המעבד שלי רותח... (מעל 90 מעלות) - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המעבד שלי רותח... (מעל 90 מעלות)

Itzik208

Recommended Posts

שלום לכם.

כבר די הרבה זמן שהמחשב שלי זוחל, ואני משער שזה בגלל טמפרטורת המעבד.

אמנם יש לי פרסקוט, אבל זה לא אומר שמותר לו להיות על 100 מעלות... כרגע, בשעת הכתיבה, SpeedFun מדווחת לי על 97 מעלות..

החלפתי משחה טרמית לפני כמה זמן, וזה לא עזר.

(דרך אגב, המדריך פה באתר למריחת המשחה - ממש לא נכון. אמנם אני עשיתי כמוהו, אבל עכשיו הסתכלתי באתר של Arcatic עצמם, ושם הם כותבים שיטה אחרת לגמרי איך למרוח את המשחה. חבל שלא בדקתי את זה אז..)

בכל אופן, כשהחלפתי את המשחה, שמתי לב שאחת מהקליפסים שמחזיקים את מאורר-המעבד שלי במקום, שבור.

(צירפתי תמונה, כדי להבהיר למה אני קורא 'קליפסים'. כמובן, התמונה אינה מהמחשב שלי, ולכן שם זה לא שבור.

שאלותי:

א. האם יכול להיות שזה מה שגורם להתחממות המעבד? כלומר, המאורר כן יושב על המעבד בצורה טובה. רק קליפס אחד שבור מתוך ארבע, עדיין מספיק בשביל לתפוס את המאורר, והוא יושב על המעבד בצורה חזקה. אבל אולי אני טועה, וזה לא מספיק (שחכתי לציין שבעקבות הקליפס השבור כנראה, אחת מתוך 2 הידיות הלבנות שנועדו 'לסגור' את המאורר במקום - זזה חופשי ולא ניתנת לסגירה סופית).

ב. ברור לי שחום גבוה לא טוב למעבד. ברור לי גם שאסור לתת למעבד להגיע לטמפ' הזו. השאלה שלי היא מה קורה אם בכ"ז המעבד עובד בטמפ' הזאת? האם זה מזיק פיזית למעבד? האם במהלך הזמן נשרפים שם מעגלים וכאלה? או שהסיכון הוא 'רק' שהמעבד פעם אחת ישרף, וזהו.

ג. כאשר אני מריץ את תוכנת Sandra, התוכנה כותבת לי שורה נוספת לגבי הקירור. משהו לגבי התנגדות הקירור. אשמח לדעת מה הכוונה בכך, ואיך אפשר לתקן את הבעיה הנ"ל. מצ"ב הדו"ח של סנדרה, עם השורות הרלוונטיות מודגשות.

תודה מראש.

SiSoftware Sandra

Processor

Model : Intel® Pentium® 4 CPU 2.80GHz

Speed : 2.79GHz

Cores per Processor : 1 Unit(s)

Threads per : 2 Unit(s)

Bus : Intel AGTL+

Package : FC µPGA478

Rated Speed/FSB : 2800MHz / 4x 200MHz

Multiplier : 14/1x

Minimum/Maximum Multiplier : 0/1x / 14/1x

Generation : G8

Name : P4P (Prescott) Pentium 4E 90nm 2.8-3.8GHz 1.25-1.4V

Revision/Stepping : 3 / 3 (0)

Stepping Mask : C0

Microcode : MU0F330C

Core Voltage Rating : 1.400V

Maximum Physical / Virtual Addressing : 40-bit / 32-bit

Native Page Size : 4kB

Part Number : To Be Filled By O.E.M.

Asset Tag : To Be Filled By O.E.M.

Serial Number : To Be Filled By O.E.M.

Co-Processor (FPU)

Speed : 2.79GHz

Type : Built-in

Revision/Stepping : 3 / 3 (0)

Processor Cache(s)

Internal Data Cache : 16kB Synchronous, Write-Thru, 8-way set, 64 byte line size, 2 threads sharing

Internal Trace Cache : 12kB Synchronous, Write-Thru, 8-way set, 64 byte line size

L2 On-board Cache : 1MB ECC Synchronous, ATC, 8-way set, 64 byte line size, 2 lines per sector, 2 threads sharing

L2 Cache Multiplier : 1/1x (2793MHz)

Environment Monitor 1

Model : SMSC EMC6D102 SMB

Version : 6.05

Mainboard Specific Support : No

Power Rating(s)

CPU Power : 76W (estimated)

CPU Cooling System Thermal Resistance : 0.73°C/W (estimated)

Sensors

CPU Temperature : 91.0°C / 195.8°F td

CPU DC Line : 1.32V

Performance Tips

Warning 239 : Cooler system thermal resistance higher than recommended. Check it!

Warning 215 : CPU temperature is too high! Check fan(s)!

Tip 2 : Double-click tip or press Enter while a tip is selected for more information about the tip.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הינה אני כבר יכול לשמוע פה אנשים מקלידים " תקנה חדש וזהו"! :bash::s07:

הממ מה שאני הייתי מציע לך זה לבדוק אם המאורר מסתובב חופשי ומה הסל''ד שלו?

הממ יכול יהיות באמת שהפלסטיק הזה זאת הבעיה שלו.

גם לי יש מעבד פרסקוט אבל הטמפרטורה לא עוברת את ה 50-55.

תנסה להצמיד עם היד את הקירור למעבד תיראה אם הטמפרטורה יורדת...

אם זאת באמת הבעיה תקנה קליפסה חדשה באיי באיי

הינה קישור.

http://cgi.ebay.com/P4-Socket-478-Intel-CPU-Retention-Retainer-Bracket_W0QQitemZ370279600585QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item56366251c9

הינה הרצתי באיי ביי 478 BRACKET והינה התוצאות.

http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=478++bracket&_sacat=0&_trksid=p3286.m270.l1313&_odkw=478+socket&_osacat=0

תהנה.

מה שכן כמו שכבר אמרתי תבדוק עם המאורר עובד על סל''ט טוב ומסתובב חלק תנסה לבטל בביוס אפשרות של סלל''ד אוטומטי או משהו דומה.

רצויי שגם תסדר את הכבלים במחשב שלך תוסיף מאורר או 2 לזרימת אוויר טובה.

כי אם המעבד שלך מוציא 90-100 מעלות האוויר שיוצא מן הרדיאטור ממש חם והוא צריך לצאת מהמארז...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח התרד אומנם הפרסקוט ידועים כמעבדים חמים אבל עדיין הטמפ' שלך ממש מוגזמת..

על כל מקרה בדוק על כמה RPM המאוורר עובד..ותבדוק טוב..שכן אם הקליפס שבור..את הקירור לא הדוק למעבד..מה שגורם לחימום יתר..כמו במקרה שלך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאכל לחמם קפה בחורף:):nixweiss:

ועכשיו ברצינות תנסה להצמיד אם היד תיראה אם זה זה עובד אם זה עובד תזמין BRACKET חדש בשקלים בודדים או תחפש בארץ אני זוכר שהיה איפה שהוא...

או פשוט תחפש ממישהו של 4 שרוף

או שתיקח ממנו את הקליפסות או שתתקן את הלוח:)

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...