איטרנט בכבלים עם שתי מחשבים!כמה שאלות! - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איטרנט בכבלים עם שתי מחשבים!כמה שאלות!

demonshlomo

Recommended Posts

יש לי אינטרנט בכבלים עם מודם שמתחבר לכרטיס רשת,אני רוצה ששני המחשבים שלי יהייו מחוברים לאינטרנט ואין לי בעיה שאחד מהם יפעל כדי שהשני יתחבר.

מה לקנות?

נ.ב

1.לכל מחשב יש כרטיס רשת מאותו דגם כאשר במחשב אחד הכרטיס תפוס מהמודם של הכבלים!אני יכול לחבר לאותו מחשב שתי כרטיסי רשת?

2.לשתי המחשבים יש PRO בלי SP1.

3.זה אפשרי בלי דברים אחרים כמו ,סוויטצ וכו'?

תןדה רבה על העזרה זה ממש דחוף!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא איכפת לך שהמחשב בעל המודם יהיה מחובר אז אתה צריך:

כרטיס פנוי בכל מחשב וכבל מוצלב לחבר בין המחשבים ולעשות שיתוף לחייגן {שאין לי מושג איך, זה צריך להיות קל בXP}

ואתה יכול לחבר שני כרטיסי ללא בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אז ככה:

מחשב א' יש לו שתי כרטיסי אחד מחובר למודם ולשני מחובר כבל מוצלב (מה זה אומר מוצלב זה שתיים באחד צריך כמ הכבלים או מה?) שהולך למחשב השני שבו יש כרטיס יחיד שאליו מחובר הכבל המוצלב מהחשב הראשון!עד פה הכל טוב?

ואז אני מפעיל את התוכנה ICS והכל אמור להיות טוב!

אז זה בסדר?

הצעות,הערות או הארות יתקבלו בברכה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החיבור נכון. מוצלב זה לא שני כבלים זה פשוט סוג של כבל, כבל ישר לא יעבוד פה חייב מוצלב.

בקשר להגדרת החייגן אני לא יודע :P {לא לימדו אותי עוד :-*}

ואומרים שני מחשבים ושני כרטיסים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר להגדרת החייגן אני לא יודע :P {לא לימדו אותי עוד :-*}

:lol:

אותי כן

בXP שאליו מחובר המודם:

כנס להגדרות של הכרטיס שמחובר למחשב השני.

לחץ פעמיםי על האפשרות שכתוב בה IP ומלא

IP address - 192.168.0.1

subnet mask - 255.255.255.0

עכשיו כנס להגדרות של הכרטיס המחובר לכרטיס ובטל את האפשרויות

Client for ....

allow files and printer ....

בADVANCES לשים V על שיתוף.

בקשר למחשב השני... אני לא בטוח כי אצלי הוא 98 אבל אני חושב שהחלק הראשון צריך להיות אותו דבר רק שהספרה האחרונה בIP היא 2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol:

אותי כן

התלמידים (שניהם) גונבים למורה את העבודה, הא?..... :asthanos:

בכל אופן, המשך למה שדארק אמר:

במחשב השרת ההגדרות נכונות. רק צריך להוסיף כמה דברים:

בהגדרות של הרשת שמחוברת למודם צריך להשאיר על IP אוטומטי ולא להגדיר IP ספיציפי.

בהגדרות של הרשת שמחוברת למחשב הקליינט, צריך להשאיר את ה-Client for Networks ואת File and Printer Sharing.

במחשב הקליינט:

לא משנה איזה , ניתן להשאיר הכל על אוטומטי (כל ההגדרות שיבוצעו לבד ע"י הווינדוס). זה אמור לעבוד.

אם לא, צריך להגדיר IP כשהספרה האחרונה שונה מהמחשב השרת (במקום 1, לכתוב 2), סאבנט זהה למחשב השרת (255.255.255.0), Gateway לכתובת של המחשב הראשון (ה-IP עם 1 בסוף) ואת שרתי ה-DNS של הספקית שלך לפי הרשימה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אני אנסה להסביר בפירוט.

דבר ראשון, מה אתה צריך מבחינת החומרה:

על אחד המחשבים צריך לשים 2 כרטיסי . על המחשב השני כרטיס אחד.

במחשב עם 2 כרטיסי הרשת אתה מחבר אחד מהכרטיסים למודם עם כבל ישר (הכבל שאתה מקבל עם המודם). את הכרטיס השני במחשב הזה אתה מחבר לכרטיס היחיד במחשב השני עם כבל מוצלב.

לצורך העניין, מעכשיו נקרא למחשב עם 2 כרטיסי הרשת "מחשב שרת" ולמחשב עם הכרטיס רשת הבודד נקרא "מחשב קליינט".

עכשיו, מכיוון שבמחשב השרת יש לך 2 כרטיסי רשת, אתה תראה ב-Network Connections (בלוח הבקרה) 2 . אחת לכל כרטיס.

נצטרך לסדר את ההגדרות רשת בכל כרטיס בנפרד.

אז דבר ראשון, ברשת עם המודם: תיכנס למאפיינים של הרשת עם המודם, ואתה תראה שם כמה פרוטוקולים.

LinkPhoto?GUID=375e3d6e-2dad-3c86-69f6-4e6715175f4d&size=

תוריד את ה-V שם מהפרוטוקולים Client for Networks ו-File and Printer Sharing.... בדיוק כמו בתמונה.

אח"כ תיכנס לתוך המאפיינים של TCP/IP ושם תגדיר הכל על אוטומטי, ככה:

LinkPhoto?GUID=1eec6292-665c-6ebd-2999-2852740553d2&size=

עכשיו תצטרך להגדיר לווינדוס לשתף את האינטרנט מהרשת הזאת. לך לכרטיסייה Advanced, ושים שם את ה-V כמו בתמונה:

LinkPhoto?GUID=2a1e6c4a-1409-44ac-4107-32472e547fc6&size=

אם יהיה לך חלון מתחת ל-V הראשון שבו צריך לבחור רשת מסויימת, דאג לבחור את הרשת השנייה, הרשת עם המחשב הקליינט, ולא הרשת עם המודם, שעליה אנחנו עובדים כרגע.

זהו. תאשר וצא מההגדרות של הרשת הזאת.

דבר שני, הרשת עם המחשב השני: תיכנס למאפיינים של הרשת השנייה. ברשימה של הפרוטוקולים, תשאיר V על כולם. ככה:

LinkPhoto?GUID=54a12810-2807-3812-20dc-6e95761e5924&size=

בתוך המאפיינים של TCP/IP תגדיר IP כמו בתמונה הזאת:

LinkPhoto?GUID=46081a27-8ea2-5c99-139c-76b9285e3131&size=

עכשיו, במחשב הקליינט, יש רק רשת אחת. אז במאפיינים שלה, איפה שנמצאת רשימה הפרוטוקולים, תשאיר את כולם. כמו פה:

LinkPhoto?GUID=54a12810-2807-3812-20dc-6e95761e5924&size=

ובתוך המאפיינים של TCP/IP תגדיר IP כמו בתמונה הזאת:

LinkPhoto?GUID=32665638-7c66-6018-6d19-4f5646822c6f&size=

בעיקרון, את ה-DNS צריך להגדיר לפי הספקית שלך. רשימה שרתי DNS לפי הספקית תוכל למצוא בת'רד הזה. אבל זה לא כ"כ משנה. תוכל להגדיר פשוט את השרתים שבתמונה. אלו השרתים של נטויז'ן וגם הם יעבדו לך בלי בעיות.

אם ישנם עוד מחשבים קליינטים, מגדירים בהם את אותן ההגדרות בדיוק כמו במחשב הקליינט הראשון, רק שבכתובת ה-IP, הספרה האחרונה משתנה. למשל 192.168.0.3, 192.168.0.4 וכן הלאה...

ריסטארט לשני המחשבים, ליתר ביטחון. והכל אמור להיות בסדר.

אם יש בעיות, תגיד וננסה להמשיך לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואללה תודה אחי!

עזרת לי מאוד!

רק בקשה אחרונה, אתה יכול לתת לי תמונה של מה שאני צריך לכתוב אם אני בבזק בינלאומי?

(אני יודע שאתה בטח חושב שאני ממש עילג אבל אני פשוט רוצה לדעת הכל פיקס בלי טעויות! ;D)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, גם אם אתה בבזק בינלאומי, אפשר לשים את השרתים של נטויז'ן והאינטרנט יעבוד בסדר גמור.

למעשה, אני אישית מחובר לבזק בינלאומי, ומשתמש בשרתים של נטויז'ן. הם פשוט עובדים יותר מהר.

אבל אם אתה רוצה, אלו השרתים של בינלאומי:

LinkPhoto?GUID=4a5d11bf-3f7f-6144-40d5-35011d874ef1&size=

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...