64bit על 2GB ? - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

64bit על 2GB ?

andrei21

Recommended Posts

שלום לכולם

שאלתי היא : האם כדאי ו\או מומלץ לשים וינדוס 7 64 ביט על מערכת עם 2 גיגה ראם.

האם זה בכלל קשור אחד לשני?

האם קבצים שנשמרו בדיסק קשיח במערכת 32 ביט יעבדו כמו שצריך ב64?

מפרט המערכת שלי

AMD athlon x2 dual core 4200+ 4200mhz (O.C 5400mhz) a

Mboard a8n32 deluxe (chipset nforce4

corsair twinx3200 ddr400 CL2

HD4870

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשובה לא ממצה בעליל...

מערכת 64 ביט שימושית כדי לנצל יותר מ3 וקצת ג'יגה זכרון, מה שמערכת 32 ביט לא יכולה לעשות. מצד שני, עקב שורות כתובת ארוכות יותר הנצילות של הזכרון נמוכה יותר במערכות 64 ביט, מה שאומר שכשיש לך 2GB לא רק שאין תועלת ב64 אלא אפילו יש נזק.

בקשר לקבצים - לא תהיה בעיה, אבל מן הסתם כשאתה מתקין מערכת הפעלה מחדש (ואי אפשר לעשות "שדרוג" מ32 ל64 ביט) תאלך להתקין מחדש את רוב התוכנות על המחשב, ובחלק מהמקרים להוריד גרסאות אחרות שכן אלה שאצלך תומכות ב32 ביט בלבד - הרבה למשל מתחלקים לפי 32\64 ביט.

בנוסף, תוכנות ממש ממש ישנות עשויות שלא לעבוד כלל על 64 ביט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים יאמרו לך פה בפורומים שזה לא מומלץ. (ובצדק)

אבל במבחן המציאות (יש לי מחשב שני עם פנטיום4 3GHZ, ו2 גיגה זכרון) זה לא הפריע כלל... אם אתה רוצה להפעיל פוטושופ / המשחקים הכי חדשים וכבדים / להפעיל הרבה תוכנות בבת אחת, אז זה לא בשבילך. אם לא, אז 64 ביט לא יפריע לך.

אני לא מרגיש איטיות עליו, ולאחר עליית וינדוס יש לי עדיין 1.3 גיגה פנויים...

למה 64 לא מומלץ למעט זיכרןן-

המספר 32 / 64 ביט אומר מה אורך הפקודה שהמעבד יודע להתמודד איתה. (בסוף כל תוכנית שאתה מפעיל מתורגמת לסט פקודות המעבד ונשמרת במקום מסויים בזכרון כדי שתוכל לרוץ) ב64 ביט כל קוד תוכנית תופס נפח גדול פי 2 מאשר ב32 ביט. לכן צריכת הזכרון נוטה להתנפח.

לגבי בעיות-

רוב התוכניות ב32 ביט יעבדו לך על 64. אבל לפעמים בפנים יש חלקים שעובדים ב16 ביט (מתכנתים הם עצלנים, ומעדיפים להשתמש במשהו קיים במקום לכתוב חדש) ואז זה לא יעבוד.

תוכניות מודרניות מוציאות גרסת 64 אם גרסת 32 לא עובדת, ולא תהיה לך בעיה.

מה שכן - לפני שאתה עובר - חפש לאיזו חומרה יש שעובדים ב64 ביט. לחומרה ישנה יהיו לך בעיות. אני למשל לא מצאתי 64 לכרטיס קול על הלוח אם ההוא. אז נאלצתי לקנות כרטיס קול ב40 ש"ח.

לסיכום - אם אתה לא מתכנן להפעיל תוכניות שינצלו את השיפור במהירות ב64 ביט (אמולציות / עריכת וידאו/ קידודים / חלק מהמשחקים) פחות כדאי לך לעבור.

למה אני עברתי - כי צריך לעבור מתישהו... העתיד הוא 64 ביט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השימושים שלי בעיקר זה משחקי מחשב סרטי HD

וכמובן וכאלה

אז אני מניח שלא כדאי לי לעבור ל64 בנתיים

אוליי אני יוסיף עוד שני גיגה , זה שזה DDR1 400 זה לא מפריע?, בעצם המעבד בנוי לDDR1 אז כנראה שלא

עכשיו אם אני מוסיף עוד 2 גיגה זה חייב להיות אותו LATENCY או איזה נתונים אחרים שאני צריך להסתכל?

או שפשוט את הזכרון המהיר יותר לשים בסלוט 0 ו 1 ואת האיטטים ב2 ו 3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאינטרנט - אתה לא צריך להוסיף כלום. 64 ביט יעבדו פיקס (מניסיון על המחשב שלי)

סרטי HD - עם כרטיס מסך שמפענח חומרתית (יש לך) אתה גם לא צריך להוסיף כלום. (מניסיון על המחשב שלי)

משחקים - לדעתי כדאי קודם לעבור, ורק אם תראה שמה שמגביל אותך זה הזיכרון, תוסיף.

אגב, בלי קשר לשדרוג (שאולי לא נחוץ) DDR1 לא הוזל בגלל שקיימים DDR2 או 3. תבדוק, לפעמים יותר משתלם להחליף לוח אם. (כי גם ככה תצטרך להחליף יום אחד. והזכרון שתקנה עכשיו לא ילך איתך הלאה...) חפש גם בלוח יד2...

ורק תיקון קל למה שרשמת "בעצם המעבד בנוי לDDR1 אז כנראה שלא".

בקר הזיכרון (בדור המעבדים שלך) נמצא על הלוח אם. המעבד לא "בנוי" לאיזשהו זיכרון. (אצלך. זה השתנה במעבדי ה iX)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי כבר לקנות עוד 2 גיגה ב200 שח בערך. ואחריי שאמרתם לי שלא בטוח שהוספת או מעבר ל64 ביט יהוו שיפור.

אני כבר לא בטוח .

אני צריך תשובה יותר מדוייקת אם כדאי לי לעשות שדרוג זה

תודה לכל העוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שניהם "משפרים" דברים:

מערכת הפעלה 64 ביט תאפשר לך להריץ תוכניות ב64 ביט. תוכניות עם קוד כזה יכולות לרוץ מהר יותר (אם זה ממש מעניין אותך ארחיב על זה...)

כמה יותר מהר ? לא הרבה. חפש בגוגל בנצ'מרקים... הנה אחד http://www.extremetech.com/article2/0,2845,2280813,00.asp

זה לא נכון להסתכל על היתרונות של 64 ביט. יותר נכון להבין שב32 ביט היו כמה חסרונות. (כדי להבין אותם צריך להתעמק קצת באיך מעבד עובד ושפת מכונה- אם תרצה, ארחיב מעט, אבל זה לא צריך להטריד אותך אם זה לא מעניין אותך)

המגבלות הללו לא נעלמו ב64 ביט. הם פשוט רחוקות מהביצועים היום. כמו שעברנו מ16 ביט ל32 ול64, יום אחד שוב נגיע למגבלות ונעבור ל128.

אינטל הבינה ש32 ביט זה מיושן כבר מזמן. אבל אף אחד לא טרח לעבור למערכת הפעלה 64 ביט כדי לנצל את המעבד שלו טוב יותר. (המעבד שלך לדוגמא, פועל ב64 ביט גם היום, אבל מערכת ההפעלה שלך לא, לכן אתה לא מנצל את היכולות הללו.)

עוד ישפר לך את המערכת אם היה חסר לך קודם. אם לא ניצלת את כל הזכרון הקודם (תפעיל תוכנת בדיקה ברקע ותבדוק), לא תראה כל שיפור.

אחת הבעיות ב32 ביט היא שאפשר לנצל (תאורטית) רק עד 4 ג'יגה .

בפועל אם תוסיף 2 ג'יגה למערכת שלך, הדבר יהיה שקול להוספת 1.25 ג'יגה... (למה, ככה. החיים הם לא תיאורטיים)

לכן אם בכל מקרה אתה מוסיף > עבור ל64 ביט.

השאלה הגדולה: (שאלו אותך ולא ענית)

למה אתה רוצה להוסיף זכרון ? למה אתה רוצה לשדרג ל64 ביט ?

מה מפריע לך במחשב ?

אם תוסיף ספויילר ממכונית פורמולה 1 לפיאט אונו שלך, לא תשפר כלום. אם קודם נסעת במהירות 300 קמ"ש - זה כן ישפר את אחיזת הכביש.

לפני שאתה משדרג שאל את עצמך מה מפריע לך, ואיזה רכיב משפיע על מה שמפריע לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים עם KAKADU999 ^^^^^^ :xyxthumbs:

אגיד את זה שוב: 64 ביט לא משפר כלום הוא רק מגדיל את המגבלות הקודמות בשפת מכונה. נכון שבפוטנציה חלקים מהקוד עשויים לרוץ מהר יותר (כי עכשיו אפשר לעשות בפקודה אחת מה שקודם לקח 2) אבל זה זניח ואתה צריך בשביל זה תוכנית בגרסת 64 ביט.

ה"שיפור" הוא זניח !

אבל אם אתה משדרג ל4 ג'יגה, אתה מגיע לאחת המגבלות הללו ולכן כדאי לעבור ל64 ביט.

ביצועים במשחקים -

מושפעים בעיקר מכ. מסך.

אם ניצול הזכרון שלך מגיע ל90~ אחוז - תוסיף .

מעבד עם יותר ליבות אם אתה גם מריץ דברים ברקע למשחק.

עבודה בוינדוס-

אם ניצול הזכרון שלך בהפעלת מה שאתה רוצה מגיע ל90~ אחוז - תוסיף .

שיפור כמה תוכניות רצות במקביל - מעבד עם יותר ליבות.

זכרון מהיר יותר ישפר מעט.

העברת קבצים-

ברשת - לשדרג את הרשת / אינטרנט

במחשב - כונן מהיר יותר.

פתיחת RAR-

מעבד עם יותר ליבות. 64 ביט.

אין ניסים בחיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביצועים במשחקים -

מושפעים בעיקר מכ. מסך. - נכון ו-OC לכרטיס המסך ולמעבד

אם ניצול הזכרון שלך מגיע ל90~ אחוז - תוסיף זכרון. - נכון

מעבד עם יותר ליבות אם אתה גם מריץ דברים ברקע למשחק. - לא נכון, לא כל תוכנה רצה על ליבה נפרדת - הוספת זיכורן כן תשפר multitasking

עבודה בוינדוס-

אם ניצול הזכרון שלך בהפעלת מה שאתה רוצה מגיע ל90~ אחוז - תוסיף זכרון. - נכון

שיפור כמה תוכניות רצות במקביל - מעבד עם יותר ליבות. - לא נכון, לא כל תוכנה רצה על ליבה נפרדת - הוספת זיכורן כן תשפר multitasking

זכרון מהיר יותר ישפר מעט. - לא ישפר כלל אם אתה לא עושה OC

העברת קבצים-

ברשת - לשדרג את הרשת / אינטרנט - תלוי לאן. בישראל - שדרוג החבילה באמת. לחו"לעדיף UPLOAD ענקי בסגנון 1Mbit לפחות כמו בחבילות ה-UFI\NGN החדשות.

במחשב - כונן מהיר יותר. - או לעבור לכונן או לכנון כונן במהירות 10K כמו ה-RAPTORים של או לפחות לשים שני כונני SATA רגילים ב-RAID 0

פתיחת RAR-

מעבד עם יותר ליבות. 64 ביט. - נכון, אך רק בגלל שWINRAR תומכת בריבוי ליבות. בעיקרון לפעולותשל חישוב מעבד בNGH גבוה יותר או OC למעבד עדיף לכל תוכנה אחרת בסכלליות.

אין ניסים בחיים. - תעשה OC ותראה ניסים (מדובר על מעבר מ 2.6 ל-4GHZ ולא של כמה מאות MGHZ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אלכס צודק, שכחתי גם OC :xyxthumbs:..

אגב אלכס, הכוונה שלי עניין הליבות הנוספות הייתה:

אם המעבד הוא המגביל > רץ כבר עם ניצול מקסימלי של המעבד > לכן יותר ליבות יעזרו... (חלוקת העומס)

והוספת (שנכון שהיא חשובה יותר) תעזור למולטי טאסקינג רק אם הזיכרון כבר ב 90 % תפוסה, לכן זה בשורה הראשונה.

האם ההגיון מוטעה ? אני לא מכיר את נבכי המולטיקור, (אני עוד עסוק בלהבין מעבדי MIPS בסיסיים הרבה יותר :silly:) אבל נראה לי אלמנטרי שתוכנית שתגרום להפעלת הליבה ב100 % (בנוסף לשאר התוכניות שרצות על זו) תעבור לליבה פנויה יותר...

אשמח אם תאיר את עיני אם זה לא כך, או אם טעיתי איפשהו !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...