מחשב בסיסי לאינטרנט ומשחקי קזואל שעדיף מהדילים של אייבורי - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב בסיסי לאינטרנט ומשחקי קזואל שעדיף מהדילים של אייבורי

reggaewithdoli

Recommended Posts

תודה על ההערות הבונות.

ציינתי שוב ושוב שלמשתמש לא אכפת כלל בקשר לחיבוריות ושאר פיצ'רים והוא בעתיד הנראה לעין לא יהפוך את המחשב לHTPC, ולכן חבל על האקסטרה 100 ש"ח.

לגבי המארז ...יש שילוב אחר מומלץ שיכלול גם ספק בערך באותו הסכום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאלו שאינם בעלי רגישות ייחודית ל-"רעש", לא צפויה להיות בעיה כלשהי עם המפרט שהצעתי - לרבות המארז (והמאוורר הכלול בו).

מנסיוני עם דגמים רבים מתוצרת CompuCase ומסדרת ה-6K הנ"ל, אלו בעלי תכנון ואיכות-בנייה מעולים - לרבות המאוורר הכלול בהם (מאוורר 92מ"מ מתוצרת ידועה) - שהנו שקט עד כדי חוסר היכולת להבחין בפעולתו באמצעות השמיעה, וספק-הכוח האיכותי הכלול בהם (מתוצרת אותה חברה - HEC).

לגבי היעדר סנן-אבק, פשוט נקה את המערכת באמצעות לחץ-אוויר (זמין גם בחנויות-מחשבים רציניות) פעם במספר חודשים, והכל יהיה בסדר גמור.

בעניין ה-"רעש הנובע מהכונן-הקשיח", לגבי כוננים-קשיחים איכותיים בני-זמננו, הכוללים בד"כ מיסב מסוג FDB, ובפרט בכונני 5400סל"ד (כגון זה הכלול במפרט המוצע), זהו בד"כ לא יותר מזיכרון הימים שחלפו מזמן - למעט בעבור בעלי הרגישות הייחודית ל-"רעש" (מהסוג שעשוי ממש לשמוע נמלה המטיילת על השולחן - בחדר אחר).

וכמו"כ, אציין כי רק במקרה יחיד (1) מתוך רבים, אירע שמי שהרכבתי בעבורו מערכת במארז כזה התלונן כי "המחשב החדש רועש יותר מהישן", כך שזוהי רק תוצאה של רגישות מיוחדת מצידו, לדעתי.

וכי מעולם גם לא נתקלתי בכל בעיית התחממות-יתר, אם כתוצאה מהמהרה (OC) מתונה של מעבד דו-ליבתי שהיה מותקן במערכת ששכנה במארז כזה, ואם כתוצאה מהתקנת כרטיס-תצוגה חזק-יחסית (אפילו ה-RHD4770 החדש) בו.

ואמנם במארז כזה לא מומלץ להתקין התקנים עם פליטת-הספק גבוהה (כגון כרטיס-תצוגה RHD4850 ומעלה, או מעבד מרובע-ליבות כלשהו), אך עם תכנון זהיר - המערכת לא תלקה בהתחממות-יתר, ותפעל היטב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההערות הבונות.

ציינתי שוב ושוב שלמשתמש לא אכפת כלל בקשר לחיבוריות ושאר פיצ'רים והוא בעתיד הנראה לעין לא יהפוך את המחשב לHTPC, ולכן חבל על האקסטרה 100 ש"ח.

זה לא רק אלא גם חיבור דיגיטלי למסך (DVI) שנותן איכות תמונה/טקסט עדיפים, ESATA לחיבור מהיר של כונן גיבוי חיצוני וכדומה. ההפרש הוא של 60-70 ש"ח למיטב ידיעתי. לשיקולך...

לגבי המארז ...יש שילוב אחר מומלץ שיכלול גם ספק בערך באותו הסכום?

בסכומים האלה יש את ה-6C28 של HEC בכ~10 ש"ח יותר שמומלץ בהרבה.

אפשר לקחת את ה-NSK4400 של או ה- RAIDMAX APEX עם ספק FSP300/350W אבל זה כבר בסביבות 300 ש"ח.

ל-NASK4400 יתרון מבחינת איכות ושקט ואילו ל-APEX יתרון מבחינת מרווח עבודה ויכולת .

חלופה נוספת בסביבות 270 ש"ח היא ה-JSP K-110A + EZCOOL400W. מדובר במארז מרווח ובעל יכולות מצויינות + ספק לא רע. עדיין גם המארז וגם הספק פחות איכותיים מהבאנדל של ה-6C28 במחיר זהה.

ג'ו - כפי שכבר אמרתי בעבר המרחק בין "רגישות ייחודית לרעש" לבין מה שתקבל עם הבאנדלים הבסיסיים ביותר של HEC הוא מרחק שמיים וארץ. כפי שכבר הסכמנו אז, יכול מאוד להיות שאתה פשוט אדיש לחלוטין לנושא ה"רעש" - בדיוק ההיפך ממני.

מדובר במארזים בהחלט טובים למחיר אבל ממש לא הייתי מגדיר אותם "בעלי תכנון ואיכות-בנייה מעולים". הספק אכן טוב מאוד ומשתלם מאוד למחירו, אך שוב - ממש לא מהאיכותיים והשקטים בשוק.

מכיוון שלא אני ולא אתה הם משתמשי הקצה, ראוי לנקוט כאן במידת הזהירות בהמלצות וכפי שראית שאני לא מנסה לדחוף לו P182 עם TRUE למשל כי "אחרת תקבל מכסחת דשא" הייתי מצפה ממך (ומאחרים) שלא תכתירו מארז/ספק כל כך בסיסי כ"חרישי" עד לרמת ה"נמלה המטיילת על השולחן - בחדר אחר".

צריך להיות חירש כמעט לחלוטין כדי לעמוד מאחורי הטענה הזו וכל קשר בינה לבין "רגישות ייחודית" למשהו היא קלושה במקרה הטוב.

רק לשם המחשה, הדרך היחידה בה מאוורר 90 מ"מ סטנדרטי (גם מחברה ידועה(?)) יהיה "שקט עד כדי חוסר היכולת להבחין בפעולתו" היא שבפועל ה-CFM שלו יהיה אפסי עד לא קיים ואז ממילא הוא לא תורם כמעט כלום לקירור המפרט ואפשר פשוט לפרק אותו וזהו. זו עובדה פיזיקלית פשוטה שמגובה גם במספרים בכל אתר חומרה שמכבד את עצמו. הייתי מביא קישורים מ-SPCR או FROSTYTECH למשל אבל אתה הרי תטען שהם "פריקים" של שקט ולכן לא רלוונטיים, נכון? ;) למרות שיש אמת בטענה הזו, המדידות שלהם מראות רמות רעש שאפילו תותחן חצי-חרש יבחין בהן בקלות - אפילו מחדר אחר (וזאת בלי כל קשר לניסיון שלי שמחזק טענה זו ב-99 מתוך 100 מקרים). כנ"ל לגבי סוגיית הדיסקים הקשיחים, למרות שהיא מעט פחות אקוטית עם דגמים מסויימים.

עם האמור לעיל, אני מסכים בהחלט שניתן להחזיק מערכת כזו במארז מסדרת 6K ללא קושי מיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כיצד ספק-הכוח הבסיסי ביותר מתוצרת HEC (הכלול במארזי סדרת ה-6K), יכול להיות, לדעתך, בו-בעת, "טוב מאוד ומשתלם מאוד למחירו" וגם "ממש לא מהאיכותיים ... בשוק" ? הסבר לא יזיק פה, ועדיף עם אסמכתאות (בעיקר לגבי החלק האחרון - שכן תוצרת זו נכללת, וללא סייג כלשהו, גם ברשימת התוצרות המומלצות ברשימה פה באתר).

2. למיטב זכרוני, לא הענקתי למארז שלגביו נאמרו דבריי תואר כלשהו, כשהתייחסתי לטיב התכנון והבנייה שלו - וללא התייחסות כלשהי לטיב שיכוך תפוקת-הקול של המערכת.

3. כידוע, "רעש" הנו עניין יחסי למדיי. ולמרבה הצער, מתגלה לי שוב ושוב כי ישנם כאלו המתקשים לקבל עובדה זו, ומנסים - בדרכים מעודנות יותר או פחות, לשוב ולכפות את דעתם על אחרים - שאינם בהכרח תופשים את העניין כמותם. לא מתאים, ובהחלט לא מקובל !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. פשוט מאוד! בכ~120 ש"ח בלבד לספק ככל הנראה לא תמצא ספק טוב ממנו מלבד ה-FSP הבסיסי למיטב ידיעתי.

הספקים האיכותיים פשוט יקרים ממנו משמעותית (הסתכל בעמודה המצויינת באות Q).

אתה מוזמן להתייעץ בפורום ספקים עם מומחים ממני - אני מניח שתקבל תשובה דומה.

2. נותר לי רק לצטט - קרא מה אתה כותב...

לאלו שאינם בעלי רגישות ייחודית ל-"רעש", לא צפויה להיות בעיה כלשהי עם המפרט שהצעתי - לרבות המארז (והמאוורר הכלול בו).

מנסיוני עם דגמים רבים מתוצרת CompuCase ומסדרת ה-6K הנ"ל, אלו בעלי תכנון ואיכות-בנייה מעולים - לרבות המאוורר הכלול בהם (מאוורר 92מ"מ מתוצרת ידועה) - שהנו שקט עד כדי חוסר היכולת להבחין בפעולתו באמצעות השמיעה, וספק-הכוח האיכותי הכלול בהם (מתוצרת אותה חברה - HEC).

3. בדיוק על משפט כזה נכתב "הפוסל - במומו פוסל"...

ג'ו - אתה מוזמן להמשיך את ה"דיון" הזה בפרטי, אם כי נראה לי שמיצינו אותו כבר מזמן (ולא בפעם הראשונה :-\).

אני חושב שלפותח הדיון יש די והותר מידע כדי להחליט בעצמו... לא נראה לי שאנחנו מוסיפים כאן מידע חדש ו/או רלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. המידע ב-SPCR הנו בלתי-עדכני ברובו, ואף מוטה, לדעתי. וממילא ישנם מקורות עדיפים בהרבה למידע אודות ספקי-כוח, כגון HardwareSecrets, JohnyGuru, ועוד 2-3 בתחום זה ברחבי הרשת.

2. כנראה שהעדפתה להיתפס לנוסח המילולי - תוך התעלמות מהתכלית, ולפיכך אפנך בזאת לעיין בדבריי בשנית, בתקווה שהפעם תרד לסוף דעתי.

3. אל נא תישא את דברי חז"ל לשווא, בטובך ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...