Dual Core E6300 - אוברקלוקר מלידה? יצאתי לבדוק. - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Dual Core E6300 - אוברקלוקר מלידה? יצאתי לבדוק.

djelectric

Recommended Posts

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רק לפני שזה קופץ למועדפים בתור פרוייקט אוברקלוק:

לציין,

עם איזה תוכנת מאמץ ניבדק, באילו תנאים. לציין טמפרטורות מקס בבדיקה, מהירות מעבד,מכפלה, באס, זיכרון והכי חשוב מתח ביוס ומתח WIN.

אני מצפה שנבדק לפחות עם OCCT ולמשך 2-3 שעות בשביל לאשר יציבות.

לא שאני אומר שזה , אבל כרגע זה נראה כמו פרוייקט ועלול לאכזב אנשים אם זה המצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק לפני שזה קופץ למועדפים בתור פרוייקט אוברקלוק:

לציין,

עם איזה תוכנת מאמץ ניבדק, באילו תנאים. לציין טמפרטורות מקס בבדיקה, מהירות מעבד,מכפלה, באס, והכי חשוב מתח ביוס ומתח WIN.

אני מצפה שנבדק לפחות עם OCCT ולמשך 2-3 שעות בשביל לאשר יציבות.

לא שאני אומר שזה , אבל כרגע זה נראה כמו פרוייקט ועלול לאכזב אנשים אם זה המצב.

כמובן, אני מראש אומר, מעבדים זה דבר שיכול להיות מאוד הפכפך ביכולות וגם המעבד שלי הוא לא הBEST

ראיתי מעבדי E6300 שעושים 4500MHZ במתח יחסית נמוך, אבל שוב זה גם הרבה מזל עם השבב. :)

תוכנת המאמץ היא PRIME95 על מצב שריפה FFT, נמשך יותר מ15 דקות :) ולא קרס פעם אחת.

טמפ המקסימום שלי באוברקלוק הגדול ביותר הייתה 55 אגב.

O'dB, מאמץ זה OCCT או PRIME95 או BURN TEST לדוגמא, ולא COD שהוא אפילו קל מדיי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה יציבות בודקים לפחות שעה, רבע שעה זה מעיד על כוונות וזה יפה, אבל זה לא בטוח יציב וז המחשב פתאום מתחיל להתנהג מוזר ללא הודעה מראש.

לא כדאי למעבד הזה מתחים מעל 1.365, זה הורג אותו לאט לאט (בלי קשר לחום). אף אחד לא נמצא עם כאלו במתחים כאלו 24-7.

תביא לנו תוצאה על 1.365V עם לפחות שעתיים יציבות בכדי שכולם יוכלו למסגר ולתלות על הקיר.

אני ממש לא בטוח ש4GHZ זה דבר כלכך ברור עם המעבד הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליאור, אני אמרתי את זה בעבר ואני אגיד את זה שוב - אתה מלך! באמת כל הכבוד! אתה משקיע בקהילה הזאת ורואים אה זה בבירור.

אני גם כמוך, החלפתי את ה-Q6600 שלי (שעשה הסכם עם הלוח אם* במטרה לעשות לי חיים קשים) ל-E6300 וגם אני הגעתי ל-4.1GHZ... חבל שלא הזכרת כמה הוא קריר (שלי ככה לפחות...) במאמץ תוכנה הוא מלטף את ה-68 עם ה-VENDETTA 2 שלי.

1.365 באמת נראה לי נמוך, אבל כמו שאתם רואים אצלי, גם ב-1.45 הוא נשאר קריר.

עריכה: רגע.... אוי.... ice2k לא הבנתי אותך נכון... אין לי מושג גם למה ואיך הבנתי אותך כמו שהבנתי אותך מקודם...

"למעבד הזה מתחים מעל 1.365, זה הורג אותו לאט לאט" - רוצה להסביר? למרות שאני יודע בערך מה תגיד - "זה שוחק אותו לאט לאט עד שהוא מת"... (קולות נשיפה עם הלשון בחוץ....) - בולשיט. אם מישהו אפילו אחד ראה דבר כזה, לא רק שהוא לא יכול להוכיח שזה באמת בגלל OC, גם תוסיפו את העובדה שזה 1 למליון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא אתה צודק, לזה בדיוק התכוונתי, שהוא מתנשף לאט לאט, הלב שלו עולה ויורד לאט, יוצאים לו קולות מוזרים מהפה, עד שהוא לא נושם יותר ומת ::)

אני כבר זוכר דיון כזה בעבר שישר קפצת להגן על המתחים הגבוהים שלך וזה היה כמו לדבר לקיר.

אז שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה, אם מישהו רוצה לשים מתחים גבוהים מהמומלץ 24\7 שישים, זכותו, זה המעבד שלו, זה הכסף שלו וזה החיים שלו. אבל באמת לא צריך לקפוץ ולהגן על האגו בזילזול מתנשא רק בכדי להרגיש טוב עם מה שעושים, זה שמישהו רשם מה נכון לעשות ומה נהוג לעשות זה לא אומר שאנשים צריכים לשנות את מה שהם אוהבים לעשות, לא צריך להעלב ולא צריך להפגע.

חבל לחזור על הדיון הזה עוד פעם אפשר לעשות חיפוש, שכל אחד יקבל את המידע איך שהוא רוצה ושיעשה איתו מה שהוא רוצה.

גם מעבד יכול לעבוד שנים על 100 מעלות, אז מה ? וגם לא נהוג לראות מתים אלא אם כן אתה עובד בRMA, אז מה ?

אני לא בא להוכיח פה שום דבר, המידע קיים במלא פורומי מקצועיים ויעודיים ברשת.

אפשר להתחיל לחפש את המושג SUISIDE RUN בפורום כזה ולהתחיל לקרוא.

לא חסרים מהנדסי אלקטרוניקה שמתכננים שבבים בעולם (מן הסתם הכל מתחיל מזה) וגם לא חסר חכמולוגים ברשת שהם בגדר חמור קופץ בראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר להגן על האגו?... אני לא איזה ילד קטן שמשחק משחקי כבוד ומפחד ש"לאחרים יש יותר טוב"

אני אומר את מה שאני חושב באמת ואין פה שום אגו מעורב. זה שאתה לא מוכן לחשוב רגע מה הסיכוי של מה שאתה אומר לקרות, זו כבר ההפרעה שלך שאתה צריך להתמודד איתה.

אין פה שום עצבים ושום התגוננו.

ד"א - ה"נשיפה עם הלשון בחוץ" הזה היה הקולות שהייתי עושה בסוף המשפט אם הייתי מדבר אליכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פייייי, לא חשבתי שיש עוד מישהו שעשה OC לDUEL ולא לCORE 2 DUE .

יש לי את המעבד הזה עכשיו(DUAL CORE) ועם קירור של AC ALPINE 7 PRO הגעתי ל3.5 ע"י העלאת הבאס ל334.1

ואני חושב לעגל אותו ל3.6.

טמפרטורה במנוחה 38C

ונראה לי שבמאמץ זה 63C.

הביצועים מעולים אפילו שהם יהיו יותר מעולים שאני יוסיף עוד 2 ג'יגה(יש לי עכשיו 2GB 800MHZ)

והתאכזבתי שאין את המעבד הזה ברשימת הOCDB.

אצלך כמובן הקירור יותר טוב.

אם תרצה לדבר על המעבד או משהו אז 335015230

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו כבר ההפרעה שלך שאתה צריך להתמודד איתה.

הפרעה של מה בדיוק? של "לחשוב מה הסיכוי" ? אולי גם יוכלו להעסיק אותי עם יכולת מחשבה כלכך גבוהה, למה צריך ססטיסטקאים ומהנדסים :lol:

אבל מה אני נגרר, הרי כבר התחלת עם מלחמת השמצות והתגוננות על זה שאתה נפגעת ונעלבת כי מישהו אמר אגו, ואני די לייצן שאני ממשיך לענות לך - כי אני יודע מה חשוב לך באמת...

אז בואו נבהיר את זה בתקווה שזה לא יגרר לשטויות וכל אחד יעשה עם המידע מה שהוא רוצה:

חום, מתח ותהליכי ייצור לא אופטימלים זה דבר שעלול לגרום לתופעה המוכרת הבאה:

http://en.wikipedia.org/wiki/Electromigration

Leiterbahn_ausfallort_elektromigration.jpg

אם מישהו תהה למה כשעוברים לתהליך ייצור מקווץ יותר (למשל 65 ל 45 NM) המתח המקסימלי יורד אז זו אחת הסיבות, צריך להמנע מהאלקטרומיגרצייה. פעם עוד היינו מפעילים בלמעלה מ 2V, היום זה פשוט ישמיד אותם. ככה שבנוסף לנאמר - ככל שטכנולוגיית הייצור צפופה יותר - ההשפעה של המתח והחום משמעותית יותר.

עכשיו אין חוק שאפשר להגיד מה כן ומה לא, יש המון וויכוח על הנושא. ההסכמה היא שבוודאות יש ירידה באיכות של הצ'יפ (ז"א שהוא ידרוש יותר מתח בשביל לעבוד יציב באותה המהירות), השאלה היא כמובן באיזו רמה זה קורה ומתי. יכול להיות שהמעבד יחזיק במקום 20 שנה רק 10, יכול להיות שבמקום 10 רק 3 יכול להיות שבמקום 25 רק שנה וחצי. אין ממש דרך לדעת את זה ועוד בעיקר כשכל מעבד מגיב אחרת וכל אחד נמצא בסביבה שונה, וכל אחד עושה שונה ובקיצור - תשובה אין. יש סיפורים על כאלו שעבדו שנים עם מעבד באוברוולטג' מעל המומלץ ויש סיפורים כאלו דומים על שבמצב דומה סיפקו מהירויות יותר נמוכות (או דרשו יותר מתח) כבר אחרי חצי שנה.

אין חוקים והדבר בפועל פחות נורא ממה שהוא נשמע, כלומר התופעה לא כלכך נפוצה, אבל מצד שני אי אפשר להגיד בוודאות מתי היא תקרה ובאיזו צורה היא תשפיע ומתי. (חוץ מאולי הנורטוודים הישנים שפשוט מתו בכמויות מאוברקלוק, אחת הסיבות שעם המעבדים המודרנים אינטל מאוד נזהרת בקטע של חום ומתחים, פיתחה את הVOLTDROP ושאר ירקות: http://www.xbitlabs.com/news/cpu/display/news6375.html ).

מכיוון שהדבר כלכך לא וודאי אנשים מעדיפים לא לקחת סיכון ולא ממליצים מול כולם לעבור מתחים מתוך התחשבות באחרים (אפילו שיש כאלו שבעצמם עושים את זה).

אוברקלוק זה דבר נחמד שתמיד כייף לעשות, אבל הטפה שלו לכולם צריכה להיות כשהוא בטוח וודאי, כל דבר מעבר לזה זה למבינים בלבד ואלו שלוקחים על עצמם אחריות. לא כולם מבינים ברמה גבוהה והדרך לטעויות וביזבוז כסף וזמן ואכזבה היא קצרה. חום גבוה ומתח גבוה זה לא משהו שאמור להיות מומלץ לכולם ואי אפשר למכור הבטחות שווא שאין מה לדאוג מזה בכלל לאוברקלוקר המתחיל. זה בהחלט לא צריך להיות הבסיס של האוברקלוק, כמובן אין שום בעייה לעשות את זה אך צריך להבין מה עושים.

אני מקווה שההסבר הזה יותר מלומד ומסביר לך ולאחרים את התמונה שממנה צריך לקחת רק עצה, אף אחד פה לא ייקבל קנס אם יעשה משהו אחר. הדרך הפשוטה של "לראות מה קורה" או "לחשוב מה הסיכוי" היא לא מקובלת ואת זה כל סטטיסטיקאי מתחיל ידע. - רוב האנשים שמתעסקים באוברקלוק משוגע מחליפים כמו לחמניות ותוך זמן יחסית קצר וכמובן כשהם מוכרים הם לא מספרים על היסטורית המתחים של המעבד, אז מאיפה בדיוק אפשר לצבור סטטיסטיקה ולדעת באמת מה קורה לאורך זמן? (דרך אגב - כשמכרת את הQ6600 שלך .... טוב לא משנה...).

בכל מקרה זה לא העניין, רק רציתי להביא את המידע הזה, הוא לא מחייב והוא מסביר למה הנושא הזה כלכך בעייתי וקשה להגיע איתו למסקנות ברורות. שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה, אף פעם זה לא רע לדעת. רק בבקשה לא להמליץ לאנשים רגילים לעשות את הדברים הללו או שלציין אזהרה קטנה או הערה קטנה (בדיוק כמו שעושים בGURU3D, ANNAND או כל מקום מכובד אחר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלתי, תודה, אבל עדיין זה נדיר ביותר(!). אני לא אמרתי בוודאות שאין דבר כזה. אני מבין את ההיגיון שבדבר ואני גם בטוח שיש שחיקה כי זה לגמרי טבעי והגיוני. אבל, שוב, זה נדיר ביותר. ואם מישהו יודע מספיק כדי לעשות OC כבד הוא גם כנראה לא מאותם אנשים שמתכוונים להשאר עם המעבד הזה 10 שנים (או אפילו 5).

ד"א את ה-Q6600 שלי לא מכרתי. הוא עדיין חי ובועט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...