שאלה חשובה לגבי רזלוציות של מסכים - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה חשובה לגבי רזלוציות של מסכים

eladh16

Recommended Posts

שלום

יש לי שאלה חשובה לגבי רזלוציות של מסכים.

אם יש לי מסך טלוויזיה ברזלוציה 720P ואני מריץ סרט עליה ברזלוציה 1080P אז איכות התמונה תיהיה פחות טובה מאשר שאני יריץ סרט ברזלוציה 720P שמתאימה לאותו טלוויזיה, נכון?

אני חושב כך מפני שראיתי שאם לוקחים תמונה ברזלוציה גבוהה יותר ממסך ומגדילים את התמונה על כל המסך, אז איכות התמונה יורדת.

אני ינסה לנסח את זה אחרת, כחו לדוגמא תמונה ברזלוציה גבוהה מהמסך מחשב שלכם, ואז תגדילו אותה על כל המסך. אתם תראו שכאשר הגדלתם אותה אז איכות התמונה יורדת, ואם אתם לא מגדילים אותה על כל המסך שלכם אז איכות התמונה טובה.

הנה לדוגמא התמונה הבאה: http://www.infosyncworld.net/resources/products/canon/canon_powershot_sx1_is_s02.jpg

נסו לראות אותה בלי להגדיל אותה. עכשיו תלחצו עליה ותגדילו אותה לרזלוציה האמיתית שלה. אתם תראו שאיכות התמונה תרד.

ואם תיקחו את התמונה למסך בעל רזלוציה של התמונה, אז התמונה תראה טוב.

האם זה עונה לי על השאלה ששאלתי בהתחלה?

כלומר לפי זה רואים שאם לוקחים רזלוציה יותר גבוהה מרזלוצית המסך ומגדילים אותה לגודל המקורי שלה על כל המסך אז האיכות יורדת.

אז אשמח לתשובה, והסבר מפורט.

תודה ושבת שלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז למה התמונה לא עשתה Downscale לרזלוצית המסך שלי?(התמונה שצירפתי)

ועוד שאלה.

למי שמתכוון לצפות בשידורי SD מהממיר עדיף יותר לקנות 720P לא?

הרי אם אתה קונה טלווזיה 1080P ורואה שידורי SD אז התמונה ממש נמתחת לרזלוציה של 1080P ואז בכלל התמונה לא נראת טוב.

האם אני צודק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האיכות של התמונה לא ירדה. פשוט כשאתה מגדיל אותה לגודל הטבעי, כל הפאקים הקטנים נראים יותר בולטים.

1080P על מסך 720P יכול להיראות פחות טוב מאשר 720P על מסך 720P, מהסיבה שמעורבת פה אינטרפולציה במספר לא שלם של פיקסלים. אבל זה לא כזה עקרוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האיכות של התמונה לא ירדה. פשוט כשאתה מגדיל אותה לגודל הטבעי, כל הפאקים הקטנים נראים יותר בולטים.

ללא הבנתי את דבריך. מה זה פאקים.

אבל אני כן רואה שהאיכות יורדת כאשר אני צופה בתמונה בגודל הטבעי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז הפאקים בגודלם הטבעי הם גדולים. :kopfpatsch:

מה קשה פה להבין? תתנתק מהמחשב שלך ותסתכל על הקיר של השכנים. עכשיו תיגש אליו ותסתכל מקרוב? נכון שפתאום רואים את כל הלכלוך והשריטות והצבע המתקלף, שלא ראית קודם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל גם בתמונות האיכותיות ביותר האיכות יורדת!

אני מדבר פה על צפייה במחשב ואתה מכניס לי דוגמא אמיתית שבכלל לא קשורה.

לפי דבריך בכל התמונות יש פאקינג פאקים. אם בכל התמונות אז למה יש באיכות טובה אבל הם ברזלוציה קטנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...