יש אנשים שגרים אצל האימא עד החתונה וזה יכול להיות גם 45 ;) ) דירה במרכז זה נטל כלכלי ריצני ביותר לעובד ממוצע בשוק אולי תחכה להתחתן ובשתיים זה קל מעט יותר .

(אבל גד דמייט קרירין , אני לא מאמין למה שאני קורא , אתה באמת מתכוון לשכור דירה :o אישית אני מאמין שעוד חמש שנים יהיה עוד תרד עם השאלות שלך על שכירת דירה / מגורים אצל האימא , מעניין אותי מה יקרה קודם , אתה תחתן או אתה תעזוב את הבית של אימא , או הגהינום יקפא )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה כאן שהצבת סטנדרטים גבוהים לא ריאלים לחלוטין ביחס לרמת הכנסתך. יש לך ארבע אפשרויות א. להתפשר. ב. להרוויח יותר כסף. ג. להתחתן עם בחורה עשירה. ד. להמשיך לחיות עד גיל חמישים עם ההורים. תפסיק עם הקשקוש המוחלט הזה להשתעבד. למה עכשיו אתה לא עובד? אתה לא משועבד? אתה באמצע שנות השלושים לחייך ועדיין גר עם ההורים. עוד כמה שנים ועוד כמה שנים. זה מה שאתה אומר לעצמך כל הזמן. איפה כמה שנים האלה מסתיימות? מתי יגיע היום שתגיד זהו חסכתי מספיק כסף? ומה יקרה אם מחירי הדירות ימשיכו לעלות? עוד כמה שנים עם ההורים רק כדי לא לקחת משכנתא ולחיות כמו אדם נורמלי? הבעיה שאתה מערים קשיים ללא סיבה. זה לא עניין של כסף. יש סיבה פסיכולוגית עמוקה. כסף זה סתם תירוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1-להתחתן אני אף פעם לא יעשה -לפחות לא מרצוני החופשי

אולי יום אחד אני יקים משפחה ויחיה בזוגיות אבל חתונה=כלא +בזבוז הרבה כסף על יום אחד מסריח של לחץ ובולשיט

אני בטח לא יתנדב לדבר מטומטם כזה

2-ביענין שכירות או קנית דירה זה כבר תלוי במצב בשוק

אתה משווה כמה אתה מרוויח+מפסיד מהחיסכון+שכירות לאומת משכנתה ועוד גורמים נוספים

אבל גם אם יום אחד אני ישכור זה יהיה אם חוזה לכמה שנים ולא זבנג וגמרנו

כרגע אני עובד וחוסך כי במצב השוק היום אני לא קרוב לא לזה ולא לזה ואני מעדיף להגדיל את החסכון כמה שאפשר שישריץ לי עוד כסף

הבעיה כאן שהצבת סטנדרטים גבוהים לא ריאלים לחלוטין ביחס לרמת הכנסתך. יש לך ארבע אפשרויות א. להתפשר. ב. להרוויח יותר כסף. ג. להתחתן עם בחורה עשירה. ד. להמשיך לחיות עד גיל חמישים עם ההורים. תפסיק עם הקשקוש המוחלט הזה להשתעבד. למה עכשיו אתה לא עובד? אתה לא משועבד? אתה באמצע שנות השלושים לחייך ועדיין גר עם ההורים. עוד כמה שנים ועוד כמה שנים. זה מה שאתה אומר לעצמך כל הזמן. איפה כמה שנים האלה מסתיימות? מתי יגיע היום שתגיד זהו חסכתי מספיק כסף? ומה יקרה אם מחירי הדירות ימשיכו לעלות? עוד כמה שנים עם ההורים רק כדי לא לקחת משכנתא ולחיות כמו אדם נורמלי? הבעיה שאתה מערים קשיים ללא סיבה. זה לא עניין של כסף. יש סיבה פסיכולוגית עמוקה. כסף זה סתם תירוץ.

הסטנדרטים שלי לא גבוהים

לא לגור ליד מסוממים זה לא סטנדרט גבוה

ותפסיק לזין את המוח אם "בושה לגור אם ההורים" -חצי איטליה גרים אם ההורים ואחוז מאוד נכבד מהאנשים בארץ

יש מצב נתון וזאת לא בושה -זה מבאס אבל לא בושה

תתעורר ותראה מה קורה מסביב

ומה לעשות לא נולדתי באירופה ועליתי לארץ אם יורו -נולדתי בארץ והמחירים ברחו

ויש לי כרגע יותר כסף מהרבה זוגות צעירים שחים בשכירות אחרי החתונה -נו טוב המון מהם באוורדרפט גם ככה

ואני יחיה גם עד 200 אם ההורים אם לא יהיה לי מספיק כסף (לדעתי) לצאת מהבית

מבחינתי חלק מזה זה לפחות 75% מערך הדירה בהון עצמי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני יכול לסכם ולומר שזה פשוט עצוב.

חביבי, אתה יכול לסובב את זה איך שאתה רוצה, לגור עם ההורים מעל גיל 30 זה לא "בושה" - זה פשוט אבסורד (ועצוב).

עצמאות בחיים היא הרבה יותר חשובה מהבולשיט שאתה מקשקש פה על כסף... ואיטליה... תפסיק כבר להזכיר את איטליה -

תסתכל על אנשים מימינך ומשמאלך --- איזה אחוז לדעתך מהישראלים מעל גיל 30 עדיין חיים עם ההורים?!

היחידים שאני מכיר שזה מצבם הם סכיזופרנים

עדיף כבר לגור באיזה צריף עלוב באיזה מושב בצפון ולקטוף עגבניות - לבד - מאשר להמשיך לגור עם ההורים

החיים קצרים, תוחלת החיים של גבר ממוצע בישראל היא קצת מעל 75 אם אני לא טועה, דהיינו, רבאק - עזוב "גיל 50", אתה קרוב למחצית חייך ועדיין לא חיית באופן עצמאי? צא כבר מהבית!

אתה יכול להגיד מה שאתה רוצה על "שיעבוד" ו-"איכס חתונה" וכו' - בסופו של דבר, על אף אחד פה אתה לא עובד --

כולם צריכים (ורוצים) להיות בני אדם עצמאיים

מי שלא, הוא כנראה סכיזופרן

כל עוד אתה חלק מהחברה האנושית - אתה תמיד תשא באחריות מסויימת כלפיה (מסים, חוקים, , וכו') ולכן תמיד תהיה "משועבד" לחברה שבה אתה חי. משכנתא היא פשוט עוד אחת מהדרכים שבהם אתה משלם "מס" כלשהו על מנת להיות חלק מהחברה.

תמיד אתה יכול להיות איזה HERMIT ולגור על הר ולאכול דובדבנים וללטף סנאים.

אם אתה רוצה להיות חלק מהחברה האנושית המודרנית, אתה צריך לנער את עצמך ולהתחיל להסתגל למציאות. אם המציאות היא שלא תוכל להשיג דירה ללא משכנתא, כנראה שתיאלץ לקחת משכנתא. אם אתה בשום אופן לא מוכן לקחת הלוואה, קדימה - הקם עסק, קח קצת סיכונים, ונסה את מזלך בניהול עסק עצמאי או סטרט-אפ ומי יודע אולי תתעשר.

כרגע - מבחינה "מטאפורית" - העולם עשה לך BOO אז רצת לאמא להתחבא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסתכל על אנשים מימינך ומשמאלך --- איזה אחוז לדעתך מהישראלים מעל גיל 30 עדיין חיים עם ההורים?!

אני מסתכל ואני רואה הרבה מאוד שעדין חיים אם ההורים

ואלו שלא חיים מהיד לפה בלי תוכניות לעתיד -לפחות רובם

אולי תפנים שהייתה עליה מטורפת במחירי הדיור ויש לך המון אנשים שפשוט לא יכולים לממן דירה לאורך זמן

אתה יכול להגיד מה שאתה רוצה על "שיעבוד" ו-"איכס חתונה" וכו' - בסופו של דבר, על אף אחד פה אתה לא עובד --

כולם צריכים (ורוצים) להיות בני אדם עצמאיים

מי שלא, הוא כנראה סכיזופרן

יופי אדוני הפסיכולוג

החלום שלי זה לגור בווילה בברזיל אם כמה שוודיות בנות 20

אבל יש רצוי ויש מצוי

אני לא מכיר אנשים שרוצים לגור אם ההורים אני מכיר אנשים שלא רוצים לשלם סכומים מטורפים על דיור

ובעניין חתונה

חתונה לא =הצמאות לגבר -בדיוק האפך חתונה=כלא

כל עוד אתה חלק מהחברה האנושית - אתה תמיד תשא באחריות מסויימת כלפיה (מסים, חוקים, , וכו') ולכן תמיד תהיה "משועבד" לחברה שבה אתה חי. משכנתא היא פשוט עוד אחת מהדרכים שבהם אתה משלם "מס" כלשהו על מנת להיות חלק מהחברה.

יש משכנתה ויש משכנתה -לך אתה תיקח משכנתה של חצי מיליון וזה בלי סכום לשיפוצים

אני לא לוקח משכנתה מפוצצץ לא משנה עד כמה זמן אני יגור בכלוב

קדימה - הקם עסק, קח קצת סיכונים, ונסה את מזלך בניהול עסק עצמאי או סטרט-אפ ומי יודע אולי תתעשר

מי אמר לך שאני לא פועל בכיוון ?

כרגע אני עובד הרבה ויש תוכנית לאיזה עסק קטן מחוץ לשעות העבודה הרגילות

חוץ מזה החיסכון גם עובד קצת בשבילי

העולם עשה לך BOO אז רצת לאמא להתחבא

אני הרבה מעבר לבוט -הבוט היה לפני שנים אבל התעוררתי מימנו מזמן

היום אני פשוט רואה את העולם בצורה אחרת וכרגע אני רואה מחירי דירות בשיא בועתם -שיקח שנה \שנתים או יותר ויום אחד יגיע הפיצוץ

אז אני יהיה כבר מוכן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שאתה רואה הכל שחור ולבן. דירה שתענה על דרישות א', ב', ג' בצורה מוחלטת או כלום. אני בטוח שקיימות דירות טובות במחירים סבירים לא בחור נידח ולא בשכונות של דוסים ונרקומנים. אתה אפילו לא מחפש. זה לא עניין של כסף. זה סוג של בעיה פסיכולוגית לעזוב את הבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lev-27 תגיד לי אתה פסיכולוג ?

כניראה שלא או שאתה פסיכולוג מאוד גרוע

וזה לא שאין לי בעיות שם למעלה -אבל לעזוב את הבית אני רוצה כבר מסיום הצבא הי שם בשנת 2000

ודירות מה שאני מגדיר סביר במחיר סביר יש בבאר שבע ורחוק יותר -במקומות שאין הרבה עבודה

אם אני יעבור לעיר כזאת זה רק במצב שאני יוכל לקנות דירה בלי משכנתה +שיהיה לי איזה חיסכון נחמד שאני יוכל להתאקלם מהר ובלי לחץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אתה עוד הפעם ממציא תירוצים. למה שלא תנסה להשכיר דירה באזור סביר לחצי שנה/שנה ותראה איך העניינים מסתדרים? יש לך חסכונות ועבודה. במקרה הכי גרוע תמיד תוכל לחזור לגור עם אמא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רואה באיזה קלות אתה מערים קשיים רק בגלל הפחד שלך לצאת מהבית. תן לי סיבה אחת חוץ מהקשקוש המוחלט הזה "אני אפסיד כסף" למה לא לנסות לשכור דירה באזור סביר ולראות איך העניינים מסתדרים. אתה לא מתחייב, אתה לא לוקח משכנתא. אפילו החסכונות שלך כמעט ולא יפגעו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי קרירין.. קרירין...

קודם כל, תמצא חברה או לפחות מישהי שתסכים לגור איתך. זה כבר יעלה משמעותית את ההכנסה החודשית שלך (שלכם), ויאפשר לך לקחת משכנתא גדולה יותר.

יש לי חבר טוב שהתחתן, עבר לגור בשכירות לשנה-שנתיים, ולפני כשנה קנה דירה ב-800,000 ש"ח באזור המרכז (בגבעת שמואל). היום, אחרי כל זה, הוא בן 27. הוא לא מהנדס בהייטק ולא מיליונר, וההכנסה החודשית שלו ושל אשתו ממש לא גבוהה. עם זאת, יש מחיר שצריך לשלם כדי להתקדם בחיים.

מה שאתה מנסה לעשות, לחסוך לחסוך לחסוך ולקנות דירה לבד בלי משכנתא, זה באמת קשה. למעשה, זה כנראה כל כך קשה שלעולם לא תצליח לעשות את זה בקצב הנוכחי, אם נצא מנקודת ההנחה שמחירי הדירות רק ימשיכו וימשיכו לעלות עם השנים.

אגב, זה לא נכון לומר שיש כיום בועה בשוק הנדל"ן - כי אין כזאת. המחירים משקפים את הביקוש.

בוא אני אשאל אותך שאלה אחרת - האם יש לך הערכה מתי תצא מהבית? אתה בוודאי יודע מה רמת ההכנסה החודשית שלך, וכמה כסף חסכת עד עכשיו (וכמה ריבית הוא צובר), אז אתה צריך לדעת, לפחות בערך, תוך כמה שנים יהיה לך מספיק כסף כדי לעזוב את הבית. שנתיים? חמש? עשר שנים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג מתי אני יוכל לצאת מהבית

אני לא קובע את מחירי הדירות ואני בכלל לא מסכים אתך שהם רק ימשיכו לעלות כל הזמן -בדיוק האפך

חוץ ממקומות מסוימים דוגמת תל אביב אני כן חושב ששנה או שנתים או שלוש מהיום מחירי הדירות ירדו משמעותית

ואני גם חושב שבהרבה מאוד מקומות מחירי הדירות הגיעו כבר לשיא שלהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זאת אומרת "הגיעו לשיא שלהם"? למה אתה חושב שהם לא ימשיכו לעלות? ויתרה מזאת, למה שהם ירדו משמעותית?

יש איזשהו טיעון הגיוני מאחורי ההנחות האלו שלך, או שאתה סתם מתבסס על תחושות בטן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידידי כלכלה זה לא דבר בטוח

יש עליות ויש ירידות והרבה פעמים גם המולומדים הגדולים ביותר לא יכולים לחזות ירידות

הערכה שלי אומרת שהמחירים יתנפחו בגלל הריביות המאוד נמוכות שמצד אחד נתנו לאנשים לקחת משכנתה בריבית מאוד נמוכה

ומצד שני דחפו משקעים לשוק הדיור כי חסכון רגיל נתן גרושים

ואני חושב שברגע שהריבית תעלה מספיק הרבה משקעים יממשו את ההשקה והמחירים ירדו משמעותית

יכול להיות שאני צודק ויכול להיות שאני טועה אבל ניראה מה יקרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...