היחלשות סוללה של נייד - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

היחלשות סוללה של נייד

שוקו

Recommended Posts

ברשותי T400, עכשיו אני יכול לראות כמה W\H הסוללה יכולה לאחסן כרגע, וכמה היא אמורה בהגדרות מפעל

כמות האחסון המקסימלית יורדת עם הזמן (איך שהבנתי זאת תופעה שאין מה לעשות איתה), האם יש דרך להקטין\למנוע את זה?

(הנייד זה המחשב הראשי שלי, ורוב הזמן אני מנסה שהוא בשקע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל שמשתמשים פחות בסוללה, היא פחות נשחקת.

אם אתה כמעט לא משתמש בה, אתה יכול להגדיר אותה שתיטען רק עד 40-50%. ברמת טעינה זו יש פחות אובדן קיבולת עם הזמן (אבל עדיין יש).

פעם בכמה חודשים מומלץ לפרוק את הסוללה במלואה ולטעון אותה פעם או פעמיים. זה מכייל את מד הסוללה, שעם הזמן מאבד דיוק. יכול להיות שפתאום תראה ש"חזרו" לך כמה Wh.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במשך חודשיים איבדתי 2WH, אני מניח שזה לא כזה רציני, אבל עדיין אני לא מתכוון להחליף את הנייד די הרבה זמן

בקשר ל50%, אם זה באמת משפיע אשקול לעשות את זה (או לפחות להוריד לאיזה 70-80%).

אני סטודנט ולוקח את המחשב איתי לרוב למשך היום, כשיש אפשרות לשקע אני מתחבר אליו, אבל לפעמים אני צריך את הסוללה.

ובקשר לפריקה טעינה, תודה, נעשה אחרי כמה זמן :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במשך חודשיים איבדתי 2WH, אני מניח שזה לא כזה רציני, אבל עדיין אני לא מתכוון להחליף את הנייד די הרבה זמן

זה ממש לא רציני, וזה נמצא במסגרת טעות הדגימה של מד הסוללה.

לשם השוואה, יש לי סוללת בת שנתיים וחצי, שאיבדה 15Wh וסוללה בת שנה וחצי שאיבדה 10Wh.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסוללה אמורה לאבד קיבולת על הזמן אבל זה בערך 10% לשנה. אני לא חושב שזה בכלל קשור למספר הטעינות כמו ב NMH , סוללות Li-ion סובלות מחיי מדף ("גיל" הסוללה)וחום ככה שהן מעבדות קיבולת בהתאם לשני הפרטרים האילו בנוסף ל% הטעינה.

אני מציע לך להתעלם מהפרמטרים האילו כי אין לך הרבה לעשות בנידון ואם תעשה דברים בנידון זה יוריד את הפונקציונליות של המחשב ויוסיף לך תרחה מיותרת. אם היתה לך עוד מומלץ לשמור עליו ב40% טעינה במקרר בימים שאתה לא זקוק לשתי סוללות. עדיין בכלל מומלץ לא לקנות חדשה עד לנקודה שאתה באמת צריך אותה כי הסוללה מתחילה לאבד קיבולת ברגע שהיא יורדת מפס היצור.

אגב יש סטיקי בקשר לסוללות בפורום כדאי שתבדוק אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...