AMD 720BE - בדיקת Prime95 שנכשלה - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD 720BE - בדיקת Prime95 שנכשלה

OneWingedAngel

Recommended Posts

אהלן, אני מקווה שאני כותב בפורום המתאים.

בבעלותי המפרט הבא, שקניתי לפני חודש:

AMD 720BE על סטוק

Biostar TA790GX 128M 5.x

כרטיס מסך Leadtek 8800GTS 640MB

זיכרון OCZ 4096MB (2048MBX2) 800 CL 5-5-5-18 - GOLD

ספק כוח Enermax Noisetaker 420W

מארז Tempest

המחשב ללא שום OC.

בחודש האחרון אני מקבל הרבה מסכים כחולים, התחלתי להריץ בדיקות:

* הרצתי בדיקת שטח על שני ההארדיסקים שהראתה שאין בעיה

* הרצתי את memtest במשך כשעתיים והוא החזיר כמה שגיאות במבחן השלישי (אחרי כשעה וחצי)

* קראתי שאחרי עדכון ייתכן וכמה הגדרות בלוח אם (שקשורות לזיכרון או למתחים) יקבלו ערכים לא מתאימים, ומומלץ לעשות Clear CMOS

* אחרי שעשיתי Clear CMOS, הרצתי שוב את memtest למשך שלוש וחצי שעות, ללא כל שגיאה

* ניסיתי להריץ את Prime95 והוא נתן לי שגיאה אחרי 7 דקות :( - הטמפרטורה של המעבד הייתה 50 מעלות לפי CoreTemp

5nt1g5.png

[sat Jul 18 14:38:39 2009]

FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

FATAL ERROR: Rounding was 0.498046875, expected less than 0.4

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

השאלה שלי היא, מה בדיוק הבעיה במחשב? אני לא בטוח עדיין אם זו בעיה ב , בהגדרות של הBIOS, או במעבד...

אודה לעזרתכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי לאחר הבדיקה השנייה של Memtest בטעות חזרת להגדרות הקודמות של הזיכרונות ולכן הייתה שגיאה ב-Prime95.

תקבע בביוס שיטען הגדרות אופטימליות, לאחר מכן תוודא באופן ידני כי ההגדרות מתאימות ונכונות (מעבד, זיכרונות..) ואז תנסה שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה- נמצא על ההגדרות האופטימליות וכל מה שקשור ל-OC מכובה, כל ההגדרות של הזיכרון על מצב אוטומטי, וכו'....

תוודא באופן ידני כי ההגדרות מתאימות ונכונות (מעבד, זיכרונות..) ואז תנסה שוב.

האמת שאני לא ממש יודע מה אמורות להיות ההגדרות. לקחתי 2 תמונות (שלדעתי רלוונטיות) מתוך ה-, אולי תוכל להכווין אותי?

2wrlras.jpg

2pyqed3.jpg

תודה =)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח התרד תעלה תמונה מCPU-Z של לשונית הSPD..שכן לפי איך שזה נראה ההגדרה של הזיכרון לא נכונה..מה גם שיכול להיות שהמתח גם נמוך...

כמו כן תריץ בדיקה SMALL FFT..ותראה אם אתה מקבל שגיאות..ככה יהיה אפשר לבודד את הבעיה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח התרד תעלה תמונה מCPU-Z של לשונית הSPD..שכן לפי איך שזה נראה ההגדרה של הזיכרון לא נכונה..מה גם שיכול להיות שהמתח גם נמוך...

כמו כן תריץ בדיקה SMALL FFT..ותראה אם אתה מקבל שגיאות..ככה יהיה אפשר לבודד את הבעיה..

הרצתי את בדיקת ה Small FTT כפי שביקשת, במשך כמעט שעה וחצי והוא לא הראה בעיה. אז זה שולל בעיה של המעבד?

בנוסף, להלן התמונות מתוך CPU-Z

30cyjq1.png

bgv8e9.png

mwwjys.png

תודה רבה על העזרה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא לא במעבד..אם עברת בדיקת SMALL FFT..אז תתמקד ברכיביםה אחרים...

אני ממליץ לך לבדוק שוב את הזיכרונות עם MEMTETS..לראות מה קורה שם..

טוב אז בעצתך הרצתי שוב את ה-memtest והפעם הוא החזיר לי שגיאות אחרי קצת יותר משעה

2dc7ifr.jpg

אז אני מבין שאכן מדובר בבעיה של ה נכון? אפשר לדעת מתוך ההודעה באיזה סטיק הייתה שגיאה?

אגב מוזר לי שהוא רושם DDR933...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו בזיהוי של הזכרונות דפוק. ה CL לא הגיוני, ניראה כאילו הזיכרון ב OC למרות שקודם הוא לא היה, בצד כתוב DDR1 ובנוסף לזה יש את 2 ההודעות. לא הייתי ממהר לפסול את האפשרות שהבעיה במעבד, אני לא בטוח שבדיקת SMALL FFT מאפשרת לבדוק אם הבקר תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק לפי נתוני היצרן של הזכרונות את המתח והתזמונים.

בהחלט יכול להיות מצב שגם לאחר שינוי נתונים הלוח לא "מסתדר" עם הזכרונות, זה נדיר אבל קורה לפעמים.

בכל אופן כמו שנאמר כבר אין לך בעיה נראית לעין במעבד, ואתה חייב לפתור את בדיקת ה-MEMTEST, לא צריכה להיות אף שגיאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק לפי נתוני היצרן של הזכרונות את המתח והתזמונים.

בהחלט יכול להיות מצב שגם לאחר שינוי נתונים הלוח לא "מסתדר" עם הזכרונות, זה נדיר אבל קורה לפעמים.

בכל אופן כמו שנאמר כבר אין לך בעיה נראית לעין במעבד, ואתה חייב לפתור את בדיקת ה-MEMTEST, לא צריכה להיות אף שגיאה.

אוקי, לפי הנתונים באתר (http://www.ocztechnology.com/products/memory/ocz_ddr2_pc2_6400_vista_performance_gold_4gb_dual_channel),

אני מבין שהזכרונות אמורים להיות מכוונים על 5-5-5-18, ואצלי זה מכוון על משהו שונה(?) יכול להיות שזו הבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. הזיכרונות שלך על 6-6-6-24, כלומר תזמונים רפויים יותר.

מוזר שב-Memtest המאפיינים לא מזוהים נכון ושב-CPU-Z אין שום בעיה.

אם יש לך יותר ממודול אחד של אז הייתי מנסה את כל אחד מהמודולים בנפרד ואפילו הייתי מחפש מודול אחר רק בשביל להיות בטוח. (כי אם אפשרי שאחד מהם פגום אז אפשרי גם ששניהם פגומים)

לדעתי תתן לזיכרונות קצת יותר מתח, משהו כמו עוד 0.3V. לי בעבר זה פתר בעיות, אפילו שהזיכרון לא דורש יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק רציתי לעדכן לגבי הבעיה,

העליתי את המתח של הזיכרון ל 2.0, וכיוונתי ידנית את התזמונים ל 5-5-5-18 (לפי מה שרשום באתר הרשמי של OCZ)

ואני מאמין שהבעיה נפתרה. הרצתי בדיקות של כמה שעות ב Memtest/Prime95 ללא שגיאות, ובימים האחרונים לא קיבלתי שום מסך כחול.

אז רציתי להגיד תודה לכל מי שהגיב, באמת עזרתם לי המון :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...