שאלה| מה כדאי לבדוק בעת רכישת מחשב נייד משומש? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה| מה כדאי לבדוק בעת רכישת מחשב נייד משומש?

kfir_dnd

Recommended Posts

שלום,

אני מעוניין לקנות יד שניה ורציתי לדעת מה כדאי לבדוק לפני שקונים? (מעבר לזה שהמפרט מתאים לדרישות :P)

נ.ב

הכוונה היא, מעבר לבדיקות שאין מכות על המחשב וכד' איך בודקים שכל הרכיבים באמת שם? שהכל רץ כמו שצריך? וכד'

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחת הבעיות הרציניות של מחשבים ניידים היא חום.

אני הייתי מוריד תוכנה כמו EVEREST או SPEEDFAN לניטור טמפ' ומריץ את ORTHOS במצב העמסה על המעבד ובמצב העמסה על מעבד וזיכרון.

בדוק שהמחשב נשאר יציב והטמפ' נשארות בתחום הסביר במאמץ, כאשר סביר במאמץ לדעתי זה עד 85 מעלות בערך למעבדים החדשים, אבל אולי כדאי שאנשים נוספים יתנו גם דעה.

כדאי גם למצוא תוכנה לבדיקת הדיסק הקשיח כדי לוודא שהוא תקין ואין בו BAD SECTORS.

בנוסף, אם יש לך את המחשב לנסיון של יום, עדיף להריץ MEMTEST כדי לראות שהזיכרונות תקינים.

ואולי גם , אם הוא מגיע עם כרטיס מסך חיצוני (NVIDIA או ATI), למרות שבמחשב התוכנה הזו לא כל כך רלוונטית.

דבר אחרון, אם זה מחשב יחסית חדש (שנה) שאל את המוכר מדוע הוא מעוניין למכור אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, תודה רבה רבה על התגובה המהירה!

בנוסף, אם יש לך את המחשב לנסיון של יום..

איך זה בדיוק אמור לעבוד? אני קונה את המחשב מבן אדם פרטי

כדאי גם למצוא תוכנה לבדיקת הדיסק הקשיח כדי לוודא שהוא תקין ואין בו BAD SECTORS.

מצאתי את הרשימה הזאת,

http://pcsupport.about.com/od/toolsofthetrade/tp/tophddiag.htm

במה כדאי להשתמש?

ושוב תודה על העזרה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך זה בדיוק אמור לעבוד? אני קונה את המחשב מבן אדם פרטי

אני לא יודע, מעולם לא קניתי מחשב יד 2.

מצאתי את הרשימה הזאת,

http://pcsupport.about.com/od/toolsofthetrade/tp/tophddiag.htm

במה כדאי להשתמש?

לא נתתי לך שם של תוכנה כי אני לא ממש מבין בזה, כנס לפורום , יש שם סטיקי עם תוכנות מומלצות, אני חושב שהתמשתי פעם ב hd tune והיא הייתה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק אם המחשב בא עם כרטיס מסך של מדגם GF8xxxM

יש בעיות עם חלק מהכרטיסים מהסדרה הזאות (התחממות, פגומים - למרות שלא ולא חברות אחרות פרסמו הודעה רשמית בנושא) לכן אחוז התקלה בהם גבוהה

מכוון שאי אפשר לדעת אם השבב פגום או לא על סמך מספר סידורי/תאריך יצור/חברה של המחשב הנייד, ממליץ לך להמנע מלקנות שמכיל כרטיס מסך מהדגמים האלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרט לבדיקות תוכנה שכבר אמרו:

באברסט תוכל לבדוק את אחוז השחיקה של הבטריה. 30% זה מעולה. מעל 60 היתי מנסה להוריד במחיר.

בעזרת HDTUNE תוכל לבדוק את מצב הדיסק הקשיח.

בדיקות פיזיות - מקלדת, לרוץ על כל המקשים, ביחוד על המקשים המיוחדים (רווח, שיפט, אנטר) מסך. לבדוק צירים. לשים את המסך בזווית ולראות שהוא לא נופל.

סוללה - לראות שאין קורזיה על המגעים

מאורר - לראות /לשמוע שהוא מסתובב.

ניעור טוב. לבדוק ששום דבר לא רוקד בפנים .

כל היציאות (USB חשמל וכו) לגעת ולראות שלא רוקדות, שמחוברות היטב ללוח אם.

ברגים של הנייד. לראות שהם במצב טוב ולא מעוכים - בדרך כלל מעיד על זה שפתחו את המחשב באופן לא מיקצועי ...

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...