צריך עזרה בפירמוט :| - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בפירמוט :|

W1sp

Recommended Posts

היי 8)

יש לי כרגע windows98 והייתי רוצה לפרמט את כל המחשב, שלא ישאר כלום, ואז להתקין xp.

הבעיה היא שאני לא יודע מה הפקודה שצריך לרשום כדי שכונן c שלי יפורמט, וגם, אני רוצה לדעת איך ואיפה אני משנה ב- שכשאני יעלה את המחשב אחרי הפירמוט, המחשב יפעיל קודם דרך כונן הדיסקים ?!

תודה רבה לעזור :cwm35:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך לעשות boot מדיסק/דיסקט שיש לו boot עליו.

אחרי שעשית boot, אם זה דיסק/דיסקט של 98 וכו', כמו שאמרו, אתה יכול עם FDISK למחוק/ליצור/לפרמט מחיצות.

דרך יותר קלה היא לעשות boot מדיסק התקנה של , ובמהלך ההתקנה הוא כבר ישאל אותך מה אתה רוצה לעשות עם המחיצות, וזה יהיה גם הרבה יותר קל מלעבוד עם ה-FDISK.

ו-search.gif לא היה מזיק. ענו על השאלה פה כבר עשרות פעמים.

לגבי הביוס: יש שם אפשרות Boot from Floppy (או משהו כזה, תלוי בסוג הביוס) - תסמן אותה.

אולי יהיה כתוב First Boot ואז צריך לבחור את ה-FLOPPY כאופציה ראשונה.

(אם זה לא בדיוק ככה - חפש משהו דומה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הביוס: יש שם אפשרות Boot from Floppy (או משהו כזה, תלוי בסוג הביוס) - תסמן אותה.

אולי יהיה כתוב First Boot ואז צריך לבחור את ה-FLOPPY כאופציה ראשונה.

(אם זה לא בדיוק ככה - חפש משהו דומה)

חכה לפני שאתה עושה משהו

תוודא שלדיסק אקס פי שלך יש boot שזה אומר שאתה מכניס את הדיסק אז יש בהתחלה איפה שהמסך של הדוס

"Boot From CD"

אם זה לא רשום לך תיכנס לביוס בדרך כלל יש שם 3 אפשרויות לboot

תעשה

1 Floppy

2 CD Rom

3 Harddrive

או מה שיהיה לך רשום שם.... תוודא את הכל לפני הפורמט שלא תיתקע אח"כ בלי מחשב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער, אבל לא הבנתי כלום :-\

אני פשוט רוצה למחוק את כונן ה-c שלי, שהוא גם היחיד שלי...ואיתו ימחק גם הווינדוס98, ואז אני יתקין את אקס פי.

הבעיה היא, שאמרו לי שאני צריך לשנות משהוא בביוס ככה שאחרי הפירמוט זה הזה ישר תעלה לי ההתקנה של האקס פי בגלל שהביוס תמיד בוחר ב-floppy...איפה אני צריך לשנות את זה?

אבל איך יכול לקרות מקרה שאני ישאר בלי מחשב? הרי גם אם אני לא יעשה את זה ישר, אני יוכל להתקין את הווינדוס אחרכך, לא?

אם אתם לא מצליחים לעזור לי, בבקשה, תוכלו להביא לי לינק לאיזהשהוא מדריך לפירמוט מחשב :-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער, אבל לא הבנתי כלום :-\

אני פשוט רוצה למחוק את כונן ה-c שלי, שהוא גם היחיד שלי...ואיתו ימחק גם הווינדוס98, ואז אני יתקין את אקס פי.

הבעיה היא, שאמרו לי שאני צריך לשנות משהוא בביוס ככה שאחרי הפירמוט זה הזה ישר תעלה לי ההתקנה של האקס פי בגלל שהביוס תמיד בוחר ב-floppy...איפה אני צריך לשנות את זה?

אבל איך יכול לקרות מקרה שאני ישאר בלי מחשב? הרי גם אם אני לא יעשה את זה ישר, אני יוכל להתקין את הווינדוס אחרכך, לא?

אם אתם לא מצליחים לעזור לי, בבקשה, תוכלו להביא לי לינק לאיזהשהוא מדריך לפירמוט מחשב :-*

אז זהו אם אתה מתקין אקס פי אז תבחר לא בFloppy תבחר בCdRom שיעלה מהדיסק לא מהדיסקטים הקטנים....

תראה בוא נתחיל שוב איך אתה מצפה להתקין אח"כ ווינדוז?????

מהדיסק? איך אבל אקס פי לא יעלה לך מהדוס של ה98 מההתחלה אתה צריך בביוס להגיד לו שיעשה boot מהדיסקים(CdRom)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מבין מה הבעיה..

צא ל-Dos.. ב-98 זה עדיין קיים. נדמה לי שלוחצים F8 כשהמחשב עולה ואז בוחרים להיכנס ל-Dos.

אממ.. תכתוב Format c: זה ישאל שאלות לאישור ואז יפרמט.

כשהוא מסיים לך ל- ותשנה את השיטה של ה-Boot ככה שהוא עושה Boot קודם מה-CD. בד"כ יש כזה סדר:

Floppy, HDD, CD-ROM

פשוט תבחר None בשני הראשונים. עכשיו שים את הדיסק, המחשב יעלה דרכו וההתקנה תתחיל.. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מבין מה הבעיה..

צא ל-Dos.. ב-98 זה עדיין קיים. נדמה לי שלוחצים F8 כשהמחשב עולה ואז בוחרים להיכנס ל-Dos.

אממ.. תכתוב Format c: זה ישאל שאלות לאישור ואז יפרמט.

כשהוא מסיים לך ל- ותשנה את השיטה של ה-Boot ככה שהוא עושה Boot קודם מה-CD. בד"כ יש כזה סדר:

Floppy, HDD, CD-ROM

פשוט תבחר None בשני הראשונים. עכשיו שים את הדיסק, המחשב יעלה דרכו וההתקנה תתחיל.. ;)

בדיוק !!! אבל...

תרשום שם

Format :c

פורמט רווח סי נקודותיים אם לא הבנת מה רשום שם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהבנתי...ללכת עכשיו ך-dos שזה אמור להיות ב-F8, או שאפשר לעשות את זה דרך התחל->הפעלה-> command :P ואז לכתוב פורמט סי נקודותיים, בלי סלאש, רק נקודותיים, ואז זה ימחוק את c ואז פשוט ללכת לביוס ואז להיכנס ל-boot ולעשות שהראשון יהיה סידירום אחרכך HDD ואחרכך פלופי, נכון?

אבל בקשר לשאלה הנוספת שלי, אחרי התקנת האקס פי, או באמצע, אני יכול לעשות עוד כונן? לחלק את c לעוד אחד?

תודה רבה לאלה שעזרו, ובבקשה תענו לי על השאלה האחרונה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהבנתי...ללכת עכשיו ך-dos שזה אמור להיות ב-F8, או שאפשר לעשות את זה דרך התחל->הפעלה-> command :P ואז לכתוב פורמט סי נקודותיים, בלי סלאש, רק נקודותיים, ואז זה ימחוק את c ואז פשוט ללכת לביוס ואז להיכנס ל-boot ולעשות שהראשון יהיה סידירום אחרכך HDD ואחרכך פלופי, נכון?

אבל בקשר לשאלה הנוספת שלי, אחרי התקנת האקס פי, או באמצע, אני יכול לעשות עוד כונן? לחלק את c לעוד אחד?

תודה רבה לאלה שעזרו, ובבקשה תענו לי על השאלה האחרונה :)

אני לא נוזף בך או משהו אבל תחשוב הגיון פשוט...

איך אתה מצפה למחוק משהו שאתה עובד עליו באותו רגע...?

בקיצור לא אי אפשר אתה צריך מהדוס ברסטרט...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בד"כ ההתקנה שואלת אותך אם אתה רוצה לעשות Partitioning. אממ... תסכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בד"כ ההתקנה שואלת אותך אם אתה רוצה לעשות Partitioning. אממ... תסכים.

מה??? אני כל חודש מתקין אקס פי במשך שנתיים ו.. מאז שהוא יצא והוא לא שואל אותך אם ליצור עוד אחד הוא שואל אותך

באיזה כונן להתקין... אם יש לך יותר מ1...

בדוס אתה רושם

Fdisk

ואז

Create Participation

ואז

אני לא זוכר ממש אבל יש לך 3 אפשרויות תבחר 2 כי 1 זה המאסטר(primary)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה??? אני כל חודש מתקין אקס פי במשך שנתיים ו.. מאז שהוא יצא והוא לא שואל אותך אם ליצור עוד אחד הוא שואל אותך

באיזה כונן להתקין... אם יש לך יותר מ1...

בדוס אתה רושם

Fdisk

ואז

Create Participation

ואז

אני לא זוכר ממש אבל יש לך 3 אפשרויות תבחר 2 כי 1 זה המאסטר(primary)

לא יודע מה אתה עושה שם.. אבל אני חילקתי עם הדיסק וזה עובד טוב מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט אני צריך להיכנס לדוס, כמו שאמרתם זה ב-F8, נכון? אחרי זה לכתוב פורמט סי נקודותיים, ואז אני צריך לחכות שזה ימחק את ה-c? אם כן, אז בסוף זה להפעיל את המחשב בהתחלה להיכנס לביוס ולהיכנס לboot ושם לעשות את הסדר הזה:

cdrom

HDD

floppy

נכון?

אני זוכר שפעם מישהוא מחק לי והתקין לי מחדש, ובזמן הפירמוט הוא היה כותב עוד דברים בדוס אני חושב...גם אני יצטרך לכתוב דברים בזמן הפירמוט או אחריו?

בבקשה תעזרו לי אני לא מבין בזה :-\

ועוד שאלה, כשאני מוחק את c זה גם מוחק לי את הביוס? אני בטוח שלא, אבל אני שואל ליתר ביטחון :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מוחק לך את הביוס, הוא על ג'וק, אתה גם לא צריך לכתוב שום דבר מיוחד.

אני מציע לך לא לפרמט מהדוס אלא דרך הדיסק התקנה של , ככה שאם בטעות הדיסק שלך לא יסכים לעשות BOOT (קורה עם כאלו שהם של עדכון ולא התקנה) תחזור ל98 עד שתדע מה לעשות ולא תצטרך להשאר עם מחשב דוס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מוחק לך את הביוס, הוא על ג'וק, אתה גם לא צריך לכתוב שום דבר מיוחד.

אני מציע לך לא לפרמט מהדוס אלא דרך הדיסק התקנה של , ככה שאם בטעות הדיסק שלך לא יסכים לעשות BOOT (קורה עם כאלו שהם של עדכון ולא התקנה) תחזור ל98 עד שתדע מה לעשות ולא תצטרך להשאר עם מחשב דוס

כבר ניסיתי פעם למחוק את c דרך ההתקנה של ה-, וזה לא מחק לי את הכול...נשארו כמה קבצים מהמחשב הישן, כמו שירים, אבל הם כבר לא פעלו...אבל הדיסק הוא של התקנה אני כמעט בטוח O_o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...