חיבור LCD למחשב, פעלתי ע"פ המדריך שניתן כאן. - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור LCD למחשב, פעלתי ע"פ המדריך שניתן כאן.

Ryuk

Recommended Posts

שלום HW Zone,

נתנו לי לא מעט שבחים על הפורום, מקווה שאוכל לפתור את הבעיה. (:

ברשותי מסך SONY LCD BRAVIA 32" KDL-32U3000 HD READY.

בכרטיס המסך (כרטיס מסך של חברת NVIDIA) שלי יש יציאות DVI, VGA, S-VIDEO .

ברצוני לראות את צג המחשב דרך מסך הטלויזיה.

כיוון שאין לי יציאת בגב המחשב השתמשתי במתאם DVI כדי שכבל ה- TO יוכל לבצע פעולתו.

ניתקתי את מסך המחשב (Hyundai LCD 19" X93WD) שמחובר באמצעות DVI אל המחשב, ובמקומו חיברתי את כבל ה- עם מתאם ה-DVI.

הדלקתי מחדש את המחשב ולאחר חיפוש קצר בין ערוצי ה-AV (קיימים לי 6 ערוצים) מצאתי את שולחן העבודה של המחשב, על מסך הטלויזיה שלי (AV4).

חיברתי גם כבל 3.5MM TO 2RCA כדי שיהיה גם העברת אודיו (כיוון שאני משתמש במתאם DVI, האודיו לא יועבר דרך כבל ה-HDMI), אך הסאונד לא הועבר.

בדקתי כי הכבל אכן מחובר במקומו הנכון, וגם לפי ערוצי ה-AV (ליד חיבור כבל ה-HDMI היה כתובה הסיפרה 4 עם כמו קו חרוט שמוביל לכניסת הכבל 3.5MM TO 2RCA), הכבל היה מחובר במקום הנכון אך עדיין הסאונד לא הועבר.

ואז הסתכלתי במדריך של הפורום הזה.

לאחר חיפושים קצרים ראיתי כי יש לי כבל שמשני צידיו נראה כמו חיבור של אוזניות\החיבור הירוק שבגב המחשב. (STEREO TO STEREO).

מסתבר שכנראה והשתמשתי בכבל שלא היה לי צורך בו עקב זאת שאני לא משתמש בחיבור VGA או DVI שלם.

קיימים לי 2 חיבורים כאלו במסך הטלויזיה שלי, אחד בצידו השמאלי (ביחד עם חיבורי ה-S VIDEO) ואחד בגב הטלויזיה ליד חיבור ה-VGA וליד חיבור הסאונד שדיברתי עליו מקודם.

חיברתי קודם כל אל החיבור שבגב המסך ואז לחיבור שבגב המחשב, אך עדיין לא היה (בדקתי ע"י הפעלת מוזיקה\סרטים).

ניסיתי לחבר דרך שקע האוזניות שיש על אחד הרמקולים של המערכת של המחשב אך עדיין ללא כלל.

*חשוב לציין כי חיברתי את הטלויזיה ישירות אל המחשב כמו שאני מחבר את מסך המחשב הרגיל שלי.

מכאן אני רואה אופציה אחת והיא לשדרג את כרטיס המסך שלי לכרטיס עם יציאת HDMI.

אודה לכם מקרב לב אם תוכלו לעזור לי לפתור בעיה זו ! (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

החיבור שליד ה- S-video נשמע לי כמו חיבור לאוזניות. אמור להעביר גם סאונד ולכן בטלויזיה לא תמיד מתחשבים באלה שמחברים את המחשב ואין להם אפשרות להעביר את הסאונד בHDMI. אם אתה אומר שיש לך שקע ששייך לAV4 ו2 החיבורים של הRCA גם הם שייכם לAV4 כנראה שיצרן הטלויזיה התחשב בך. אין צורך לחבר את זה לחיבור של האוזניות ברמקולים של המחשב, זה לא יעזור... תבדוק בתפריטים של הטלוויזיה אם יש אפשרות לשנות לAV4 את מקור הסאונד, אמורה להיות אפשרות כזו שאפשר לך לבחור מאיפה מגיע הקול, אם זה מהחיבור שליד הVGA או מהRCA שמסומנים ב AV4. אם זה לא עובד, תוודא שהכרטיס קול שלך טוב ושהכבל טוב ואם הם עובדים טוב אז אולי כדאי שתשקול להשתמש בVGA\S-VIDEO במקום לקנות כרטיס מסך חדש. בהצלחה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להעביר סאונד בכרטיסי Nvidia החדשים (אני לא זוכר בדיוק מאיזה סידרה ומעלה, אם זה חשוב לך אתה יכול לשאול בפורום כרטיסי מסך) בתנאי שחיברת את הכרטיס מסך ללוח אם עם מין כבל קטנטן כזה לחיבור של הSPDIF שגם עליו תוכל לקבל הסבר מלא ומפורט בפורום כרטיסי מסך ועם מתאם DVI- מקורי של Nvidia (אם השמועה נכונה, לא ניסיתי בעצמי) ובכרטיסי ATI החדשים יש כרטיס קול מובנה. אבל לדעתי חבל לך על המאמץ, תבדוק פשוט בתפריטים של הטלויזיה אם אתה יכול לשנות את האינםוט של הקול לRCA.

לי בבית במחשב הכי חדש יש 260GTX שמשום מה לא קיבלתי ביחד איתו מתאם לDVI- וכבל לSPDIF ואני מניח שם אני אלך לחנות שבה קניתי את המחשב ואדרוש את החיבורים האלה לא תהיה שום סיבה שיסרבו לי כי בסה"כ זה משהו בסיסי שהייתי אמור לקבל בעת קניית המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית תודה רבה עם ההיענות.

חיטטתי קצת בהגדרות והגעתי למשהו שפחות או יותר לפי זכרוני נקרא Audio Offset, וכאשר אני נכנס להודעה הזו מוצגים לי כל ערוצי הטלויזיה:

TV , AV1 , AV2 , AV3 , AV4 , AV5 , AV6 , PC

על כל אחד מהם יש בר מ-0 עד +9, כאשר רק AV5 (או 6) היו עם +9.

העלתי את AV4 ואת AV2 (איכשהו הממיר של YES עבר ל-AV2 ועכשיו כל פעם שאני מדליק את הטלויזיה אין שידור כי הוא נדלק על ערוץ לא מכוון, לדוגמא AV1 כשעליו אין כלום.

עכשיו, האם עליי להשתמש בכבל:

3.5MM TO 2RCA

או בכבל:

3.5MM שמשני צידיו נראה כמו חיבור של אוזניות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית תודה רבה עם ההיענות.

חיטטתי קצת בהגדרות והגעתי למשהו שפחות או יותר לפי זכרוני נקרא Audio Offset, וכאשר אני נכנס להודעה הזו מוצגים לי כל ערוצי הטלויזיה:

TV , AV1 , AV2 , AV3 , AV4 , AV5 , AV6 , PC

על כל אחד מהם יש בר מ-0 עד +9, כאשר רק AV5 (או 6) היו עם +9.

העלתי את AV4 ואת AV2 (איכשהו הממיר של YES עבר ל-AV2 ועכשיו כל פעם שאני מדליק את הטלויזיה אין שידור כי הוא נדלק על ערוץ לא מכוון, לדוגמא AV1 כשעליו אין כלום.

לא הבנתי... אתה יכול להסביר ולפרט קצת יותר? אני פשוט לא יכול לענות על שאלה שני לא מבין..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמרתם לי כי עליי לכוון את ההגדרות כדי שיהיה קול דרך ערוץ AV4.

חיפשתי בהגדרות קצת עד שהגעתי להגדרה שנקראת Audio Offset .

כאשר נכנסתי להגדרה ראיתי רשימה כזו:

TV

AV1

AV2

AV3

AV4

AV5

AV6

PC

שליד כל אחד מהם היה בר כזה של מספרים לכיוון כשהנמוך ביותר הוא 0, הגבוה ביותר הוא +9 .

עד לפני כמה ימים ממיר ה-YES עבד על ערוץ AV5, ושמתי לב שכל אחד מהם עומד על 0 מלבד AV5 שהיה על +9.

(אני מניח שזה פחות או יותר פיתרון הבעיה כיוון שעד היום הממיר של יס היה מכוון כלפי ערוץ AV5).

העלתי ל-AV2 ול-AV4 את כיוון הבר, עד עכשיו הם היו על 0, העלתי את שניהם ל+9 .

עכשיו, במידה וזה אכן היו ההגדרות שאותם הייתי צריך כדי לאפשר את קליטת האודיו, האם עליי להשתמש בכבל:

3.5MM TO 2RCA

או בכבל:

3.5MM שמשני צידיו נראה כמו חיבור של אוזניות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אם הבנתי נכון 4=מחשב 5=יס לשעבר ו2= יס הנוכחי (לא נשמע לי הגיוני שהיס קפץ פתאום ל2 אלא אם כן שינית את החיבור...). אני לא כ"כ בטוח שאלו היו ההגדרות של מאיזה אינפוט יתקבל הסאונד... אבל אם זה כן מה שיפתור את הבעיה אז לדעתי תשתמש בRCA שאמרת שקרובים מאוד לAV 4 וכנראה לשם הם שייכים וגם ככה יש ברשותך כבל כזה. אני גם מניח שאיכות הסאונד טובה יותר במעט בחיבור של RCA. תנסה ותראה אם זה יעבוד... אני חושב שתצטרך להמשיך לחפש קצת בתפריטים ולמצוא את הגדרת האינפוט אבל לא בטוח. מקווה שעזרתי ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כמה ימים באמת העברתי את חיבור ה-SCART של הממיר של יס.

כיוון שכתוב על אחד מהם SMART LINK, חשבתי שיפתור לי את הבעיה שהשידור נחתך כי הוא כאילו גדול מידי לטלויזיה (ניסיתי הכל וגם עם נציג של ישפאר שהיה לא כל כך סבלני).

בממיר יש שני חיבורי SCART, אחד הוא TV והשני הינו VCR.

הסקארט מחובר אל ה-VCR.

אבל זה סתם לידע כללי, חח.

וכן אתה די צודק בהנחה שלך.

אאני אנסה זאת יותר מאוחר כי קצת התעייפתי מאין ספור ניתוקים של כבלים וחיבורים.

תודה רבה,

אגיב יותר מאוחר בקשר לתוצאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במסכי רחבים (לפחות אלה שאני מכיר) התמונה תמיד נחתכת. האות מגיע בצורה של מסך רגיל וכדי שהוא יתאים למסך רחב צריך לחתוך אותו בקטנה כדי שלא תצטרך למרוח את התמונה ואפילו בר רפאלי תיראה חנה לסלאו.

עוד משהו - תבדוק בתפריט כן? לא בחיבורים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את האמת שאם התמונה לא תחתך יראו מצויין את השידור.

להורי בסלון יש LCD של GRUNDIG, ושם לא חתוך אפילו לא פיקסל קטן.

פשוט תענוג לראות שם (מבחינת הקצוות, כמובן שאני מעדיף את הבראביה שלי ;D )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק את זה... בד"כ זה לא שמים לב כשרואים סרט או משהו דומה... תסתכל בערוץ 22/10 למטה על המבזקים הרצים אבל לא בזמן החדשות אלא נגיד בתוכנית בוקר או משהו בסגנון, שם לרוב תשים לב שהשורה נחתכת ולפעמים זה גם מפריע, לפעמים גם כתוביות נחתכות... אם זה לא נחתך יכול להיות שבהגדרות הרימו את התמונה ואז תראה שהסמל של הערוץ ממוקם למעלה מדי/נחתך.

תעדכן מה קורה עם חיבור הטלויזיה למחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברלעך, זה עוד לא נגמר (לצערי הרב).

כרגע אני מסתכל על הטלויזיה ומקליד לכם.

עברתי הגדרה הגדרה, פירוט פירוט בתפריט של הטלויזיה, שיניתי חיבורים, מה לא?

עדיין אין סאונד.

כשאני מנתק ומחבר את כבל הסאונד מחור האוזניות במחשב, על המסך מופיע לי רשימת אפשרויות עם V על "קו יוצא" שככה זה אמור להיות מן הסתם.

אני משתמש בכבל 3.5MM TO 2RCA בשביל האודיו.

HDMI TO עם מתאם DVI בחיבור המחשב בשביל הוידאו.

???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שעליתי על הבעיה... החלטתי שאני לוקח את העניין ברצינות וחיפשתי באינטרנט מניואלים בPDF. אתה כרגע חיברת את המחשב בDVI- לHDMI 4.

כשקפצה ההודעה כיוונת את זה על קו יוצא וחיברת לטלויזיה לאדום והלבן שלידם כתוב 4 ומשמאלם יש עוד אדום לבן אבל של יציאה ולא כניסה (לפי החץ שיוצא מהעיגול ולא נכנס). כרגע הטלוויזיה על AV4 אבל, אתה חיברת מחשב ולכן אתה צריך להיות על PC. כל עוד שום דבר לא מחובר לVGA/RGB/PC או איך שלא תקרא לזה כנראה שהטלויזיה תוכל להבין בעצמה שאם חיברת את HDMI4 ואת הRCA השייכים לו כנראה שחיברת והסאונד אמור להגיע משם או שאת האינפוט של הסאונד תצטרך להגדיר בעצמך לPC ולא לAV4. תנסה את זה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי.

החלפתי את כבל ה-3.5MM TO 2RCA לכבל שמשני צידיו נראה כמו חיבור של אוזניות (PL).

חיברתי מאחורי מסך הטלויזיה ובצד הטלויזיה והסאונד לא עובד.

עכשיו בקשב להודעה שלך, אביב.

דבר ראשון אני מאוד מעריך את המוטיבציה שלך לעזור! זה מאוד משמח לראות שבפורום הזה אפשר לקבל עזרה כמו (:

דבר שני, אתה בעצם אומר שלא טוב שאני על AV4, ישאני צריך לגרום לטלויזיה להבין שאני מחובר מהמחשב.

אבל כבל ה-HDMI אוטומטית מכוון ל-AV4.

יש בהגדרות אפשרות לבחור את ה-AV, מה הוא יקלוט\מה השימוש של הערוץ. אבל ברשימה יש רק:

http://i35.tinypic.com/14ybkzk.jpg

http://i34.tinypic.com/b7jbd1.jpg

שים לב,

הפעלתי שיר במחשב והעברתי לערוץ .

בערוץ AV4 יש תמונה - אין אודיו.

בערוץ , אין תמונה - יש אודיו.

ולפי התמונות של ההגדרות אי אפשר להפוך את AV4 ל- או ההפך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...