מופתע שעוד אין דיון: לפי שר המשפטים המכהן, ה&# - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מופתע שעוד אין דיון: לפי שר המשפטים המכהן, ה&#

vic07

Recommended Posts

• תגובות 55
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חמור מאוד.

אני מקווה שלא יעברו על זה בשקט.

הוא הציג פה ניצוץ באישיות שמראה על הפרעה מאוד מאוד מאוד רצינית שיכולה להזיק למליוני אנשים.

הוא צריך לא רק פיטורין, אלא גם טיפול דחוף אצל פסיכיאטר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא פסיכיאטר.

למרות עמדתי הברורה מאוד כנגד הדת על כל פניה השונות, אני עדיין מאמין שזכותו של כל אחד להחזיק בדעה שלו, גם אם מבחינתי היא מטומטמת לחלוטין. הבעיה היחידה נוצרת כאשר אותו אדם משתמש בדעה הזו שלו באופן שפוגע באחרים, בין אם באופן מילולי בלבד (כגון הכרזה שכל החילונים הם בהמות) ובין אם במעשים (החלת חוקי ההלכה על כלל האוכלוסיה).

על הסעיף המילולי כנראה אין ברירה אלא לפסוח, כי טענות בסגנון הזה שומעים משני הצדדים וכל עוד מדובר בהוצאת קיטור זה בגדר "הרע במיעוטו". עם זאת, באשר ההצהרות הופכות לתוכנית פעולה, או חומר "חינוכי", או הצעות חוק - אז באמת אסור לעבור על זה בשתיקה.

לדעתי יש לדרוש ממר נאמן להתפטר פשוט כי הוא הכריז בעצם שהוא אינו מעוניין לבצע את התפקיד שלו בצורה הנדרשת ע"י מבנה המשטר במדינתינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, באמת שמפתיע אותי מה שקורה איתכם.

האמת שלא ידעתי שרמת התיעוב היא כזו גדולה.

בכלל אתם יודעים מה קורה במפשט העברי? מישהו מכם?

^^^

מפחדים ומאוד בצדק

תסתכל על המדינות שיש בהם מערכת משפט דתית

במקום לבדוק ולחקור, יש קפצת שעל כל עבירה קטנה יחתכו למישהו יד או יסקלו אותו.

זו בורות לשמה. יש המון בתי דין רבניים שפועלים כיום, לא שמעתי לאחרונה

על 50% מהאוכלוסייה החרדית\דתית שמתה בסקילה אחרי משפט שם. ואתה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, באמת שמפתיע אותי מה שקורה איתכם.

האמת שלא ידעתי שרמת התיעוב היא כזו גדולה.

בכלל אתם יודעים מה קורה במפשט העברי? מישהו מכם?

אין שום תיעוב

מספיק רק להסתכל על בתי הדין הרבנים ולראות את הגזענות וההשפלה שיש שם

במקום לבדוק ולחקור, יש קפצת שעל כל עבירה קטנה יחתכו למישהו יד או יסקלו אותו.

זו בורות לשמה. יש המון בתי דין רבניים שפועלים כיום, לא שמעתי לאחרונה

על 50% מהאוכלוסייה החרדית\דתית שמתה בסקילה אחרי משפט שם. ואתה?

כי עדיין אין להם מספיק כוח

שיהיה להם זה בדיוק מה שיקרה

על משמרות הצניעות ומה שהם עושים לכופרים שמעת/ראית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי עדיין אין להם מספיק כוח

שיהיה להם זה בדיוק מה שיקרה

על משמרות הצניעות ומה שהם עושים לכופרים שמעת/ראית?

אכן, זה רק עניין של זמן עד שלחרדים ולמפלגות שלהם יהיה מספיק כוח לעביר חוקים לפי ההלכה היהודית רק גם בלי תמיכה של מפלגות "חילוניות". מדינת תהרס מבפנים, גם בלי ה"אויבים שלנו" (AKA אירן,סוריה וארגוני טרור כאלה ואחרים). הקבוצות הלא יצרניות, הקיצוניות הולכות וגדלות (חרדים, ומוסלמים) וכך גם כוחן הפוליטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיין קילר, אמנם חלק כאן באמת מגזימים אבל מספיק להסתכל על מה שקורה או נאמר כבר היום, בפועל, כדי לראות מה הן ההשלכות המעשיות של חקיקה דתית מחייבת (ברמות שונות של קיצוניות דתית):

- הפרדה בתחבורה הציבורית

- הפרדה במדרכות

- קוד לבוש מחייב, שעבירה עליו תגרור סנקציות כלשהן (אולי לא סקילה, אבל גם להעצר לא בא לי כי העזתי ללכת ברחוב במכנס קצר)

- אפליה המעוגנת בחקיקה כנגד לא-יהודים, ספק-יהודים, חצי-יהודים, חוזרים בתשובה וכו'

- איסור ממכר לא כשר (כבר כיום נאכף בכמה רשויות מקומיות על בסיס חוק עירוני)

- איסור נסיעה בשבת גם ברכב פרטי

- חסימת דרכן של נשים לעמדות כוח כלשהן (כיום, יש לא מעט נשים חרדיות בעמדות חשובות ברשויות הכלליות, אבל בארגונים חרדיים שונים כמעט אם לא כל המנהלים הם גברים - אפילו אם מדובר בבי"ס לבנות

- הגדרת חלוקה של חומרי הסברה כנגד האמונה כפשע חמור

- הוצאת כלל הנשים מהמערכת הצבאית

ואני בטוח שזה ממש לא כל הרשימה. אתה באמת שואל למה אני מתנגד לרעיון הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין עכשיו מהיכן זה נובע,אם אני הייתי חושב כמוך -גם אני הייתי מפחד מזה ,רק שאני מכיר תמקורות ואתה כנראה לא [ושוב מכליל דברים של קיצונים על שאר החרדים השפוים].

אז איך אתה רוצה לדעת שרוב מה שציינת לא נכון ?נגיד ש"ס בשילטון והם לא יחקקו את רוב מה שציינת [שאר הדברים כבר די קיימים,ואפשר לדון עליהם.]

איך אתה רוצה שאני הוכיח לך?

נראה לך שאני רוצה הפרדה במדרכות? או ליבוש קבוע וכו ' וכו'.. [רמז -קיצונים]

תראה עד איפה הגעת.

אם זה היה נכון, אני הייתי יוצא איתך להפגין.

...............

..............

1.דבר ראשון גם במדינת הלכה יהיה אסור להרוג אנשים, כי סמכות שכזו קיימת רק כשיש מלכות וסנהדרין בישראל - בשביל זה צריך סנהדרין של שבעים חכמים מימי משה רבנו, כך שבית דין שכזה לא יהיה קיים עד בוא המשיח... אלא שאחרי בוא המשיח לא יהיו עוד חטאים או מלחמות בעולם [כפי שהבטיחו הנביאים], אלא יהיה שלום כלל עולמי.

2. בית דין עם סמכות להרוג אינו קיים מזה יותר מ-2000 שנה, ומסתבר שגם אז הריגת חוטאים לא היתה נפוצה בכלל - בגמרא שנחתמה לפני יותר מ-1500 שנה אמרו חז"ל שהם לעולם לא היו הורגים אדם בבית-דין, והם סיפרו כי בעבר אפילו בית-דין שהיה הורג פעם אחת ב-70 שנה היה נקרא "בית דין קטלני". ללמדך שהריגה מעולם לא היתה נפוצה ביהדות, ולא היתה נעשית סתם כך לכל חוטא, אלא רק לאנשים מסוכנים מאוד. מעניין לציין שברוב הקהילות היהודיות בגלות, כאשר אנס או פושע סדרתי היה נתפס - אז הוא היה מנודה ונזרק מהקהילה. כנראה שכך היו נוהגים עם פושעים מסוכנים.

3. מסתבר שגם בעבר ההלכה לא איפשרה כמעט להרוג, וזאת בגלל הדינים המפורטים של התורה - ההלכה לא רק דורשת 23 דיינים, אלא גם שהחטא יבוצע בפני שני עדים כשרים ביותר, כולל אזהרה מראש, כולל מענה מפורש מהחוטא המבין את חומרת הדין ומבצע אותו בכוונה מלאה מובן שהריגה שכזו היא בלתי אפשרית, אלא רק אם מדובר בחוטא שמנסה בכל כוחו לההענש. עוד מדברים כאן על דינים בני אלפי שנים.

4 חז"ל מלמדים אותנו כי הלכות הנוגעות להריגה לא תמיד נועדו למעשה, אלא כדי ללמד אותנו את חומרת החטא וההלכה - הגמרא מסבירה שדינים רבים לא נועדו הלכה-למעשה, אלא רק כדי ללמוד מהם מוסר, ולהבין את חומרת החטאים. כך לדוגמה למדו חז"ל שדין "בית סורר ומורה" לא התקיים לעולם, בגלל הדינים המפורטים שבו, ונועד רק כדי ללמד תורה [כדי לדעת להתרחק מדמותו השלילית של בן סורר ומורד]. בדור כמו שלנו, מובן שלא סוקלים באבנים איש, כך שההלכות הנוגעות להריגה נועדו כדי שנדע ונכיר את חומרת החטאים.

5 ההלכה אינה מתירה להרוג חילונים בשום פנים ואופן, בגלל שהם לא גדלו על ברכי היהדות - כך מסביר גם הרמב"ם לפני יותר מ-800 שנה: "הרי הוא כאנוס, שהרי גדלוהו על טעותם, כך אלו שאמרנו האוחזים בדרכי אבותם הקראים שטעו. לפיכך, ראוי להחזירן בתשובה ולמשכם בדברי שלום עד שיחזרו לאיתן התורה". וכך באמת לימדו כל הרבנים, שההלכות בתורה לא נאמרו על חילונים שגדלו בסביבה חילונית ולא חיו מעולם על פי היהדות. מסיבה זו גם במדינת הלכה גמורה עם מלכות וסנהדרין לא היו הורגים בשום אופן חילונים.

6 ההלכה אינה מתירה להרוג אפילו כופרים גמורים בימינו, כי אין כיום נסים גלויים כמו בעבר - היו אלו ימים של נסים בהם אלוקים נגלה לעם , ולא היה ניתן להתכחש לתורה. לכן החוטא היה עושה זאת בידיעה מלאה וברורה. החזון איש בכבודו ובעצמו הסביר את ההלכה של הרמב"ם וכתב שכל ההלכות הללו לא נוגעות אלא כאשר כולם יודעים את האמת, כמו בדורו של משה רבינו: "ונראה דאין דין מורידין אלא בזמן שהשגחתו יתברך גלויה כמו בזמן שהיו נסים מצויין ומשמש בת קול, וצדיקי הדור תחת השגחה פרטית הנראית לעין כל, והכופרין אז הוא בנליזות מיוחדת בהטיית היצר לתאוות והפקרות, ואז היה ביעור רשעים גדרו של עולם, שהכל ידעו כי הדחת הדור מביא פורענויות לעולם ומביא דבר וחרב ורעב בעולם. אבל בזמן ההעלם, שנכרתה האמונה מן דלת העם, אין במעשה הורדה גדר הפרצה אלא הוספת הפרצה, שיהא בעיניהם כמעשה השחתה ואלימות ח"ו, וכיון שכל עצמנו לתקן אין הדין נוהג בשעה שאין בו תיקון, ועלינו להחזירם בעבותות אהבה ולהעמידם בקרן אורה במה שידינו מגעת".

ובכלל מה קשור מחלל שבת וכיוצא בזה לבית-משפט על פי דין תורה [נגיד כמו שיש כיום לציבור החרדי] שם דנים על ממונות וכדומה..

ולא על הנה האיש הזה חילל שבת -זה לא סנהדרין חח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדיניות "הקומץ" היא להשתלט על כל חלקה טובה, להרוס אותה מבפנים, ואז לבכות על מר גורלם. האדון נאמן-לעצמו הוא חרטט מקצועי שאמר את מה שהוא חושב, ואחר כך כשהוא מגלה שזה מזיק לו, מתרץ ב-"הוצא מהקשרו" הקלאסי שכל ח"כ מכיר.

בסופו של דבר, לדתיים המתונים בארץ, ובפורום, לא נעים להודות שהמצב גרוע. למשל הרבובדיה אמר בכינוס שהחוקים היום בארץ זה חוקים של גויים, כי הם לא חוקים מהתורה. כלומר, אני, שמציית לחוק של המדינה, מבחינתו גוי. לא שאני שם על מה שהוא חושב עלי, אבל זה מראה את דרך המחשבה שלו (זה, ושגבר שעובר בין שתי נשים הופך לאישה).

ודרך אגב, בקשר למה שעלה בדיון קודם, אני מבין את ההפרדה בין דתיים וחרדים, אבל בין "חרדים", "המגזר החרדי" ו-"העדה החרדית", זה נשמע לי כמו בבל"ת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדוע אתה מסלף? איפה אתה גוי? החוקים הם גוים

אם הם לא מהתורה אז יוצא שהם גוים- מה קשה פה? ::)

ועוד אתה מזלזל בו [הרבובדיה אמר ] רק בגלל חוסר הבנה שלך.

נו מה נעשה שיש כל מיני מגזרים אצל החרדים אך יש דברים הכוללת לכולם, אבל יש גם חלוקי דעות וגם של קיצונים [ומשום מה -רק אליהם נידבקים ומכלילם על כולם]

העדה -החרדית זה מגזר[הם תגוררים לרוב בירושלים], נכון שזה נשמע כמו כל החרדים אבל זה לא.

יש ספרדים,ליטאים ,וכל מיני חסידות שהם הרוב של הרוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדיניות "הקומץ" היא להשתלט על כל חלקה טובה, להרוס אותה מבפנים, ואז לבכות על מר גורלם. האדון נאמן-לעצמו הוא חרטט מקצועי שאמר את מה שהוא חושב, ואחר כך כשהוא מגלה שזה מזיק לו, מתרץ ב-"הוצא מהקשרו" הקלאסי שכל ח"כ מכיר.

בסופו של דבר, לדתיים המתונים בארץ, ובפורום, לא נעים להודות שהמצב גרוע. למשל הרבובדיה אמר בכינוס שהחוקים היום בארץ זה חוקים של גויים, כי הם לא חוקים מהתורה. כלומר, אני, שמציית לחוק של המדינה, מבחינתו גוי. לא שאני שם על מה שהוא חושב עלי, אבל זה מראה את דרך המחשבה שלו (זה, ושגבר שעובר בין שתי נשים הופך לאישה).

ודרך אגב, בקשר למה שעלה בדיון קודם, אני מבין את ההפרדה בין דתיים וחרדים, אבל בין "חרדים", "המגזר החרדי" ו-"העדה החרדית", זה נשמע לי כמו בבל"ת

מה להשתלט על כל חלקה טובה? וואו, והקיצונים של מרצ הולכים להרביץ למתנחלים

והקיצונים של המתנחלים הולכים להרביץ לערבים, כולם גם חילונים גם דתיים, את כולם נשנא ויהיה טוב.

תפסיק לזלזל באנשים מבוגרים ממך.

ומחזק את מה שרוני ענה לך.

זה כמו להגיד ההפרדה בין חילונים שמאלנים לחילונים ימנים נשמע לי כמו בבל"ת.

אם השמאל\הימין פשע בוא נשנא את כולם וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אירן , עזה , מאה שערים ,עם כל השויות של המיסיונרים שמנסים לסמא את העיניים שלכם ,

מדינת הלכה הלכה המדינה .

אומנם זה לא יקרה כי עד שהתהליך הזה יתבצע יהיה השלב הביניים שבו רוב הלא דתיים יעזבו את הארץ והדוסים יעשו קואליציה עם הערבים עד של יהיה לדוסים את הכוח לשמר את המדינה והמדינה תוצף בערבים שיחילו כאן את חוקי האיסלם והדוסים יקבלו את מה שהם רוצים קרי גלות ו / או הם יחיו כמו בגולה תחת שילטון מוסלמי שבהתחלה יהיה אוהד ולאחר מכן מתנכל כך שהם הדוסים יהיהו צריכים לברוח לגולה שוב והערבים / מוסלמים יתחילו להרוג אחד את השני כאן והארץ תחזור להיות שוממה עד עוד 4000 שנים ואולי היהודים יתפקחו מהשד הגלותי שהם נושאים בקירבם מאז גלות בבל לפני 2000 שנה ויהיה ניסיון חוזר , אולי כמובן זה בתנאי שקטסטרופה לא תתרחש בכדור הארץ וישנה את מהלך ההיסטוריה .

איך אני יודע את כל מה שאני אומר ?

פשוט מאוד , זה כבר קרה - חחחח

אנחנו רק חוזרים על התהליך ומי שלא מאמין בבקשה יתכבד ויעיין בהיסטוריה של ארץ ויראה שהריבים על השילטון עם הפרושים ( רבנים ) כבר היו לפני 2000 שניה ובעקבות זאת יצא העם לגולה , הרי אני טוען , רבותי , אם ארץ היא לעם היהודי למעשה לעם , יהודה הינו ממלכה אחת בתוך , מדוע ישראל לא הוקמה מספר שנים לאחר שהאימפריה הרומית התמוטטה ? מדוע בגרוש ספרד 1492 העם הישראלי / יהודי לא חזר למולדתו ? מי מנע מהם לחזור ? הרי הבבלים לא שלטו כאן , גם לא הרומים , הארץ הייתה שוממה ? מה היה ההבדל בין 1492 ו 1882 ? נכון מישהו לא נתן להם לחזור לכאן , כן , מישהו שהיה לו אינטרס שהעם ישאר בגולה , המישהו הזה הימציא סיפור של "משיח" שיבוא ויגאל את העם , שטויות במיץ , עובדה , מי שהקים את המדינה בצורה לפחות פוליטית ומאורגנת היו אנשים שדחו מעליהם את הדת המצמיתה הזו , המקבעת הזו , השחורה הזו . הם שהצליחו להשתחרר מהכבלים של ההבל ורעות הרוח , הם ה"משיח" חחח . לכן לפי ההגיון הזה ככול שאתה רבני יותר , אתה תהיה מכוון יותר לכיוון הגולה , מאוד פשוט .

ההלכה היא למעשה תורה שמובילה את העם לחיים בגולה תחת שילטון קהילתי רבי - פשוט ככה היא בנויה !

ולכל החברל"ך שלא מבינים מה אני אומר , זכותכם , אבל למען השם , זה לא עושה אתכם חכמים כי אתם לא מבינים :" הפוך גוטא , הפוך ! " חחחח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הודעה הארוכה של רררווונננייי מביאה למימוש את דברי מקודם, דהיינו התחלה של הטפה על היופי והטוב שבמשפט העברי, וזאת בהתעלם מכך שכלל אין קשר בין המשפט העברי הקדום מהתורה לבין התנהלות הרבנים היום.

(מתי בדיוק מחקו מספר שמות את פרק כ"א?)

גם ההסברים המתפתלים על הסנהדרין ושאר ירקות אינם יכולים לכסות על ערוות הבושה של התנהלות החרדים בימינו כפי שהדברים באים לביטוי בדברי ובמעשי מנהיגיהם שבכך מייצגים אותם ומגדירים אותם כקולקטיב. ולא, זו לא הכללה שלילית ואסורה יותר מאשר ההכללות בנוסח הטוב בגנות החילונים וכו'. הרי מעשי ראש ממשלת ישראלי מייצגים את כלל אזרחי המדינה ומעשי ודברי ראשי העדה המחרידה או אחרים מייצגים את כלל נאמניהם והנוהים אחריהם.

אבל הנקודה החשובה אינה אם אם כן יהרגו בפועל מחלל שבת או לא (זה רק ענין של כוח והזדמנות) או אם יותר לי למכור את אשתי לעבדות ולאנוס את הבת הקטינה של השכן (כן, יותר לי ופדופיליה זה בסדר והאשה היא קנין כלומר רכוש) או אם יותר לאשה להעיד בבית דין רבני (לא, גם היום לא מאפשרים לה וגם אדם חירש מוחזק כשוטה שאינו מסוגל להעיד דבר אמת). הנקודה החשובה היא ההשתלטות של הדת על המדינה, שהיא ארגון אזרחי במהותו. בכך תומכים הדורשים זאת ומגיניהם גם יחד בהשמדת מדינת . המצב המוצע ע"י השר הבלתי נאמן מכוון ליצירת תיאוקרטיה, שלא תהיה לאיש טעות.

ואין כאן כלל שאלה של זכויות פולחן דתי וכיוב"א הבלים. עובדה היא שהישיבות הארה"ב פורחות ומתפתחות ואין לאף יהודי, מחריד או אחר, בעיה לקיים כלל מצוות דתו שם. אלא שההפרדה בין דת ומדינה היא מוקפדת במידה רבה בזכות חוקה מסודרת, המוחזקת בעיני הרוב החילוני כמורה הנבוכים להתנהלות החברתית במדינה אזרחית דמוקרטית.

השאלה היחידה כאן אינה אם המשפט העברי הוא טוב או רע (ויש בו רעיונות מאד טובים בחלקם אומצו במשפט האזרחי ברוב העולם המערבי ויש בו גם דברים מאד רעים ברובם הוקעו ברוב העולם המערבי ובמיעוטם מתקיימים עדיין בישראל) אלא אם מדינת צריכה להתקיים כמדינה דמוקרטית או בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בו נגיד כך חתול

לדעתם מדינת איננה צריכה להתקיים בכלל - זו עובדה !

הם יהיו מוכנים שהיא תתקיים כישות קהילתית עד שיגיע המשיח , גם אם היא תהיה מדינת הלכה , הם אינם מעונינים בתקומת מדינת ללא ביאתו של המשיח זו הבעיה העיקרית שלנו כאן ודרך אגב הם מודים בזה בפה מלא , למעט הדתיים הלאומים הדתיים החרדים אינם מעונינים במדינת כלל ועיקר ואינם אפילו מצהירים על ציונותם , קל עכשיו להבין מדוע הם אינם תורמים למדינה כציבור .

לכן כמו שכתבתי ב"נבואתי" ( חחח ) ולתשובך ( המנוסחת בצימצום קולע )

הם אינם מעונינים במדינת בכלל ודמוקרטית בפרט , אבל עד שהמדינה תחדל להתקיים הם יהיו מוכנים שזו תהיה מדינת הלכה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...