קניית מצלמה קומפקטית לשימושים משפחתיים התקציב 1000-1500 שקל - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קניית מצלמה קומפקטית לשימושים משפחתיים התקציב 1000-1500 שקל

Atom

Recommended Posts

מה התקציב הכולל למצלמה, סוללות וכרטיס זכרון? אני מתאר לעצמי שלמצלמה קומפקטית סוללות AA יספיקו ככה שאין צורך במשהו מיוחד, בקשר לכרטיס זכרון אם כרטיס 4 או 8 ג'יגה בייט יכנס זה יהיה בונוס אם לא אז לא נורא.

אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר?

הצילומים בעיקר יהיו של טיולים בטבע ובחו"ל כך שעדיף שיהיה אפשר לצלם גם בתנאי תאורה דלים (למקרה של החו"ל)

האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא פלאש, צילום עם פלאש ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ).

לא רלוונטי?

האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח.

לא

האם יש לך נכונות לצלם עם פלאש חיצוני? העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 עד 1200 ש"ח לפלאש חדש.

לא

האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)?

אני מניח שכן אבל לעיתים רחוקות יותר.

האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה?

אני משתמש בקאנון 410 שקיבלתי במתנה לפני זמן רב החסרונות הם:וידיאו ללא סאונד,צג קטן,איכות לא מרשימה(במיוחד בתנאי אור דלים),היא לא ממש נוחה - גם בשימוש וגם בהחזקה - כמו כן היא לא תואמת כרטיסי שמעל שני ג'יגה בייט.

האם אתה מתכוון להדפיס או לצפות בתמונות על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס?

הגודל המקסימלי הוא 18X13 אבל אני מדפיס לעיתים רחוקות רוב הזמן אני שומר את התמונות במחשב.

מהו טווח העדשה במ"מ שחשוב לך? המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים.

עדשה רחבה ? אני די לא סגור פה.

כמה מהותייים לך המשקל והגודל של המצלמה? האם תתפשר על תכונות או על איכות תמונה עבור שנכנסת לכיס? האם עם יכולות גבוהות יותר, אבל שדורשת נרתיק נפרד היא אופציה מבחינתך?

רק שנכנסת לכיס - אם מדובר במצלמה קצת יותר גדולה אבל יותר איכותית אז אפשר לשקול.

האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע?

יש לי עדיפות לקאנון אבל שום דבר לא גורלי.

לו מן התכונות הבאות קריטיות לך, אילו חשובות ועל אילו אתה יכול לוותר:

מהירות תגובה (השהייה בין תמונות, מהירות פוקוס)

די חשוב לי,אני מניח שאני מעוניין במצלמה מהבחינה הזאת יותר מהירה מהממוצע.

מקרו (הגדלה מוחלטת, הגדלה במצב טלה)

לא חשוב לי.

תמיכה בפורמט RAW

אין לי מושג מה זה,הסתדרתי עד היום בלי זה,כנראה זה לא גורלי.

מצב M מלא

כנ"ל

אפשרות לפוקוס ידני

אפשר לוותצר

היסטוגרמה (חיה, וב-post-view)

לא חשוב.

תושבת לפלאש חיצוני

לא חשוב.

מסך מסתובב

לא חשוב.

עינית אופטית או אלקטרונית

אם יש עינית אופטית זה בונוס אבל לא גורלי.

מצב צילום ווידאו מיוצב

אפשר הסבר?

כמות פיקסלים

מגה פיקסלים? אני מתאר לעצמי שבין 5 ל10 יספיקו, אם יותר אז לא נורא.

יצרן

עדיפות קלה לקאנון אבל לא גורלי.

האם מפריע לך אם המצלמה מבצעת ניקוי-רעשים גם על קובצי ה-RAW?

לא?

כמה חשוב לך שהעדשה תהיה חדה גם בפינות? ומה לגבי purple-fringing?

?

האם אתה מתכוון לצלם הרבה עם הפלאש הפנימי? כמה חשוב לך שהחשיפות עם הפלאש יהיו מדוייקות ללא שינויי הגדרות?

כן אני לא מתכנן על חיצוני ככה שכנראה אהיה תלוי בפנימי.

אחריות יבואן רשמי מול יבואן אפור

לא סגור על זה,יש לי את אפשרות לקנות בחו"ל-ארצות הברית,קנדה שווה לשקול לקנות משם ולהתפשר על האחריות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פוג'י F200 פותרת את כל הבעיות שיש לך עם המצלמה הקיימת וכוללת גוף קטן וקומפקטי יותר.

מצב ווידאו מיוצב מאפשר למצלמה להשתמש במייצב תנועה גם במהלך צילום סרטונים. הוא משפר מעט את התוצאות, אבל לא מדובר בפתרון קסמים לבעיות היציבות. המייצב של ה-F200 עובד רק בצילום (סטילס), לא בווידאו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פוג'י F200 פותרת את כל הבעיות שיש לך עם המצלמה הקיימת וכוללת גוף קטן וקומפקטי יותר.

מצב ווידאו מיוצב מאפשר למצלמה להשתמש במייצב תנועה גם במהלך צילום סרטונים. הוא משפר מעט את התוצאות, אבל לא מדובר בפתרון קסמים לבעיות היציבות. המייצב של ה-F200 עובד רק בצילום (סטילס), לא בווידאו.

ישנם עוד הצעות למצלמות דומות?

אולי גם משהו מקאנון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-SD880 וה-SD960 הן מצלמות כיס די טובות, אבל האיכות שלהן באור חלש נופלת בבירור מזו של הפוג'י, הטווח הדינמי שלהן מצומצם יותר (חיסרון בצילום באור יום) והצד הארוך של העדשה שלהן יותר מוגבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...