פאנל e-ips מה זה? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פאנל e-ips מה זה?

koby058

Recommended Posts

עשית קצת סלט.

המסכים היחידים שדובר עליהם לאחרונה בפורום בהקשר של E- הינם הDELL2209 + LGW222OP,שניהם בגודל של 22''.

ה2407 הוא מסך שכבר לא מייצרים אותו ומחליפו הוא הU2410.

על כל פנים,כל המסכים שהוזכרו פה עדיפים על פני הLG שצירפת בקישור.מדובר במסך שסה"כ מגיע בתצורת LED אבל כולל את הפאנל הזול יותר - TN.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

E-IPS זה פנל מסוג IPS.

כרגע זה הסוג הכי מתקדם של פנל IPS, פותח ב-2009.

אם אתה משווה בין מסכים, עדיף E-IPS על פני H-IPS.

בהקשר של LG 2220P עד כמה שאני יודע הוא מסוג H-IPS, מה שלדעתי מהווה חסרון לעומת 2209WA.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yigi, אתה טועה ומטעה.

E- אינו עדיף על H-, למעשה הביקורות היותר מעמיקות, שנכנסות לפרטי הטכנולוגיה טוענות ההיפך.

היתרון שלו הוא שהוא נותן את כל היתרונות המשמעותיים של , במחיר הרבה יותר נמוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי שום כוונה להטעות, אך קשה לי להאמין שטכנולוגיה שמחליפה טכנולוגיה קודמת, גם אם לא תשפר פרמטר מסויים בוודאי שלא תגרע מאיכותו.

וספציפית לנושא שלנו:

E-IPS, או בשמו המלא "Enhanced S-IPS" משפר כמה פרמטרים לעומת S-IPS: זמן תגובה, זווית צפיה (אלכסון), רמת השחור וניגודיות (יותר פרטים פה: http://www.tftcentral.co.uk/downloads/enhanced_s-ips.pdf).

הביקורות שקראתי שממקמות את H- מעל E- מבחינת איכות גם ממקמות את S- מעל E-, מה שבכלל לא ברור לי למה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא לא גורעת, פשוט על מנת לחסוך בעלויות ייצור, מוותרים על חלק מהמרכיבים, כמו ה-True White Polarizer, שעוזר בין היתר למנוע את ההילה בקצוות (למרות שלא ברור האם בכל מסך H- מתקינים כזה או רק בחלקם).

המרכיב הנוסף שעוזר להוריד עלויות (וזה החידוש העיקרי של EIPS למיטב הבנתי) הוא שימוש בפתחי תאורה רחבים יותר, מה שמאפשר להוריד את עוצמת התאורה אחורית ולהשיג אותה רמת בהירות.

לגבי ניגודיות אמיתית (לא דינאמית) לא מצאתי נתוני השוואה אמיתיים בין E- ל-H- (שכבר משפרת לעומת S- המסורתי).

אגב, המסמך של מדבר על Enhanced -IPS, כלומר E-S-IPS, ולא בטוח שה-E-IPS זה בדיוק אותו דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר!!!

ביקשתי ממך לשנות את כותרת הדיון ברגע שעברת ממישור של שאלות כלליות למישור של המלצה על מסך.

כיוון שהדיון התקדם מאז, אני מבקש שתפתח דיון חדש ושבו תרשום בכותרת בצורה מסודרת את התקציב והדרישות, כמו שמקובל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...