הרב עובדיה: מותר להרוג מי שמזלזל בתלמידי ישיבה - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרב עובדיה: מותר להרוג מי שמזלזל בתלמידי ישיבה

MishaK

Recommended Posts

אני מזלזל בתלמידי ישיבה.

האמת היא שאני מזלזל בכל מי שעדיין צריך להאמין ב"כוח עליון" כדי להסביר תופעות שלא מסתדרות לו בחיים.

זה בטח יעורר ויכוח ענק - אבל לא אכפת לי.

לדעתי הדת (באופן כללי) היא מחסום לידע, לאינטיליגנציה, לתרבות, לקידמה...

ממה הרב היה מרוצה? אם כל עם היה הופך לתלמידי ישיבה? אני רוצה לראות לאן היינו............................................................................................................................................

:clapper:

אחת מהתגובות הכי יפות בפורומים ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בקשר לשמות, זה לא ממש נכון, ישנם אנשים עם אותו שם וישנם אנשים עם שמות דומים... אתה לא יכול להגיד שזה חשוד כי אין לך שום מושג מה הם השמות באותם ימים (מה שגם לא כל כך מדוייק כי זה מאות שנים...) ומי אמר לך שאנשים בחרו שמות מתוך שמות קיימים? אולי הם פשוט המציאו שמות? היום זה לא כמו פעם. ישנם שמות של אנשים בתנ"ך שהיו נפוצים לא רק בין בני אלא שאר העמים במזרח הקדום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אידיוטים אתם בכלל לא מבינים על מי אתם מדברים !

גם בעיני לא מצא חלק ממה שהוא אמר למרות שחלק נכון, אבל בחיים שלי גם תחת עינויים לא הייתי מדבר עליו ככה....

סתם סיכסוך עסקי, הוא מנסה לפגוע במתחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מזלזל בתלמידי ישיבה.

1.האמת היא שאני מזלזל בכל מי שעדיין צריך להאמין ב"כוח עליון" כדי להסביר תופעות שלא מסתדרות לו בחיים.

2.לדעתי הדת (באופן כללי) היא מחסום לידע, לאינטיליגנציה, לתרבות, לקידמה...

3.ממה הרב היה מרוצה? אם כל עם היה הופך לתלמידי ישיבה? אני רוצה לראות לאן היינו מגיעים בצורה כזאת.

בלי השכלה (השכלה אמיתית, לא "תורנית"), בלי , בלי עבודה.

4.ומי בדיוק היה משלם לכל הפרזיטים שיושבים וטוחנים מים שנטחנו כבר אלפי פעמים ומקבלים על זה כסף? המדינה?!?

הם צריכים להגיד תודה שהחילונים עוד לא התחילו להאבק בזה כמו שצריך.

5.אתם רוצים להיות מטומטמים, בורים, וחסרי השכלה? לבריאות, אבל לא על חשבון המדינה. מצידי תגייסו כסף מתרומות, מצידי תמכרו קמיעות של "נחמן מאומן" או של ה"משיח" למטומטמים אחרים שמאמינים לשטיות האלה ומוכנים לשלם עליהם כסף.

לא רוצים לנסוע או לקנות בשבת? לא צריך. אבל לי מותר וזו זכותי המלאה.

רוצים להביא 10 ילדים לעולם? שיהיה. אבל שלא יחיו על חשבון האנשים שכן עושים משהו עם החיים שלהם.

רוצים לשמור על האמונה שלכם? יופי. אבל תעזבו אותי בשקט.

שלא לדבר על זה שהיום היהדות היא פשוט עבודת אלילים. קמעות, שמנים, ברכות, של "קדושים", עלייה לקברים...

אם משה היה רואה מה שהולך פה הוא היה שובר גם את לוחות הברית השניים.

קצת אוף טופיק? גם לא אכפת לי. עצבנה אותי הכתבה אז אני מוציא הכל (לפחות את כל מה שאני יכול לחשוב עליו כרגע - הרשימה עוד ארוכה).

עוד חומר למחשבה (קצת לא קשור):

שמתם לב פעם לזה שלאף אחד מהאנשים החשובים בתנ"ך (כל אחד שיש סיפור מאחוריו) או אפילו מכל האנשים המוזכרים בתנ"ך - אין אותו שם פרטי?

לא תקראו על אף אחד שקוראים לו משה, יצחק, אברהם (חוץ מהמקור, כמובן), למרות שהיום לאלפי אנשים קוראים בשמות אלו.

קצת חשוד לא?

תקנו אותי אם אני טועה.

ואני מזלזל בך. זה עושה אותי אותי יותר חכם ממך ? מי אמר ? אתה ?- חשבתי בהתחלה שיש לך מה לכתוב בתוך חוכמה ואינטלגנציה ואז הבנתי כמה חסר לך , קצת ידע בנושא והבנה מעמיקה.

נכון אתה צעיר, שלפעמים יש לו יצרי התלהמות וזה טבעי לחלוטין, אני לא פוסל זאת ... אבל מהכתבה ועד לזילזול המוני יש מרחק רב.

תופעות של כוח עליון הן תופעות שכל אחד יכול לפרש כדרכו או כדרך אותה קבוצה שאליה הוא משתייך כל עוד אינם עוברים על החוק ועל הסדר של החברה בה הם חיים.

מזל שבחלק מס' 2 הדגשת "לדעתי".

ובכן אתה מוזמן לבקר באוניברסיטאות בעולם ולמצא המון דתיים - יהודים נוצרים וערבים - שהדת היא כמובן אינה מחסום לידע. יש כאילו שההיפך הוא הנכון.

לגבי חלק 3, "ממה הרב היה מרוצה ?" - להזכירך ישנם 3 זרמים עיקריים ביהדות -יהדות אורתודוקסית, קונסרבטיבית ורפורמית (יהדות - נקבה ), לאיזה רב בדיוק אתה מתכוון ? אני בטוח שהרבנים של שניים מהם אינם ששים למה שכתבת.

לצערי חלק 4. אכן מתייחס ליהדות הספציפית הבעייתית ואין לי מה לומר מאשר - צר לי.

חלקים 1-2 דיי מכלילים, ואילו חלק 3 נושק לכיוון היהדות הספציפית הבעייתית (לכאורה)

על חלק 3 אני לא מתווכח ויורד לקטנות כי אני חושב שאני מבין למי ולמה אתה מתכוון.

בסופו של דבר דיי קשה להגן על עמדתו של הרבה אחרי דברים קשים שהוא אמר, הגה וכ... (למרות שלא קראתי את הכתבה...) אבל גם אני מדגיש "לדעתי" לא צריך לרדת לרמה שלו כפי שהאחרונים עושים.

חייבים לצטט הכל? זה מאוד לא נוח ולא נעים לגלול למטה כל כך הרבה, על פני אותה תגובה בדיוק, רק בשביל לראות שאתה מסכים איתו.

סליחה מיני....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מזלזל בתלמידי ישיבה.

האמת היא שאני מזלזל בכל מי שעדיין צריך להאמין ב"כוח עליון" כדי להסביר תופעות שלא מסתדרות לו בחיים.

לדעתי הדת (באופן כללי) היא מחסום לידע, לאינטיליגנציה, לתרבות, לקידמה...

ממה הרב היה מרוצה? אם כל עם היה הופך לתלמידי ישיבה? אני רוצה לראות לאן היינו מגיעים בצורה כזאת.

בלי השכלה (השכלה אמיתית, לא "תורנית"), בלי , בלי עבודה.

ומי בדיוק היה משלם לכל הפרזיטים שיושבים וטוחנים מים שנטחנו כבר אלפי פעמים ומקבלים על זה כסף? המדינה?!?

הם צריכים להגיד תודה שהחילונים עוד לא התחילו להאבק בזה כמו שצריך.

אתם רוצים להיות מטומטמים, בורים, וחסרי השכלה? לבריאות, אבל לא על חשבון המדינה. מצידי תגייסו כסף מתרומות, מצידי תמכרו קמיעות של "נחמן מאומן" או של ה"משיח" למטומטמים אחרים שמאמינים לשטיות האלה ומוכנים לשלם עליהם כסף.

לא רוצים לנסוע או לקנות בשבת? לא צריך. אבל לי מותר וזו זכותי המלאה.

רוצים להביא 10 ילדים לעולם? שיהיה. אבל שלא יחיו על חשבון האנשים שכן עושים משהו עם החיים שלהם.

רוצים לשמור על האמונה שלכם? יופי. אבל תעזבו אותי בשקט.

שלא לדבר על זה שהיום היהדות היא פשוט עבודת אלילים. קמעות, שמנים, ברכות, של "קדושים", עלייה לקברים...

אם משה היה רואה מה שהולך פה הוא היה שובר גם את לוחות הברית השניים.

קצת אוף טופיק? גם לא אכפת לי. עצבנה אותי הכתבה אז אני מוציא הכל (לפחות את כל מה שאני יכול לחשוב עליו כרגע - הרשימה עוד ארוכה).

עוד חומר למחשבה (קצת לא קשור):

שמתם לב פעם לזה שלאף אחד מהאנשים החשובים בתנ"ך (כל אחד שיש סיפור מאחוריו) או אפילו מכל האנשים המוזכרים בתנ"ך - אין אותו שם פרטי?

לא תקראו על אף אחד שקוראים לו משה, יצחק, אברהם (חוץ מהמקור, כמובן), למרות שהיום לאלפי אנשים קוראים בשמות אלו.

קצת חשוד לא?

תקנו אותי אם אני טועה.

אחד: אתה הולך לגיהנום!

שתיים: אני מבטיח לך שכל תלמיד ישיבה ואפילו הכי פשוט יותר חכם ממך...

שלוש: שתגיע לכיתה י"ב אולי תתחיל להבין משהו מהחיים שלך שתלמד תנ"ך...

עריכה: מיני מצטער אבל הייתי חייב.

היה לי עוד הרבה על מה להגיב אבל מקרה אבוד מכל כיוון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עריכה: מיני מצטער אבל הייתי חייב.

היה לי עוד הרבה על מה להגיב אבל מקרה אבוד מכל כיוון...

EDA, מר לי להגיד את זה ככה אבל אתה טיפש

קודם כל אין קשר בין מה שהוא אמר לבין החיים אחרי המוות (אם יש כאלו בכלל) שלו.

2) אתה בור ועם הארץ ולפי מה שראיתי גם עיוור וחירש

3) בכיתה י"ב לא לומדים תנך (אלא אם בחרת את זה בתור מקצוע מוגבר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד אחד! >:(

אתה בסדר? אני מציאה לך להוציא את החרב שתקועה לך בראש ואת הגרזן מהתחת, אולי אז זה יפסיק את הרג התאים בשכל שלך, אם נשארו כמה חיים אולי עוד ניתן להציל כמה..

בקשר לגהנום, אני עכשיו אבדוק אם בחיים לא שלחתה הודעה בשבת, כי אם כן אז תתכונן לעונש.

+

מה ש EranMor אמר

עריכה:

יא! יא! מצאתי! אתה הולך לגהנום, בשבת השעברה כתבתה 3 הודעות (30.08) ! אז אתה בטח כותב כל שבת אז אתה בטוח הולך לגהנום!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3) בכיתה י"ב לא לומדים תנך (אלא אם בחרת את זה בתור מקצוע מוגבר)

אז זהו, שלא

זה תלוי באיזה בית ספר, אני למדתי תנך ביא- יב (לא בי')

עכשיו למה שהרב אמר: לדעתי הוא כבר לא יודע על מה הוא מדבר, ואם הוא יודע, אז זה חמור מאוד.

צריך להעמיד אותו לדין על הסתה, הבעיה היא שאף אחד לא ילך ויעשה את זה כי יש מאחוריו כח רב וציבור שלם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העלבה אישית, ישירה או בעקיפין של משתמש אחר, איש ציבור, נבחרי ציבור, חבר כנסת - אסורה.

מחאה לגיטימית יכולה להכתב בצורה משכנעת ללא השמצות מיותרות.

כמו כן אבקש להשתמש בכותרות עינייניות אשר יתמצתו את נושא הת'רד מבלי לנסות למשוך תשומת לב ע"י כותרות לקוניות ופרובוקטיביות

זה מה שmaverick רשם בתקנון הפורום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבקש מכל משתתפי הדיון ללכת לבית המרקחת הקרוב ולרכוש לעצמם כדורי וואליום.

ועכשיו שאתם רגועים יותר ומתלהמים פחות, שמעו את דעתי על העניין.

בראש ובראשונה הקישקושים של הרב עובדיה הם לא יותר מקשקוש של זקן סנילי ומשוגע שפועל מתוך פרשנות אישית שלו לכתובים. לו מותר לפרש את התנ"ך כפי שוהא רוצה ולקשקש כמה שהוא רוצה. הביעה היא שיש מספר אנשים שמתייחסים לכך ברצינות, ולא מדובר בתלמידיו (תבינו את הרמז לבד).

אם הייתי חושב שיש דברים בשטויות שהרב עובדיה פולט הייתי כבר ממזמן מתקשר למשטרה ומתלונן על איום על חיי. אבל מכיוון ששאני לוקח את הכל בפרופורציות קראתי את הכתבה, צחקתי מעט, והמשכתי הלאה.

בנוגע לוויכוח התיאולוגי שהתפתח כאן- מדובר בוויכוח שטותי למדי של אנשים שאינם מבינים בתנ"ך, בתיאולוגיה או בדת היהודית , ויתרה מכך עדיין צעירים ובורים מדי בשביל לדעת מה משמעותה של היהדות.

אותם אנשם שהגיבו כאן לצד זה או לצד האחר שחכו (או שלא ידעו) שהיהדות נתונה לפרשנות - ולכן מצד אכן ישנה הפרשנות המשוגעת של הרב עובדיה ומשוגעים וקיצוניים נוספים, ומצד שני ישנן פרשנויות אחרות. ולכן לפני שאתם מחליטים בצורה כה נחרצת האם היהדות היא פסולה או לא נסו להבין מהי היהדות , ושלא ימכרו לכם לוקשים בסגנון הרב עובדיה - כי הוא ממש לא מייצג את היהדות.

ואם כבר אוף-טופיק, בקשר לשמות מהתנ"ך - ניתן לרשום על כך דוקטורט שלם. אבל אניא קצר את העניין למספר נקודות:

- השמות המודרניים הישראליים מושפעים בצורה מהותית מעולם התנ"ך, ורבים בוחרים שמות "מקראיים" ולכן ביתר קלות ניתן למצוא שמות זהים. לעומת זאת בתקופת התנ"ך השמות הושפעו ממקורות אחרים ולכן הסיכוי למצוא שמות דומים קטן יותר.

- אני ממליץ לכם לספור כמה שמות מופיעים בתנ"ך, ולמצוא אכן מה הסיכוי לכך שיהיו שמות דומים.

-מנוקדת ראות מודרנית התנ"ך לא מתיימר לתת סיפור מדוייק עד הפרט האחרון, ולכן ייתכן ושונו השמות למטרות סיפוריות. אך עדיין קשה להתעלם מכך שאירועים המופעים בתנ"ך מופיעים גם בממצאים ארכאולוגיים או כתובות של תרבויות אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם חושב ש"הוא" $%^#$^@$^^$&!!!!!

זה פשוט בושה מה שקורה למדינה הזאת עם כל תלמידי הישבה האלו,

אני אומר כחו את כולם שימו אותם בחדר אחד קטן תבצעו אותם באדום, ותכניסו לשם אזה שור חרמן/רעב/עצבני שלא ראה אור חודש ושיהנה!

WTF ???

באמת נמאס לי, בשיא הרצינות, אם אני הייתי רואה אותו אומר את זה. הייתי מראה לו מה אני חושב עליו ועל "עמו"

WITH MY FOOT ALL UP IN HIS YOU KNOW WHAT

Sikamikanico - מסכים עם כל מילה שלך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...