מפרט HTPC בתקציב 4000 ש"ח (גמיש) - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט HTPC בתקציב 4000 ש"ח (גמיש)

zoozoo

Recommended Posts

Giloman - ראיתי את ההמלצה לזכרון. תודה על כל העזרה כל הזמן. אבל - לא עדיף זכרון כמו: http://www.skypc.co.il/pl_product~F2-6400CL4D-4GBPI-B~15~0.htm ? הוא גם CL4 שאני מבין שעדיף לצורך , וגם כולל "צלעות קרור", ובכלל נראה מסדרה יותר "מקצועית", וההפרש הוא רק 35 ש"ח. נראה לי זניח. מה דעתכם? אין משמעות בכלל לסוג הזכרון, גם אם אמהיר כפי שגילומן המליץ ל- 3.5Ghz לפחות ?

Rafi921 - אני גם חשבתי בהתחלה על כרטיס מסך רציני יותר, אבל הרגיעו אותי בפורום הזה (למרות שציינתי שאני מתכוון לערוך AVCHD/H.264). לפחות הרחבתי במפרט האחרון ל- 4650. זה לא יספיק?

yz101 - אני ממתין לדעותיך המלומדות, לאחר שעזרת לי הרבה, ובמיוחד לשאלה לגבי ה- . זה כמובן לא אומר שאני לא רוצה שגם אחרים יתבטאו גם בנושאי זה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

שלום zoozoo,

מכל מה שנאמר לך עד כה, ההמלצות של yz101 הם המאוזנות והריאליות ביותר לטעמי.

כמה הערות ראשונות:

1. ה-ZIPNAG ודומיו לא נכנסים בשום מצב למארז HTPC - הם פשוט גבוהים מדי.

2. לאור התיאור שלך, אתה זקוק למערכת קרירה עם יכולות קירור טובות - זה ממש ממש לא הולך עם OC וודאי שלא עם מרובעי ליבה.

3. להרצת תכני מדיה, הקלטה ועריכה קלה ממש אין כל הצדקה למרובעי ליבה וודאי לא ל-OC כלשהו (במיוחד לאור הסעיף הקודם).

4. לטעמי הזנחת לחלוטין את כל נושא השקט והאיכות, בעיקר בבחירת המארז (JSP) והכונן הקשיח (FALS הרועש).

5. הגמגומים בזמן צפיה והקלטה במקביל מקורם בגישה לדיסק הקשיח ולא במעבד/זכרונות.

6. יש חשיבות גדולה מאוד לנגן/קודקים (CoreAVC למשל) ולמצב מערכת ההפעלה (XP נקי עדיף תמיד) בניגון תכני מדיה.

מפרט לדוגמה - קריר, שקט ומסוגל להריץ כל מדיה שזמינה כיום בלי בעיה וללא כל OC:

מעבד:

[..] INTEL PENTIUM DUAL CORE 2.8GHz E6300 : "SLGU9" - BOX ¤430

לוח אם:

[..] GIGABYTE GA-73PVM-S2H ¤349

כרטיס מסך:

[..] LEADTEK WINFAST PX9500GT 512MB GDDR2 - HEATPIPE - RETAIL ¤342

דיסק קשיח:

[..] SAMSUNG ECOGREEN F2EG 1TB 32MB SATA2 5400 RPM - HD103SI ¤404

דיסק קשיח 2:

WD GREEN 1TB 32MB SATA2 7200 RPM - WD10EADS ¤457

צורב:

[..] SAMSUNG SH-S223B x22 SATA BLACK ¤128

זיכרון:

[..] OCZ 4096MB (2048MBX2) DDR2 800 CL5 - GOLD EDITION : OCZ2G8004GK ¤265

מארז:

[..] ANTEC NSK2480 + 380W EARTHWATTS PSU ¤533

וידאו וטלוויזיה:

[..] HAUPPAUGE WIN TV PVR 150 MCE LOW PROFILE ¤434

קרור למעבד:

[..] SCYTHE SHURIKEN REV.B - 3 HEAT PIPES CPU COOLER ¤158

קרור למארז:

[..] SCYTHE S-FLEX 120mm 800rpm ¤79

כמות:2

שירותי מעבדה:

[..] הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות (מבצע לחברי הפורומים) לרוכשים מעל 2000 ש"ח ¤0

מחיר סופי: ¤3654

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

* נשאר לך תקציב לעלות במעבד אבל אין משהו שה-E6300 לא "אוכל" בלי בעיה (וגם עם OC הוא קריר בהרבה מהמרובעים למיניהם).

* שני דיסקים שקטים במיוחד של 1T (מהיר להקלטה, איטי לאחסון).

* מארז איכותי וקריר + שני מאווררים חרישיים ואיכותיים (במקום המסופקים) + ספק מצויין ושקט (רק uATX אבל זו לא מגבלה).

* לקחתי 9500GT יקר יחסית עם קירור פאסיבי רציני בגלל מגבלות האוורור שציינת.

למרות שסדרת ה-HD של ATI טובה יותר בניגון HD באופן כללי, יש קודקים שתומכים בהאצה על בסיס CUDA של NVIDIA ולכן הבחירה.

* קירור נמוך, יעיל וחרישי במיוחד ל-HTPC במארז כזה.

* לוח אם הכולל כמעט כל חיבור/יציאה אפשריים ובמחיר מצחיק. קרא פה.

לפני שג'ו קופץ, הלוח לא תומך בדואל-צ'אנל אבל זה חסר משמעות לחלוטין פה.

תומך עד 2X2G אבל לעולם לא תזדקק אפילו ל-2G לשימושים שלך ממילא.

* שמתי לך כרטיס לכידה מעולה - רק אם תזדקק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער להתערב בדיון על משהולא קשור, אבל יש לי כמה שאלות אליך לגבי צורת העבודה שלך,

לפי התיאור שלך אני עובד גם עם מסך וגם עם - מכן אני מבין שהמסך הוא לשימושי מחשוב והמקרן לצפיה בסרטים

איך אתה עובד עליהם במקביל? VM או פשוט גורר תוכנת Media Center לחלק של המקרן

בסונף כיצד אתה עובד עם סאונד(בעבודה מול המחשב ובעבודה מול הMC ואיך אתה מפרידאת הסאונד)

וכנ"ל לגבי עבודה עם מקלדות עכברים ושלטים...

(התהיות נובעות מרצות לבנות מחשב רגיל שישמש גם לMC והם לא יפריעו אחד לשני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tmpusr - הפלת אותי לקרשים. עד שכבר הייתי נעול על מפרט (אחרי ימים של דיונים), הפכת לי הכל (מבחינת המעבד בעיקר). אני כמובן מאד מעריך את מה שכתבת, אבל זה ממש קשה לי פסיכולוגית אחרי ש"ננעלתי", ובכל זאת אני אשמח לפתוח לדיון מחודש אם לא תשתכנע לאור מה שאכתוב להלן:

לגבי איכות המארז שבחרתי לבסוף הוא זה שהמלצת עליו (אם תראה את המפרט האחרון שלי), כך שכאן אין לנו בעיה.

לגבי שקט - אני מבין את החשיבות בשקט, וכך בניתי את המחשב הנוכחי שלי, אבל בדיעבד כבעל HTPC זה נראה לי מעט פחות קריטי. כשרואים סרט הרי כמעט אין משמעות להבדלים הקלים מאד ברמת הרעש מהמארז (שהוא די רחוק), וגם כשעובדים סתם על המחשב אני לא בטוח שההבדלים הקלים ממש מורגשים (כל עוד יש אוורור שקט).

ספציפית לגבי הקשיח לא ידעתי שהוא מרעיש (בחרתי בו כי הוא אמור להיות דווקא מסדרה איכותית עם הגנה מזעזועים וכד') ובכל מקרה אשמח להחליפו לזה המהיר שהצעת.

לגבי נושא הקרור

חשבתי שדאגתי לזה במפרט שבניתי (כמובן שאחליף את הקרור אם לא נכנס למארז, אבל אם יש קרור מספק ושקט, מדוע זו בעיה גם אם המעבד חזק יותר?).

האם חיוני להחליף את המאווררים המסופקים במארז (בעלות 160 ש"ח...), לאור מה שכתבתי על שקט? הרי גם כך המסופקים לא מאד מרעישים.

כרטיס TV אני לא צריך, כי יש לי את אותו אחד מהמחשב הקיים.

הנושא המהותי ששונה במפרט הוא המעבד (והלוח התואם). יכול להיות שאתה צודק ושאני מגזים בעניין המעבד, אבל אני רוצה מחשב שיסחוב כמה שיותר שנים (ולא כמו הנוכחי שלי, שלאחר שנה וחצי כבר מרגיש לי חלש). לקנות כיום דו-ליבתי, נראה לי לקנות מראש מחשב שכבר חלש ביחס למה שמקובל כיום.

הגמגומים לא קורים רק בהקלטה, אלא גם בצפייה ללא הקלטה אך רק בסרטים מאד כבדים (ריפים מלאים של BD, בנפח 25GB לסרט ויותר). זה קורה גם בהתקנה נקיה עם קודקים מינימליים (אמנם לא CoreAVC, אלא ffdshow, אבל זה לא צריך לקרות גם ככה). אני גם רוצה מחשב מהיר לעריכה אם וכאשר.

אני מוכן להשקיע עוד כמה מאות שקלים בשביל השקט הנפשי לכל מה שכתבתי. זה עדיין נראה לך טעות?

NDickler אני פשוט גורר MC לחלק של המקרן. האודיו לא מופרד (כשמוקרן סרט אין אודיו אחר). מקלדת/עכבר/שלט גם רק אחד מכל סוג.

giloman תודה על ההתייחסות בנוגע לזכרון.

yz101 ואחרים אשמח להתייחסות בנוגע להסתרת הצורב ב- (ובכלל על הדיון החדש שהתפתח).

תודה לכולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tmpusr - הפלת אותי לקרשים.

זה רק מתוך כוונה לעזור... :-)

לגבי איכות המארז שבחרתי לבסוף הוא זה שהמלצת עליו (אם תראה את המפרט האחרון שלי), כך שכאן אין לנו בעיה.

מצויין

לגבי שקט - אני מבין את החשיבות בשקט, וכך בניתי את המחשב הנוכחי שלי, אבל בדיעבד כבעל HTPC זה נראה לי מעט פחות קריטי. כשרואים סרט הרי כמעט אין משמעות להבדלים הקלים מאד ברמת הרעש מהמארז (שהוא די רחוק), וגם כשעובדים סתם על המחשב אני לא בטוח שההבדלים הקלים ממש מורגשים (כל עוד יש אוורור שקט).

שקט זה עניין סובייקטיבי - יש מי שרגיש לזה (כמוני) ויש מי שלא כלל (כמו ג'ו למשל). דווקא ב-HTPC זה חשוב ומשמעותי בהרבה לטעמי כי לא הייתי רותה מחשב שמטרטר לי בסלון ברקע ו"ממריא" ברעש כל פעם כשחם או שהוא מתאמץ. בסצנות פעולה זה באמת לא קריטי אבל בסצנות מותחות/שקטות זה מעצבן מניסיוני. זה נעשה חשוב עוד יותר עם מפרט תובעני וחם כי אז המאווררים חייבים להעלות סל"ד כדי לפצות על תוספת החום וזה בהכרח כבר מורגש.

ספציפית לגבי הקשיח לא ידעתי שהוא מרעיש (בחרתי בו כי הוא אמור להיות דווקא מסדרה איכותית עם הגנה מזעזועים וכד') ובכל מקרה אשמח להחליפו לזה המהיר שהצעת.

ה-FALS דווקא מעט מהיר יותר (זניח) אבל שקט הרבה פחות ויקר ללא צורך. בעוד רעש מאווררים הוא סטטי לרוב, רעש ה-SEEK של דיסקים קשיחים הוא גורם הרעש הלא סטטי העיקרי בזמן העבודה - רעש "בעייתי" הרבה יותר... גם הכונן ה"איטי" לא יפגע מהותית בביצועים.

לגבי נושא הקרור

חשבתי שדאגתי לזה במפרט שבניתי (כמובן שאחליף את הקרור אם לא נכנס למארז, אבל אם יש קרור מספק ושקט, מדוע זו בעיה גם אם המעבד חזק יותר?). האם חיוני להחליף את המאווררים המסופקים במארז (בעלות 160 ש"ח...), לאור מה שכתבתי על שקט? הרי גם כך המסופקים לא מאד מרעישים.

כפי שהסברתי קודם, למרובעי הליבה יש TDP (הספק) ורמת פליטת חום כפולה ואף הרבה יותר מזה בהשוואה ל-E6300 ואף ל-E8500 המהיר מרובם. לכן הם יוצרים עומס חום גבוה בהרבה על המערכת (ללא צורך) ולכן נדרשים מאווררים חזקים ויקרים בהרבה כדי לשמור על טמפרטורה נאותה לאורך זמן במארז HTPC צפוף (וברמת רעש נסבלת). מאווררי ה-TRICOOL שקטים תחת עומס נמוך אבל הם לא ישארו כך לאורך זמן ורמת השקט שלהם מחפירה במהירויות הגבוהות.

כרטיס TV אני לא צריך, כי יש לי את אותו אחד מהמחשב הקיים.

הוא יכנס המארז?

הנושא המהותי ששונה במפרט הוא המעבד (והלוח התואם). יכול להיות שאתה צודק ושאני מגזים בעניין המעבד, אבל אני רוצה מחשב שיסחוב כמה שיותר שנים (ולא כמו הנוכחי שלי, שלאחר שנה וחצי כבר מרגיש לי חלש). לקנות כיום דו-ליבתי, נראה לי לקנות מראש מחשב שכבר חלש ביחס למה שמקובל כיום.

הגמגומים לא קורים רק בהקלטה, אלא גם בצפייה ללא הקלטה אך רק בסרטים מאד כבדים (ריפים מלאים של BD, בנפח 25GB לסרט ויותר). זה קורה גם בהתקנה נקיה עם קודקים מינימליים (אמנם לא CoreAVC, אלא ffdshow, אבל זה לא צריך לקרות גם ככה). אני גם רוצה מחשב מהיר לעריכה אם וכאשר.

אני מוכן להשקיע עוד כמה מאות שקלים בשביל השקט הנפשי לכל מה שכתבתי. זה עדיין נראה לך טעות?

שוב, אני לא רואה כל סיטואציה בה ה-E6300 לא מסוגל להתמודד עם כל מה שתזרוק עליו - ודאי לא משהו שמצדיק מרובע-ליבות לדעתי.

ל-E6300 אפשר גם לעשות OC קל ללא העלאת מתחים ולהגיע בקלות לביצועי E8500 שעולה פי 2.5 ועובר את מרבית מרובעי הליבה לשימושים שלך.

הארכיטקטורה היחידה שמראה שיפור ביצועים משמעותי היא ה-i7 אבל היא ממש לא מצדיקה את מחירה - אפילו לא בצחוק.

לטווח ארוך ממילא ה-i5 הבא עלינו מעבר לפינה יחייב החלפה של לוחות אם וזכרונות אז אם בכל זאת תתעקש על מרובעי ליבה אולי פנום2 הוא באמת הפתרון.

בתחום חומרת המחשבים (מעבד/כרטיס מסך) קונים את מה שכדאי היום ולא מה שאולי יסתבר כגרוע פחות עוד שנה - פשוט השוק משתנה במהירות הבזק ואי אפשר לנבא מה יקרה. קרא למשל פה.

NDickler אני פשוט גורר MC לחלק של המקרן. האודיו לא מופרד (כשמוקרן סרט אין אודיו אחר). מקלדת/עכבר/שלט גם רק אחד מכל סוג.

giloman תודה על ההתייחסות בנוגע לזכרון.

yz101 ואחרים אשמח להתייחסות בנוגע להסתרת הצורב ב- (ובכלל על הדיון החדש שהתפתח).

תודה לכולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין פתרון יותר טוב מזה?

האם לפעמים אתה נתקל בבעיות / זה מפריע לך באיזו שהיא דרך?

אולי עם VM תוכל להפריד, השאלה היא האם יש מקרים שיש לך צורך גם בMC וגם במחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tmpusr,

טוב, אין ספק שאתה יודע לשכנע. :)

בתור אחד שכבר התכוונן פסיכולוגית למפרט הרבה יותר חזק (למרות שהוא אולי overkill כמו שאמרת), הדלקת אותי עם המשפט: "ב- E6300 אפשר גם לעשות OC קל ללא העלאת מתחים ולהגיע בקלות לביצועי E8500 שעולה פי 2.5 ועובר את מרבית מרובעי הליבה לשימושים שלך". אם זה נכון, אז אני מרוויח מכל העולמות ולא ארגיש שהתפשרתי יותר מדי על עצמת מעבד. אבל - האם זה הגיוני? עם OC להגיע לעוצמה יותר גבוהה ממעבד 4 ליבות של מעל 1000 ש"ח כמו זה שרציתי לקנות? אם זה ככה - אני הולך על המפרט הזה בלי היסוס (ויסלחו לי כל אלה שעזרו לי עם המפרטים משולשי ומרובעי הליבות).

אם הבנתי אותך נכון, אז אנא תסביר לי קצת. לאיזה תדר שעון התכוונת להמהיר את המעבד שהצעת ואיך הוא יעבור בביצועים את הארבע ליבתיים.

והכי חשוב - האם אוכל לעשות זאת לבד, ואיך? זו בקליק עם תוכנה המצורפת ללוח, או שצריך "לשחק" עם פרמטרים ב- BIOS? אם אני לא קונה ב- Skypc אז אין לי מי שיעשה עבורי, ובחיים לא עשיתי (אם כי נדלקתי מזה לאור ההתכתבויות, והתחלתי לקרוא בנושא).

לגבי כרטיס ה- TV - זה כרטיס Haupuagge PRV-150 כמו שהצעת, רק לא LP אלא הסטנדרטי. יש סיכוי שלא יכנס? נראה לי לא סביר. הלחצת אותי...

לגבי כרטיס המסך - האם הכרטיס הזה http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=4791 יותר חזק? גם הוא מקורר פאסיבית (אולי טיפה פחות טוב) ועולה 100 ש"ח פחות.

תודה.

נ.ב.

אם חוסר הכלכליות של 4 ליבתי כל כך מובהק, מדוע רוב המפרטים המומלצים מ- 4000 ש"ח (התקציב שלי) ומעלה בכל זאת כוללים אותו (וזה למרות שהם מלפני 4 חודשים) ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

zoozoo

אני בכלל לא מסכים עם tmpusr

לדעתי מרובע ליבות ישרת אותך יותר טוב

ויחזיק הרבה יותר זמן.

בנוסף לכך מעבד 940BE שהחנות עושה לו OC - הם יגיעו ל3.4 לפחות שכבר ברמה של הE6300 עם OC בישומי דואל קור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לגבי בחירת המעבד - זה הכל עניין של צרכים ואין אמת אבסולוטית אחת. בגיימינג למשל, מרובעי הליבה לעיתים רחוקות נותנים תוספת ביצועים שמצדיקה את המחיר (ולרוב חלשים ביחס לכפול ליבה במחיר זהה). בעיבוד 3D או עריכת וידאו ה-i7 נותנים תוספת ביצועים אדירה לעומת זאת, גם ביחס למחיר. ל-HTPC ועריכה קלה מזדמנת אין כמעט כל יתרון למרובעי/משולשי ליבה כי ממילא במעבד חזק דיו ואין יתרון בפועל בריבוי הליבות.

2. ראשית אחזור ואציין שאיני ממליץ כלל על OC כאן, בעיקר כיוון שאין ממש צורך, יש מגבלות קירור ואתה לא מתמצא בעניין. עדיין, במידת הצורך, ה-E6300 בעל מכפלה גבוהה ו-TDP נמוך ולכן יאפשר לעלות לסביבות ה-3.2GHZ כמעט ללא העלאת מתחים עם הקירור והלוח הנ"ל. ל-OC משמעותי יותר ה-E5300 יהיה עדיף בזכות המכפלה העדיפה וכדאי לקחת לוח אחר שיאפשר FSB גבוה (תתיעץ בפורום OC אם חשוב לך, אבל אין הרבה לוחות מיקרו מתאימים אני חושב ואז אולי עדיף AMD למשל. לא בטוח).

3. אני חושב שהכרטיס הרגיל יכנס - לא מניסיון אישי! תבדוק.

4. כפי שאמרתי קודם, ה-ATI אכן זולים ועדיפים במעט אבל דווקא לניגון FHD יש קודקים עם תמיכה ב-CUDA שמאיצית את הביצועים משמעותית ולא משאירים עבודה כלל למעבד (מה שמחזיר אותנו למסקנה שאין טעם לשפוך שם כסף). זה אפשרי גם עם כרטיסי ATI אבל ללא CUDA. למען ההגינות אציין שאני לא מומחה בנושא ועד כמה זה משמעותי - תבדוק בפורום המתאים. למיטב ידיעתי, הסדרה המומלצת ביותר מבית ATI היא ה-HD4550 כי מעל זה ההבדלים ל-HTPC זניחים. אם אתה באמת מנגן סרטי BR מלאים, תוכל לנצל את האצת החומרה של כרטיסי המסך ובהשקעה של 100-200 ש"ח יותר על הכרטיס תוריד כמעט את כל העומס מהמעבד (שיעלה שבריר מהמחיר שתכננת בתחילה).

zoozoo

אני בכלל לא מסכים עם tmpusr

לדעתי מרובע ליבות ישרת אותך יותר טוב

ויחזיק הרבה יותר זמן.

אין ספק שאם תיקח מרובע ליבות ב-1200 ש"ח הוא "ישרת אותך טוב יותר ו"יחזיק יותר זמן" באופן אבסולוטי - העניין הוא שהפרש הביצועים בפועל לשימושים שלו יהיה זניח עד לא מורגש, תשלם כמעט פי 3 ותקבל מפרט חם ורועש בהרבה.

אתה יכול להראות איזשהו מבחן ביצועים לשימושי HTPC נטו שמצדיק זאת? הדבר היחיד בו תקבל שיפור משמעותי (וגם - לא של 200%) זה עריכת וידאו ופה מדובר על עריכה קלה מזדמנת אז חבל להשקיע אקסטרא בשביל לחסוך כמה דקות בעריכה פעם בשבוע לדעתי...

בנוסף לכך מעבד 940BE שהחנות עושה לו OC - הם יגיעו ל3.4 לפחות שכבר ברמה של הE6300 עם OC בישומי דואל קור

אין ספק של-AMD יש אלטרנטיבות לא רעות בכלל בטווח מחירים די דומה ועם עדיפות מסויימת בלוחות האם.

עדיין ה-E6300/E5300 נותנים יחס עלות/ביצועים עדיף במעטפת הספק וחום נמוכים יותר. לגבי OC כבר אמרתי את שלי...

נ.ב.

אם חוסר הכלכליות של 4 ליבתי כל כך מובהק, מדוע רוב המפרטים המומלצים מ- 4000 ש"ח (התקציב שלי) ומעלה בכל זאת כוללים אותו (וזה למרות שהם מלפני 4 חודשים) ?

כי ב-4000 ש"ח כבר אין על מה לזרוק את הכסף במפרט ל-HTPC ואם אין מגבלה משמעותית של קירור/חום אז שיהיה...

אף אחד לא טען שמומלץ להשקיע על מפרט אלא אם הוא משמש גם לעריכת רצינית ואז יש הצדקה למעבד חזק יותר כפי שציינתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tmpusr - תודה על ההסבר המפורט.

אז רק לוודא - אתה משוכנע ב- 100% שגם צפיה בסרטי בלוריי "אמיתי" כמו שקראת לזה (ריפ 1:1 ללא כווץ כלל, או מתוך נגן בלוריי במחשב) למסך שהוא FHD (המקרן שלי), וכשהמחשב מחזיק במקביל עוד מסך וכן מבצע הקלטה במקביל - כל זה יתבצע ללא בעיה במעבד שהצעת, וללא OC כלל?

אם כן, ואם אני מוותר על OC לאור המלצתך, מדוע לא להסתפק בקרור הסטוק של המעבד? הרי הוא בעל פליטת חום נמוכה יחסית, והמארז לא כזה צפוף. אפשר ככה לחסוך לא מעט (זה גם מצחיק שהקרור עולה אחוז נכבד ממחיר המעבד, למרות שאין OC).

לגבי כרטיס המסך - לא בדיוק הבנתי את התשובה. בשורה תחתונה אתה היית ממליץ על 4550 או על זה שהצעת (עם CUDA)?

והערה אחרונה לאור עמדתך - אתה כותב שמפרט ה- הוא כזה כי כבר "אין על מה לשפוך את הכסף". אבל זה לא נכון - לא יכלו להכניס דיסקים יותר גדולים? כ. מסך קצת יותר טוב? לשפר מארז? חסר היה מה לעשות? אם המעבד כל כך מיותר לשימושים אלה, היה הרבה מה לעשות עם הכסף. לפי מה שאתה אומר - המפרטים המומלצים לא מיטביים לתקציב. גם אין אינדיקציה (בתאור המפרטים) למה שאתה אומר. התייחסות ל- h.264 מופיעה רק במפרט (כאילו בפחות כסף לא נתמך), ובכלל לא עולה הרושם הכללי שעולה מהפוסט שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tmpusr - תודה על ההסבר המפורט.

אז רק לוודא - אתה משוכנע ב- 100% שגם צפיה בסרטי בלוריי "אמיתי" כמו שקראת לזה (ריפ 1:1 ללא כווץ כלל, או מתוך נגן בלוריי במחשב) למסך שהוא FHD (המקרן שלי), וכשהמחשב מחזיק במקביל עוד מסך וכן מבצע הקלטה במקביל - כל זה יתבצע ללא בעיה במעבד שהצעת, וללא OC כלל?

* בצפיה ב-BR אמיתי תוך שימוש בהאצת החומרה של כרטיס המסך ממילא לא נשאר למעבד הרבה מה לעשות.

גם ללא האצת חומרה ה-E6300 מסוגל להתמודד עם המשימה למיטב ידיעתי - אך לא מניסיון אישי.

* בהקלטה רוב עומס העיבוד נופל על ה-PVR ממילא ולא על המעבד. זה יותר עניין של זמן גישה לדיסק.

מה זה "מחזיק מסך נוסף"? אתה מריץ משהו משמעותי שלישי במקביל להקלטה + צפיה?

אם כן, ואם אני מוותר על OC לאור המלצתך, מדוע לא להסתפק בקרור הסטוק של המעבד? הרי הוא בעל פליטת חום נמוכה יחסית, והמארז לא כזה צפוף. אפשר ככה לחסוך לא מעט (זה גם מצחיק שהקרור עולה אחוז נכבד ממחיר המעבד, למרות שאין OC).

כי ציינת שמעל ה-HTPC יש לך מקור חום משמעותי, הוא יושב במארז קטן יחסית, בארונית עם סירקולציית אוויר מוגבלת ועם כרטיס מסך פאסיבי + PVR שיעבדו קשה. כדי לקבל קירור טוב ברמת שקט טובה לא הייתי מוותר על ה-SHURIKEN. זה "מצחיק" רק כשלוקחים מעבד במחיר "מצחיק"...

לגבי כרטיס המסך - לא בדיוק הבנתי את התשובה. בשורה תחתונה אתה היית ממליץ על 4550 או על זה שהצעת (עם CUDA)?

תברר - אם ה-CUDA נותן יתרון של ממש - קח 9500GT. אחרת קח HD4550 עם קירור פאסיבי טוב.

והערה אחרונה לאור עמדתך - אתה כותב שמפרט ה- הוא כזה כי כבר "אין על מה לשפוך את הכסף". אבל זה לא נכון - לא יכלו להכניס דיסקים יותר גדולים? כ. מסך קצת יותר טוב? לשפר מארז? חסר היה מה לעשות? אם המעבד כל כך מיותר לשימושים אלה, היה הרבה מה לעשות עם הכסף. לפי מה שאתה אומר - המפרטים המומלצים לא מיטביים לתקציב. גם אין אינדיקציה (בתאור המפרטים) למה שאתה אומר. התייחסות ל- h.264 מופיעה רק במפרט (כאילו בפחות כסף לא נתמך), ובכלל לא עולה הרושם הכללי שעולה מהפוסט שלך.

במפרט שלך שמתי 2T אחסון, PVR, מארז מעולה וכרטיס מסך מעל ומעבר ל-HTPC ולא גירדתי את ה- עדיין.

במפרטים של המטרה היא מפרט שיאפשר גם עריכה והמרת משמעותית וישמש גם ל-all-around. לשם כך נועד שיפור המעבד כי שיפור בשאר המפרט לא יתן הבדל ביצועים שמצדיק את תוספת המחיר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי. אני חושב שהבנתי. תודה על הכל.

אנסה לבדוק את נושא כרטיס המסך (אולי בפורום כרטיסי מסך), או שמישהו שקורא את הפוסט הזה יוכל להגיב לנושא.

לגבי המפרטים המומלצים - הבנתי את ההסבר שלך, אבל בתור מנהל הפורום שבטח מכריע בנושא המפרטים - אני חייב לחעיר שמה שכתבת לא כל כך עולה מדברי ההסבר במפרטים. המפרטים במפורש מתעלמים מ- h.264 עד ועולה כאילו המפרט ב- 3.5K לא בהכרח תומך בכך. גם לא כתוב שמ- ומעלה המפרט כבר לא מוסיף לצרכי (ולא כתוב שתוספת הביצועים תבוא לידי ביטוי רק בעריכה והמרת משמעותית ול- All around. אני כמובן לא כותב את זה כביקורת, אלא כדי לחסוך ת'רדים כאלה לאחרים.

אגב All around - אולי לא כתבתי את זה במפורש, אבל (בנוסף לעריכת הוידאו שהזכרתי) המחשב משמש כמובן גם לאינטרנט, וורד וכדומה (ולכן רצות ברקע תוכנות בסיסיות כמו אנטי וירוס ומאנדקס קבצים), והילדות שלי משחקות בו משחקים "של בנות" שהם לא תובעניים במיוחד. לכן לא הזכרתי זה זה. זה משנה משהו?

ושאלה שכאילו לא קשורה, אבל לאור כל ההתכתבויות (וההסטוריה שכבר נכתבה) אני בכל זאת מעלה אותה כאן - במחשב ה"מקרטע" מותקן Win7 RC ו- ffdshow ו- Haali וזהו (מבחינת קודקים). חשבתי להתקין CoreAVC ולראות אם ישפר מצב. אבל - אם אסיר לפני כן את ffdshow זה יספק? אני צריך לעשות משהו נוסף? הגדרות מיוחדות ב- CoreAVC ? גם שמעתי שב- Win7 הקודקים שמגיעים איתו "משתלטים" על הקודקים המותקנים ומנטרלים אותם. זה נכון? איך אני מונע את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההארות.

אצלי CoreAVC אפשר לסלרון 900 :o ענתיקה (ASUS R2H) עם להריץ 720P ברוב המקרים ואף 1080i במספר כותרים קטן (אנימציה בעיקר) וזה ללא כל האצת חומרה כך שכל העומס נפל על המעבד.

לא ניסיתי עדיין BR ובכל הקשור לקודקים ומערכות הפעלה אני מציע שתתיעץ בפורום המתאים כי זו אינה המומחיות שלי (רק תחביב צדדי).

יש המון מדריכים ברשת ל-CoreAVC כמו ב-doom9 למשל.

גם ויסטה וגם WIN7 עדיין מוקצות מחמת מיאוס מבחינתי כי הן לא נותנות (כמעט) דבר בהשוואה ל--PRO וכבדות ממנה בהרבה. לכן לא אוכל לייעץ לך בעניין כי לא ניסיתי.

הערה אחרונה: רק אם יש לך כוונה לעסוק בקידוד/המרת ו/או ZIP/RAR על קבצים גדולים באופן תדיר אפשר בהחלט לשקול משולש או מרובע ליבות שכן מרבית התוכנות היום בתחומים הנ"ל תומכות בריבוי ליבות ונותנות שיפור ביצועים משמעותי מאוד. עם ה-SHURIKEN, שני מאווררי ה-120 מ"מ שהצעתי לך וללא OC סוגיית החום והשקט אמורה להשאר מינורית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...