שדרוג לצורך עריכת וידאו (ב-800 ש"ח) למערכת באובר-קלוק - איזה מעבד? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג לצורך עריכת וידאו (ב-800 ש"ח) למערכת באובר-קלוק - איזה מעבד?

Murmur

Recommended Posts

שלום,

אני מעוניין לשדרג מערכת שעובדת כרגע באוברקלוק בינוני עם Pentium E2160 )1800@2700) בבאס 300 במקום 200.

לוח האם - P35 DS3L

וקירור - Max Orb

כרטיס גרפי - ATI HD 2400XT

האובר קלוק יציב כבר חודשים, בלי עומס מטורף.

אני מעוניין לשדרג את המעבד לצורך עריכת (פרימייר, פינאקל סטודיו, ווגאס - לא Avid media composer) ומחפש מעבד תקציבי שיעשה את זה.

תקציב - כמה שפחות - מעוניין ביחס עלות-תועלת מקסימלי

שאלות:

1. האם מרובע או כפול ליבה?

2. איזה מעבד מומלץ לאובר-קלוק בכל אחת מהאפשרויות הללו?

3. האם כרטיס המסך מספיק? אם לא - איזה כרטיס תקציבי מומלץ לשימושים (שוב - יחס עלות-תועלת לפני הכל)

תודה,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. זה תלוי אם התוכנות שלך יודעת לנצל את זה...אם כן אז תרכוש מרובע ליבה..

2. Q6600/Q8200/Q6700 או E8XXX יתאמיו למשימה..

3. לגבי כרטיס מסך פתח תרד בפורום כרטיסי מסך..אני בטוח ששם תקבל את התשובה..

כמו כן ציין את התקציב שאתה מעוניין להשקיע במעבד..מה לגבי ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו כן ציין את התקציב שאתה מעוניין להשקיע במעבד..מה לגבי ?

התקציב הוא כ-600-800 ש"ח - אבל חשוב לי יותר להשיג יעילות/מהירות עבודה מאשר לחסוך 100 ש"ח אם יש לזה צידוק (כלומר הפרש ביצועים משמעותי לצרכי קידוד וידאו).

זכרון - כרגע יש 2GB, אני מניח שנצטרך להוסיף עוד שניים.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוספתי תקציב

האם הוספה של רכיבי מיצרן אחר (או מודל אחר מזה שיש לי כרגע) יכול להשפיע על יציבות האובר-קלוק?

כרגע יש 2X1GB ואני רוצה להוסיף 2GB ושוקל להוסיף אותם בסטיק אחד (מה שאומר שהלך על הדואל צ'אנל גם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה עניין מקצועי..שלא קשור לOC..למה לא לשלוח ה"פ

תודה...

הבחור שאל אם הכרטיס מסך מספיק

בחלק מהפורמטים (h.264, MPEG2, MPEG2HD) יש שיפור ניכר בביצועים (רינדור, אפקטים מסוימים, תצוגה מקדימה), עם תומך CUDA

ובגלל זה שווה לשקול לשדרג את הכרטיס מסך על חשבון המעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם עורך וידאו פה ושם, בפרויקטים לא רציניים, ועם התוכנה PREMIERE לדורותיה. על VISTA ULTIMATE.

המחשב שלי התחיל כ:

E2160 + 2X1GB 667 + HD2600 PRO 256MB

הביצועים היו פושרים: רינדורים ארועים, לא פעם גמגומים בזמן הרצת פרויקט כבד. הגרסא הייתה 1.5 PRO

אז הגיע הOC:

E2160 1.8@3.0GHZ + 2X1GB 667 + HD2600 PRO 256MB

הרינדורים התקצרו מהותית, העבודה עם התוכנה עצמה הפכה לקצת חלקה יותר, ועדיין לא לגמרי. הגרסא 2.

אז הגיע הזיכרון:

E2160 1.8@3GHZ + 2X1GB + 2X512MB DDR667 CL5 + HD2600PRO

התוכנה עובדת חלק הרבה יותר, השהיות נראות רק בפרויקטים ארוכים ומלאים יותר, (השהיות). הגרסא CS3.

ואז הגיע ה9800GT.

E2160 1.8@3GHZ + 2X1GB + 2X512MB DDR667 CL5 + 9800GT

הרינדורים התקצרו והתגובה טובה מתמיד, רק בפתיחת פרויקטים גדולים מאד ומרובי אוביקטים יש קצת השהיות. גרסא CS4.

ואז הגיע הRAID 1:

E2160 1.8@3GHZ + 2X1GB + 2X512MB DDR667 CL5 + 9800GT + 2X500GB 7200 16MB RAID1

מקצר מהותית את זמני טעינת האוביקטים והפרויקטים ואת זמן התגובה של התוכנה בכלל. גרסא CS4.

עכשיו, אני לא אגיד שהרינדורים קצרים, הם לוקחים לא פעם גם בPREMIERE וגם בAFTER EFFERCTS לא מעט זמן. ואין לי ספק שמעבד Q6700 ודומיו היו נותנים פה שיפור מהותי. מה גם שהפרויקטים שלי הם בדרך כלל קליפים, כלומר קצרים ומלאי אוביקטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...