תיקון כרטיס ספק של מסך - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תיקון כרטיס ספק של מסך

shay360

Recommended Posts

שלום לכולם.

יש לי מסך(ישן) דק של שהפסיק לעבוד (לא נדלק) בחנות אמרו לי שרוב הסיכויים שהספק הלך ובמחיר של החלפת או תיקון ספק עדיף כבר לקנות מסך חדש.

אני מסרב להתייאש ממנו.

פתחתי אותו ומצאתי את הכרטיס של הספק, מסתבר שאחד הקבלים הנתפח השאלה שלי היא מהן התכונות של קבל נפוח? קיבול גבוה יותר? נמוך יותר? נתק?

האם זה יכול להיות הגורם לבעיה לפי דעתכם?

בנוסף חיברתי את המעגל לחשמל בלי לחבר אותו לעומסים שלו ובמוצא שהוא אמור לספק 5V למעגל הלוגי של המסך באמת יש 5V אבל כשאני מחבר אותו ל"עומס" (הכרטיס הלוגי) אז המתח יורד ל 0V . (אין זרם למעגל בכלל)

מה דעתכם?

מצורפת תמונה של המעגל:

AIP-0108

בתודה מראש!

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי קצת על קבלים נפוחים וראיתי באתרים מסויימים שהמליצו לנסות לקצר אותו.

מה דעתכם?

בחיים לא!! מי האידיוט שכתב דבר כזה? אני לא ממליץ לך לנסות לקצר קבל, במיוחד לא את זה של המיישר בחלק הימני התחתון...

פשוט תקנה קבל זהה ותחליף. אם יש עוד קבלים באיזור, סביר להניח שגם הם נדפקו, תחליף את כולם. יש לך ששה קבלי ייצוב בצד שמאל, ועוד שתים בתחתית. אפשר לסגור את כל העניין ב20~30₪.

קבלים מתנפחים בעיקר בגלל חום יתר. הקיבול לא תמיד משתנה, מה שמשתנה זו עכבת הקבל. לא ברור מה זה משנה, בכל מקרה הקבל לא תקין, וכדי שהמעגל יפעל תצטרך אחד תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחד מהקבלים בצד שמאל התנפח.

הקבל הגדול מימין נראה בסדר.

חשבתי שזה אולי בגלל הקבלי יישור האלה אבל היה נראה לי מוזר שדווקא בגלל זה המעגל לא מצליח לספק את הזרם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא כל כך מוזר, כי לספק ממותג יש משוב. כשהמתח במוצא יורד (מכל סיבה שהיא) הוא מעלה את רוחב פולס המיתוג, עד שבשלב מסויים כבר אין מיתוג, ואין מתח במוצא. זה גם מגן על הספקים האלה מפני קצר במוצא אגב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שנאמר תחליף את הקבל המנופח (תשים קבל למתח זהה ו uF זהה או קצת יותר גדול אבל לא בהרבה)

אם התקלה חוזרת תחליף גם את הדיודה שבין השנאי והקבל הזה (תשתמש בדיודה מהירה ומתאימה למתח וזרם)

תבדוק בצד האחורי של המעגל אם היציאה שבדקת היא זאת של הקבל המנופח או אחת אחרת

יתכן שאתה בדקת יציאת בקרה (שהולכת במעגל ל 'אלקטרוניקה הקטנה') ואז זה יכול להיות תקין שהמתח יורד ל 0 כשאתה מחבר עומס (כך בדיוק מתנהג החוט הירוק בספק של מחשב)

תבדוק את המתח בכל היציאות של הזרם האמיתי (אלה שמחוברות אם קווים שמנים יותר ואם קבל גדול מהם לאדמה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

מסתבר בסוף שזה באמת הקבל המנופח.

החלפתי אותו והמסך עבד. :yelclap:

יש רק בעיה קטנה... שמתי קבל לטמפרטורה יותר נמוכה ממה שהיה אז ככה שאם הוא התנפח בגלל החום אז יש סיכוי טוב שהתקלה תחזור.

למרות שאמרו לי שזה דווקא יכל לקרות בגלל קפיצת מתח...

בכל מקרה המסך עובד כרגע...חשבתי לנסות לעשות לו איזה בדיקת מאמץ אבל לא הצלחתי לחשוב איך לעשות את זה אז פשוט השארתי אותו עם מחשב דולק ל 24 שעות (הגדרתי שהמסך לא יכבה בכלל) והוא עבד בסדר...

תודה לכולכם בכל מקרה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התייבשות קבל כתוחצאה מהתחממות זה תהליך. יכול לקחת חצי שנה, ויכול שנתיים. לא ימים בכל אופן. אגב, בעידן הקבלים הסיניים, הטמפרטורה הרשומה על הקבל לא תמיד רלוונטית/קשורה למציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, בעידן הקבלים הסיניים, הטמפרטורה הרשומה על הקבל לא תמיד רלוונטית/קשורה למציאות.

היתה לי הרגשה שזה המצב... רק לא חשבתי שזה באמת ככה.

טוב העיקר שהוא עובד בנתיים.

נ.ב

גם לכם יש הרגשה טובה אחרי שאתם מצליחים לתקן משהו? :P

היה שווה לעשות יג' יד' אלקטרוניקה חחחח

ולחשוב שביקשו מהבנאדם 500 שקל במעבדה על התיקון הזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לכם יש הרגשה טובה אחרי שאתם מצליחים לתקן משהו? :P

היה שווה לעשות יג' יד' אלקטרוניקה חחחח

ולחשוב שביקשו מהבנאדם 500 שקל במעבדה על התיקון הזה...

בגדול כן, אבל אני לא מתרגש. זה כי אני יותר קרוב לצד שגובה את ה500₪ :lol:
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...