טמפרטורה של E5200 במצב IDLE - אין התאמה בין SPEEDFAN ל-BIOS - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טמפרטורה של E5200 במצב IDLE - אין התאמה בין SPEEDFAN ל-BIOS

ggeell

Recommended Posts

ערב טוב,

E5200- בביוס הטמפ' מראה על 40 מעלות בעוד ה-SPEEDFAN (המחשב במצב מנוחה) , מראה לע 60 ויש לי אייקון של להבה לאחר חציית התחום המותר בתוכנה - 50 מעלות)

1) האם הפער בגלל זיוף החיישנים או בתוכנה ומה הטמפ' הרצויות למעבד הנ"ל ??

2) למה בSPEEDFAN אני רואה רק סימון בהגדות טמפ' , רק של אחד המאווררים ? עליו מצויין 1600RMP ועל ה-2 האחרים מצויין הערך 0 .

3) הערך של ה-CPU FAN SPEED הינו 0 .. ושל ה - SYSTEM FAN SPEED ,הינו 1600. יכול להיות שהמאוור של המארז עובד במהירות גבוהה כ"כ?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הקריאות שונות שכן עם מעבדי הC2D יש המון סוגיות לגבי מאיפה/איזה חיישן נקרא (גם שיטת המדידה שונה)..

על כל מקרה טמפ' למעבד שלך ..תמדוד עם REAL TEMP או TEMP..

2. רק מאווררים שמחוברים ב3 פינים ללוח האם שלך והינם בעלי כבל RPM יציגו לך את הטמפ' בתוכנה..

3. ורוב הסיכוים שהמאוורר של המעבד מחובר בחיבור הSYS..תבדוק את זה..

דרך אגב יש לך מדריך על התוכנה בסטיקי.. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3. המאורר של המעבד מחובר ב-CPU FAN והמאוורר של המארז מחובר ל-SYS FAN..ממה שבדקתי כעת

1. התקנתי את REAL TENP והוא מציג טמפ' של 47-46 מעלות . הטמפ' תקינה ( אף תוכנה לא פועלת ברקע) או שזה גבוה מדי ?

:nixweiss: תודה טאוטאו..

אגב , עברתי מקודם על המדריך המושקע בסטיקי לתוכנת SPEEDFAN אבל הייתה לי קצת בעייה בקריאה נכונה של הנתונים . לא ככ הבנתי את כל ההגדרות שם..שיניתי הגדרות לפי המדריך למהירות המאווררים ולא ראיתי שינוי ברעש..ככל הנראה בגלל שלא מוגדרים כלל..יש להם חיבור 3 פינים אבל לא נראה לי שיש כבל RPM..אולי בגלל זה..לא קריטי.. :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא סטוק...אבל משה דומה..של SCYTHE SAMUAI Z

בתוכנה המוגדר 100..ואגב הסרתי אותה לגמרי כעת..וכעת ע"פ תוכנת REAL TEMP שציינת , בדקתי שוב ןעדיין מופיע 47 מעלות..

בכבל המאוורר של המעבד יש חיבור 3 פינים..הוא מתחבר לחיבור 4 פינים בבלוח..היכן שרשום CPU FAN ..יש בחיבור זה כמובן קו פלסטיק ע"מ שלא לחבר אותו הפוך או משמאל לימין..לא יודע מה זה כבל RPM ..נראה לי שמה שקיים הוא חיבור סטנדרטי (כמו במחשב אחר שאצל בבית).

ואפשר ללכת לישון בשקט עם טמפ' כזאת...?...אם זה במצב רגיל..אז מה כאשר אני אפעיל כמה תוכנות ביחד או בתנאי קיץ? הטמפ' מדאיגה אותי כי זה מזכיר לי פרסקוט ישן ורותח שהיה לי בעבר..

תודה טאוטאו על הרצון והתגובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק בביוס מה מוגדר לך באופציה של הSMART FAN..נסה לבדוק עם EVEREST את הקריאה של המאוורר..

כבל RPM זה הכבל השלישי בחיבור ה3 פינים (+/-/RPM) זאת אומרת לא האדום או השחור..אלה השלישי..ולקירור שלך יש כבל RPM..

תבדוק טמפ' במאמץ..שכן 50 מעלות למעבד שלך במנוחה זה די גבוה..נסה אולי לנקות אבק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק בביוס מה מוגדר לך באופציה של הSMART FAN..נסה לבדוק עם EVEREST את הקריאה של המאוורר..

כבל RPM זה הכבל השלישי בחיבור ה3 פינים (+/-/RPM) זאת אומרת לא האדום או השחור..אלה השלישי..ולקירור שלך יש כבל RPM..

תבדוק טמפ' במאמץ..שכן 50 מעלות למעבד שלך במנוחה זה די גבוה..נסה אולי לנקות אבק..

מצטער על התגובה המאוחרת..

בדקתי את הפרמטרים.

SMART FAN נמצא בסטטוס EABLED בביוס . אין עוד אפשרות חוץ מלאפשר או לא לאפשר .

הטמפ' שמופיעה בביוס היא : 46-47 מעלות

SPEED FAN RPM : 0

SYSTEM FAN:1650

ב-EVEREST לא רואה את האופציות של הטמפ' ,למעט ההארד דיסק :nixweiss:

CORE TEMP מראה על 55 מעלות +-

* כל זה לא תחת מאמץ ובסביבה קרירה בבית.

למה יש פער כזה בין הביוס ל-CORETEMP ? :kopfpatsch:

ואין טיפת אבק.המחשב חדש דנדש .מלפני מס' ימים..

צרפתי צילום מסך .

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יהיה מסוכן להחליף חיבורים ? הרי בכל מקרה , המאוור האחרוי מחובר ל SYSTEM FAN והמאוורר של המעבד מחובר ל CPU FAN

שיניתי בביוס כעת את הסטטוס ל-DISABLED של ה-SMART FAN , עליתי שוב לווינדוס ועדיןן 55 מעלות...

אגב , הרצתי עכשיו דרך הCORE TEMP את ה-PRIME95 , תוך דקה המעבד טס ל-70-72 מעלות ... הגיוני ? (במנהל ההתקנים ראיתי שהמעבד על 100%) .

:nixweiss:

יכול להיות שהחיבור של המאוור של המעבד , אולי מחובר הפוך בחיבור שלו ? למרות שיש שם פלסטיק קטן שתוחם את המיקום של ה-3 פינים לחיבור ה-4 פינים בלוח..

מה עושים ? הבעייה יכולה להיות במעבד ? ואיפה רואים את הסנסור של הטמפ' ב-EVEREST ? מויפע לי רק ה-HD .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מסוכן..חבר את שניהם הפוך..ככה תוכל לדעת מה זה בדיוק..המאוורר/הלוח אם..

וכמו שציינתי כבר הטמפ' שלך במנוחה גבוהות אז בוודאי שגם במאמץ..

ולפי מה שציינת חיברת נכון (אין דרך אחרת אלא אם ממש דחפת את הפינים)..

בנוסף לזה נסה לנקות אבק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות אולי שזה בגלל שבביוס הוא לא מתאמץ אבל אחרי שהוא טוען תוכנה כבדה כמו ווינדוס הטמפ' עולה.!

כאשר אתה בביוס וכאשר אתה בווינדוס לא אמורה להיות לך אותה טמפרטורה..

גם אצלי אני רואה בביוס 25 מעלות אבל ב TEMP אני רואה 32..

זה אמור להיות ככה שבביוס יהיה פחות..

אבל 50 זה באמת מוגזם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות אולי שזה בגלל שבביוס הוא לא מתאמץ אבל אחרי שהוא טוען תוכנה כבדה כמו ווינדוס הטמפ' עולה.!

כאשר אתה בביוס וכאשר אתה בווינדוס לא אמורה להיות לך אותה טמפרטורה..

גם אצלי אני רואה בביוס 25 מעלות אבל ב TEMP אני רואה 32..

זה אמור להיות ככה שבביוס יהיה פחות..

אבל 50 זה באמת מוגזם!

אכן..כך גם חשבתי..לגבי הבדלי הטמפ' בין הביוס לתוכנה עם ווינדוס.

צריך עזרה ממי שיודע..אני רוצה לפרק את המאוורר של הגוף קירור של SCYTHE ולשים אחד אחר שקניתי של AC בגודל 90 (קניתי מקודם בKSP רק את המאוורר עצמו)..המאוורר של SCYTHE גם ככה מרעיש..התאכזבתי מאוד מהחברה הזאת..מינימום מאוורר נורמלי..כבר הסטוק של נראה לי שקט יותר..

מסובך להסיר את הקליפס המעצבן הזה של המאוורר מגוף הקירור..חושש לשבור אותו..אולי צריך בלחץ.

ואיך נקרא הדבר הזה שמסומן בירוק בתמונה ונראה כמו בורד (ראיתי שהוא רופף..אולי אמור לסובב אותו כדי שתהיה סגירה כמו בהברגה..לא יודע) .

תודה למי שעוזר.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתעקש לא לנסות מה שהצעתי?

לגבי התופסן של המאוורר..פשוט תמשוך אותו כלפי חוץ..והבורג זה הסוגר של הHEATPIPE פשוט תבריג אותו בחזרה..

הפכתי עכשיו את החיבורי מתח..זה של המאוור האחרוי חיברתי ל-CPU FAN ושל המעבד חיברתי ללוח לחיבור של ה-SYS FAN ..המאורים עובדים אבל אין שינוי בטמפר' .

מה שכן , החלפתי את המאוורר של הגוף קירור של SCYTHE ועכשיו הטמפ' ירדה מ-50-55 ל-44 עם ובביוס 32 ..זה עדיין נחשב גבוה,לא ?

פרקתי ת כל הגוף ויש משחה טרמית מרוחה על הכל..

יכול להיות שיש בעייה בגוף של SCYTHE .. חבל שאין לי את הסטוק שלו..לבדיקה לפחות .

ולא ברור לי למה אין לי בביוס את האפשרות לשנות ב-SPEED FAN את האופ' של ה-RPM .. יש שם רק DISABLE\ENABLE ..

ישנם רק נתוני מהירות RPM של המאווררים :

CPU FAN SPEED 2193

SYS FAN SPEED 1698

עוד רעיונות :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...