תופעה מוזרה עם כ.מסך GTX 260. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תופעה מוזרה עם כ.מסך GTX 260.

CRT

Recommended Posts

אוקיי ככה...

כרטיס מסך ENGTX260 TOP/HTDI/896M של .

Engine Clock

650 MHz

Shader Clock

1.4 GHz

קצת בOC מהחברה.

דרייברים חדשים ולפעמים קרה פעמיים-שלושה שטמפ' של הכ.מסך הגיע עד ל101 מעלות... שמתי לב רק אחרי שנהיו פיקסלים במשחקים.

בבדיקה ראיתי שהקירור כלל לא פעל. אחרי ריסטארט. הקירור פעל ישר על מקסימום.

וככה כמו שאמרתי מספר פעמים... איפה יכולה להיות הבעיה ואיזה עוד פרטים לתת???

אגב, ישר יכול לשלול את הגירסה עם המחשב אינו מחובר לרשת והכל מותקן רק מקורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הקירור לא עבד כלל..זאת אומרת יש בעיה כלשהיא במאוורר או בהגדרות..

לפני הכל תבצע ניקיון של אבק וההיטסינק של הכרטיס מסך.

לאח רמכן תוריד RIVA TUNER או GPU-Z ובדוק על כמה RPM המאוורר מסתובב במנוחה/מאמץ..תעדכן אותנו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכ.מסך של ... מותכן סמארט דוקטור.

הכ.מסך די חדש אין עוד חצי שנה לדעתי.

במנוחה בערך 533 סיבובים לדקה.

במאמץ מגיע ל1800 בערך...

הטמפ' של המעבד GPU לא עוברת את 65C במאמץ בדרך כלל.

ושל הRAM לא עוברת את ה55C.

בכל מקרה לדעתי גם RIVA או GPU-Z יתנו את אותם הנתונים.

או שאתם רוצים שאני ירשום את זה לקובץ ויעלה לפורום???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אלו הנתונים אז הכל בסדר..אבל אתה ציינת שלפעמיים המאוורר מפסיק להסתובב וגורם לחימום יתר..

ולכן אני ממליץ לך לבדוק את האבק..ולהריץ כמה בדיקות מאמץ..שכן אולי המאוורר תקול..וחבל שתגלה את זה מאוחר מדי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציינתי שזה קרה פעמיים שלושה...

המאורר נקי מאבק, ולדעתי לא תקול כי ע"י סמארט דוקטור הוא עובד גם על 0% וגם על 100% בצורה סבירה... מרעיש אבל כמו אחרים לא יותר.

בגלל זה לא הבנתי איפה הבעיה אני משער שזה איזה דפק בתוכנה או ביוס של הכרטיס...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח התרד המאוורר של הכרטיס מסך תמיד עובד..לרוב אם יש קריאה של 0% זה בגלל יעודי או בעיה בתוכנה..

אבל זה לא מעיד על חוסר RPM במאוורר..ולכן אם המאוורר שלך הפסיק מספק פעמיים להסתובב..

יש אחת מהבעיות הלו:

1. היה מוגדר לו לרדת ל0 וזה לא הכי הגיוני..

2. הוא תקול..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשבדקתי אותו ידנית אז ניסיתי לעצור אותו כלומר 0RMP וגם על המקסימום אני כבר לא זכור כמה הוא היה נראה נראה לי בסביבות 2300RMP...או 2500RPM.

בדקתי ע"י סמארט דוקטור של .

על IDLE הוא עובד אצלי בדרך כלל על 533 RPM בסביבת 2D.

במשחקים הוא עולה עד 1400 משהו כזה...

נדיר שהוא מגיע ל100%.

השאלה שלי הייתה שבסך הכל היו איזה שלושה פעמים שהמאוורר הפסיק לפעול כשנכנסתי למשחק.

כאילו הPOWER התנתק... אחרי שראיתי שהוא התחמם עשיתי ריסטארט והוא ישר התחיל לעבוד בעוצמה.

התסמינים האלו מראים שהבעיה בתוכנה או ביוס לא???. כי המאוורר אכן עובד תמיד חוץ מ3 פעמים שזה קרה.

במבחינת חיבורים הכל מחובר כראוי, אין אבק וגם אין משהו שיכול לחסום את פעולת המאוורר התקינה.

חשבתי שיש סיכוי שהסנסור של החום נדפק או כושל... איך אפשר לבדוק את זה??

נ.ב בנתיים הכל תקין והמקרה עדיין לא חזר על עצמו (מקווה שכך ישאר). טמפ' מקסימום שאני מגיע במשחקים היא 63C.

מערכת מחשב:

E8400

GIGABYTE EP45 אם אני זוכר נכון.

מארז CM 590 עם 4 מאווררים.

2X2GB OCZ RAM

ToughPower W0103 600W PFC

וכמובן GTX 260

מצטער על חוסר ההסבר לפני כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוכנה שולטת במאורר רק עם עליית מערכת ההפעלה..ואם לא הגדרת משהו ספציפי..אז אין סיבה שהמאוורר יעבוד על 0 RPM..

כנ"ל לגבי הביוס..המאוורר של הכרטיס מסך נשלט על ידי מתח דרך בקר..ככה שכל עוד הכרטיס עובד ומתחמם..אין מצב כזה שהמאוורר לא יעבוד...

אם התקלה לא חזרה..אז תדאג רק לבדוק שהכל מוגדר כמו שצריך בדרייברים ולא על ידני..נקה אבק וזהו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה...

אבל אני לא מבין משהו... כשזה קרה ועשיתי ריסאט המאוורר ישר התחיל לפעול ובעוצמה חזקה עוד לפני שמערכת הפעלה עלתה.

לפי מה שאתה אומר אני מניח שהתוכנה בתוך הכרטיס עם הבקר יכולים לפעול אוטונומי (ויסוט לפי טמפ') גם ללא אבל אם יש איזה שיבוש זה כנראה בSOFT ולא בחומרה. נחכה לדרייבר ודוקטור חדשים.

שוב תודה רבה על ההסברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להבין שהמערכת (ביוס I/O) ששולטת על המאוורר היא מאוד בסיסית..יש/אין מתח..

ככה שברמת התוכנה זה לא..דרייבר לא יעזור במקרה זה..בכל אופן תעקוב אחרי העניין..מקווה שלא יחזור..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...