התחממות המארז אחרי התקנת כרטיס מסך - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התחממות המארז אחרי התקנת כרטיס מסך

akalithium

Recommended Posts

שלום לכולם,

לאחרונה התקנתי כרטיס HD4850 חדש, מאז הטמפ' במארז עלתה בצורה משמעותית

הבעייה העיקרית היא שהכרטיס מאד גדול ולכן "חוצה" את המארז לשני חלקים ולכן פוגע קשות בסרקולציה (כמו כן התקנתי ספק חדש SEASONIC אבל לא נראה לי שהוא הגורם הבעייתי).

טמפ' המעבד (E4400) עלתה ל 50 במנוחה, וטמפ' הגשר הדרומי עלתה ל 89 .

כרגע יש לי מאוורר אחד שהגיע עם המארז ומאוורר נוסף 80 מ"מ של , שניהם ממוקמים בחלק העליון.

הבעייה העיקרית שלי היא שאין לי הרבה מקום במארז להוסיף עוד מאווררים (אין הכנות לברגים).

אשמח מאד אם יש לכם רעיונות כיצד לפתור את הבעייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חושב שמאורר מקדימה יפתור לי את הבעייה ? כי לי זה נראה כאילו הבעייה העיקרית היא שהכרטיס כל כך גדול שהוא חוסם את זרימת האוויר.

אני יכול לשים מאורר על הצד אבל רק בחלק העליון (במקום השרוול הזה)

לפי דעתכם צריך מאוררים מיוחדים או שמספיק משהו פשוט ?

דבר אחרון, המעבד מגיע בערך ל 50 מעלות אבל המאורר שלו ממשיך להסתובב בקצב נמוך (650) זה הגיוני ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח התרד הטמפ' של הNB ממש לא תקינה...

כמו שהציעו כבר..מקום למאוורר קימדי/אחורי יש לך בטוח !

כמו כן איזה מארז יש לך בדיוק ? תסיר את התעלה שמובילה למעבד..

יש לך סטוק ? אם כן ..כנס לביוס ותבטל את הSMART FAN..ככה הוא יעבוד על MAX RPM..או שתגידר אותו על PWM והוא ישתנה לפי הטמפ' של המעבד..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי משוג איזה מארז יש לי האמתי,

זה משהו פשוט מלפני שנתיים.

לגבי ההגדרות שדיברת עליהן, אתה יכול אולי להדריך איך מגיעים אליהן ? כי אני לא מצאתי (לוח אם DG33FB )

ודבר אחרון, אני כנראה אלך מחר לפנדה ואקנה שם שני מאווררים של 80 מ"מ כדי שיכניסו קצת אוויר

יש המלצות על דגם מסויים ? בעדיפות שלא יהיה יקר מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

12מ"מ זה הגודל של כל המאוורר..כולל המסגרת שלו ! ככה שמין הסתם..אם המרחק מבורג לבורג הוא 12מ"מ..אז עד כמה שהמסגרת גם..

ולך על סדרת הAF של AC..זולה ותספיק בהחלט..

וחפש את ההגדרה בHWMONITOR או בלשונית הניטור של המתחים וכו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אני מקפיץ משתי סיבות

הראשונה היא כדי להבין איך כדי לי לסדר 4 מאווררי 80 במארז, כשיש מקום לאחד מאחורה, אחד מקדימה ושניים על הצד (למעלה ולמטה).

מי כדאי שיכניס ומי כדאי שיוציא, ולהתחשב בזה שהכרטיס מסך בערך מחלק את המארז לשני חלקים מבחינת זרימת אוויר (לדעתי)

הדבר השני הוא לגבי שליטה במאווררים, משום מה ההגדרות שדיברנו עליהן כאן לא מופעיות לי ב BIOS

יותר מזה, קראתי את המדריך לגבי SPEEDFAN והאפשרויות שמדברים עליהם שם לא מופיעות אצלי (לא למאוורר של המעבד ולא למעבד אחר שיש לו יכולת PWM)

מישהו יודע אולי למה ? איך משנים את זה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...