עשיתי קצת overclocking בקטנה למעבד כמה שאלות <E7400 2.8 on asus p5q turbo> - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עשיתי קצת overclocking בקטנה למעבד כמה שאלות <E7400 2.8 on asus p5q turbo>

unknowledgeable

Recommended Posts

שלום אני overclocking newbie :-[ יש לי מעבד e7400 2.8 הגדלתי את הfsb מ266 ל300 ושיניתי את הdram freq ל600 (DDR2 800 ocz) כך שיוצא יחס 1:1 ותדר 3150. בסטינג של המתח לא נגעתי כך שזה על auto עם וולט של 1.312 (cpu-z) בגדול רציתי לדעת כמה דברים:

1.האם היחס של 1:1 משתלם או שעדיף לי להשאיר את הdram freq על auto ולקבל יחס של 4:5

2.באתר של ראיתי שהמתח המקסימלי שממולץ למעבד זה 1.3625V וכפי שאתם רואים אני די קרוב אליו... עכשוו השאלה שלי היא בכמה כדי לי לנסות להוריד את המתח לפני שיתחילו להיות "unstable issues" ? הבחנתי שיש בביוס שלושה פונקציות שקשורות למתח(Vcc,Sbcore,Nbcore) מה שמשאיר אותי די מבולבל :-[

משום שאני רוצה עוד להגדיל את הfsb ל333 אני מפחד שהמתח שהלוח אם יתן באופן אוטומטי יהיה גדול מדי =s ואז דברים רעים יקרו :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוק ראשון בOC - אל תשים על האתר של

תעלה לאט לאט

ואל תפחד לתת מתח , 1.45 זה עדיין בטוח למעבד הזה

שים יחס 1:1 רק כדי שתדע שזו לא ההגבלה

בנוגע לביוס אתה צריך להעלות את הVCORE של המעבד

דברים רעים לא יקרו כמו שלא קרו עם הE5300 שלי שעבד כמה ימים על 1.7V

אחרי שאתה מעלה תריץ בדיקות יציבות ואז תמשיך עד שכבר לא יהיה יציב

אם לא יציב תעלה מתח ותמשיך עד שתגיע לטמ''פ גבוהות מידי\מתח גבוה מידי

ואז תוריד טיפה ותייצב את המחשב

לאחר מכן תתחיל להתעסק עם הזיכרון ותביא אותו ל800 או אולי אפילו יותר , מי יודע ...

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה שאני נידחף אבל זה די קשור וחבל ליפתוח נושא חדש

איך אני שם יחס 1:1 עם הלוח שלי?

בשביל שיהיה יחס 1:1 אתה צריך שמהירות הזיכרון תהיה שווה לfsbX2 יאני אם הfsb שלך 266 אז הזיכרון צריך להיות על 532.בביוס הזיכרון שלך אמור להיקרא "dram frequency" או משהו כזה :S

giloman נראה שיש איזה סוג של אי הבנה ביננו אני חושב על להוריד את המתח כמה שיותר בשביל להפחית את הטמפ' ולמנוע סכנה שהלוח יחליט בעצמו על מתח גבוהה מדי ואז לאחר בדיקה שהמעבד יציב להעלות את הFSB . מה שאתה אומר לי זה קודם לנסות לעלות בכמה שאפשר את המתח הנוכחי ואז להעלות את הfsb ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב עכשוו הגעתי ל3400 אבל הטמפ' יכולה להגיע ל65 מעלות במאמץ המתח נשאר על אוטומט כך שהוא על 1.376 (cpu-z) בhwmoniter הוא מופיע על 1.38 במאמץ ו1.37 idle עכשוו אני די מפחד להמשיך להעלות את הfsb יש עצות ? :-ם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

unknowledgeable אתה מבצע OC אבל "מקשיב" להמלצות של ? אם אתה זוכר..הם גם ממליצים שהמעבד שלך יעבוד על 2.8GHZ..

מה שהוא ממש לא ;D

בכ אופן אתה כבר די בגבול של הטמפ' 70+-..ביצעת בדיקות יציבות וכו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

unknowledgeable אתה מבצע OC אבל "מקשיב" להמלצות של ? אם אתה זוכר..הם גם ממליצים שהמעבד שלך יעבוד על 2.8GHZ..

מה שהוא ממש לא ;D

בכ אופן אתה כבר די בגבול של הטמפ' 70+-..ביצעת בדיקות יציבות וכו ?

טוב תיראה צריך שיהיה לך נקודת מוצא כלשהי במקרה הזה זה היה :smile1: בגדול הרצתי stress prime 2004 orthos כמה פעמים הזמן הכי ממושך היה שעה => והטמפ' הגיעה עד ל-65 פה ושם. פרט לזה שיניתי את הVcore מאוטומט ל1.368 אבל תוכנות למיניהן כמו cpu-z , cpuid מראות לי על מתח של 1.34 במנוחה ו1.360 במאמץ. כרגע אני חושב על להוריד כמה שיותר את הVcore לפני שאני ינסה להמשיך להגדיל את הfsb מחשש להגיע לטמפ' קיצוניות מדי :>

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...