מעוניין להרחיב את זיכרון המחשב,מהם הפרטים שאני צריך לדעת? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין להרחיב את זיכרון המחשב,מהם הפרטים שאני צריך לדעת?

gif

Recommended Posts

היי שלום לכולם :)

אני נער בן 17 שמבין במחשבים ומשתדל לעזור לאנשים ;)

עשיתי ביקור אצל מישהי והיא רוצה להרחיב את הזיכרון (RAM) שלה בשביל שהמחשב שלה יעבוד יותר מהר.

במחשב שלה יש WIN עם 256 MB (המארז נראה קצת ישן..) הגברת עוסקת בתחום הגרפיקה (נראה לי הפרט הזה יעזור...)

היא רוצה כרטיס בסביבות של עד 250 ש"ח (אני מדבר על כרטיס של 512 MB).

1.אלו נתונים אני צריך לדעת על המחשב שלה בשביל לקנות את הכרטיס הנכון שמתאים למחשב שלה?

2.איזה כרטיס אתם מציעים לי לקנות (התקציב הוא 250 ש"ח ואפשר לגלוש ל300 אם צריך)?

אשמח לתגובות. :)

תודה והמשך יום נעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אלה הפרטים שאתה מספק והשאלות שאתה שואל - תסלח לי, אבל "מבין במחשבים" אתה לא בדיוק...

פתחת את המארז בכלל?

אתה יודע לפחות את סוג הזכרון, האם מדובר בDDR או SDRAM? אתה יודע כמה סלוטים פנויים יש בלוח? אתה יודע מה המקסימום שבו הלוח תומך? אתה יודע מה המקסימום בו הוא תומך פר סלוט? אתה יודע האם אכפת לו אם הזכרון חד צדדי או דו צדדי? אתה יודע מה "מדיניות האכלוס" של הלוח, האם הוא תומך ב(נניח) שלוש מודולי או שמא רק 1, 2 או 4? על כל השאלות הללו אפשר לענות בצורה מאוד פשוטה: לוקחים תוכנה כמו EVEREST, בודקים מה הדגם של הלוח ומחפשים באתר היצרן את חוברת ההוראות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

אתייחס תחילה למה ש vic07 כתב:

אתה יודע לפחות את סוג הזכרון, האם מדובר בDDR או SDRAM?

בדקתי את שלי עם התוכנה שהזכרת וכתוב לי שם SDRAM (גם וגם..)

אתה יודע כמה סלוטים פנויים יש בלוח?

יש עוד אחד פנוי.

אתה יודע מה המקסימום בו הוא תומך פר סלוט?

לא,איך אני יכול לדעת?

אתה יודע האם אכפת לו אם הזכרון חד צדדי או דו צדדי?

לא אכפת לו כל כך..הוא רק רוצה שהמחשב שלו יעבוד יותר מהר.

על פי הנתונים שהבאת לי אני צריך ללכת לחנות מחשבים ולהציג להם את הנתונים האלה וכך לבחור את הכרטיס המתאים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתוב לי שם DDR SDRAM (גם וגם..)

ישנם מעט מאוד לוחות שתומכים "גם וגם", וגם אלה שכן לא תומכים בשני הסוגים בו זמנית. אתה יכול להעלות SCREENSHOT שמראה בדיוק מה כתוב שם?

איך אני יכול לדעת (כמה הלוח תומך פר סלוט, או בכמה הלוח תומך בכלל)?

כמו שכבר אמרתי, לפי דגם הלוח (אותו בררת באמצעות אותה תוכנה בה בדקת לגבי הזכרונות) הולכים לאתר היצרן ומחפשים את המפרט המדוייק וחוברת ההוראות.

לא אכפת לו כל כך (חד צדדי או דו צדדי)..הוא רק רוצה שהמחשב שלו יעבוד יותר מהר.

ממש לא התכוונתי לחבר - התכוונתי ללוח, ולא התייחסתי לDUAL CHANNEL שאתה דיברת עליו אלא לזה: http://en.wikipedia.org/wiki/Single-sided_RAM. גם את זה מבררים בחוברת ההוראות. רלוונטי רק למחשבים ישנים, לא אמורה להיות בעייה עם זכרונות ומעלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנם מעט מאוד לוחות שתומכים "גם וגם", וגם אלה שכן לא תומכים בשני הסוגים בו זמנית. אתה יכול להעלות SCREENSHOT שמראה בדיוק מה כתוב שם?

DDR, DDR2, DDR3 - כולם SD-RAM.. לומר DDR/2/3 זה רק בשביל לקצר את הביטוי מהמקור של DDR/2/3 SD-RAM.

לפותח הת'רד- הכותרת שלך יותר מידי כללית. אתה אמור לערוך את הכותרת לפי החוקים שאליהם קישרתי ולא איך שמתחשק לך.

שוב כמו מקודם, קישור לחוקים: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=366877.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DDR, DDR2, DDR3 - כולם SD-RAM.. לומר DDR/2/3 זה רק בשביל לקצר את הביטוי מהמקור של DDR/2/3 SD-RAM.

לפותח הת'רד- הכותרת שלך יותר מידי כללית. אתה אמור לערוך את הכותרת לפי החוקים שאליהם קישרתי ולא איך שמתחשק לך.

שוב כמו מקודם, קישור לחוקים: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=366877.0

ערכתי ,תודה על ההערה.

הנה תמונה:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

PC3200 זה בעצם DDR1 בתדר 200Mhz.

מה שיותר חשוב זה שתרשום איזה יש למחשב הזה.

אגב מהירות אני בספק שבן אדם יקבל מהרחבת הזיכרון אבל יותר מרחב עבודה בטוח ועוד לעבודות גראפיקה בפרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, לא אמרת בהתחלה שיש במחשב 256 מגה זכרון? :P

נכון אני מראה מה יש לי במחשב הביתי ולא במחשב הלקוח..

PC3200 זה בעצם DDR1 בתדר 200Mhz.

מה שיותר חשוב זה שתרשום איזה יש למחשב הזה.

אגב מהירות אני בספק שבן אדם יקבל מהרחבת הזיכרון אבל יותר מרחב עבודה בטוח ועוד לעבודות גראפיקה בפרט.

למה אתה בספק אם הוא יקבל מהירות מהרחבת זכרון?הרי זה מה שזה אמור לעשות לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מה אכפת לנו מה יש לך אם המטרה היא שדרוג של מחשב אחר? :nixweiss:

לא מקבלים מהירות מיותר כי יותר לא אמור לספק מהירות.

אני פשוט רוצה לראות מה אני צריך לעשות בכדי לשדרג את הכרטיס של מחשב הלקוח

2.איזה חלק אני צריך לשדרג במחשב בשבלי שיפעל יותר מהר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...