[חוות דעת] מפרט מחשב קיים ששודרג מעט. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

[חוות דעת] מפרט מחשב קיים ששודרג מעט.

Gal.z

Recommended Posts

שלום,

היה לי מחשב רגיל עם מפרט שאני מיד אציג בפניכם, שביעודו למטרת משחקים.

הייתה לי הזדמנות קטנה לשדרג אותו והחלטתי להיכנס קצת יותר לעניינים ולנסות להרכיב מפרט קצת יותר רציני.

המפרט לפני השדרוג שעשיתי:

מעבד: Intel 2 Duo E6400 - קירור סטוק רגיל (Alpine 7).

מארז: ATX (עבר טיפה מודינג - הוספת מאווררים לשיפור הטמפרטורה).

זיכרון: 2GB OCZ Platinum 800Mhz

כרטיס מסך: MSI Geforce 9800GT 512MB OC

לוח אם: Gigabyte GA-965P-DS3 Rev 3.3

ספק כח: ספק לא של חברה מוכרת, 500 וואט.

המפרט לאחר השדרוג שעשיתי:

מעבד: Intel 2 Duo E7300 - השדרוג ללא הוספת תשלום.

מארז: CoolerMaster HAF 932 Full Tower - קניתי ב-400 ש"ח בלבד.

זיכרון: 4GB OCZ Platinium 800Mhz - השדרוג ללא הוספת תשלום.

כרטיס מסך: MSI Geforce 9800GT 512MB OC - קבלתי מארה"ב GTX280 1GB Superclocked חדש באריזה שאני שוקל למכור ובמידה וימכר להשקיע ב-CF.

לוח אם: MSI P35 Platinum Combo - השדרוג ללא הוספת תשלום.

ספק כח: Corsair TX750Watt - קניתי ב-99$ מארה"ב.

קירור למעבד: Zalman CNPS9700 NT Retail - קניתי ב-100 ש"ח בלבד.

אז ככה, היה חשוב לי להשקיע במארז, ספק כח, וכרטיס מסך. (בעתיד הקרוב גם איכותי למעבד).

רציתי לשדרג את הרכיבים המרכזיים האלו בהזמנות הזו שנוצרה לי כשקרוב נסע לארה"ב ויכל להביא לי חלקים במחירים טובים יותר.

*חלקים שכתבתי שודרגו ללא הוספת תשלום, הם חלקים שרכשתי ומכרתי עבורם (יד שנייה) כמו גם חלקים מסוימים שרכשתי הקירור למעבד לדוגמא, או חלקים שהיו לי במחשב נוסף בבית.

אשמח לדעת מה אתם חושבים על השדרוג? מה אתם אומרים על המפרט עצמו? אני מזכיר היעוד הוא GAMING.

אשמח גם להצעות לשיפור, מה אתם חושבים שיוכל להועיל ו\או לשפר את המפרט הנוכחי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לקנות כיום מעבד E7300 זה רעיון גרוע, יש את הPENTIUM E6300 החדש שטוב ממנו וזול ממנו. אני לא יודע איך הולך השדרוג הזה, אבל אם אתה יכול להשיג E6300 החדש זה יהיה עדיף.

2. להשקיע בCF של מה עם מה? 9800GT זה כרטיס לSLI, ואף אחד מהלוחות שציינת לא תומך בזה.

נסה לשכתב את ההודעה, מה יש לך כרגע בדיוק?

מה יהיה לך אחרי השדרוג בלי מה שקדם לו.

ומה הכוונה בללא תוספת תשלום? רכיבים יש מאין?

עריכה:

בשביל CF צריך:

א. לוח שתומך בCF ובהתאם בעל שני חריצי PCIE X16 (או X8) כמו בלוח MSI P35 Platinum Combo.

ב. זוג כרטיסים של ATI סימטריים אשר תומכים בטכנולוגית CF. אין לך כאלו בכלל - כלומר תצטרך למכור גם את ה9800GT וגם את הGTX280 ולקנות זוג 4850 / 4870 - כל זה בהנחה שיש לך בשביל מה כמובן. זוג 4850 יעברו בביצועים GTX280/GTX285 אבל ויש פה אבל גדול: ההפרש במסך רגיל כלומר רזולוציה של עד 1050X1680 יהיה כבר לא מורגש - אפילו לא בCRYSIS, אולי בAA גבוה, וכנ"ל ב1200X1920, ככה שאם אין לך מסך של מעל ל1050X1680, אין הזה שום טעם, ועדיף לך או להישאר עם הGTX280 - שהוא כרטיס חם, או למכור אותו, לקנות 4870 / GTX260 ולהישאר עם ההפרש.

ג. ספק חזק שמסוגל להחזיק 2 כרטיסי מסך - לרוב מדובר בכרטיסים חזקים ולכן גם בעלי צריכה גבוהה יחסית. - TX750Watt בהחלט עונה על הדרישה וב99 דולר מדובר בתמורה מדהימה לכסף.

לגבי המעבד: אני מניח שאתה מתכנן OC, אחרת לא היית משקיע בקירור כזה. הE7300 לא היה מודל פופלרי במיוחד כאשר שווק באופן סדיר, מאחר והפרש המחיר בינו לבין הE7200 היה גדול בהרבה מההפרש בתמורה שהוא נותן. אך אם הוא באמת דומה בתכונות לE7200 וההבדל הוא במכפלה אז אני מניח שניתן יהיה להחזיק אותו בBUS 333MHZ די בקלות והלוח אמור לתמוך בזה ככה ש3.33GHZ לפחות הם לא בשמיים, מעבר לזה, צריך לחפש ביקורות על הלוח, אני לא מכיר אותו טוב, ולא ממש מחבב את הדגמים של ATI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. הלוח אם P35 Platinum Combo אכן תומך CF.

ב. כמו שאמרתי, במידה ואכן אני אמכור את ה-GTX280 אני אשקול לעבור ל-CF ולא קודם לכן,

כך שמן הסתם במידה ולא ימכר הכרטיס אשאר עם ה-GTX.

לפי מה שאתה אומר, CF במילא לא ישפר לי את הביצועים עד להבחנה בהבדל כך שעדיף לי להשאר עם כרטיס גרפי אחד ובעצם להשקיע את הכסף בחלקים אחרים.

האם HD4870 יעשה את העבודה כמו ה-GTX280? האם יש ביניהם פער משמעותי אם בכלל?

ג. לגבי הספק, היה חשוב לי להשקיע בספק לתווך הארוך, משהו חזק ואיכותי שאהיה מרוצה ממנו לתקופה הקרובה. אני חושב שמצאתי את הפתרון הנכון.

ד. לגבי המעבד, חשבתי לעשות OC ולהגיע איתו לביצועים קצת יותר גבוהים, או לחילופין לחכות להזדמנות הנכונה ולהשתדרג למעבד חזק יותר.

כאן אני עדיין לא יודע מה להחליט. האם ללכת על מעבד כפול מסדרת ה-E8400 ומעלה או לעבור למרובעי הליבה ולהשקיע ב-Q9650.

אך זה כמובן רק שתבוא הזדמנות נוספת, לא רואה את זה קורה בזמן הקרוב, אני יכול להחזיק מעמד עם ה-E7300 שיש ברשותי כרגע.

תודה לך, אשמח אם תגיב עוד בנוגע לשאלותיי.

תגובות נוספות יתקבלו בברכה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...