שאלה בקשר לחדות התמונה במסכי-LCD - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לחדות התמונה במסכי-LCD

STRENGTH

Recommended Posts

יש הבדל בחדות התמונה במסכי LCD נגיד במסכים של סאמסונג תיהיה תמונה חדה יותר מהמסכים של LG ?

ואולי במסכים המבוססים על פאנל E- תיהיה תמונה חדה יותר בכללי ממסכי ה-TN?

אף פעם לא הזכירו את הפרט הזה במסכי LCD תמיד מדברים על ה CONTRAST צבעים וזמני תגובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי שום קשר לסוג הפאנל לא אמורים להיות שום הבדלים בחדות ושום בעיות בחדות. כל זאת בהנחה שאתה מחבר בחיבור DVI או בחיבור VGA איכותי ללא הפרעות בכבל.

אם יש בעיות חדות שלא נובעות מהכבל, זה אומר שיש בעיה כלשהי באלקטרוניקה של המסך. במסכים זולים מאוד אפשר להיתקל בתופעות כאלה. במסכים נורמליים זה בד"כ לא קורה (אלא אם כן מסך ספציפי הוא תקול ואז לרוב יחליפו לך אותו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ידעתי שזה ככה במסכי LCD,במסכי CRT היה הבדל בחדות בין מסכים זולים ליותר טובים.

אז זה אומר שמסכי ה-LCD לא יוכלו עוד הרבה להשתפר מעכשיו?

מבחינת CONTRAST ובהירות אין מה לשפר רק בכמות הצבעים יש וכבר מסכים עם פאנל של מאד קרובים לשלמות

וחוץ מזה אם באמת אין הבדל בחדות כמו שאמרת למה אנשים בפורום פה אומרים שבמסכי יש טקסט יותר חד ו ''אחיד'' ממסכי המבוססים על פאנל TN?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ידעתי שזה ככה במסכי LCD,במסכי CRT היה הבדל בחדות בין מסכים זולים ליותר טובים.

גם ב-LCD יש, כמו שאמרתי. רק שהוא לא נובע מטכנולוגיית הפאנל, אלא מרמת הייצור.

מבחינת CONTRAST ובהירות אין מה לשפר רק בכמות הצבעים יש וכבר מסכים עם פאנל של מאד קרובים לשלמות

מבחינת קונטרסט אפשר דווקא עוד לשפר.

וחוץ מזה אם באמת אין הבדל בחדות כמו שאמרת למה אנשים בפורום פה אומרים שבמסכי יש טקסט יותר חד ו ''אחיד'' ממסכי המבוססים על פאנל TN?

חלק מזה שטויות, חלק מיתוס וחלק זה הצגה לא נכונה של המצב. במסך IPS/VA הניגודיות (האמיתית) לרוב גבוהה יותר מבמסך TN ולכן טקסט נעים יותר לעין. כמו כן, צבע הרקע אחיד יותר על כל המסך, בעוד שבמסכי TN, במיוחד הזולים יותר, יש הבדלים ניכרים בגוון ובבהירות כתלות בזווית הצפייה, מה שגם עשוי להציק לעין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הכוונה רמת היצור?

אתה במקרה מתכוון לחברה שיצרה את המסך כמו EIZO?

אם אני מבין נכון CONTRAST זה מביא את החוזק של הצבע במסכי ה-LCD הטובים ראיתי שאין את הבעיה הזאת של צבע חלש מדי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש חדות זה משפיע על החדות של הפיקסלים אבל רזולוציה זה דבר אחר זה משפיע על כמות הפיקסלים\גודל

בכל מקרה אם התכוונת שרמת יצור זה החברה של המסך ראיתי שיש ל- דגמים שנקראים ULTRASHARP

אז אולי בדגמים האלה התמונה יותר חדה מכל מסך LCD אחר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש חדות זה משפיע על החדות של הפיקסלים אבל רזולוציה זה דבר אחר זה משפיע על כמות הפיקסלים\גודל

מן הסתם כשהפיקסל יותר קטן, התמונה יוצאת חדה יותר.

בכל מקרה אם התכוונת שרמת יצור זה החברה של המסך

רמת הייצור זה כמה השקיעו ביייצור, מה יש פה להבין? גם באותה חברה יש מסכים זולים ויקרים, ואחד הדברים שמשפיעים על המחיר זו ההשקעה בייצור איכותי ונקי מפגמים.

ראיתי שיש ל- דגמים שנקראים ULTRASHARP אז אולי בדגמים האלה התמונה יותר חדה מכל מסך LCD אחר?

זה סתם מותג של שמתייחס למסכים היותר איכותיים שלהם. אבל מזה שקוראים לזה Ultrasharp לגזור שזה מסך עם תמונה יותר חדה מהרגיל? מופרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אתה אומר שלא אמורים להיות הבדלים בחדות במסכי LCD (לפחות לא במיוחדים האלה שקראת להם השקעה ברמת הייצור)

אולי זה נכון באמת ראיתי בהרבה ביקורות באתרים שאומרים ש LCD יכול להציג רק רזולוציה אחת טוב ורזולוציה אחרת תיהיה ירידה רצינית באיכות ובגלל זה החדות תמונה באותו רזולוציה ''מושלמת'' כאילו שלא יכול להיות שיפור וזה הכי חד שיכול להיות.

טוב אז יש לי שאלה לא קשורה כל-כך אם התמונה באמת יותר חדה שהפיקסל יותר קטן ,אז איך זה שהרבה אנשים לא רוצים לקחת את המסך T220P שגודל הנקודה שלו 2.47 ועולה רק 1200?

יותר מדי חד :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז יש לי שאלה לא קשורה כל-כך אם התמונה באמת יותר חדה שהפיקסל יותר קטן ,אז איך זה שהרבה אנשים לא רוצים לקחת את המסך T220P שגודל הנקודה שלו 2.47 ועולה רק 1200?

הטקסט יותר מידי קטן להם. ואז צריך להתעסק בהגדלות של פונטים/DPI, וזה בלאגן ולא תמיד עובד טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במשחקים התמונה יכולה להיות יותר חדה, אבל זה די זניח. בסרטים זה תלוי בגודל הסרט. עד שכל הסרטים שלך לא יהיו HD מלא, לא תפיק שום תועלת מרזולוציה כזו גבוהה לסרטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה תצטרך לשבת ממש קרוב למסך בשביל להבחין בין 720p ל-1080p. במשחקים זה לא בעיה אבל בסרטים אנשים מעדיפים להתרחק מהמסך. מה שכן, במשחקים כרטיס המסך יתאמץ יותר וזה עוד חיסרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסרטים אולי לא יהיה הבדל כמו שאמרת רק בגלל שיושבים מרחוק.

אבל בקשר למשחקים בטוח שלא יהיה שיפור רציני מגודל נקודה של 0.247 ל-0.282?

הלכתי להרבה חנויות מחשבים אבל באף חנות לא יצא לי לראות מסך כמו T220P במשחקים אז אני לא יודע.. :s05:

לא אכפת לי שהכרטיס מסך יותר יתאמץ קונים כרטיס מסך טוב בשביל זה,אני רק רוצה לדעת שאני לא מפספס משהו שאני לוקח מסך עם גודל נקודה של 0.282 נראה לי קצת גדול מדי בהרבה אתרים אומרים שעדיף לקחת מסך LCD עם גודל נקודה של 0.26 ומטה :jump: :jump: :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...