למ שלא מכיר, הספר ישראל משנת 1695 - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למ שלא מכיר, הספר ישראל משנת 1695

ORrrr

Recommended Posts

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

^ כלומר לפני שישובים אלו הוקמו, ואף אח"כ, באזורים אלו היה רוב ערבי. מחזק את הטענה כי באזורים אלו הערבים היו לפנינו.

כמו כן, מחזק את הטענה שלפתוח הדיון אין מושג בהיסטוריה, ופרט להזיות בדבר ארץ השלמה אין לו באמת מה לומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה עובדות - עד תחילת המאה ה19 לא היו ערבים בארץ למעט כמה פלאחים עובדי אדמה. עם העליות היהודיות התחילו להגר הנה ערבים מלאומים שונים - ירדנים, מצרים, סעודים, סורי וכו' (אפשר לראות את זה למשל בשמות המשפחה של רוב הפלסטינאים שמרמזים על מוצאם, כמו למשל אל סעוד - סעודי). עד שנת 67 הפלסטינים לא ראו את עצמם כעם! סוריה, למשל, ראתה בפלסטין כ"סוריה הדרומית". לפני קום המדינה הפלסטינים הגדירו את עצמם כערבים. לא היה "הועד הפלסטיני העליון" אלא "הועד הערבי העליון". לא המרד הפלסטיני הגדול אלא המרד הערבי הגדול. לאחר מלחמת ששת הימים, הבינו הערבים שאת לא ניתן יהיה לנצח בכוח הזרוע, לכן הם התחכמו ויצרו את העם הפלסטיני, הכביכול מקופח מאדמות שעבר טרנספר ובלה בלה בלה. ההצלחה שלהם מראה כמה השקר הזה חילחל עמוק. אבל אל תתבלבלו - זה עדיין שקר. אין כזה דבר עם פלסטינאי, מעולם לא היה עם פלסטינאי, ואם יש מדינה עבור אותו "עם פלסטינאי" זוהי ירדן ולא .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועדיין, יש לך כמה מיליוני פלסטינאים בשטח שאתה לכאורה דורש עליו בעלות, מה תעשה איתם?

היסטוריה זה טוב ונחמד, אבל אתה יודע מה הבעיה בהיסטוריה? כל אחד יכול לפרש אותה כמו שהוא רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועדיין, יש לך כמה מיליוני פלסטינאים בשטח שאתה לכאורה דורש עליו בעלות, מה תעשה איתם?

היסטוריה זה טוב ונחמד, אבל אתה יודע מה הבעיה בהיסטוריה? כל אחד יכול לפרש אותה כמו שהוא רוצה.

אין כזה דבר פירוש שונה להיסטוריה כמו שאין כזה דבר "נרטיב לכל עם". יש היסטוריה, ויש עובדות. מה שאפשר להתווכח עליו זה על מה עושים היום. אין עם פלסטיני. נקודה. זו המצאה שקרית שנועדה לגזול מישראל עוד שטחים בתואנות שוא. אבל כמו שאתה טוען בצדק, יש את הבעיה הקטנה והמציקה של מיליוני הערבים שרוצים מדינה. מה הפתרון (לדעתי)? נסיגה חלקית של משטחים מסויימים, ותרומת שטחים ממדינות האיזור. הפתרון האידאלי יהיה מימוש מלא של זכות השיבה הפלסטינית - שהפלסטינים המצרים יחזרו למצרים, הפלסטינים הירדנים ישובו לירדן וכו'. או, לחילופין, שיעברו למדינה הפלסטינית האמיתית - ירדן. אבל פתרונות אלו לא יהיו ריאליים בגלל הקונספציות השגויות בהן שרוי העולם (לא מעט גם הודות לשמאל הישראלי) ולכן הפתרון הראשון שלי נראה לי הכי אפשרי והגיוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עם פלשתיני, כי באו שלושה מיליון איש ואמרו "אנחנו עם פלשתיני". אין מה לעשות - אתם יכולים לקפוץ כמה שאתם רוצים עם "לא היה עם פלשתיני" ו"פלשתינים זה פיקציה" - אף אחד לא ממש שם זין על מה שאתם חושבים, כי נכון ל-26/4/2009, יש עם פלשתיני והוא יושב ביהודה ושומרון וברצועת עזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכיף.

אבל שאותו "עם" פלסטיני שהחליט פתאום לקפוץ ולהכריז על עצמו לא ידרוש שטחים מעבר לאלה שהיו לו ברגע ההכרזה על קיומו.

אאא... אופס... אבל מה שמאחד את חבורת הבוזזים האלה זה הרצון להשתלט על כל הארץ... כ-ש-ל לוגי :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עם פלשתיני, כי באו שלושה מיליון איש ואמרו "אנחנו עם פלשתיני". אין מה לעשות - אתם יכולים לקפוץ כמה שאתם רוצים עם "לא היה עם פלשתיני" ו"פלשתינים זה פיקציה" - אף אחד לא ממש שם זין על מה שאתם חושבים, כי נכון ל-26/4/2009, יש עם פלשתיני והוא יושב ביהודה ושומרון וברצועת עזה.

לא. אין פה שום עניין של קפיצה או רצון אישי. אין עם פלסטיני, לא אז ולא עכשיו. מה שיש זה קולקציה של ערבים מלאומים שונים שרוצים שישראל תושמד. מדינה זו לא המטרה שלהם (לפחות, לא המטרה של ההנהגה שלהם) אלא השמדת והחלת חליפות איסלאמית במה שאנו מכנים ארץ השלמה.

ואין פה שם עניין על השמת זין או לא. הנארטיב שהפלסטינים מציגים הוא שיקרי, ובגלל חולשת בזירה הבינלאומית (בין היתר בגלל השמאל מבית שתומך בשקר ואנטישמיות עולמית ישנה וטובה) השקר תפס תאוצה. אולי אם תתחיל לעמוד על שלה ותתחיל להסביר לאנשים כמה השקר הזה גדול (גדול כמעט כמו התפיסה השגויה שהסכסוך בינינו לבין הפלסטינים נסוב סביב הכיבוש בלבד) אולי המצב ישתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ כלומר לפני שישובים אלו הוקמו, ואף אח"כ, באזורים אלו היה רוב ערבי. מחזק את הטענה כי באזורים אלו הערבים היו לפנינו.

כמו כן, מחזק את הטענה שלפתוח הדיון אין מושג בהיסטוריה, ופרט להזיות בדבר ארץ השלמה אין לו באמת מה לומר.

כלומר אני לא יורד לרמה שלך" תראה לי תראה לי!"

אני אומר לך שיש קראתי את זה ואני לא חייב לך שום דבר, ובמקרה אני כן יודע דבר או שניים בהיסטוריה.

ובאמת אין לי מה להתווכח איתך, ואני מסכים עם מי שאומר שזה רק יחזק את אלה שכן חושבים כמוני ולאה שגם ככה חיים בבועה זה לא יעזור.

אז אני אסכם בזאת שאני רק מציע עובדות למי שכן עם קצת שכל על הראש ומאחרים כנראה שאין לי מה לעשות יותר מידי.

יום טוב. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אתה יודע מה הבעיה?

בנושא הזה - קח את ההיסטוריה, ושים אותה בצד. כרגע יש עובדות בשטח - בגדה המערבית ובעזה חיים יותר משני מיליון פלסטינאים. ירדן לא רוצה אותם, מצריים לא רוצים אותם - אף אחד לא רוצה אותם. אתה יכול לדחוף את ההיסטוריה אתה יודע לאן, עובדתית כרגע יש שם מיליוני אנשים, שאוחדו באופן מלאכותי לעם אחד, ושום טיעון היסטורי לא ישנה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והקולקציה הזאת קוראת לעצמה "עם פלשתיני", והנה יש לך עם פלשתיני.

ואם אני אקרא לעצמי לאונרדו דיקפריו - זה אומר שבר רפאלי צריכה לשכב איתי? טוב ויפה שהם קוראים לעצמם עם פלסטיני, אבל זה לא אומר ש"מגיע" להם מדינה כי "הם היו פה קודם" וכי "הם רוצים להגשים שאיפות לאומיות" ובלה בלה בלה.

בנוגע לזה שלא רוצים אותם - אין מה לעשות, הפלסטינים הם לא רק הבעיה שלנו. בעיקר שלנו, אבל לא רק. הממשל הירדני פוחד פחד מוות מהפיכה כי יש בו רוב פלסטיני (בניגוד למשטר שהוא האשמי) והמצרים פוחדים מהאחים המוסלמים ומהביקורת הערבית עליהם על זה שהם תומכים בנו ולא בחמאס. פתרון, אם אחד כזה יהיה אפשרי, יהיה רק בשיתוף של אומות האזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אתה יודע מה הבעיה?

בנושא הזה - קח את ההיסטוריה, ושים אותה בצד. כרגע יש עובדות בשטח - בגדה המערבית ובעזה חיים יותר משני מיליון פלסטינאים. ירדן לא רוצה אותם, מצריים לא רוצים אותם - אף אחד לא רוצה אותם. אתה יכול לדחוף את ההיסטוריה אתה יודע לאן, עובדתית כרגע יש שם מיליוני אנשים, שאוחדו באופן מלאכותי לעם אחד, ושום טיעון היסטורי לא ישנה את זה.

ובגלל שהם לא רוצים אותם אנחנו צריכים לאכלס אותם....?!

הבעיה היא שאיזו ממשלה שתהיה פה, עמוד שדרה אין לה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך פיתרון יותר טוב? הפתרון של לתת להם מדינה ממש לא מושלם והכי בר-ישום (מלבד פשוט להשאיר את המצב כמו שהוא, מה שלא עושה טוב לשני הצדדים), אבל הוא הכי פחות גרוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...