צריך עזרה בהגדרת רשת - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בהגדרת רשת

Bone-Breaker

Recommended Posts

איזה ווינדוסים?

פרט חשוב מאוד כדי שנדע לאן להדריך אותך.

בכללי, אתה צריך לוודא שלכל מחשב יש שם מחשב שונה, וששניהם באותה קבוצת עבודה (כדאי WORKGROUP).

אח"כ, אם כבר עשית Sharing, אתה אמור לראות את המחשב השני ב-My Network Places/Network Neighborhood.

עריכה: ועוד פרט חשוב, לבטל פיירוולים אם יש בעיות. אולי הם מפריעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחשב אחד יש PRO ובמחשב השני 98 אז אצלי בXP אני נכנס לmy network places ואני רואה את המחשב השני אבל לא יכול להכנס אליו ובמחשב השני ב98 אני לוחץ על Network Neighborhood ויש שם שתי אפשרויות לא זוכר מה זה ושם אפילו לא רואים את המחשב השני. איך אני יודע באיזה קבוצת עבודה הם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב-, תיכנס למאפיינים של My Computer, שם למעלה בטאב Computer Name תוודא את מה שאמרתי בקשר לשם המחשב וקבוצת העבודה.

ב-98, תוודא את שני הדברים האלה בהגדרות הרשת.

Start >> Control Panel >> Network

תעבור לכרטיסייה השנייה/שלישית, אני כבר לא זוכר בדיוק.. אתה תראה שם את שתי האפשרויות האלה: Computer Name, Workgoup.

ריסטארט לשני המחשבים יהיה הכרחי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכללי, אתה צריך לוודא שלכל מחשב יש שם מחשב שונה, וששניהם באותה קבוצת עבודה (כדאי WORKGROUP).

לא הבנתי... כתוב שם workgroup:MSHOME כי מי שעשה את הרשת עשה את זה אז מה צריך לשנות את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי לכל מחשב יש שם אחר וקבוצת עבודה אותו דבר ועדיין אי אפשר לראות מה יש במחשב השני אצלי בXP אני רואה את המחשב השני אבל שאני לוחץ כדי להכנס הוא לא נותן וב98 שאני לוחץ על Network Neighborhood מופיעות שתי אפשרויות:

1.entire network שאני לוחץ על אני רואה את הקבוצת עבודה אבל רק את המחשב שממנו אני עושה את זה לא את המחשב השני ועכשיו מהXP אני רואה גם את המחשב שלי וגם את המחשב של אח שלי איך אני עושה שהוא יראה גם את שלי?

האפשרות השניה היא סתם אפשרות שלMSN או משהו לא נראה לי שזה קשור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי דבר ראשון: אם אפשר בבקשה קצת פיסוק בהודעות שלך.. :)

זה מאוד יקל עליי לקרוא את ההודעה אם תשים נקודה בסוף משפט, וגם פסיקים אם בא לך..

אחרת זה מעיק..

אוקיי עכשיו לעניין.

תיכנס להגדרות הרשת (Control Panel >> Network) על שני המחשבים.

ברשימת הפרוטוקולים שם, תבדוק שבשני המחשבים יש

File and Printer Sharing for Networks

Client for Networks

והם מסומנים ומאופשרים והכל..

אח"כ תיכנס להגדרות הפרוטוקול TCP/IP על שני המחשבים, ותגדיר IP קבוע. על אחד תגדיר 192.168.0.1, ועל השני 192.168.0.2, בשניהם אותו סאבנט: 255.255.255.0.

אם אתה משתף גם אינטרנט, פשוט תגדיר הכל בפרוטוקול הזה לפי המדריך הסטיקי שבראש הפורום הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע איך ולמה אבל פתאום שנינו יכולים לראות מה יש במחשב השני אבל אני בXP לא יכול לעשות SHARE לProgram files זה אמור להיות ככה?

בקשר לTCP IP יש שניים כאלה:

1.tcp ip dial up adapter

2.tcp ip realtek RTL8139 ועוד כל מיני דברים להגדיר את האיי פי בכל זאת? אם כן באיזה מהם?

מה לכתוב בDNS?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שה- חוסם את האפשרות לעשות שיתוף ישירות ל-Program Files. תעשה שיתוף לתיקייה משותפת אחרת, או לכל הכונן, אם אתה רוצה.

ובקשר לשאלה שלך: אתה משנה את ההגדרות באפשרות מס' 2. ב-TCP/IP Realtek ולא ב-Dial-Up Adapter.

אם אתה משתף , אז במחשב ה-98 אתה צריך לעשות Gateway לכתובת של המחשב השרת (192.168.0.1) ולרשום את שרתי ה-DNS של הספקית שלך, או להשתמש באלו של נטויז'ן שתמיד עובדים:

Primary: 194.90.1.5

Secondary: 212.143.212.143

ב-Domain ו-Host בכרטיסייה הזאת אתה צריך לרשום מה שאתה רוצה. צריך להיות רשום שם משהו, אבל זה לא משנה מה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-DNS הכי מהיר צריך להיות זה של הספקית שלך. כי הוא יהיה הכי קרוב אליך.

אבל לי אישית קרה שה-DNS של הספקית שלי היה איטי מידי ושל נטויז'ן הרבה יותר מהיר. אז החלטתי להישאר נאמן ל-DNS שלהם.

אתה יכול להחליף ולבדוק. זה לא משהו קבוע שאסור לגעת בו אחרי הפעם הראשונה. תנסה ותבדוק מה יותר מהיר לך.

תתחיל מאלו של הספקית שלך באמת.

בד"כ אפשר למצוא את שרתי ה-DNS באתר של הספקיות, אבל הנה לך רשימת שרתים מרוכזת:

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?board=11;action=display;threadid=30106;start=0#msg277577

אני לא מבטיח שהיא מעודכנת, לכן כדאי בכל מקרה לחפש באתר של הספקית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם ב- יש מקום לרשום שרת ראשי ומשני. תסתכל בתמונה המצורפת.

ובת'רד שהפניתי אליו קודם יש שרתים של 012.

גם אני לא מצאתי באתר שלהם את השרתים שלהם, אז אם אתה רוצה להיות בטוח, תתקשר אליהם ושאל אותם. הם בטוח יגידו לך.

רק אם הם מתחילים לשאול אותך למה כמה איך ולמה, תגיד שלא משנה. אתה פשוט רוצה את השרתי DNS שלהם וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...