תגידו, גם אצלכם המצב הכלכלי בקרשים או לפחו&#15 - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תגידו, גם אצלכם המצב הכלכלי בקרשים או לפחו&#15

Born2Kill

Recommended Posts

• תגובות 127
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נכון, לא הלכתי לעבוד כי לא היה אוכל בבית. אבל אתה יודע למה היה אוכל בבית? כי שני ההורים שלי עבדו בעבודות שכל מי שמתלונן על זה שאין לו מה לאכול (אבל יש לו פלאפון וכבלים) היה הופך שולחן בלשכת התעסוקה אם היו שולחים אותו לעבוד בהן. אנשים שמגיעים למצב שאתה מתאר הם אנשים חסרי כל אחריות והם האשמים הבלעדיים במצב שלהם. כל פעם שאני רואה משפחה חורגת חושכות עיני נוכח ההתנהלות של אותם אנשים שבוכים על זה שהממשלה עושקת אותם.

אגב, אני לא מדבר על אנשים שאין ביכולתם לעבוד מסיבות רפואיות כאלו ואחרות, אלא על אנשים בריאים לחלוטין שאיכשהו מגיעים למצב שהם צריכים לשלוח את הילדים שלהם לעבוד.

והרי ידיעה שהגיעה זה עתה: אם אין לך כסף לגדל ילדים, אל תעשה אותם מלכתחילה. מי שבכל זאת בוחר להוליד ילדים, למרות שהוא לא יכול לתמוך בהם כלכלית ונאלץ לשלוח אותם לעבוד במקום ללכת לבית ספר, שיאכל את הדייסה שהוא בישל (מהכסף שאני משלם למס הכנסה).

מסכים איתך לגמרי לגבי אנשים חסרי אחריות וכאלו שמביאים ילדים למרות שהם יודעים שלא תהיה להם היכולת לגדל אותם בצורה נאותה (ואני מדבר עם דגש על מגזר מסוים, שנשמע כמו חדרים...). מה שרציתי להגיד הוא שבסה"כ יש גם אנשים שלא משנה מה יזדקקו לכל הסיועים האלה, ולדעתי אי-אפשר להתעלם מהם - למרות שהם לא הרוב ממקבלי העזרה מלשכות הסעד וכו'...

אני יכול להגיד לך שאני מכיר לא מעט אנשים שם חסרי האחריות שדיברת אליהם, וגם אותי זה מאוד מעצבן ואני חושב שזה ממש לא צריך להיות ככה. והכי מציק לי שאותם אנשים, שחיים על המיסים של ההורים שלי, שלך (ושל אלה שעובדים בשבת באינטל) מפגינים נגד כל העולם כאילו נולדו כדי לעשות להם רע - כשאנחנו הסיבה היחידה שיש להם משהו מעבר לעובש וסירחון במקרר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ילדים זה פרנסה – בשנת 2003 קיבלה משפחה עם 5 ילדים כ- 1890 ₪ לחודש קצבת ילדים. כמה מקבלת משפחה בדואית שאב המשפחה התחתן עם 4 נשים מעזה ויש להם 42 ילדים?

קצבאות הילדים נולדו בסוף שנות ה-50 לאחר מהומות של עולים ממרוקו בואדי סאליב בחיפה. כדי להשקיט את המהומות ולפייס את הציבור המזרחי היה לפוליטיקאים נוח לחלק קצבאות ילדים במקום כספים על בסיס עדתי. הקצבאות היו לשיטה שהנציחה את העוני ולא מנעה את מהומות הפנתרים השחורים 15 שנים מאוחר יותר. כדור השלג גדל – ילדים במקום עבודה – הפכו למקור פרנסה. בשנות ה-70 ניסו להגביל את הקצבאות רק ליוצאי צבא, אך מהר מאד נפרץ הסכר בעקבות אינספור "קומבינות". למרות הגדלה עקבית של הקצבאות והרחבת מעגל הזכאים, זועקים מידי שנה דוחות העוני כי מספר הילדים העניים גדל... הסקטור החרדי תפס את הפרינציפ: לפני 1955 ילדה אישה חרדית אשכנזייה בממוצע 2.8 ילדים. בשנת 2001 זינק מספר הילדים הממוצע ל- 7.6 ילדים בממוצע לאישה. דבר לא השתנה באמונתם הדתית וגם לא פירוש חדש למצוות "פרו ורבו". מספר הילדים שולש בגלל הכסף, לא בגלל המצווה... יש שטוענים כי הגידול במספר הילדים אינו נובע מהקצבאות וכפי הנראה ישנם משתנים אחרים שהשפיעו. ראוי לבדוק.

קצבאות הבטחת הכנסה – בשנת 2002 קיבל זוג שלא עבד, עם שני ילדים, קצבה חודשית של 4,885 ₪. אם אחד ההורים היה יוצא לעבוד ומשתכר בערך כשכר הממוצע – המשפחה הייתה מרוויחה פחות... כך נוצר ציבור ענק של מאות אלפי אנשים בגיל העבודה שלא עובדים ולא מחפשים עבודה. בשנת 1982 התפרנסו 11 אלף משפחות מקצבאות הבטחת הכנסה. חלפו 20 שנה, עם תפס את הפרינציפ – בשנת 2003 מספר מקבלי הבטחת הכנסה גדל ל- 160,000 משפחות.

משך השהייה במערכת הבטחת ההכנסה הולך ועולה גם אצל צעירים... יש "תוספת ותק". ותיקים מקבלים תוספת... ולבסוף זוכים בתואר הנכסף – "בלתי ניתן להשמה" – מקבלים פטור מחיפוש עבודה ואין צורך אפילו "לחתום" בלשכת התעסוקה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים בריאים לחלוטין, פיזית כן נפשית לא..

יש לא מעט אנשים שלא יודעים איך להתנהג מול עובדים אחרים, מנהלים וכו'.. חושבים שמגיע להם הכל

ומרשים לעצמם לדבר "למה מי אתה בכלל" אז הם מאבדים את העבודה.. וגם קשה להם לימצוא אחת..

לימודים?

צריך כסף.. לי אין ממש כסף ללמוד עם זאת שאני רוצה..

אני לא חי ברמה נמוכה אבל בכל זאת אין לי אפשרות ממש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והרי ידיעה שהגיעה זה עתה: אם אין לך כסף לגדל ילדים, אל תעשה אותם מלכתחילה. מי שבכל זאת בוחר להוליד ילדים, למרות שהוא לא יכול לתמוך בהם כלכלית ונאלץ לשלוח אותם לעבוד במקום ללכת לבית ספר, שיאכל את הדייסה שהוא בישל (מהכסף שאני משלם למס הכנסה).

הו, עם זה אני מסכים איתך במיליון אחוז.

מעצבן אותי שאני שומע ממשפחות שיש להם למעלה מ-5 ילדים אבל הם בכלל לא מבוססים כלכלית. :s07:

פעם דיברו על זה בחדשות הבוקר שלגדל ילד מגיל 0 עד 18 עולה בערך חצי מיליון שקל בממוצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעוניין לשתף אתכם בהתלבטויות שיש לאנשים דתיים מבלי שיהיה עלי אליהום רבתי.

יש פה צד אחד שאף פעם לא נשמע!

צריך להפנים שלאנשים דתיים יש מערכת שלימה של קבלת החלטות שלרובה אתם לא מודעים. והיא במקרים רבים מאד סותרת את המציאות שסובבת אותם.

לכם יש חברות, בחורות, סטוצים ושאר ירקות (תעשו מה שאתם רוצים ותהיו רק בריאים ואני אוהב את כולכם, באמת.). אבל יש אנשים שאין להם בחירה אם כן ואם לא. הם שומרים, מה לעשות!

מצאתי את אהבת חיי בגיל 18-20 מה אני אמור לעשות?...לחכות 10 שנים עד התואר??? (ואסור להביא ביד ואסור לקחת אמצעי מניעה!)

אז מה עושים???...מתחתנים, מביאים ילדים ואילו החיים!

תוסיף לזה את הבורות היחסית של הציבור החרדי שנובעת הן מפחד (מוצדק ולא מוצדק) והן מרצון מכוון של הרבנים להשאיר את הציבור בורים.(לא נכנס לזה עכשיו)

בכל אופן, התוצאה אותה תוצאה.

אני בעד לבטל קצבאות אבל רק אם משקיעים אבל משקיעים באמת בהשכלה גבוהה לציבור זה ועל פי הכללים שאי אפשר להתגמש בהם מצד ההלכה. אחרת זה לא יעבוד!...תרתי משמע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

... ואיך בארה"ב הם מתקיימים יפה מאוד, בלי קצבאות ילדים?

יש גם שם מערכת שלמה של קצבאות רק שהן באות מגופים פרטיים.

חוצמיזה ששוק העבודה שם "קצת" יותר מפותח ומגוון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי כשהיו צריכים מקסימום תומכים להקמת המדינה היו צריכים לעשות איזה הסכם עם הכמות הקטנה אבל המשמעותית של החרדים, משו שנקרא סטטוס קוו. מהנתונים שאתה הבאת, לאישה היו אז בממוצע 2.8, אף אחד אז לא יכל לשער ולא יכל לשער שזה יגיע ל-7.4...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...