טבילה במקווה לגברים. - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טבילה במקווה לגברים.

pain_killer12

Recommended Posts

כל אחד עושה זאת בדרכו שלו. אני מודה לך על תגובתך.

בכל מקרה, כדי למנוע מהת'ראד הזה להפוך לת'ראד "דת ואמונה" אבקש לשמוע פעם נוספת מ Roni ואז אפשר יהיה לנעול את הת'ראד.

תודה למנהלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 78
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עברתי תקופה לא קלה בזמן האחרון, והתקרבתי יותר לדת וזה (לפי דעתי) שיפר את מצבי הנפשי והחומרי רבות.

מאז ומעולם האמנתי באלוהים, אך גדלתי בבית חילוני. כשמו כן הוא.

בכל מקרה, תפילין אני מניח בכל יום (אמנם לא מתפלל שחרית כי אין לי כל כך מניין בבית) אך אומר את התפילה הקצרה.

הלכתי לרב שהמשפחה המורחבת נוהגת להיוועץ בו בנושאים שונים.

נכנסתי אליו, הוא דיבר איתי על מה שקורה איתי ונתן מספר דברים שכדאי לעשותם כגון- מקווה, תיקון הכללי ועוד.

הבנת אותי בדיוק. 21 יום עליי לטבול במקווה, וכן בחיי הרגילים אני נמצא עם חברתי ונוגע בה, אז זו בעצם השאלה שלי.

אני חושב שתנסה לשאול את אותו רב [אני לא מבין איך שלחת את זה בפורום שכזה]

אתה יכול להתפלל גם בלי מניין אם מתחשק לך, תפילין אתה יכול עד השקיעה [אם קשה לך בבוקר זה לא מעקב כלל]

זהו--- אשרייך... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מבין מאיפה כל ידידינו המלומדים פה, כל חברי הפורום המכובדים המעוטרים במיני כוכבים וקשקושים נוצצים אחרים, מקבלים את הביטחון להגיב בנושא הזה בציניות/זלזול/ לגלוג או סתם בורות .

הרי אם היה זה דיון בנושא (לדוגמא) אף אחד פה שלא עסק במודינג בחייו או שתמיד העדיף תחומים אחרים על פניו לא היה מגיב פה, ובטח ובטח לא ממליץ לפותח הדיון להחליף תחביב או תחומי עניין.

בנושא אחר, ודאי כל התגובות מן הסוג הזה היו מקבלות מעמד של ספאם וכד' , רק שכשמדובר בעניין דתי / אמוני, כנראה מותר להתנגח ולנפנף בדעותייך חופשי .

לדעתי אין לזה מקום פה, בטח ובטח כשהשאלה הנשאלת הייתה מאוד ספציפית ובטח שלא הופנתה למסתייגי דת/ יהדות אורתודוכסית למיניהם.

אלייך ידידי pain_killer12 :

ע"פ התיאור שלך אתה מנסה לעבור איזושהו תהליך של היטהרות. נגיעה בחברה שלך, תהייה פעולה שסותרת את התהליך הזה מפני שחברתך טמאה בטומאת נידה. ע"י נגיעה בה אתה נטמא גם בטומאה הנ"ל.

זה בצורה הכי מתומצתת וספציפית לשאלה שלך.

אני מאחל לך בהצלחה בכל מה שתעשה ומקווה שתצליח להתגבר על המכשולים בחייך.

שבוע טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ספאם פה?

תגובות לא ענייניות שאינן באות לענות לשאלת פותח הדיון ותוכנן גולש באופן חד משמעי שאין עליו ויכוח מנושא השאלה לדוגמא.

יש דעות הסוברות שגם יותר מאוחר...

אפשר להתפלל עד חצות היום בדין "תפילת נדבה" (חצות היום נכון לעכשיו 11:50 תלוי איפה). להלכה תפילת שחרית לכתחילה עד השעה 10:00 לכל היאוחר (שוב תלוי איפה) זאת ע"פ דעת הגר"א. איזו פסיקה מאוחרת יותר מדעת הגר"א?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי, אלוהים יושב עם שעון ורושם מתי התפללת? לפי איזה שעון הוא מודד, GMT או EST? הוא מקפיד גם על שעון קיץ/חורף?

כן, זה נורא מצחיק (וחכם), האמירה הזאת.

בחיים שלנו אין מושג של זמן, נכון?

התאריך לא משתנה על השניה, נכון?

חוזים משפטיים לא יכולים ליפול על אי-דיוק בתאריך, נכון?

חדל מלנסות להוכיח... מה בעצם? להוכיח מה? במיוחד שכאן זה לא המקום. פותח הת'ראד בא לשאול שאלה (אם כי כמו שכבר אמרו לו, הוא לא עשה בחכמה שהחליט לשאול אותה כאן), אם אתה מעוניין ל"התנגח" או יותר נכון, לשחרר אי-אילו שנינויות, יש לך מקומות יעודיים לכך. כמו למשל, משל גרוע, דיון "דת ואמונה".

ואם אתה ממש רוצה להוכיח לדתיים שהם מפגרים ופאתטיים, יש לך מספיק אתרים עוד יותר יעודיים לכך.

בהצלחה וכל-טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...