תגידו, גם אצלכם המצב הכלכלי בקרשים או לפחו&#15 - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תגידו, גם אצלכם המצב הכלכלי בקרשים או לפחו&#15

Born2Kill

Recommended Posts

במסגרת עבודתי אני מבקר לעיתים תכופות את היצרן של החברה (היצרן ממוקם בצפון).

אני יכול להגיד בוודאות. מי שגר בצפון הסיכוים שלו למצוא עבודה עם שכר נורמלי הוא קלוש!!!!

המצב בצפון הוא פשוט גרוע ברמות!!!.

לפי מה שאני הבנתי מאנשים, זה שפשוט אין להם בררה, זה או לעבוד שם או לא לעבוד בכלל.

מי שבאמת רוצה למצוא עבודה מעל שכר המינימום חייב לבוא למרכז, אין בררה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 127
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם המדד יורד/עולה צריך לשנות את המינימום בהתאם, כי הבעיה שלמעסיקים כיום לא אכפת להם שהעובד יירויח שכר מכובד. אותם מעניין כמה רווח הם סוגרים...

התערבות הממשלה בהעלאת שכר מינימום בהחלט תעזור, כך ניצור סביבה יותר טובה לחיות בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המדד יורד/עולה צריך לשנות את המינימום בהתאם, כי הבעיה שלמעסיקים כיום לא אכפת להם שהעובד יירויח שכר מכובד. אותם מעניין כמה רווח הם סוגרים...

התערבות הממשלה בהעלאת שכר מינימום בהחלט תעזור, כך ניצור סביבה יותר טובה לחיות בה.

תשמע, להעלות את השכר בלבד לא יעזור כאן.

אני אמנם לא מומחה כלכלה ואפילו לא מבין הדיוט, אבל אני כן מבין שאם תרוויח

100,000 שקל בחודש, זה לא משנה אם המחירים עדיין גבוהים מדי ורק שתדע

שביבי ביחד עם סטנלי פישר דווקא גורמים לכלכלה שלנו לתפקד בצורה טובה יחסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדד עולה > מעלים את המינימום > מעסיק צריך להרוויח יותר > מחירים עולים > מדד עולה > ווהו' date=' אינפלציה.

[/quote']

אז המדינה בוחרת לפתח עסקים מאשר לתת לעובדים הזוטרים שכר יותר מכובד.

היא רואה שיש פה בעיה של משכורות נמוכות שבגללן אי אפשר לסגור חודש כמו שצריך, אז אולי תועילו בטובכם להעלות טיפה את השכר המינימום כדי לאזן? לא כך שניצל?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שתגיד לעצמך שהמשכורות מינומום לא תואמות את המצב, העבודה חרא וכו' לא באמת יעזור לך.

לפני שהתחלתי ללמוד היתי צריך כסף, הלכתי לכוח אדם ומצאתי עבודה (עבודה זבל ומינימום, אבל בסופו של דבר זה היה עדיף מלבכות על המשכורת העלובה).

אז עשיתי משמרות של 12 שעות של עבודה דפוקה ולפעמית פיזית ומלוכלכת, וחזרתי אחרי לילה של 12 שעות כאלה עם יותר מ300 שקל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לעלות שכר מינימום לא יתן כלום כי המחירים יעלו בהתאם

כן יש דברים שאפשר לעשות כמו עניין מחירי הדירות וסבסוד מעונות וגם בתי אבות שיתרום הרבה הרבה יותר

משכורות מינימום יספיקו לקיים אדם בכבוד אם דברים בסיסים יהיו במחיר סביר ורק מותרות יהיו במחיר גבוה

אבל כרגע דברים בסיסים בשמים

דירות \מעונות \בתי אבות וכו עולים המון כסף וזה מה שמוריד את מעמד הבינים למטה

לא משכורות המינימום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז המדינה בוחרת לפתח עסקים מאשר לתת לעובדים הזוטרים שכר יותר מכובד.

היא רואה שיש פה בעיה של משכורות נמוכות שבגללן אי אפשר לסגור חודש כמו שצריך, אז אולי תועילו בטובכם להעלות טיפה את השכר המינימום כדי לאזן? לא כך שניצל?!

איזה חלק מהשרשרת של "העלאת שכר מינימום -> ירידה ברווחי המעסיקים -> עליית מחירים" לא הבנת? אתה באמת עדיין לא מבין שכסף לא גדל על עצים?

אגב, לגבי העבודה בחלוקת פלאיירים - עד גיל 16 השכר המינימלי הקבוע בחוק הוא 70% משכר המינימום. 14 ש"ח לשעה זה לא כל כך רחוק מהשכר האמיתי (אולי עד כדי 50 אגורות לשעה לפה או לשם). בהחלט יכול להיות שהוא רימה אותך, אבל זה לא שהיית אמור לקבל 20 ש"ח/שעה ופתאום שילמו לך רק 14..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזבו, אין טעם להמשיך להתווכח, עניים יהיו יותר עניים, עשירים יהיו יותר עשירים.

ועובדה שעובדת טוב בישראל בעשור האחרון: כל ממשלה שבאה היא יותר מטומטמת מהקודמת, העם בחר העם ישלם.

נתראה, מתי שביבי ייסיים את הקדנציה, אז באמת נראה מה הוא עשה למען העם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזבו, אין טעם להמשיך להתווכח, עניים יהיו יותר עניים, עשירים יהיו יותר עשירים.

ועובדה שעובדת טוב בישראל בעשור האחרון: כל ממשלה שבאה היא יותר מטומטמת מהקודמת, העם בחר העם ישלם.

נתראה, מתי שביבי ייסיים את הקדנציה, אז באמת נראה מה הוא עשה למען העם.

הבולשיט הבכייני שלך זה משהו, ברצינות.... המרכז מוצף בעבודות לצעירים, זה שאנשים בוררים לעצמם רק את אלו שהם אוהבים זה סיפור אחר.

"עניים יהיו יותר עניים"

אתה מודע לזה שאם אדם פותח דוכן פלאפל/שווארמה בפינת הרחוב, כנראה שהוא יסיים את החודש עם פלוס בבנק?

יודע מה, עזוב כנראה, 90% שזה ככה. בהדר לדוגמה יש מליון דוכני פלאפל במרחק 3 צעדים אחד מהשני, וכולם נמצאים שם כבר שנים על גבי שנים.

במקומות מסוימים, מדבר פשוט כמו הדוכני פלאפל האלו הבעלים מגלגלים בוכטות. אז למה אנשים לא עושים את זה? כי הם לא רוצים להיות "הזה ברחוב שמוכר פלאפל". ברגע שמארגנים בראש סדר עדיפויות כמו שצריך, ושמים את הדברים החשובים קודם, פתאום הרבה בעיות בחיים נפתרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חביבי כשאני אהיה בן 60, בעזרת השם, יהיה לי מספיק ידע ונסיון שאנשים עדיין ירצו להעסיק אותי. ואם לא, אז לפחות יהיו לי חסכונות שיאפשרו לי לקנות את התרופות שאני צריך.

אני לא מבין מה אתה רוצה - זה לא תפקידה של המדינה לדאוג לרווחתם של אנשים חסרי אחריות, שמעולם לא חלפה במוחם המחשבה שאולי כדאי לשים קצת כסף בצד כי מי יודע איפה תהיה בעוד 30 שנה ואיך תהיה הבריאות שלך. למרות זאת, המדינה כן עוזרת להם במסגרת התקציבים שעומדים לרשותה.

אולי זה חדש לך, אבל כסף לא גדל על עצים - כל שקל שנותנים לסל התרופות זה שקל שנלקח מתקציב של מקום אחר.

הממשלה צריכה לדאוג לרווחה עד כמה שהיא יכולה, והיא אכן עושה זאת - אבל יש גבול לכמה כסף אפשר לשפוך לבור ללא תחתית שנקרא קצבאות. המציאות הוכיחה שככל שמעלים את הקצבאות, כך יש יותר ביקוש להן, וכך צריך להעלות אותן עוד יותר וחוזר חלילה. אז יש מקום שצריך למתוח בו קו, ולא לעבור אותו.

אני לא בטוח למה אני בכלל טורח להסביר לך את כל זה, כי ברור לי ששום דבר לא באמת נקלט, אבל ניחא.

דן, אני מסכים עם רוב התגובות שלך בדיון - אבל התגובה הזאת ממש מפגרת לדעתי. אני לא חושב שרוב אלו שבאמת זקוקים לתמיכה משמעותית באמצעות סל התרופות הם אנשים שלא שמו כסף בצד לימים שחורים. לדעתי אלו אנשים ששמו כמות די גדולה של כסף בצד, ובכל זאת - כאשר תרופה עולה יותר מעשרת אלפים שקל בחודש, והטיפול מקשה על שאר בני הבית לתפקד ולהמשיך לעבוד כרגיל - מגיעים למצבים שאי-אפשר להתכונן אליהם באמצעות חיסכון...

חוץ מזה, לא כל אחד יכול להיות מהנדס. לא חסרות משפחות בארץ ששולחות את ילדיהן לעבוד כי חסר אוכל בבית - וסיפור הסינדרלה שלך, שניסית להציג כ-"המצב הגרוע ביותר", לא תופס במיוחד במציאות של 2009 - כי אני מניח שאתה לא הלכת לעבוד כי לא היה אוכל בבית, ובמקום להיות בשיעור מתמטיקה ולהתחיל לבנות לעצמך עתיד ישבת בשוק ומכרת מסטיקים. קצת קשה לצמוח ממציאות כזאת ולמצוא עבודה יותר טובה מ"עובד במפעל טקסטיל שמקבל 20 שקל לשעה עד גיל 50", ונראה לי שקצת לא הגיוני להאשים את אותם אנשים כאילו הם לא השקיעו ובגלל זה הם חסרי גב כלכלי היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכנסתי לדיון הזה בטעות ואני גם לא מבין בכלכלה כל כך

אבל האמת שאני ממש מסכים עם מינימייזר והגישה שלו מעולה וזאת בדיוק הגישה שלי

אין לך כסף? תעבוד בנמוך, ואז כשיהיה לך מספיק תממן השכלה בתחום שמכניס כסף כמו IT ואז אתה תראה שרמת החיים שלך תשתפר פלאים

כל הבכיינים האלה שבוכים שהמדינה דפקה אותם הם אנשים שלא חשבו אף פעם להשקיע בהשכלה ורק ישר הלכו והתחתנו ועשו ילדים בדיוק כמו ההורים שלי למרות ששלי צעירים (40+) ואז תראה מה קורה!

אני הולך לעשות בדיוק אותו דבר רק שאני לא יודע כל כך איך אני אצליח לעשות תואר כשאני צריך עדיין לעשות בגרויות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חסרות משפחות בארץ ששולחות את ילדיהן לעבוד כי חסר אוכל בבית - וסיפור הסינדרלה שלך, שניסית להציג כ-"המצב הגרוע ביותר", לא תופס במיוחד במציאות של 2009 - כי אני מניח שאתה לא הלכת לעבוד כי לא היה אוכל בבית, ובמקום להיות בשיעור מתמטיקה ולהתחיל לבנות לעצמך עתיד ישבת בשוק ומכרת מסטיקים.

נכון, לא הלכתי לעבוד כי לא היה אוכל בבית. אבל אתה יודע למה היה אוכל בבית? כי שני ההורים שלי עבדו בעבודות שכל מי שמתלונן על זה שאין לו מה לאכול (אבל יש לו פלאפון וכבלים) היה הופך שולחן בלשכת התעסוקה אם היו שולחים אותו לעבוד בהן. אנשים שמגיעים למצב שאתה מתאר הם אנשים חסרי כל אחריות והם האשמים הבלעדיים במצב שלהם. כל פעם שאני רואה משפחה חורגת חושכות עיני נוכח ההתנהלות של אותם אנשים שבוכים על זה שהממשלה עושקת אותם.

אגב, אני לא מדבר על אנשים שאין ביכולתם לעבוד מסיבות רפואיות כאלו ואחרות, אלא על אנשים בריאים לחלוטין שאיכשהו מגיעים למצב שהם צריכים לשלוח את הילדים שלהם לעבוד.

והרי ידיעה שהגיעה זה עתה: אם אין לך כסף לגדל ילדים, אל תעשה אותם מלכתחילה. מי שבכל זאת בוחר להוליד ילדים, למרות שהוא לא יכול לתמוך בהם כלכלית ונאלץ לשלוח אותם לעבוד במקום ללכת לבית ספר, שיאכל את הדייסה שהוא בישל (מהכסף שאני משלם למס הכנסה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ע' ישמור מינימייזר חשבתי שאני היחיד שחושב ככה, אני רואה שיש עוד אנשים שפויים במדינה הזאת

מסכים עם כל מילה שלך, לא מבין למה אנשים ממהרים לעשות ילדים ולהתחתן, בשביל ה"תואר" אבא ואמא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...