10 מוצרים אמריקאיים שכדאי לייבא לארץ (ולמה אין מצב שזה יעבוד כאן...) - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

10 מוצרים אמריקאיים שכדאי לייבא לארץ (ולמה אין מצב שזה יעבוד כאן...)

shantax

Recommended Posts

גם בדיינרים למינהם, לא נותנים לעשות רייפייל, בחלק מהמקרים רק כתוב על המכונה שאין ריפייל והמילוי הוא חד פעמי, ובחלק בכלל אי אפשר. כך או כך, מרגישים שהריפייל נעלם לאט לאט.

עזוב ריפיל... משהו יותר טוב...

בטיול שעשינו באמריקה כל המשפחה לפני 10 שנים כמעט, מגיעים לאיזה קיוסק מכולת LAST CHANCE חור כזה בדרך מנבאדה לקליפורניה, וואלה יש שם עמדת קפה/שוקו חם עם שלט קטן - חינם ! בכיף שלך... תעצור תכנס תעשה לך מה שבראש שלך... כמובן שמן הראוי שתקנה גם איזה משהו אפילו סימלי אבל אתה יודע...

ברור שבמקום המוני כמו AM PM באמצע תל אביב זה לא הולך לעבוד... אבל כנראה שפשוט זה לא הולך לעבוד כאן... אולי ברמת הגולן בין איזה שום מקום אחד לשום מקום אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומאיפה אתם חושבים שבא הצורך לדפוק את הממסד?... רמז - ההרגשה שההנהגה היא זו שדופקת את האזרחים הפשוטים. דוגמה - מחירי הדלק שיודעים לעלות שצריך אבל לא יודעים לרדת שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש ברד חינם ועיתונים ללקוחות תחנת דלק, ואני לא רואה ים של אנשים שמגיעים לנצל את הברד החופשי בתחנה.

אני גם לא רואה חבורות של אנשים מגיעים לשוורמה ורק אחד מזמין וממלא צלחת צ'יפס וסלטים לכל החברה שוב ושוב.

אפשר ליישם בהצלחה ריפיל למשקאות כמו קפה תה ועוד... אבל לא לכל מקום זה מתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיבה העיקרית שהחזרת פריטים לא תעבוד בארץ היא בגלל שאין פה חזקות ומבוססות כמו בארה'ב אתם בכלל לא יכולים להתחיל לדמיין כמה ישיבות וחישובים יש מאחורי מחיר של כל פריט לבוש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה העיקרית במנטליות הישראלית היא הרעיון של "לא לצאת פרייר של אף אחד, ולדפוק כמה שיותר את הממסד" (מדינה, צבא, מסעדה - מה שלא יהיה)*. הרבה ישראלים פשוט ירגישו רע אם למשל הם לא ינצלו את ה"ריפיל" לפחות 20 פעם, הם פשוט ירגישו שהם ידפקו אם באמת הם ישתו רק שתי כוסות. מה שמעצבן זה שלא מדובר באוטופיה בלתי אפשרית - בארצות הברית הדברים האלה באמת עובדים למי שיודע (ריפיל, החזרה בחנות וכו'), אז אין סיבה שזה לא יעבוד כאן. הכל בגלל המנטליות המעצבנת הזאת.

*(כמובן שאני לא אומר שכל ישראלי כזה, אני מדבר רק על המנטליות הרווחת. אני גם לא אומר שישראלים הם פחות מוסריים מאנשים במדינות אחרות, אלא שזה הדפק הפרטי שלנו.)

כי יש בארץ הרבה מאד אנשים בורים מכל העדות שחיים בסרט שכולם דופקים אותם דווקא והם מחוייבים לדפוק בחזרה. העסקים בישראל לימדו את הצרחן הישראלי שרק ע"י צעקות אפשר לקבל משהו. בדיוק כמו ברשת האידיוטית שאני עובד בה. חוסר החלטיות גמור. בהתחלה אומרים ללקוח לך לעזאזל, אחרי הרבה צעקות נותנים את מבוקשו. למה לעשות את זה? או שתביאו על ההתחלה ותצאו גברים או אם החלטתם ללכת עד הסוף תזרקו אותו מהחנות ונגמר הסיפור. אבל לא, ניתן להם לצרוח ואחר כך ניתן. ככה מלמדים ישראלים שצעקות = תוצאות. והכי גרוע שילדים רואים את ההורים צורחים ולומדים. אחר כך הילדים צורחים על המורים, בהמשך על המפקדים בצבא ובסוף המעגל נסגר. [br]פורסם בתאריך: 5.07.2009 בשעה 13:12:42

הסיבה העיקרית שהחזרת פריטים לא תעבוד בארץ היא בגלל שאין פה רשתות חזקות ומבוססות כמו בארה'ב אתם בכלל לא יכולים להתחיל לדמיין כמה ישיבות וחישובים יש מאחורי מחיר של כל פריט לבוש...

מה שיקרה בארץ זו פשיטת רגל של עסקים קטנים ופגיעה קשה ברווחיות של הרשתות. ישראלים יתחילו להתעלק על החנויות. יקנו לילד לחופש הגדול ובסוף החופש יחזירו לחנות שבור' date=' מלא שמן וידרשו החזר כספי. או יקנו לטיול בחו"ל ויחזירו אחרי הטיול. ככה יהיה פה. אני מבטיח. אנחנו לא אירופה או ארצות הברית. אין ספק שגם שם יש עלוקות, אבל מספרם מכלל האוכלוסיה קטן הרבה יותר. כאן יהיה כאוס. [br']פורסם בתאריך: 5.07.2009 בשעה 13:20:07

יש ברד חינם ועיתונים ללקוחות תחנת דלק, ואני לא רואה ים של אנשים שמגיעים לנצל את הברד החופשי בתחנה.

אני גם לא רואה חבורות של אנשים מגיעים לשוורמה ורק אחד מזמין וממלא צלחת צ'יפס וסלטים לכל החברה שוב ושוב.

אפשר ליישם בהצלחה ריפיל למשקאות כמו קפה תה ועוד... אבל לא לכל מקום זה מתאים.

אתה אומר את זה אחרי חצי שנה של עבודה בתחנת דלק, נכון? בתור אחד שכן עבד בתחנת דלק מנצלים את זה בריבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם ככה השתיה הקלה הזאת לא עולה הרבה כסף. במסעדות fast food לרוב הrefill הוא על המשקאות הזולים. זה הכל תרכיז של קוקה קולה, והרבה מים וקרח יבש. אני אהיה מופתע אם זה עולה להם יותר משקל לליטר. בשביל שהם יפסידו על זה כסף אתה צריך לשתות בערך 4-5 ליטר שתיה שזה לרוב לא הולך לקרות.

יש גם דבר בארה"ב שלאנשים יש קצת כבוד לבתי העסק שמשרתים אותם והם משתמשים בcommon sense ו common courtesy במקום תמיד לחפש קומבינה. אבל זה לא אומר שאין שם אמריקאים שמחפשים קומבינה. שמעתי על אנשים שקונים גדולה לתקופת הcollege ואז מחזירים אותה לחנות בסוף הסימסטר. זה הכל עניין של היחס בין כבוד לחוצפה שיש לך. ההורים שלי פעם עשו את זה (הם גרים שם) אבל אני לא חושב שהם עושים את זה עוד. גם ככה רוב הדברים זולים שם וחבל לבזבז זמן ואנרגיה להחזיר דברים שגם ככה משתמשים בהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה גם על דברים כמו קפה בדיינרים (אתה משלם על כוס קפה אחת, ויכול לבקש עוד ועוד רפילים).

אבל כאמור, זה יותר עניין של הבדל תרבות. בארה"ב יש לאנשים יותר בושה וכבוד עצמי מאשר בארץ. גם כמו שאמרתי קודם לישראלים יש תסביך של "לא לצאת פרייר", הרבה ישראלים פשוט ירגישו רע אם הם לא ינצלו הזדמנות כזאת, כאילו שהם הפסידו כסף על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם ככה השתיה הקלה הזאת לא עולה הרבה כסף. במסעדות fast food לרוב הrefill הוא על המשקאות הזולים. זה הכל תרכיז של קוקה קולה, והרבה מים וקרח יבש. אני אהיה מופתע אם זה עולה להם יותר משקל לליטר. בשביל שהם יפסידו על זה כסף אתה צריך לשתות בערך 4-5 ליטר שתיה שזה לרוב לא הולך לקרות.

יש עוד עלויות לכל כוס חוץ מהחומרי גלם שלה, צריך לחשב את כל עליות התפעול ביחס למכירות?

חוץ מזה זה לא רק ההפסד מעלות החומרים אלה מהרוויחים כרגע, אם עכשיו אני מוכר 30 כוסות שממולאות פעם אחת ובמצב החדש אני מוכר 5 כוסות שממולאות 6 פעמים כל אחת, יש לי פה הפסד די רציני של הכנסות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה בכלל יש לישראלים את התסביך הזה? ממה זה התחיל בדיוק? למה למשל בארה"ב אין לאנשים דחף כזה?

תלוי איפה בארה"ב, יש מקומות שתכנס בבן אדם והוא יגיד לך סליחה ויש מקומות כמו בארץ

ארה"ב שרובנו מכירים מהטלויזיה זה NEW YORK כל השאר נשמעים ומתנהגים אחרת... [br]פורסם בתאריך: 5.07.2009 בשעה 22:23:24

הבעיה העיקרית במנטליות הישראלית היא הרעיון של "לא לצאת פרייר של אף אחד, ולדפוק כמה שיותר את הממסד" (מדינה, , מסעדה - מה שלא יהיה)*. הרבה ישראלים פשוט ירגישו רע אם למשל הם לא ינצלו את ה"ריפיל" לפחות 20 פעם, הם פשוט ירגישו שהם ידפקו אם באמת הם ישתו רק שתי כוסות. מה שמעצבן זה שלא מדובר באוטופיה בלתי אפשרית - בארצות הברית הדברים האלה באמת עובדים למי שיודע (ריפיל, החזרה בחנות וכו'), אז אין סיבה שזה לא יעבוד כאן. הכל בגלל המנטליות המעצבנת הזאת.

*(כמובן שאני לא אומר שכל ישראלי כזה, אני מדבר רק על המנטליות הרווחת. אני גם לא אומר שישראלים הם פחות מוסריים מאנשים במדינות אחרות, אלא שזה הדפק הפרטי שלנו.)

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי זאת בעיה לא רק של הצרכן (ד"א מישהו פה כתב "צרחן" - אהבתי) הישראלי אלא גם של בעלי העסקים... שני הצדדים לא רוצים "לצאת פראיירים".

וככה אם יהיה למשל REFILL והעסק יפסיד מזה ורק עסק אחד באיזור מסוים יעשה ריפיל... אז הוא יפסיק את זה אחרי כמה זמן, למה ? כדי לא לצאת פראייר.

וזה בעצם גם גורר את הצרכנים לפתח תרבות של לא לצאת פראייר כי גם אין עסקים פראיירים... ברגע שכולם פראיירים אז בעצם אף אחד לא פראייר וזאת הנורמה.

פתאום כמה חברה צעירים שיושבים במסעדה בחיים לא יזמינו כוס אחת לכולם - זה פשוט יראה להם מגוכח, ההורים שלהם בחיים לא עושים את זה ואף אחד מסביבם לא חושב על זה או עושה את זה... פשוט לא יהיה להם את העיסוק הטבעי והכל כך ישראלי טיפוסי הזה של איך אני עושה פה קומבינה כי זה יהפוך לדבר טבעי בכל מקום.

העניין הוא שצריך להיות מישהו עם מספיק ביצים וכוח בשביל להפוך משהו חריג לנורמה, זה בדיוק כמו בכלכלה ותחרות שוק חופשי, ברגע שאתה פורץ דרך ואתה מחזיק מעמד פתאום כל המתחרים רואים שאם הם לא מצטרפים לגל שלך הם פשוט נשארים לא רלוונטים - ככה זה גם בתרבות ובחברה.

זה תמיד שיגע אותי בצבא למשל, איך אנשים לחוצים תמיד כשזה מגיע לאוכל... הם יודעים שהם יאכלו והם יודעים שישאר להם אבל הם יהיו חייבים לנסות לעקוף, לדחוף, להצמד אליך כאילו שאתה כוסית בתור לTLV... וכמובן שאת התופעה הזאת אתה מוצא בכל מקום ובכל צורה וזה גם חלק מהתסמינים הישראלים של אני לא רוצה לצאת פראייר ואני לא רוצה לחכות ואני לא רוצה שלא ישאר לי והגרוע מכולם - אני לא שם זין על אף אחד וכוס אמק אני לא רואה עכשיו בעיינים.

הקטע העצוב בחברה שלנו שגורמת לדברים טובים לא לעבוד זה דווקא לא אותו יצר תחרות טבעי וחיובי... ז"א - זה כן אבל לא במובן הרגיל שלו, התחרות פה היא על הכבוד העצמי שהוא כל כך נמוך והוא שואב כוח מאלמנטים זולים כמו עליתי לאוטובוס מאייה לפניך או תאכל זין עקפתי אותך/זיינתי אותך - ובגלל שאותו כבוד עצמי הוא כל כך נמוך והוא מתחזק מדברים כאלה מפגרים אז כמובן שלהשתמש בבגד לאירוע ואז להחזיר אותו "כמו חדש" בשביל לקבל כסף זה כמובן משהו חיובי ואצילי, גם השגת את המטרה וגם הרצת קומבינה וקיבלת את הכסף והעיקר שמכל מצב יהיה אופציה לאיזה WIN WIN מדומה...

מסתבר שכמה שהמדינה הזאת גדלה על קיבוצים וסוציאליזם ותנועות נוער וכו'... סך הכל של כל כור ההיתוך הישראלי הביא למשהו קצת מכוער לפעמים (וזה לא שהכל שחור, יש גם הרבה חיובי - אפילו מתרבות ה"אני לא פראייר"), באמת מעניין איך באמריקה שהיא מדינה סופר קפיטליסטית מצליחים לשמור על כבוד עצמי מסוים שהוא עם הרבה יותר ג'נטלמני ומכובד מזה הישראלי (למרות שגם שם יש את הבעיות שלהם, למשל במהלך הוריקן קטרינה בזזו ושדדו בניו אורלינס על ימין ועל שמאל ואנשים שם הסתובבו עם רובים בשביל להגן על עצמם ועל הרכוש שלהם - בארץ אני ממש לא רואה את זה קורה בצורה כל כך גסה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב מסעדת KING GORGE יש REFILL על הגזוזים הזולים. הם גם מספקים לימונדה חינם אין כסף בכניסה. ואם מצתבר תור של יותר מ10-15 דקות הם מוציאים צלחת צ'יפס לממתינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...