המלצה למצלמה דיגיטאלית - 2300 ש"ח תקציב - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למצלמה דיגיטאלית - 2300 ש"ח תקציב

ofir_bl

Recommended Posts

שלום לכולם,

מכרתי לאחרונה את ה CANON S70 המצויינת ששימשה אותי נאמנה ב-4 שנים האחרונות,

כעת עלי למצוא תחלופה ראויה, איני מחפש מצלמת SLR מטורפת אך חשוב לי לקנות משהו חובבני ברמה גבוהה ושיתן לי תמונות טובות,

באשר לשאלון:

מה התקציב הכולל למצלמה, סוללות וכרטיס זכרון?

עד 2300 ש"ח - רוצה כרטיס 4GB וסוללה אחת מספיקה

אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר?

רוב הצילום יהיה בחוץ, אני מטייל הרבה, מצלם נופים ופעילויות חוץ בעיקר, אני טס השנה לניו זילנד וחשוב לי לחזור עם תמונות ראויות!

האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא פלאש, צילום עם פלאש ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ).

לא בטוח, גם אם כן אז מעט

האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח.

יש נכונות אבל במידה ואני אקנה חצובה זו תהיה חצובת שולחן קטנטנה

האם יש לך נכונות לצלם עם פלאש חיצוני? העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 עד 1200 ש"ח לפלאש חדש.

לא!

האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)?

חשוב.

האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה חסר לך בה?

כפי שרשמתי הייתה לי מצויינת, החסרונות היו זום אופטי קצת חלש, הסיבה העיקרית להחלפה היא שכבר עבר הרבה זמן מאז שקניתי ובכל זאת ב-4 שנים

דברים משתנים, מסך קטן, גודל וכו'...

האם אתה מתכוון להדפיס או לצפות בתמונות על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס?

על גבי מסך אני בטוח ירצה לצפות בתמונות, וגם לפתח אני ארצה, יתכן וחלק מהתמונות לגודל גדול (A3 - או אפילו קצת יותר)

מהו טווח העדשה במ"מ שחשוב לך? המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים.

אני לא סגור אבל במצלמה הקודמת הייתה לי WIDE LENSE ומאוד אהבתי זאת

כמה מהותייים לך המשקל והגודל של המצלמה? האם תתפשר על תכונות או על איכות תמונה עבור שנכנסת לכיס? האם עם יכולות גבוהות יותר, אבל שדורשת נרתיק נפרד היא אופציה מבחינתך?

מעדיף שלא תהיה ענקית אבל ברור לי שהגודל כן קובע לכן איני מחפש את הקומפקטי ביותר, מצלמות כגון G10 באות בחשבון.

האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע?

אני חושב ש-CANON, אני יודע שהם מובילים בשוק והיה לי נסיון מצויין איתן.

אילו מן התכונות הבאות קריטיות לך, אילו חשובות ועל אילו אתה יכול לוותר:

מהירות תגובה (השהייה בין , מהירות פוקוס) - חשוב

מקרו (הגדלה מוחלטת, הגדלה במצב טלה) - חשוב

# תמיכה בפורמט - לא חשוב

מצב M מלא - עדיף

אפשרות לפוקוס ידני - חשוב

היסטוגרמה (חיה, וב-post-view) - לא חשוב.

תושבת לפלאש חיצוני - חשוב

מסך מסתובב - לא חשוב

עינית אופטית או אלקטרונית - לא יודע

מצב צילום ווידאו מיוצב - חשוב שיהיה ווידאו סביר

כמות פיקסלים - 10 ומעלה זה מספיק

יצרן - לא נעול

האם מפריע לך אם המצלמה מבצעת ניקוי-רעשים גם על קובצי ה-RAW? - לא יודע

כמה חשוב לך שהעדשה תהיה חדה גם בפינות? ומה לגבי purple-fringing? - עדיף שתיהיה חדה

האם אתה מתכוון לצלם הרבה עם הפלאש הפנימי? כמה חשוב לך שהחשיפות עם הפלאש יהיו מדוייקות ללא שינויי הגדרות? - כן וחשוב.

טוב סיימתי עם השאלון הלא קצר,

אני מקווה שתוכלו לעזור לי, בגדול אני דיי חושב על ה CANON G10, מה אתם חושבים על המצלמה? האם אתם ממליצים?

האם יש מצלמות אחרות טובות באותה רמה פחות או יותר שאתם ממליצים?

תודה

אופיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין קומפקטיות שממש מתאימות לצילום באור חלש ללא פלאש וחצובה, אבל יש כמה שמספקות תוצאות נסבלות. בד"כ מאפיין אותן חיישן גדול מהרגיל לקומפקטיות (1/1.8 או גדול יותר). מבין המצלמות עם חיישנים כאלה, עדשה רחבה קיימת במעט דגמים - קנון G10, ניקון P6000, פנסוניק LX3, ריקו GX200 ופוג'י F100 (ובקרוב F200).

מבין המצלמות האלה בניקון ובריקו האיכות באור חלש די גרועה, למרות החיישן הגדול יחסית. בפוג'י אין פוקוס ידני (לא שזו תכונה חשובה בקומפקטית) ואין תושבת פלאש (שלא ברור אם חשובה לך - פעם אחת כתבת שלא, ובהמשך שכן). זה משאיר אותנו עם הקנון והפנסוניק. שתיהן מצלמות טובות, והדבר העקרי שמבדיל בינהן הוא טווח העדשה, ששונה מהותית. לקנון יש עדשת 28-140 (טלה מעט יותר ארוך ממה שהייתה לך ב-S70). לפנסוניק יש עדשת 24-60 (רחבה יותר בצד הרחב, אבל גם קצרה יותר בצד הטלה). יש הבדלים נוספים בין שתי המצלמות. תוכל לקרוא עליהם בדיון הזה, ובפרט בסוף התגובה השלישית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לפלאש רשמתי שחשוב לי צילום איכותי ללא חיצוני מאחר ואיני חושב שאני ישתמש באחד כזה ובאשר לאפשרות לפלאש רשמתי שחשוב לי מאחר ואיני רוצה לחסוך מעצמי את האופציה בעתיד.

האם אתה ממליץ על ה-G10?

היא תעשה את העבודה כראוי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בצילום ללא באור חלש יש יתרון ברור ל-LX3, כך שאם הנושא הזה חשוב לך ואין לך הסתייגות מטווח עדשה של 24-60 מ"מ, אז היא תהיה בחירה טובה יותר מאשר ה-G10. בתנאים כאלה ה-G10 תספק תוצאות טובות יותר מאשר רוב הקומפקטיות, אבל עדיין לא משהו שמתקרב לאיכות של ה-LX3 או של הפוג'י F100/F200.

כמובן שבצילום עם חיצוני תקבל תוצאות דומות מאוד גם עם ה-LX3 וגם עם ה-G10.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה משאיר אותנו עם הקנון והפנסוניק. שתיהן מצלמות טובות, והדבר העקרי שמבדיל בינהן הוא טווח העדשה, ששונה מהותית. לקנון יש עדשת 28-140 (טלה מעט יותר ארוך ממה שהייתה לך ב-S70). לפנסוניק יש עדשת 24-60 (רחבה יותר בצד הרחב, אבל גם קצרה יותר בצד הטלה). יש הבדלים נוספים בין שתי המצלמות. תוכל לקרוא עליהם בדיון הזה, ובפרט בסוף התגובה השלישית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...