בעיה בבניית פאן באס או למה החוטים נשרפים. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה בבניית פאן באס או למה החוטים נשרפים.

Bug2000

Recommended Posts

החלטתי לבנות פאן באס לשומנה מאוררים (בנתיים יש לי רק 4) אז הלכתי לחנות קניתי את כל הרכיבים הדרושים כמו שציון במדריך הזה :

http://bit-tech.net/article/52/3 בניתי את הזה שלמטה .

לשם בדיקה החלטתי לחבר מפסק אחד למאורר אחד. בהתחלה שמתי את המאורר על 12V הכל פעל יפה.. החלפתי ל OFF, אבל המאורר לא

נכבה וכשהחלפתי ל 7V הפלסטיק המבודד של החוט האדום (5V) התחיל להשרף והמתג (on\off\on) התחמם מאוד גם הוא, אבל חשוב לציין

שהמאורר אכן פעל על 7V .

אז מה הבעיה מישהו יכול להגיד לי ??? אני מבואס בזבתי 70 שח על זה :\

נ.ב במקום הנגד של 150 OHM קניתי 240 או 220 (לא זוכר) כי לא היה בחנות 150.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. זה באמת מזר... לא סביר שעבר מספיק זרם במעגל כדי לחמם את החוטים. באיזה עובי הם?

2. אם המאוורר לא נכבה, אז כנראה לא חיברת נכון את החוטים. בדוק היטב את החיווט.3

3. נגד חזק יותר אומר שהלדים יקבלו פחות מתח ויאירו פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה התרשים לא מובן ? זה לא קצר ... אז מה זה? מה הבעיה?? :\

ואם התרשים לא מובן או לא נכון אז למישהו יש\או יכול לעשות תרשים נורמאלי ? אפשר גם עם שני לדים ולא לד אחד עם שני צבעים אבל לא רצוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מובן כי לא ברור בכלל אילו פינים בסויטץ' מתחברים לאן ומתי.

תנסה לפרק את הלדים עם הנגדים שלהם ולהשאיר רק את המאוורר, תבדוק אם הוא באמת עובד בשתי מהירויות ואם הכבלים מתחממים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התרשים בסדר גמור וגם מאוד ברור...

אסביר אותו...

זה מתג מסוג dpdt ז"א כאילו שיש כאן 2 מתגים נפרדים בתוך כל מתג - 1/2 ימני ו1/2 שמאלי...

1. החצי השמאלי שולט על המתח שמגיע למאוורר : המאוורר מקבל באופן קבוע 12V+ - מתג למעלה = 5V+ -> המאוור מקבל סה"כ 7V,

מתג למטה = 0V -> המאוורר מקבל סה"כ 12V

2. החצי הימני שולט על המתח שמגיע ללד הדו-צבעי : שמקבל באופן קבוע 0V, מתג למעלה = 5V+ לחוט הירוק -> צד ירוק דולק,

מתג למטה = 5V+ לחוט האדום -> צד אדום דולק.

כבר הסברתי את המעגל הזה בדיוק פעם בפירוט רב יותר - אולי נרגילה יודע למצוא את הת'רד (הוא היה שלו)

בכל מקרה המעגל בסדר גמור - אם הוא לא עובד לך עשית טעות איפשהו - להערכתי המתג שיש לך הוא לא dpdt אלא spdt או dpst ולכן מקצר... תתחיל מלבנות רק את הצד השמאלי של מעגל אחד ותבדוק אם המאוורר פועל נכון - רק אח"כ תוסיף את הלדים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי בדקתי עכשיו שוב ללא המנורה ופשוט אין שום שינוי בן שולשת המצבים רק כשאני מעביר את המתג ל 7V הקבל מתחמם מאוד! (הקבל האדום) ויוצא עשן אבל זה לא קצר כי המחשב ממשיך לפעול ...

המפסקים שלי גם כאלה.. יש להם 6 יציאות מאחור ... כשאתם אומרים לי לבנות רק חלק אחד מה אני עושה עם החוט האדום שמתחבר גם לצד אחד וגם לצד השני ? משאיר אותו כמו שהוא או מחבר רק לצד שמאל?

עריכה : אני מאושר הבעיה נפתרה ... הבעיה היתה באשמתי !(כמובן) ואני כבר התחלתי לזלזל במיקצועיות של האתר BIT-TECH :P

תודה רבה לכל העונים מצטער שהתרדתי אתכם :-\.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד פשוט - קח מתג אחד - לא זה שהשתמשת בו עד עכשיו אלא אחד אחר,

1. את החוט הצהוב מהמולקס חבר לפלוס של המאוורר (החוט האדום)

2. את המינוס של המאוורר (החוט השחור) חבר לרגל האמצעית השמאלית של המתג.

3. את החוט האדום של המולקס חבר לרגל השמאלית העליונה של המתג.

4. את אחד החוטים השחורים מהמולקס חבר לרגל השמאלית התחתונה במתג.

זהו - עכשיו בדוק איך ואם זה עובד - אם עדיין יש בעיה אז יש 3 תקלות "נפוצות" :

1. המתג הוא לא מסוג on-off-on = double throw.

2. ההלחמות/חיבורים שלך לא טובים ולכן יש איזשהו קצר.

3. אם החימום מתרחש רק בחיבור 7V+ אז אתה צריך לחבר דיודה בין החוט האדום לרגל השמאלית העליונה.

אני מדגיש שוב - להשתמש במתג שעוד לא ניסית!

פשוט וקל - בהצלחה...

***עריכה - בעעעעע - אני שונא שזה קורה - לכתוב ביחד עם מישהו אחר... - נו לפחות נפתר... בהצלחה בהמשך... מקווה שמה שכתבתי יועיל אי פעם למישהו אחר שיעשה חיפוש... :P

yeah@r8.sure

(לא מתכוון אליך אגב באגי...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...