מחשב htpc מצויין שסיימתי להרכיב - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב htpc מצויין שסיימתי להרכיב

mrraz

Recommended Posts

לוח ASUS M4A785D-M Pro מחיר 450 ש"ח

מעבד Athlon II X2 250 במחיר 348 ש"ח

4 ג"ב זיכרון + דיסק 320

מארז וספק nsk3480 במחיר 450 ש"ח

לא שמתי כונן אולי בשלב מאוחר יותר. כל התקשורת עם המחשב דרך USB ואלחוט

לכרטיס המסך המובנה הקצאתי את המקסימום 1 ג"ב ככה שנשארו 3 ג"ב פנויים.

מחובר לטלוויזיה סוני 40 בחיבור HDMI

מערכת הפעלה 7 גירסת 64

המעבד מתפקד מעולה, מעבר לציפיות, בסרטים HD 1080P המעבד בסביבות 35%

תצוגה חלקה לגמרי, בטלוויזיה כיוונתי לתצוגה בלי שום אינטרפולציה שנקראת FULL ודרך המחשב מכוון על 1920 על 1080

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחיר וגודל כזה כבר עדיף סטרימר אם רק צופים בסרטים

אני בקרוב קונה סטרימר קטן שבבערך 1500 שקל תומך בכל הקבצים הרלוונטים ומנגן אותם טוב

אם טרה ארד דיסק פנימי שיכול לשמש גם לאכסון ואם דונגל

וכמובן במקום מסורבלת יחסית שנועדה בעיקר לצפיה בסרטים ואם שלט רחוק

היום הסטרימרים או יותר נכון היום לקרוא לדגמים החדישים נגני מדיה דיגיטלים מספיק טובים היום להחליףHTPC ברוב הדברים החשובים

בעתיד אני לא חושב שיהיה צורך בHTPC בכלל שהנגני מדיה הדיגיטלים יקבלו אפילו יותר פיצרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Dimka גם אני חשבתי ככה פעם אבל שאתה רואה מה סטרימרים מודרנים יודעים לעשות זה כבר סיפור אחר

היום הסטרימרים הטובים מוצאים גם 1080P ברוב הפורמטים \יש להם אפשרות לארד דיסק \כמובן כל היצאות שצריך

כמובן אודיו ותמונות

בנוסף יש להם עוד אופציות לדוגמה הסטרימר שאני קונה מאפשר גם הורדת טורנטים ישירות אליו בלי צורך במחשב פתוח

וכל זה בצריכת חשמל מאוד נמוכה

אז נכון שהם לא מחשב ולא יתנו לך או נורמלי

אבל בדברים שהם נותנים הם ידדותים מאוד ועלות תועלת לטעמי מאוד משתלמים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין בוא נעשה חישוב יחד!

התאריכים בערך, עם טעות של חצי שנה לשם ולשם.

2005 - "סטרימר" בתקופת 4. היה בעצם ה- די וי די הרגיל. לא ידע לנגן DivX.

2006 - "סטרימר" בתקופת D. היה די וי די קורא DivX והיה סבבה עם 50% מהתכנים, אה וכמובן "אופס הכתוביות הפוכות".

2007 - "סטרימר" מצליח לקרוא כתוביות, אבל עברנו ל-MKV כבר (ועדיין בקושי מצליח לקרוא כתוביות).

2008 - "סטרימר" יודע לנגן MKV - מתברר שרק 50% וגם זה בקושי, למה? כי זה H.264 ולא X.264.

2009 - "סטרימר" יודע לנגן MKV X.264 (בקושי), אבל אנחנו כבר רוצים מהאינטרנט.

סוף 2009 - הסטרימרים התפתחו, יודעים לגלוש ליוטיוב ולביטורנט ואפילו למשוך מהרשת הבייתית ועדיין "אופס הכתוביות הפוכות".

כיום אפשר לקחת אותו 4 שקנינו ב-2005, להוסיף לו כרטיס מסך שנותן האצת חומרה כמו 8400GS ואותו מחשב משנת 2005 נהיה יותר טוב מכל סטרימר. זה החישוב שלי, אולי שלך שונה :smile1:

אגב מה תעשה כשיוטיוב יפסיק לפעול או יעבור לפורמט אחר? או מה תעשה כשתפסיק להשתמש בביטורנט ופתאום כולם עברו (נמציא שם) ל-מולטורנט.

במחשב לרוב מדובר בהחלפת תוכנה או שידרוג מינורי, בקופסה סגורה זה אומר החלפת הקופסה.

זו הסיבה שאני בעד מחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המיקום של המחשב ממש בסדר מאחר והוא יושב בנישה, רואים באופן חלקי בתמונה הראשונה

לדעתי אם מדובר במחשבון קטן ומשתלב ולא במארז משחקים ענק אין מניעה להציב אותו ליד המסך.

סטרימר יהיה ממש בעל יכולות מוגבלות לעומת מחשב יעודי

לא ציינתי גם שהמחשב ממש שקט, לא שומעים כלום, המארז של אנטק מצויין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוף 2009 - הסטרימרים התפתחו, יודעים לגלוש ליוטיוב ולביטורנט ואפילו למשוך מהרשת הבייתית ועדיין "אופס הכתוביות הפוכות".

הכתוביות כבר לא אפוכות

הבעיות בכתוביות היום מינריות ובעיות קימות נפתרות בעדכוני תוכנה

כיום אפשר לקחת אותו 4 שקנינו ב-2005, להוסיף לו כרטיס מסך שנותן האצת חומרה כמו 8400GS ואותו מחשב משנת 2005 נהיה יותר טוב מכל סטרימר. זה החישוב שלי, אולי שלך שונה

יותר טוב ? במה ?

בגודל ? לא

ברעש בהנחה שאתה לא מוציא הרבה כסף על מארז שקט או קונה סטרימר כמו האקסטרימר ? לא

בצריכת חשמל ? לא

ביצאות אודיו ווידיאו ? לא אלה אם כן אתה קונה ציוד מיוחד בשביל זה

בנוכות שימוש ? לא

במהירות הפעלה ? לא

אז יופי למחשב יש גמישות ויותר כוח חישוב אבל לא זה מה שאני מחפש בנגן

בנוגע לזה -

אגב מה תעשה כשיוטיוב יפסיק לפעול או יעבור לפורמט אחר? או מה תעשה כשתפסיק להשתמש בביטורנט ופתאום כולם עברו (נמציא שם) ל-מולטורנט.

במחשב לרוב מדובר בהחלפת תוכנה או שידרוג מינורי, בקופסה סגורה זה אומר החלפת הקופסה.

יוטב ככל הידוע לי לא פועל יותר בסטרימרים סטנדרטים או אמור לא לפעול בקרוב בגלל עניין של רישיונות

אבל בעיות כאלו ואחרות נפתרות אם אפשר חוקית על ידי עדכוני תוכנה כמו בקונסולות המודרניות

ככה שלא צריך להחליף אף קופסה

וגם אם יצא פורמט ווידיאו שהסטרימר המסוים לא יתמוך בו ולא יצא עדכון לתמוך בפורמט אז פשוט מקודדים לפורמט שהסטרימר כן תומך בו

זה לא שיש הרבה אנשים היום שצריכים מעל 1080P כי גם ככה אין הרבה מסכים אם רזולוציה יותר גבוה וסירטי בלו רי הם ב1080P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה לא רציתי לפתח את זה לדיון בתוך דיון, אני רק הראיתי לך את היתרונות של מחשב. אבל הנה כמה תשובות על הטענות שלך:

1. בגודל המחשב כן התפתח, תראה את פלטפורמת ION לדוגמה, בגודל של סטרימר (למרות שאני נגד הקופסאות האלה).

2. הוא לא מפיק רעש ששומעים אלא אם כן עשית טעות בבניית כמו רכישת מאווררים סוג ז', או מעבד חזק מדי שמאלץ את המאוורר שלו להסתובב מהר.

3. ביציאות - מחשב לוקח.

4. נוחות שימוש אין על מחשב, פה אני חולק עלייך בגדול, כל סטרימר מגיע עם שלט, מחשב מגיע עם עכבר ומקלדת (או שלט), הבחירה בידיים שלך, גם זריזות תפריטים בכל סטרימר היא איטית מניסיון שלי (גם המוביל WD).

5. מהירות הפעלה באה טובה יותר כי מדובר בציוד ייעודי שיודע לבצע פעולות מאוד ספציפיות, אבל המחשבים היום באים עם מצב S3 שזה שינה שמכבה את כל המחשב מלבד הזכרונות (מדובר בצריכה של 1-2W כי הזכרונות מופעל מצב מיוחד והפעילות בהן מינורית), יש גם היום שיכול לזרז את ההפעלה בצורה מדהימה (בזה משתמשים בסטרימרים לידיעתך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בגודל המחשב כן התפתח, תראה את פלטפורמת ION לדוגמה, בגודל של סטרימר (למרות שאני נגד הקופסאות האלה).

הפלטפורמה מאוד טובה אבל אז זה יותר סטרימר מHTPC כי לשימושי מחשב רגילים הפלטפורמה הזאת יחסית חלשה

ככה שזה יותר בתחום האפור בין סטרימר לPC

2. הוא לא מפיק רעש ששומעים אלא אם כן עשית טעות בבניית HTPC כמו רכישת מאווררים סוג ז', או מעבד חזק מדי שמאלץ את המאוורר שלו להסתובב מהר.

הרעש בHTPC מאוד קשור לתקציב -תשלם יותר תקבל HTPC בקרור פסיבי לגמרי ואז לא יהיה רעש הבעיה זה העלות

לאומת זאת בסטרימר טוב יש רק מאוורר אחד בודד שבדרך כלל לא עובד בכל התפוקה ככה שהם מאוד שקטים

חלק מהם בכלל אם קירור פסיבי וחלק אפשר לארגן להם קירור פסיבי

3. ביציאות - מחשב לוקח.

אולי בכניסות אבל לא ביצאות חוץ מלוחות אם או כרטיסים שנועדו לזה מראש

לסטרימר טוב יש יצאת קומפוזיט \קומפוננט \HDMI \אודיו אופטי \ואודיו אנלוגי

בכרטיס מסך רגיל בדרך כלל יש 2 DVI או DVI 1 והכניסה הכחולה אחת (שכחתי את השם ) והאודיו בכרטיס קול אותו הדבר רק שהחיבורים האנלוגים שונים

בכל מקרה אם אתה מחבר בDVI הרבה פעמים צריך חוט מתאם לHDMI וגם לעביר סאונד בדרך אחרת (למרות שגם ככה עדיף לחבר את הסאונד למערכת ככה שזה לא בעיה )

יתר הדברים אותו הדבר בסטרימרים טובים

יש לך USB יש כניסה לכרטיסי זיכרון יש כרטיס רשת אלחוטי ורגיל

להרבה מהם אפשר לחבר אפילו כונן ולחלקם אפילו כונן בלו רי

אם יש בעיה לסטרימרים שכניראה לא תיפתר בקרוב זה עניין הכרטיס שאפשר להכניס בHTPC

אבל מי שצורך הרבה כבלים \לווין עדיף לו גם ככה לקחת ממיר אם אופצית הקלטה ואופציות נוספות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין זו דעה שלך...

אני בניתי בתקציב מאוד נמוך של סביבות 1700 ש"ח (ללא כרטיס TV)

לא שומעים אותו בכלל בסלון, המארז לא גדול ומאוד יפה ותופס שטח של וידאו מצוי.

אם ללכת על הזול (הזבל) אז כן היה יוצא רועש, מכוער ולא עובד.

אני גם מסכים שיש תחומים שסטרימר עדיף כמו צריכת חשמל ועלות מול תועלת, אבל לא התחברתי לממשקים שלהם, לחוסר אונים אם במקרה כיבית את הסרט או בא לך לקפוץ לנקודה אחרת בסרט ועוד דברים.

אני רוצה את הגמישות שלי, ואני מספיק מתמצא כדי לבנות ולכוונן את ה- שלי שייתן תפוקה הרבה יותר טובה בשבילי מכל סטרימר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...