חיבור מאווררים דרך הלוח באופן מקבילי, אפשרי? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור מאווררים דרך הלוח באופן מקבילי, אפשרי?

xena

Recommended Posts

שלום,

אני מעוניין להחליף את המאווררי 80mm שיש לי במארז לחדשים כדי לקבל קצת שקט. קניתי אחד

Arctic Cooling AF8025 PWM 80mm 80 mm Case Fan

לניסיון, והוא דיי שקט ונעים.

אך ראיתי שהוא מתחבר רק ללוח, ולצד התקע ללוח יש לו גם שקע זהה (ארבעה פינים ולא שלושה). האם זה אומר שאוכל לחבר כמה במקביל ולשלוט בכולם בבת אחת דרך SpeedFan? שמתי לב שבלוח שלי יש רק שתי כניסות למאווררים, ורק אחת מהן עם ארבעה פינים, כלומר עם Speed Control. הייתי רוצה לחבר נאמר שניים דרך כניסת השליטה במהירות הזאת. אפשרי?

אגב, אם יש המלצה למאוורר אחר, גם שקט, אין הגבלת מחיר, אשמח לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי אותך בדיוק אבל לצורך חיסכון ביציאה 3-4 פינים בלוח אתה יכול לחבר 2 מאווררים ליציאה אחת.

בעזרת זה:

http://ultrapro.co.il/products/93210

קניתי את זה בזמנו וחיברתי את זה לפאנל שליטה שלי וככה אני שולט על 2 מאווררים בו זמנית דרך יציאה אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלוח שלי כתוב (וגם וודאתי את זה) שכל חיבור 3 פינים לא ניתן לשליטה מתוכנה. כלומר, לא אוכל לשחק במהירות.

לכן שאלתי באופן ספציפי על 4 פינים. אבל אני מניח שמה שאתה אומר חל גם על 4.

תודה

מעניין מה הגבול. כמה אפשר לחבר על יציאת לוח אחת. מה דעתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא משתמש ב-SPEEDFUN, העדפתי לקנות פאנל שליטה.

בעזרת הקישור שהוספתי כאן ניתן להוסיף 2 מאווררים ליציאה אחת, אולי יש מפצל לשלושה... אין לי מושג.(אני חושב שאין צורך יותר מ-2)

אם אתה מחפש שקט, במאווררים של SCYTHE אתה מקבל מן פוטנציומטר שמנמיך את מהירות המאווררים בצורה יעילה.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כדאי לחבר שני מאוררים על אותו חיבור שכן החיבור על הלוח מיועד לאחד ואם אתה שם שתים אתה מעמיס עליו סתם

דבר שיכול לגרום לנזק.

בקרי מאוררים:

יש כיום מלא שמסתובבים בשוק , אבל אם אתה מווווכן להתפשר על משהו בנוי ולא קנוי , תוכל לבנות אחד (עם כמה מפסקים) או מפסק אחד שפשוט יכבה חלק מהמאוררים או את כולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר יורדים לפרטים, אני מעוניין בשלושה מאווררים 80mm שיחוברו בדרך כלשהי (שתי יציאות אפשריות על הלוח) ושיהיו שקטים. אולי יש כאלה שלא דורשים בקרת דרך תוכנה או בקר.

רכשתי כניסיון את ה והוא דיי שקט. ראיתי של SCYTHE יש אחד שקט יותר עם חיבור מלוקס, ובלי שליטה על מהירות. נראה לי ארכוש עוד שניים כאלה וזהו.

יש אפשרות שקטה יותר?

אגב, אחד לדיסקים הקשיחים, אחד מכניס אוויר ואחד מוציא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלוח שלי כתוב (וגם וודאתי את זה) שכל חיבור 3 פינים לא ניתן לשליטה מתוכנה. כלומר, לא אוכל לשחק במהירות.

ניתן ועוד איך כל עוד שיש למאוורר 3 חוטים.

2 חוטים לא אפשרי, זה רק פלוס ומינוס.. החוט השלישי זה שליטה במאוורר. חוט רביעי (וגם פין רביעי) זה בשביל PWM. אתה יכול לשלוט בשיטה של PWM שזה לפי פולסים, זה גם יכול (בעיקרון, לא ככלל) להוריד ברמת הרעש וצריכת החשמל של המאוורר.. אבל זה לא משנה- אתה נכנס ל-SpeedFan, מגדיר הכל כמו שצריך ושולט במאווררים (3 פינים).

עריכה- יש גם לשים לב שבחוברת של הלוח האם יש שרטוט של הלוח ובעמודים הבאים מתוארים הפינים של החיבורים למאווררים.. יש מקרים ספציפיים בהם חיבור כזה נותן למשל 5V במקום 12V ואנשים משתגעים שהמאוורר לא פועל או חלש מידי, וחלק מהם אפילו שיש להם 3 פינים (כי זה הסטנדרט) כלל לא מאפשרים לשלוט במאוורר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצורפת התמונה. אתה אומר שאוכל לשלוט בשלושה פינים כפי שהספר מסמן? אולי תוכל לתת לי רמז היכן זה ב SPEEDFAN? כי אני משחק עם האחוזים ושום דבר לא קורה מלבד במאוורר שמחובר דרך 4 פינים.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן למה לא ?

עם ספיד פאן אתה שולט בהם

גם לי יש לוח של ואת התוכנה והוא מעולה הוא שולט לי את כל המאוררים שמחוברים אליו

(ויש לו איזה 3-4 מחוברים) מתוך 9 או 10 חיבורים שיש לי על הלוח..

ואם אלה שעל הלוח שלך לא לשליטה ולחבר מאוררים , אז למה הם שמה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן ועוד איך כל עוד שיש למאוורר 3 חוטים.

2 חוטים לא אפשרי, זה רק פלוס ומינוס.. החוט השלישי זה שליטה במאוורר. חוט רביעי (וגם פין רביעי) זה בשביל PWM.

מה פתאום, בטח שאפשר, זה שיש למאוורר 2 פינים זה אומר שלא תראה פרטים אודותיו במערכת הפעלה (כאילו לא חובר כלל) אבל הוא בהחלט ניתן לשליטה.

דוגמא הכי פשוטה, המאווררים של כרטיסי המסך בד"כ באים עם חיבור שתי פינים וניתנים לשליטה, בנוסף חיברתי מאוורר 80 בעל שתי פינים וגם הוא היה ניתן לשליטה. אמנם לא ראיתי באיזה מהירות הוא מסתובב אבל שלטתי עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק, התבלבלתי. כשכתבתי את ההודעה הרגשתי שמשהו לא נכון אבל לא הבנתי מה.. :)

תרשה לי לתקן/לומר מה התכוונתי:

השליטה היא ברמת המתח ללא צורך ב-PWM (חוט רביעי), החוט השלישי הוא מידע על מהירות הסיבוב וגם אינו נחוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אינני מצליח לשלוט במהירות המאווררים מלבד זה בעל ארבע הפינים. אני גם לא מבין, מדוע שיכתבו בספר לוח שהפין הרביעי אחראי על מהירויות, אם בעצם שליטה במהירות היא לא עניין של פין אלא של מתח, כלומר שני פינים יספיקו? אז מה תפקידו של הפין שלישי והרביעי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...