שאלה בקשר לגוף קירור משהו לא מובן לי - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לגוף קירור משהו לא מובן לי

מאיה גרינברג

Recommended Posts

אם המעבד 84W איך הקירור סטוק מצליח לקרר אותו ? זה ממש על הקצה 90W

אולי בגלל זה במאמץ הוא איטי וקטוע למרות שבביוס הטמפרטורה 40 - 50 W

איך לוקחים קירור BOX שמסוגל לקרר 90W ושמים אותו על מעבד כזה ? ממש מוזר לא מבינה את .

מעבדים של 84W צריכים AC FREEZE 7 PRO שתומך עד 130W

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתעלם מהנתונים הטכניים שנתתי , גוף קירור סטוק מסוגל לתמוך עד 90W והוא מגיע BOX עם של 84W ?

או שהנתונים הטכניים של הגופי שקריים רק כדי שנרכוש משהו יקר יותר ...ובתכלס כל סטוק מסכן יכול להחזיק Q או P4 פרסקוט ישן או QAMD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיה, נניח והנתונים מדויקים, והמעטפת התרמית של המעבד היא אכן 84W וכושר ההתמודדות של הקירור הוא אכן 90W (ללא שום מרווח בטחון כלפי מעלה, מצב שאני בספק רב שיכול להתקיים עם התקנים ההנדסיים בימינו). כאן זה הזמן להזכר שהמעטפת התרמית היא גבול הפליטה של המעבד, אם להניח שהוא עובד כל הזמן ב100% עומס מה שלא קורה לעולם - וזה עדיין פחות ממה שהקרור מאפשר! זה בערך כמו שתתלונני על שמושב באוטו מסויים שנמכר בישראל הוא ברוחב 80 סנטימטר בזמן שלנהג הכי שמן יש תחת ברוחב 75 כי "זה גבולי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיה זה בערך כמו שתתלונני על שמושב באוטו מסויים שנמכר בישראל הוא ברוחב 80 סנטימטר בזמן שלנהג הכי שמן יש תחת ברוחב 75 כי "זה גבולי".

:lol: גדול אהבתי ...

ואיך אפשר לדעת שמה שרשום באתר של AC מדוייק " 90 " W אם זה מזייף 7 מעלות נמוך המעבד בבעיה לא פלא שהרגשתי כל פעם איטיות במחשב , ומלא אמרו לי שפרסקוט דורש עצבני ולא זסטוק מסכן , מסכן ידיד שלי הרגתי אותו עם הביקורי בית :silly:

עוד שאלה שרשום על מעבד " 84 מעלות " איך אפשר לדעת שזה ללא מאמץ ? אולי במאמץ הוא מגיע ל 100 ?

או שהמעבד ללא מאמץ הוא 70W ( סתם נתום משערת ) ובמאמץ 84 ?

עוד שאלה X:

באתר של AC רשום " שהם עשו ניסוי עם הדגם PRO 7 " על Q9550 והם קיבלו תוצאה של 47 מעלות איך יכול להיות ?

המעבד של Q9550 מושך 95W שזה 5 מעלות מעל הגוף משהו פה מריח לא טוב /:

http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SLAWQ

Q9550S זה 65W אבל שם רשום Q9550 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המושג "מעטפת" זה משהו שלא חורגים ממנו. זה איזשהו קו דמיוני שתוחם בתוכו את כל המצבים האפשריים (לפחות במצב סטוק. בOC אפשר לחרוג מהמעטפת בקלות), כך שתהיי בטוחה שגם בעומס מלא המעבד לא חורג מהמעטפת. תוסיפי לזה את העובדה שהW90 שכתובים על הקרור כנראה כוללים מרווח בטחון כלפי מעלה, ה95W שכתובים על המעבד כוללים מרווח בטחון כלפי מטה, ובנוסף לכך המעבד אולי מגיע ל95W בשיא ההספק, אך השיא הזה נמשך כל פעם שניות ספורות כאשר רוב הזמן ההספק הממוצע נמוך משמעותית.

דבר נוסף שלא נידון עדיין הוא העובדה שהיעילות של כל מחליף חום עולה ככל שעולה הפרש הטמפרטורות בין החלק החם (ההיטסינק) לחלק הקר (האויר במארז). בהחלט יתכן שקרור שמצליח להחזיק P4 על 55 מעלות יצליח להחזיק Q9550 על 60 מעלות נניח. יותר מזה, מעטפת הביצועים של הקרור חייבת להניח תנאי סביבה רחוקים מהאופטימליים (שכן המעטפת מציינת תמיד ערך מירבי במקרה הגרוע ביותר), נניח חדר לא ממוזג בישראל, ואילו מבחני ביצועים לצרכי פרסומת אפשר לעשות גם בפינלנד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...