הגברה לרמקולים... - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגברה לרמקולים...

Anonymics

Recommended Posts

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מצטער אני הסתבכתי עם הדיון הזה ,

תעשה מה בא לך :xyxthumbs:

רק תזכור שהרמקול בתור אלמנט הוא דומה לרכב ולבית , ההבדל הוא במתח שמפעיל את הרכיבים החשמליים קרי את ההגברה . ניסיתי לקרא את התרד מההתחלה ולא הבנתי מה קורה כאן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא יכול להכניס מערכת של רכב לבית - ראיתי ושמעתי

אבל אם הוא רוצה להפוך את המערכת 2.1 לכזו שתעבוד על מתח של רכב , שויין , צריך מישהו עם הבנה בחשמל

בעיקרון האמפרים הם לא אותו דבר .

אפשרי בהחלט - למשל ארון בתצוגה בחנות כמו באוטודיפו ...

אבל זה לא מומלץ כתחליף למערכת ביתית. הרמקולים בנויים לאקוסטיקה שונה -> הרמקולים למשל מגיעים ללא תיבה: ברגע שרמקול מורכב על מגש אחורי של המגנט בולט מתוך הבגז' -> הבגז' משמש בתור תיבה לרמקולים וככה הסאונד יוצא טוב. אם תחבר את הרמקול ללא תיבה האוקסטיקה תהיה נוראית ורמקולים רגילים ב10 שקל יעברו אותם בביצועים.

מגבר של בנוי לרמקולים של שהרמקולים בנויים לאקוסטיקה של רכב.

ברמקולים סלונים בייתיים בנוים לאקוסטיקה של סלון ביתי והמגבר בהתאם לרמקולים. אם אתה תחבר מגבר של רכב לרמקולים ביתים זה יעבוד ואפילו יכול להיות טוב, זה תלוי במגבר וברמקולים עם הם מתאימים, באופן סטנדרטי זה לא אמור להתאים כי מגבר סטדרנטי של רכב מתאים לרמקולים סטנדרטים של רכב ....

בקיצור באופן סטנדרטי מה שאמור ליקרואת זה עומס על המגבר ...............

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וויתרתי על לחבר מגבר של רכב

אמרו שאפשר למצוא מגבר ישן אבל טוב במחיר נמוך..(מגבר בן 10 15 שנים אפילו..) אני חושב שאני ילך על זה..

אז השאלה שלי היא איזה מגבר אני צריך כמה יציאות מזה קרוס ואיזה מגבר אני צריך כדי לחבר זוג רמקולים(כל אחד 250 וואט) ועוד באס שאין לי עדיין ואני יקנה בעתיד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחבר זוג רמקולים למגבר בן 10 15 שנה זאת לא בעיה והמגברים האילו טובים מאוד בתנאי שלא הרסו אותם :ס

על מגבר בן 10 15 שנה במחיר זול עם קרוס לא יצא לי לשמוע :\ .

אתה אמרת שאתה רוצה לקנוס באס ולחבר אותו לעסק נכון?

אז קודם כל באס זה סוג של צליל ויש רמקול שניקרא סאבוופר* (הידוע בקיצורו סאב) שהוא אחראי להפיק צליל נמוך - באס.

עכשיו בשביל להפיק את המיטב מהסאב יש דבר שניקרא קרוס-אוור (Crossover) וזה מכשיר שמנתב צלילים לגבוים ונמוכים.

אם יש לך טוויטרים אז מומלץ במיקרה שישנו קרוס-אוור בסביבה לכוון אותו ל- HI :

מה שיקרה הטוויטר יקבל אך ורק צלילים גבוהים ולא ינסה בכלל להפיק את הצלילים הנמוכים.

ככה הסאונד יצא יותר נקי והטוויטר יעשה עבודה טובה יותר מבלי להתאמץ ולנסות להפיק צלילים נמוכים (באסים) לחינם.

אותו הסיפור לסאבוופר :

מומלץ לכוון את הCROSS ל- LOW וככה הסאב לא ינסה להפיק צלילים גבוים אלה רק באסים בלבד וככה הוא יעשה את הפועלה טובה יותר.

אין טעם שסאב יפיק לנו צלילים אחרים מלבד באסים כי לשם כך יש לנו רמקולים. לכן מומלץ לקרוס את הסאונד באמצעות קרוס-אוור.

*אין סיבה שהמערכת לא תעבוד גם ללא קרוס.

בקשר לאיזה מגבר אתה צריך - הסטנדרט של המגברים לגילאי 10+ הוא סטנדרט מצויין יחסית של זוג ערוצים כפולים: 4 רמקולים סכ"ה.

לך ברגע זה יש זוג רמקולים ככה שאתה יכול לחבר אותם למערכת סטריאו זולה מהאילו של JVC שיש בבית וזה אמור להספיק ולעבוד סבבה.

אם אתה שואל איזה מגבר אתה צריך אז אתה יכול להשיתמש במגבר של 4 ערוצים ולחבר רק את הזוג שיש ובזוג הערוצים שנותרו פנויים אל תחבר כלום... בעתיד כשתירצה לקנות סאב מכיוון שאין במגברים כיאלו חיבור מיוחד לסאב שכבר קרוס מטבעו אז מה שעושים זה מחברים את הסאב לשני ערוצים (ה2 שהשארנו פנויים).

בקיצור מגבר סטנדרטי 4 ערוצים (זוג כפול) כמה W שאתה צריך - בין 150~400 צריך להספיק מומלץ חברה מוכרת - JVC וכו'.

*בעט קניה יש לבדוק את המגבר שכל היציאות תקינות ושאף אחת מהן לא עושה רעש סטטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושש שהם ישרפו מאוד מהר , אבל מאוד מהר אם לא תעשה למגבר חיווט או נכון יותר ליפוף מחדש . אני יודע שהזרם ברכב הוא בסביבות חמישים אמפר .

לא נכון, הזרם שזורם שם תלוי בהתנגדות ובצריכת הזרם של המגבר, הזרם במצבר של הוא 48A~ לשעה, ז"א הוא מסוגל להוציא 48A יציב לאורך שעה (אם הצריכה יותר גבוהה הזמן מתקצר, ולהיפך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכיף אחי :yelclap:

חח אימפקט זה חברה של מקדחות...

שמע זה מגברים של פעם היום כבר איאפשר להשיג כאילו חדשים ככה שאם אני לא מכיר זה לא אומר שזה משהו לא טוב :ס

איאפשר לדעת .. . .

אבל המקררים הגדולים הישנים האילו מעפם ידועים כאמינים חוץ מהפדיחה שלהם של התחממות :x ...

היה לי JVC 400W בדיוק כמו שאתה מחפש, יום בהיר אחד (מאוד מאוד בהיר היה רותח חח)

לא היה מאוורר בחדר והחלון היה פתוח והוא היה גם בשמש שניכנס דרך החלון ושמתי פול ווליום וההיתי למטה איזה חצי שעה פיתאום טאק :ס נשרף מהחום.

והוא עבד אצלי איזה שנתיים יום יום מחובר למחשב... ..

מאז חתכתי... אחרי כל המערכות אחרי כל הרמקולים אחרי כל המגברים כל הבאלגנים קניתי קרייטיב 2.1 קטנים כמו של כל בנאדם נורמלי וזהו חח..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרה לי בדיוק אותו הדבר עם מע' הסטריאו, רק שלה יש הגנה נגד התחממות שבה היא נכבת בטמפ' מסוכנת.

הוספתי מאוורר וצלעות למגברים ועכשיו הכל עובד מצויין ;)

הוא אומנם פועל על 7V, אבל לפחות הוא לא מרעיש כמו אם הייתי מחבר אותו לשנאי של 12V.

אגב, אני מסכים איתך כאן לגבי שמות של חברות.

סתכל היום על חברת aiwa, חרא של מוצרים, לפני 10-15 שנה היו להם אחלה של מוצרים, חבל שהחברה התדרדרה עד כדי חברת מדבקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה רק על השמות של המוצרים אתה מסכים איתי :silly:?

וכן, מאז למדתי לקח אני מפעיל למגברים שלי מזגן כשחם להם שלא יזיעו חח

אמא שלי אומרת לי 'מה אתה מפעיל מזגן??' אני אומר לה חם למגר xD

זאת היתה הפעם הראשונה שמשהו נשרף לי משהו חוץ ממחבט, לא תארתי לעצמי שזה המצב וענין של טמפ' כלכך קריטי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא :x ... זה ממש לא מה שאתה מחפש.

מה שהבאת זה מגבר חדש מאוד אח שלי..

אנחנו מתכוונים יותר בכיוון של דינוזאורים כאילו :

http://sites.google.com/site/dudulab/vintage-4.jpg?attredirects=0

http://farm4.static.flickr.com/3219/3083985153_27a1866685.jpg?v=0

http://img228.imagevenue.com/loc134/th_00059_IMG_0588_122_134lo.JPG

http://home.att.net/~fordsmith/fisher3.jpg

היום הם כבר נכחדו ואיאפשר להשיג אותם.

אתה יכול רק למצא כאילו שהן למכירה ביד2

או בחנות סטריאו כאילו שמתקנים לאנשים שעושים טרייאין ויש להחלפה וזהה...

יש חנות שאני יודע שיש לו דברים כאילו זה ניקרא 'קול הרמקול' בנתניה מעל התכנה מרכזית.

הרעיון פה זה שהם אמינים ואם הם במצב טוב הם מספקים אחלה סחורה במחירים מפתיעים במיוחד

אתה יכול להשיג דבר כזה בפחות מ500 שקל....

קצת בעייה למצוא, אני לא מצאתי משהו ביד2 להמליץ לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...