האם אפשר לעשות שני DUAL CHANNEL?? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אפשר לעשות שני DUAL CHANNEL??

eliil1

Recommended Posts

יש לי כרגע 4 גיגה בדואל צ'אנל , אם אני אוסיף עוד 4 , יעני שני דואל צ'אנלים, זה לא יוריד לי את המהירות או את האוברקלוק למעבד?

וכשאני קונה אני פשוט צריך לשים אותו בסלוטים הנותרים שם וזהו? בלי שום התקנה או משהו?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא אפשרי, זה יקרה בברירת מחדל אם תחבר את הזיכרונות לסלוטים המתאימים.

כעיקרון רק מחברים ומפעילים את המחשב אבל כדאי לבדוק ב-CPU-Z לאחר מכן שהמהירות והתזמונים תקינים, וכמובן להתאים את המתח בביוס לפי המתח הגבוה יותר מבין שני סוגי הזיכרונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז עדיף לקנות בדיוק את אותם הזכרונות שיש לי כרגע, נכון?

אם אני קונה אותם שם אותם , ואני יודע שלזכרונות הישנים אפילו 1.9V הספיק, אז אני אצטרך להוסיף שם? כי זה פשוט DRAM , לא כתוב להוסיף מתח לכל סלוט או משו...

כרגע יש לי את

Mushkin 4096MB (2048MBx2) 1000Mhz CL 5-5-5-15 REDLINE

שאלה קטנה...אם אני אוסיף את אותו הזכרון זה יכול לתרום ליציבות OC של המעבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, לא עדיף לקנות את אותם זיכרונות בידיוק. פשוט תקנה זיכרונות בעלי מאפיינים דומים.

למשל אם אתה משתמש בבאס שגבוה מ-400Mhz אז עדיף לך זיכרונות 900/1000Mhz (הנמוך הכי קרוב לבאס שלך)

תזמונים אין מה להתפשר, יש לך תזמונים שאינם נמוכים. וזהו.. תבדוק מה המתח שדורש הזיכרון שלך, תבחר את הזיכרון הכי זול שעונה על התנאים שציינתי- ותוודא שהוא צורך מתח דומה.

ולא, זה לא יתרום ליציבות האוברקלוק- זה לא שעשית שובר שיאים או משהו כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן הבאס בערך 450. (*9=4000) והזכרונות שלי עכשיו 1000MHZ . אז עדיף לקחת את השני הסלוטים החדשים 900MHZ? לא הבנתי...הם יותר איטיים...לקחת תזמונים של 4? או גם של 5?

יש סיכוי שהוספת תאט את המחשב? והאם קניית בדיוק כמו שלי יאטו את המחשב? כי מסבך אותי לחפש עכשיו אחרים שמתאימים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד טוב לקנות את אותם זכרונות בדיוק כשאתה מכפיל , אבל לא חובה.

גם דומים יעשו את העבודה.

בקשר לDUAL CHANNEL זה תלוי בלוח אבל אם אני לא טועה יש שני בנקים לזכרונות וכל בנק יכול לעבוד בDUAL CHANNEL במקביל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לראות את הלוח שלי במפרט בצד.

אז אם 4 הקיטים של הזכרון יעבדו כשני DUAL CHANNEL במקביל זה לא יכביד על המערכת ויאט אותה , נכון? זה בסדר שיהיה 8 גיגה עם שני דואל צנלים במקביל?

פשוט עם 4 גיגה איזה 65 אחוז מנוצלים לי אפילו אם אני לא עושה כלום אז רציתי להוסיף, אולי זה גם יוסיף לביצועים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בויסטה תמיד יהיה בסביבות ה70% ניצול בגלל הSUPER PREFETCH שלו.

אתה לא חייב לשדרג, אבל עוד 4 לא יזיקו.

עם 8GB תוכל גם לנסות לבטל את הPAGEFILE לגמרי (או ליצור אותו על הזיכרון לאותם תוכנות שחייבות אותו משום מה), וזה יכול לעזור בשיפור הביצועים.

בקשר לDUAL CHANNEL אתה צריך להבין משהו.

אין כזה דבר פעמיים DUAL CHANNEL.

יש שני בנקים בכל בנק יש שני סלוטים.

הDUAL CHANNEL נעשה בין הבנקים בעזרת כתיבה וקריאה מקבילה.

כל מה שהוספה של עוד שני כרטיסי זכרונות תעשה זה תכפיל את כתובות הזיכרון בכל בנק.

הוא עדיין יעבוד בDUAL CHANNEL בדיוק כמו קודם רק שכל בנק יכיל פי שתיים .

זה לא יהיה מהיר יותר מהבחינה הזאת וגם לא איטי יותר, זה רק יהיה יותר גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה יתרום במשהו , לא? כאילו בכל זאת...זה פי שתיים ..

חששתי שזה יכול להיות יותר איטי בגלל שבמיקרו-מחשבים המורה הסביר שלפעמים הוספת יכולה להאט את המחשב. (לא נראלי אבל שזה מיוחס למעבד חזק כמו E8400 , הוא יכול "לטפל" בכזאת כמות של זיכרון)

איך אני מבטל את ה PAGEFILE? ושהוא יצרוך רק כמות מוגבלת? יש דרך קלה לעשות את זה? שאני לא אסתבך ואלחץ על משהו שלא צריך...חח

ו..כשאני מוסיף את ה4 גיגה האלה אני אצטרך להוסיף מתח?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה קונה שמוגדרים לעבוד באותו מתח כמו הזכרונות הקיימים אז לא צריך לשנות כלום.

אם הם מוגדרים לעבוד במתח יותר גבוה אז אתה תצטרך להעלות מתח בשבילם ובאופן אפקטיבי לעשות OVERVOLT לזכרונות הישנים.

באופן כללי כדאי לקנות שדורשים אותם מתחים, במיוחד אם אתה בOC עם הישנים, ואז אפילו מומלץ לקנות אותם בדיוק כדי למנוע בלגאן מיותר.

את הPAGEFILE אפשר לבטל בהגדרות מערכת.

זה לא מסובך בכלל, אם אתה לא מוצא אז חפש באתר או בGOOGLE אני בטוח שיש מדריך קצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה לך. אני אקנה אז את הזכרון שיש לי עכשיו . במה שיש עכשיו יש מתח 2.1 נראלי, אז כשאני אשים את החדשים אני גם אשים 2.1 , נכון?

ומקסימום אם זה יעשה בעיות עם הOC , אני אוציא את הסוללה מהלוח ואכניס כדי לבטל הכל, ואעשה OC מהתחלה.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חייב להבין שכבר בכותרת מה שרשמת הוא שגוי. למערכת יש רק שני ערוצים, כאשר כרגע אתה עובד בDUAL CHENNEL זה אומר שבכל אחד משני הערוצים ישנו סטיק, ושהם עובדים במקביל, כשאתה מוסיף עוד 4GB בשני סטיקים נוספים, אתה מוסיף סטיק על כל ערוץ, כל לכל ערוץ יש שני סלוטים (ובסך הכל 4 סלוטים לשני ערוצים). מאחר והזיכרון שלך הוא לא סתם 800MHZ עם מתח סטנדרטי, אני ממליץ לך לקנות את אותם זיכרונות בדיוק על מנת להבטיח תאימות.

מאחר והמתח כבר מוגדר עבור הזיכרונות הקיימים, לא תצטרך לשנות כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...