1246 יום בשבי על סף סיום - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

1246 יום בשבי על סף סיום

kobi_af

Recommended Posts

אחרי 1246 יום בשבי ואינספור משא ומתנים נראה כי דרכו של גלעד שליט אל החופש קרובה מתמיד.ישראל הסכימה לשחרר את רשימת האסירים החדשה שהגישה חמאס וכבר בפרק זמן של שבוע-שבועיים גלעד שליט צפוי להיות משוחרר.מחר יפגש נועם שליט עם גורמי ממשקל כדי לדון בהתפתחויות האחרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לך

לצערינו עד שגילעד לא בבית עם משפחתו אז זה לא גמור , האוייבים שלנו מוציאים לנו את המיץ על כל דבר , ובכל שניה יכולים

לפוצץ את העינין .

אני מקווה שזה באמת קרוב כמו שזה מתואר בחדשות.

מיכאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח... זה מצחיק, עוד פעם ועוד פעם...

כמה פעמים כבר אמרו שעסקת שליט "קרובה לסיומה"?

כל שבוע בערך אני שומע מחדש "עסקת שליט קרובה מתמיד לסיום".

לדעתי לא משתלם לחמאס לשחרר את גלעד שליט בשום סכום אפילו לא בתמורת כל האסירים..

תכל'ס למה הם צריכים אותם? אין להם מספיק שהידים קטנים ומעצבנים, וגם אם לא זה לא בעיה לעשות חדשים ;).

גלעד שליט נותן להם הרבה פרסום בעולם וכולם מנסים פתאום לדבר איתם ולעשות איתם משא ומתן מה שבלי גלעד לא יהיה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם צריכים גם צריכים, וזה לא קשור לשהידים בכלל.

הם צריכים את העסקה הזאת עבור דעת הקהל הפלסטינית כהכנה לעימות צבאי בין החמס לפת"ח.

כל פלסטיני שיחשוב שהחמס משרת את האינטרסים של העם שלהם יותר טוב מהפת"ח זה עוד חייל (תרתי משמע) שיתפוס וילחם בשירות החמס ויסלול להם את הדרך להפיכה בגדה.

אחד הטיעונים נגד עסקה כלשהי עם החמס מדבר בדיוק על זה, על החלשת אבו-מאזן (שהוא היחיד שבאמת מוכן לשבת איתנו לשולחן המשא-ומתן המדיני) וחיזוק החמס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל שבוע בערך אני שומע מחדש "עסקת שליט קרובה מתמיד לסיום".

לדעתי לא משתלם לחמאס לשחרר את גלעד שליט בשום סכום אפילו לא בתמורת כל האסירים..

תכל'ס למה הם צריכים אותם? אין להם מספיק שהידים קטנים ומעצבנים, וגם אם לא זה לא בעיה לעשות חדשים ;).

גלעד שליט נותן להם הרבה פרסום בעולם וכולם מנסים פתאום לדבר איתם ולעשות איתם משא ומתן מה שבלי גלעד לא יהיה...

אני מסכים איתך אין להם סיבה הגיונית להסכים , להם לא אכפת מהאסירים (כמו שלנו אכפת) .

בכל אופן אני לא חושב שיש מה להתרגש , זאת הפעם האלף ש"ההסכם מתקרב לסיומו" .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא תחשבו על זה ככה - ובצורה פתוחה:

1. גלעד שליט הוא לא חטוף - הוא שבוי. חייל שבוי. וככזה צריכים לחול עליו כל המשתמע על חיילים שבוייים - היתה צריכה לנהוג באסירים הפלסטיניים

בדיוק באותה מטבע שנוהגים בגלעד.

2. מחזיקה מאות ואלפי אסירים ביטחוניים פלסטיניים - להחזקה שלהם אין תרומה משמעותית מבחינה בטחונית - זה הכל עניין של אגו. שחרורם לא יחמיר את המצב (כי הוא גם ככה מחורבן) - עד אשר יהיה פתרון אמיתי של שני מדינו לשני עמים (וזה כולל את אותם המתקראים ערביי ישראל) - או פתרון של מלחמה כוללת - אנחנו נמשיך לסבול מההצקות הפלסטינאיות - כמו יתוש שעוקץ ומעצבן אבל להרוג אותך הוא לא יכול. הבעיה היא שלא מהצד שלנו ולא מהצד שלנו ולא מהצד שלהם מעוניינים באמת לסיים את העניין.

3. לפי דעתי טועה בגדול בכל ניהול המשבר - כל שניה מישהו רץ לתקשורת ומדליף ובכך מכשיל - א ב של מידור בסיסי אין פה. ככה זה שהספין שולט.

4. בסופו של דבר הפתרון ידוע וברור לשני הצדדים - צריך פשוט להקיז דם עד שיבוצע.

יום טוב,

גבריאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://news.walla.co.il/?w=/9/1613902

כמה מפתיע.. כל כך לא צפוי...

שבוע הבא עוד דיון על עסקת שליט קרובה מתמיד לסיום :jump:

שמתי לב למשהו , להסכם יש כמו מין מערכת שעות והיא :

1. יש הסכמה משני הצדדים.

2. הערבים או שלא מסכימים או שמנסים לסחוט יותר אסירים

3. העסקה נתקעה

4. עוד כשלון!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...