שאלת השאלות 13.3" לעומת 14.1" מה עדיף ? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלת השאלות 13.3" לעומת 14.1" מה עדיף ?

FFistuk

Recommended Posts

אני כרגע מתלבט בין שני מחשבים:

ASUS F6VE-B1 -

http://www.qsys.co.il/Product.asp?Pid=F6VEB1&Cat2Cat1ID=12&Cat2ID=41&aff=Zap〈=HE

וASUS N81VP-C1

http://www.qsys.co.il/pl_product~N81VP-C1~12~42.htm

חשוב לי שהמחשב יהיה קטן ונייד לכן רציתי 13.3" הקטע הוא שהמחיר זהה והכרטיס מסך של ה14.1" הוא פי 2 יותר חזק...

המחשב מיועד בעיקר לעבודה באינטרנט אבל חשוב לי שיהיה חזק למיקרה שאני ארצה להריץ איזה משחק (כרגע המשחקים שאני מריץ לא דורשים כרטיס חזק כ"כ)

מה אתם אומרים ? זה הבדל רציני בגודל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל דווקא משמעותי בהחלט. ה-N81 שציינת הוא אחד מניידי ה-14.1" היחידים בשוק עם כרטיס מסך כלכך חזק. זה לא מקרה שהדבר הזה הוא חריג, מחשבים קטנים לא אידיאליים לכאלו וכתוצאה ה-N81 למעשה שוקל הרבה יותר ממחשב 14.1" ממוצע ומגיע כמעט למשקל של מחשב 15.4". הוא גם גדול יותר פיסית.

כמובן שיש גם לקחת בחשבון שכרטיס מסך כזה זולל חיי .

ההבדל בין שני המחשבים יהיה בולט למדי ורמת הניידות של ה-F6 תהיה הרבה יותר טובה כך שכדאי לך לחשוב האם אתה באמת זקוק לכרטיס המסך הזה או לא ולא לרכוש את זה סתם למקרה הצורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל דווקא משמעותי בהחלט. ה-N81 שציינת הוא אחד מניידי ה-14.1" היחידים בשוק עם כרטיס מסך כלכך חזק. זה לא מקרה שהדבר הזה הוא חריג, מחשבים קטנים לא אידיאליים לכאלו וכתוצאה ה-N81 למעשה שוקל הרבה יותר ממחשב 14.1" ממוצע ומגיע כמעט למשקל של מחשב 15.4". הוא גם גדול יותר פיסית.

כמובן שיש גם לקחת בחשבון שכרטיס מסך כזה זולל חיי .

ההבדל בין שני המחשבים יהיה בולט למדי ורמת הניידות של ה-F6 תהיה הרבה יותר טובה כך שכדאי לך לחשוב האם אתה באמת זקוק לכרטיס המסך הזה או לא ולא לרכוש את זה סתם למקרה הצורך.

רק שאני אבין הכרטיס מסך של ה F6, כמה הוא חזק ביחס למשחקים שכרגע נמצאים בשוק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-F6 בהחלט חזק בתחום בשביל מחשבי 13.3" אבל השאלה היא מה אתה רוצה לשחק?

לא משחקים רציניים בכלל, כרגע אני משחק רק MMOs כמה GuildWars שלזה לא תהיה לו בעיה..

בכל מיקרה עשיתי עוד קצת בירורים הבנתי שה 3650 של ATI יותר חזק מסידרת ה 4xxx, אתה מכיר לפטופ 13.3 אינץ' שיש לו כרטיס כזה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי-אפשר להגיד שה-3650 חזק מ"סדרת 4000", כי הסדרה מכילה כרטיסים שונים ברמות שונות.

ה-3650 לבטח חזק מהכרטיסים החלשים בסדרה, אבל הייתי מצפה שכרטיסי ביניים ומעלה כבר יהיו ברמה של ה-3650 ויותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי-אפשר להגיד שה-3650 חזק מ"סדרת 4000", כי הסדרה מכילה כרטיסים שונים ברמות שונות.

ה-3650 לבטח חזק מהכרטיסים החלשים בסדרה, אבל הייתי מצפה שכרטיסי ביניים ומעלה כבר יהיו ברמה של ה-3650 ויותר.

ממה שאני הבנתי סדרת ה 3xxx היא 128 ביט לעומת סדרת ה 4xxx שהיא 64 ביט...

בכל מיקרה מישו מכיר מחשב 13.3 עם כרטיס 3650 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שאני הבנתי סדרת ה 3xxx היא 128 ביט לעומת סדרת ה 4xxx שהיא 64 ביט...

שוב, תלוי באיזה כרטיס מדובר. חוץ מזה, לא רק רוחב הפס של הזיכרון קובע בביצועים. למשל, ה-4570 על אף היותו 64ביט מתעלה על ה-3650.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, תלוי באיזה כרטיס מדובר. חוץ מזה, לא רק רוחב הפס של הזיכרון קובע בביצועים. למשל, ה-4570 על אף היותו 64ביט מתעלה על ה-3650.

הבנתי... טוב בכל מיקרה על מה אתה ממליץ ?

בנוסף נתקלתי גם במפרט הבא:

Dell® XPS 13 - XP-RD09-2915

Intel® Core 2 Duo Processor 2.40GHz (P8600) ~, 1,066MHz FSB, 3MB L2 64bit (Montevina) מעבד

13.3 WXGA (1280x800) UltraSharp WXGA display with TrueLife White-LED Display מסך

4,096MB / 1,066Mhz (up to 4GB) (2 DIMM) זיכרון

320GB SATA (7,200 RPM) דיסק קשיח

DVD/RW Multi burner מדיה

NVIDIA® GeForce Go 9500M GS with 256MB dedicated כרטיס מסך

LAN + WiFi (802.11 a/b/g) + תקשורת

1.79 kg משקל ומידות

Microsoft® Windows® Home Premium תוכנה

HDMI ,VGA , Fire-wire, 2xUSB2.0 ,RG-11, RG-45 (9-cell 85WHr Li-Ion Battery ) יציאות

3 Years On Site אחריות

המעבד אומנם קצת יותר חלש אבל הוא P שזה עדיף וממה שאני רואה הכטיס מסך יותר חזק...

מבחינת מחיר הוא כמעט זהה לשני המחשבים.. מה אתה ממליץ ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...