מחפש המלצה למאוורר 120mm שקט תקציב לא מוגבל - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש המלצה למאוורר 120mm שקט תקציב לא מוגבל

Silencer

Recommended Posts

מאווררי המארז שלי התחילו לעשות בעיות, זה התחיל מרשרוש מעצבן ולא סדיר שהתגלה כנובע מהמדבקה הכסופה שבמרכז המאוורר ומסתירה את חיווטי החשמל שבו, והמשיך בפעולה לא סדירה של המאווררים שלפעמים לא מתחילים לפעול ללא דחיפה, מה שמאלץ אותי להפעיל אותם על מהירויות גבוהות יותר בשביל להבטיח את פעולתם.

מכל הסיפור יוצא שכל יתרונותיהם של המאווררים השקטים של המארז עם המהירות המשתנה שלהם אבדו.

האם אלו בעיות מוכרות? האם יש להן פתרון פשוט? ואם צריך להחליף אותם, אני אשמח להמלצות על מאווררים 120mm, עם דגש על השקט.

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בעיה מוכרות למארז שלך ספציפי..אבל זה בעיה מוכרות במאווררים.. :smile1:

לפי מה שאתה מתאר נראה כי הציר/מנגנון שבק חיים..אבל על כל מקרה נסה לשמן אותו..לראות אם עוזר..

לגבי המלצה על מאוורר 120מ"מ שקט..תחילה תוסיף את התקציב לכותרת..

והמלצה שלי היא הS FLEX של SCYTHE בעל 1200RPM..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עודכנה הכותרת, ותודה על ההמלצה.

במארז יש לי 5200 של וכרטיס מסך 4670.

לא עדיף ללכת על ה- S-flex 800 במקום ה-1200?

וקראתי דברים טובים על ה NF-P12-1300 של , למרות שהמפרט הטכני שלו ושל ה- S-flex 1200 מאוד דומים. יש הבדל בין השניים?

היות וזו השקעה לכמה שנים והמחירים נעים בסביבות ה-100 שקלים, אני פחות מוטרד מהמחיר של ה-, השאלה האם יש להם איזשהו יתרון ע"פ ה-Scythe

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הS FLEX 800RPM שקט אומנם אבל הוא ממש חלש..לדעתי ה1200RPM מספק אחלה ביצועים ואחלה שקט..

לגבי ההבדל בין הSCYTHE לnoctua לדעתי עם כל הכבוד לאחריות של 6 שנים..המחיר מאוד מוגזם..

אבל זה כבר בחירה שלך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגלל זה שאלתי... אם ההבדל היחיד הוא האחריות, אני אלך עם ה-scythe שעליו המלצת, אבל עם ה- גם יותר שקט זה כבר סיפור אחר...

דרך אגב, יש עוד מאוורר שכדאי לשקול?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לו ציר..הוא רק לא מכאני..אלה ממגנט...ה ENERMAX Marathon אומנם שקט אבל הוא לא בדיוק מציאה מבחינת דחיפת אוויר וכו..

http://www.silentpcreview.com/article739-page4.html

הnoctua שקט יותר ב1db ודוחף טיפה יותר אוויר..אין הבדל קיצוני ביניהם..

ואם אתה מחפש שקט..אין הרבה מציאות בארצנו.. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאתה קונה את ה-1200RPM, קרא פה. לטעמי לפחות, כחובב שקט מושבע, הם לא שקטים דיים - קח אותם רק אם יש לך פאןבאס או מתאם שמאפשר להוריד להם את המתח בשעת הצורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על האזהרה! לצערי אין לי מתאמים למיניהם, למרות שראיתי שה- מגיע עם כאלו (למרות שבהפרשי המחיר יכול להיות שיצא יותר זול לאסוף אותם בנפרד).

בכל אופן מההפניה שלך הבנתי שיש לך את אותו המארז ואת אותו השיגעון לשקט, אז בוא ספר לי - איך אתה פתרת את הבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט הורדתי אותם ל-7V עם מתאמים ששכבו אצלי והעלו אבק... עדיין לא אופטימלי מבחינתי.

ה-CFM בהחלט השתפר לעומת ה-TRICOOL אבל רמת השקט הכללית מעט פחות טובה. עם זאת מדובר בתדר קבוע נמוך יחסית ולא מציק שמתרגלים אליו מאוד מהר.

השלב הבא הוא ככל הנראה לאטום עם פד אקוסטי את הפתח העליון ולהסתפק בשני מאווררים בתא העליון (PUSH-PULL) ואחד בתחתון לקירור הקשיחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער על העיכוב בתגובה, המחשב היה מפורק כמה ימים.

בכל אופן - רק בשביל לסגור את הנושא - אחרי מחקר מסוים גיליתי שהמאוורר 120מ"מ הכי מוצלח לאיוורור מארז בשקט הוא לא ה-P12 של אלא ה-S12 שלהם (S- silence, P-performance) למתעניינים, ההבדל הוא שה-P מפעיל יותר לחץ סטטי ויכול להעביר אויר דרך סנפירים צפופים (כגון גופי קירור) וה-S מפעיל פחות לחץ סטטי אבל הרבה יותר שקט.

לצערי את ה-S כרגע לא הצלחתי להשיג בארץ, אבל הזמנתי דרך פנדה מחשבים והוא אמור להגיע לדבריהם תוך חודש בערך. הזמנתי גם P בשביל הנינג'ה שלי (אם כבר אז כבר) ואני חייב לציין שמאוד התרשמתי ממנו, למרות שהוא בהחלט אינו דומם. כמו שכתבו עליו ב-SPCR - מובחן שיש נוכחות כלשהי של צליל, אבל הוא סביבתי ולא ממוקד, כנראה בגלל הסנפירים המחורצים ששוברים אותו. אז עכשיו אני מחכה ל-S שיגיע.

בקשר ל-P180\P182, הדעה הרווחת היא שהמאוורר העליון מרעיש מעצם מיקומו, ורוב המשנים פשוט הוציאו אותו וציפו את הארובה בפדים אקוסטיים, מבלי לחסום את היציאה האחורית שלה.

עד כאן עדכונים מהשטח, ושוב תודה לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...