צריך יעוץ בנוגע לקנית וחיבור סאבוופר למגבר סטריאו - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך יעוץ בנוגע לקנית וחיבור סאבוופר למגבר סטריאו

Monopoly

Recommended Posts

שלום!

יש לי כרגע 2 רמקולים ממערכת סטריאו [מוצהר על 130W ב6 אוהם לכל אחד], מחוברים למגבר רטרו-משהו של SANYO [מוצהר 150W ב8 אוהם, לדעתי הרבה יותר!]

הרמקולים מספקים אותי מבחינת איכות ועוצמה אבל חסר לי פאנץ' של סאב והרמקולים כמובן לא מסוגלים לרדת מספיק נמוך במוזיקת היפהופ כבדה. [לפעמים האלמנט רועד לגמרי [FLEX] אבל פשוט אין באס בגלל התדרים המאד נמוכים!]

התכנון הוא לרכוש סאבוופר יד שניה, אין לי ממש מושג איך לחבר אותו אבל.. האם זה נעשה ע"י כבל אודיו רגיל כמו הרמקולים? או דרך הLINE INPUT?

http://www.siz.co.il/my.php?i=yyzwxy2qy2yn.jpg

אם דרך כבל אודיו, בעצם הסאב יהיה מוגבר פעמיים, לא?

עוד דבר שרציתי להתייעץ לגביו, איזה סאב לקחת? 70W, 200W? בסה"כ החדר שלי לא גדול אבל כיף לשמוע בווליום גבוה כשההורים לא בבית!

[בקשר לאיזה דגם ספציפי אני אתיעץ יותר מאוחר..]

תודה מראש וסליחה אם משהו לא היה מובן :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LINE INPUT זה קול נכנס, לשם אתה מחבר את מקור השמע (DVD, מחשב...)

נראה לי שהסאב שבתמונה זה סאב אקטיבי (סאב שכולל בתוכו מגבר פנימי) שלא דורש מגבר ואליו אתה מחבר את הרמקולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנם שני סוגים של סאב-וופר, אקטיבי ופאסיבי.

אקטיבי - סאב וופר שכולל בתוכו מגבר ומתחבר ישירות לכרטיס קול.

בדר"כ RCA אדום ולבן - PL3.5MM של הכרטיס קול, שמיועדת לסאב כמובן

למען הפרדת תדרים.

פאסיבי - סאב וופר שמתחבר למגבר שלך, בדרך כלל דורש מגבר חזק,

ישנם מגברים עם יציאה יעודית לסאב-וופר, ה"איכותיים" ימליצו לך לקנות מגבר נפרד לסאב

שוב, בשביל להפריד תדרים ולהוסיף לו "קרוס-אובר", מכשיר שמפריד את התדרים.

האופציה הראשונה היא כמובן יותר נוחה, פופלרית, חדשנית וזולה.

האופציה השניה מיועדת לאודופיליים ואנשים שדורשים איכותי מרבית,

או אנשים בעלי תקציב נמוך מאד. בכל מקרה זאת נחשב דרך יותר "מיושנת".

קודם תחליט מה אתה מעדיף..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BIGTOOLS קודם כל תודה רבה על ההסבר המפורט!

דבר שני בדקתי וגיליתי שיש לי או יותר נכון שאין לי תמיכה ב5.1 בכרטיס הקול[OB].. משמע אין לי לאן לחבר את הסאב :kopfpatsch:

יש איזה קומבינה שאפשר לעשות או שהכי פשוט יהיה לקנות כרטיס קול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מחבר את הסאב לכרטיס הקול.

אם המגבר שלך כולל יציאה לסאב (PRE SUB OUT) אתה מחבר את הסאב לשם ע"י כבל RCA יחיד (המגבר מחובר לכ.הקול בסטריאו דרך אחד מחיבורי ה-LINE IN שלו).

אם לא, אתה תצטרך לקנות סאב אשר יודע לקבל HI-INPUT ולשרשר אותו לרמקולים (כמו בתמונה שהבאת).

את החיתוך וההפרדה המגבר של הסאב יעשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העוצמה של הסאב שאתה יכול לקחת תלוייה באופן החיבור של הסאב למגבר:

א. אם הסאב מחובר למגבר ב-PRE-OUT אתה יכול לקחת איזה סאב שאתה רוצה מכיוון שהמגבר של הסאב אחראי על הגברתו.

ב. אם הסאב מחובר בשירשור לרמקולים ב-HI INPUT אתה תהיה חייב לדעת כמה המגבר שלך מוציא לכל ערוץ ולקחת את זה בחשבון (כי אז בעצם אתה עוקף את המגבר של הסאב והמגבר הראשי שלך יהיה אחראי להגביר גם אותו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיב לפיתרון, שקיים אצלי:

קניתי כרטיס קול בכ-120 שקל (רשום במפרט שלי), שד"א כל כרטיס מובנה חדש בערך גם יתאים.

עכשיו אתה יכול לחבר מהכרטיס קול היציאה הירוקה הרגילה למגבר, כבל מפצל מאוזניות לשני RCA, ומהיציאה הכתומה בכרטיס קול לחבר לסאב אקטיבי שאתה יכול לקנות משומש, ויש גם חדשים בפחות מאלף שקל. זהו.

וזה נכון רק לגבי שמיעת מהמחשב כמובן.

מקווה שעזרתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלש מידי לשירשור ב-HI INPUT בהתחשב ברמקולים שמחוברים אליו.

אם המגבר שלך כולל יציאה ל-MONITOR OUT או LINE OUT אתה יכול לחבר אותה לסאב בעזרת כבל RCA, ואת חיתוך התדרים אתה בסאב עצמו.

לא מומלץ בכלל לחבר את הסאב ישירות לכרטיס הקול, אפילו אם זהו חיבור ברמת ה-LINE.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרמקולים נכנסים לדישטורשן הרבה לפני המקסימום של הווליום, וגם לפני זה קשה להשאר בחדר למשך דקה שלמה, הווליום חזק מדי. אני עושה את זה רק כשאני הולך למטבח או משהו וגם אז זה כשאני לבד בבית.

בקשר לחיבור הסאב למגבר, אפשר דרך היציאה של הRECORDER? ראה תמונה > wk2jwmdyo0gn.jpg

אגב האם יורגש שיפור בסאונד עם כרטיס קול Live 5.1? משהו אחר מומלץ עד 150 ש"ח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרי לחבר את הסאב ליציאת ה-RECORDER.

חיבור הסאב ליציאת ה-RECORDER לא תאפשר לך שליטה על הווליום של הסאב דרך המגבר, ולכן זה לא יהיה רעיון טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...